[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Λέτε οι σχολές με 13.500 να πέσουν στο 12.000 ?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

SPMa

Νεοφερμένος

Ο SPMa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κάθοδος 100%, οι βάσεις των σωμάτων ασφαλείας πέρυσι είχαν φτάσει το υψηλότερο των τελευταίων χρόνων, ακόμα και μέσα στα βάθη της κρίσης. Με τίποτα δεν ανεβαίνουν ακόμα περισσότερο.
Επειδή έχω ψάχνει το θέμα λίγο παραπάνω μιας και πέρσι έχασα την σχολή για λίγο, το 2018 από τα 209 άτομα σειρά (250 ήταν συνολικά και από επαλ και εξωτερικού κλπ) τα 125 ήταν από το 1 πεδιο, φέτος που τα παιδιά αυτού του πεδίου έγραψαν το ίδιο και λίγο καλύτερα γιατί να μην έχει οριακή άνοδος; η τουλάχιστον μια σταθερότητα, την πτώση που την αποδίδεις;
 

Nafsika19

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για το χημικό ΑΠΘ ; Η βάση πέρυσι ήταν 17.349, ενώ το 2016 είδα πως ήταν στα 16.200 περίπου.
 

mariannaprl

Νεοφερμένος

Η mariannaprl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για το χημικό ΑΠΘ ; Η βάση πέρυσι ήταν 17.349, ενώ το 2016 είδα πως ήταν στα 16.200 περίπου.


το 2016 ηταν τοσο χαμηλο επειδη ηταν προσβασιμο μονο απο το 2ο πεδιο, οπως και ολα τα χημικα.
Οταν το 2017 μπηκαν και στο 3ο οι βασεις τους ανεβηκαν (εκτοξευτηκαν για την ακριβεια)
Θα πεσουν προφανως φετος αλλα δεν νομιζω τοσο πολυ.
 

Teopara1

Νεοφερμένος

Ο Teopara1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Επειδή έχω ψάχνει το θέμα λίγο παραπάνω μιας και πέρσι έχασα την σχολή για λίγο, το 2018 από τα 209 άτομα σειρά (250 ήταν συνολικά και από επαλ και εξωτερικού κλπ) τα 125 ήταν από το 1 πεδιο, φέτος που τα παιδιά αυτού του πεδίου έγραψαν το ίδιο και λίγο καλύτερα γιατί να μην έχει οριακή άνοδος; η τουλάχιστον μια σταθερότητα, την πτώση που την αποδίδεις;


1)Αυξηση εισακτέων
2)Ένταξη λιμενικού σώματος (απορρόφηση υποψήφιων)
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

SPMa

Νεοφερμένος

Ο SPMa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
1)Αυξηση εισακτέων
2)Ένταξη λιμενικού σώματος (απορρόφηση υποψήφιων)

1) γενική σειρά από 179 - 210 δηλαδή +40 άτομα με μια διασπορά 3 μόρια ανά άτομο πλην 120 μόρια;
2) πολλά παιδιά που δεν θα τα καταφέρουν ναυτικών δοκιμων νομίζω θα στραφούν λιμενικό
3)πολλά παιδιά που θέλουν αποκλειστικά αστυνομία + βαθμολογίες 1ο πεδίου;
4)εύχομαι να πέσουν και να είναι ποιο εύκολα τα πράγματα για πολλά παιδιά που το θέλουν πραγματικά και έχουν προσπαθήσει γι αυτό
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με 18155 πιανω καποια νομικη; Περυσι η Κομοτηνη ειχε 17.465


Όλες τις πιάνεις με τα περσινα δεδομένα βάσεων. Πιστεύω ότι η νομική είναι μια σχολή που θα έχιε αύξηση καθώς από τη θεωρητική μόνο αυτή και η ψυχολογία . Θα περάσεις σίγουρα νομική θεσσαλονικης και κομοτηνης. Αυτό να το ξέρεις. Τώρα Αθήνας δεν το ξέρω.

Εμένα ο ξαδερφος μου έγραψε 17700 και είναι ίσα ίσα αν θα περάσει νομική καθώς η αύξηση της Κομοτηνής ίσως τον επηρεάσει. Εσύ πάντως να ξέρεις ή Σαλονικα θα είσαι ή Κομοτηνη

Eγώ όντας 26 ετών θα σας πω να μην αγωνιάτε γιατι παντα οι προβλέψεις των βάσεων τον Αύγουστο, πέφτουν εξω. Δυστυχως ετσι ειναι παντα. Η λογική μπορεί να λεει οτι η θεωρητικη θα σημειωσει αύξηση και τα αλλα πεδια μειωση, το θεμα ειναι οτι ο αριθμος που θα μειωθουν είτε αυξηθουν να μην ειναι μεγαλος ή να ειναι? Εχω δει σχολες να πέφτουν και 500 μορια και 1000 μη σας πω.

Η λογική λεει οτι θα γινει μαχη στη θεωρητικη στις σχολες ψυχολογια και νομικη, καθως ειναι απο τις λιγοστες που εχουν απορροφητικοτητα και στις αλλες δεσμες θα γινει πανικος. Θα δειξει. Μην αγχώνεστε
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Παιδιά με 7.300 Βιολογία και 5.200 Μαθηματικά, λέτε να περάσω πουθενά;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Να μην ντρέπεσαι καθόλου.


Αρχίζω να πιστεύω ότι απλά δεν το 'χω. Μου 'χει κοπεί όλη η όρεξη για τα πάντα. Βαρέθηκα να τρώει κλωτσιές το κατακερματισμένο ηθικό μου. Δεν περίμενα να περνούσα από φέτος, αλλά εδώ μιλάμε για σοβαρή απόκλιση. Και έτσι όπως άλλαξε η ύλη, νιώθω πως πέφτω στο κενό. Δεν βλέπω φως. Τέλος πάντων.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Αρχίζω να πιστεύω ότι απλά δεν το 'χω. Μου 'χει κοπεί όλη η όρεξη για τα πάντα. Βαρέθηκα να τρώει κλωτσιές το κατακερματισμένο ηθικό μου. Δεν περίμενα να περνούσα από φέτος, αλλά εδώ μιλάμε για σοβαρή απόκλιση. Και έτσι όπως άλλαξε η ύλη, νιώθω πως πέφτω στο κενό. Δεν βλέπω φως. Τέλος πάντων.


18 δεν είσαι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top