[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,232 μηνύματα.
Όχι. Ίδιες θέσεις είναι με περσυ. Και η Αλεξανδρούπολη περσυ είχε 18.451. Στα site λένε ότι θα πάει 18.200-18.300 αλλά δεν τα εμπιστεύομαι. Θα περιμένω την κλιμάκωση μορίων για να δω πόσοι έγραψαν πάνω από 18.000 3ο πεδίο. Ίσως βγάλω καλύτερο συμπέρασμα.

Καλή επιτυχία φίλε.Να σε ρωτήσω που είδες τις εκτιμήσεις για κάθε σχολή;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά θα σκάσω. Έγραψα 18.299 και θέλω ιατρική. Θέλω να πέσει η Αλεξανδρούπολη 152 μορια.είδα τα στατιστικά Φυσική χημεία που εγινε χαμος, αλλά και βιολογία έγραψαν πολύ καλυτερα απο πέρσυ. Φοβάμαι μην οι τέλειες επιδοσεις βιολογία αντισταθμίσουν την Φυσική και την χημεία και μείνουν ίδιες οι βασεις. Δίνω και 2η χρονια. Λογικά το καλοκαίρι θα είναι εφιαλτικό.


Aυτές οι σχολές θα πέσουν οι βάσεις τους. Το θέμα είναι στη θεωρητική που τα θέματα ήταν βατά, έγραψαν σχεδον ολοι πολυ καλα και εμενα ο ξαδερφος μου που εγραψε 17700 δεν ξερει αν πιανει νομικη, που η τελευταια περυσι της Κομοτηνης ειχε 17464 και δεν θελει πολυ να αυξηθει 232 μορια
 

adonman

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης Μανασσής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδιά θα σκάσω. Έγραψα 18.299 και θέλω ιατρική. Θέλω να πέσει η Αλεξανδρούπολη 152 μορια.είδα τα στατιστικά Φυσική χημεία που εγινε χαμος, αλλά και βιολογία έγραψαν πολύ καλυτερα απο πέρσυ. Φοβάμαι μην οι τέλειες επιδοσεις βιολογία αντισταθμίσουν την Φυσική και την χημεία και μείνουν ίδιες οι βασεις. Δίνω και 2η χρονια. Λογικά το καλοκαίρι θα είναι εφιαλτικό.


όπως και να χει θα εισαι πολυ κοντα και με το 10% σιγουρα θα περασεις αλεξ/πολη
 

mariannaprl

Νεοφερμένος

Η mariannaprl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά θα σκάσω. Έγραψα 18.299 και θέλω ιατρική. Θέλω να πέσει η Αλεξανδρούπολη 152 μορια.είδα τα στατιστικά Φυσική χημεία που εγινε χαμος, αλλά και βιολογία έγραψαν πολύ καλυτερα απο πέρσυ. Φοβάμαι μην οι τέλειες επιδοσεις βιολογία αντισταθμίσουν την Φυσική και την χημεία και μείνουν ίδιες οι βασεις. Δίνω και 2η χρονια. Λογικά το καλοκαίρι θα είναι εφιαλτικό.


Παντως όπου και να χω διαβασει για εκτιμήσεις Αλεξανδρούπολη λενε θα ναι στο 18200 και στην χειρότερη 18300. Μην σε ανησυχούν τόσο οι υψηλές επιδόσεις στη βιολογια που από τη μια ναι αντισταθμίζουν μέχρι ένα σημείο την τεράστια πτώση λόγω των άλλων δυο αλλα μην ξεχνας ότι οι επιδόσεις στην χημεία ηταν χειρότερες από καθένα αλλη χρόνια πανελληνίων μέχρι τωρα(όχι μόνο των τελευταίων 10 ετών που λενε). Εγω πιστευω θα μπεις, έστω και τελευταίος! Επισης μια εναλλακτική που σου προτεινω άμα εχεις βέβαια οικονομική δυνατότητα και σε ενδιαφέρει να κανεις και ένα μηχανογραφικο για την Κύπρο που συνήθως οι βάσεις του για τους Ελλαδίτες είναι κάθε φορα κάπου 100 μόρια πιο κάτω από τα ελληνικά τμήματα(αφού πάει βάσει των δικών μας επιδόσεων αλλα δεν πανε και πολλοί στην Κύπρο). Το πανεπιστήμιο είναι παρα πολυ καλό και πιστευω αξίζει φουλ άμα μπορεις να πας. Δεν ξερω πολλα πράγματα άμα δεν το ξερεις ήδη ψαξτο γιατί άμα η ιατρική είναι αυτο που αγαπας δε λεει να τη χασεις ιδιαίτερα αφού εχεις τόσο καλές επιδόσεις!
Καλη επιτυχία σου ευχομαι και μακαρι πραγματικα να καταφέρεις να μπεις:)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,232 μηνύματα.
Παντως όπου και να χω διαβασει για εκτιμήσεις Αλεξανδρούπολη λενε θα ναι στο 18200 και στην χειρότερη 18300. Μην σε ανησυχούν τόσο οι υψηλές επιδόσεις στη βιολογια που από τη μια ναι αντισταθμίζουν μέχρι ένα σημείο την τεράστια πτώση λόγω των άλλων δυο αλλα μην ξεχνας ότι οι επιδόσεις στην χημεία ηταν χειρότερες από καθένα αλλη χρόνια πανελληνίων μέχρι τωρα(όχι μόνο των τελευταίων 10 ετών που λενε). Εγω πιστευω θα μπεις, έστω και τελευταίος! Επισης μια εναλλακτική που σου προτεινω άμα εχεις βέβαια οικονομική δυνατότητα και σε ενδιαφέρει να κανεις και ένα μηχανογραφικο για την Κύπρο που συνήθως οι βάσεις του για τους Ελλαδίτες είναι κάθε φορα κάπου 100 μόρια πιο κάτω από τα ελληνικά τμήματα(αφού πάει βάσει των δικών μας επιδόσεων αλλα δεν πανε και πολλοί στην Κύπρο). Το πανεπιστήμιο είναι παρα πολυ καλό και πιστευω αξίζει φουλ άμα μπορεις να πας. Δεν ξερω πολλα πράγματα άμα δεν το ξερεις ήδη ψαξτο γιατί άμα η ιατρική είναι αυτο που αγαπας δε λεει να τη χασεις ιδιαίτερα αφού εχεις τόσο καλές επιδόσεις!
Καλη επιτυχία σου ευχομαι και μακαρι πραγματικα να καταφέρεις να μπεις:)


Που διάβαζε τις εκτιμήσεις για κάθε σχολή;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια εμενα θα μ πει κανεις τι πιστευει οτι θα γινει με τις νομικες σχολες? μπορει να ανεβουν 300 μορια?
 

mariannaprl

Νεοφερμένος

Η mariannaprl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Που διάβαζε τις εκτιμήσεις για κάθε σχολή;


Δεν έλεγε για κάθε σχολή ξεχωριστά σε 2-3 άρθρα που είδα μόνο κάνανε εκτιμήσεις για τις ιατρικές στγκεκριμενα για της Αθήνας που είναι η πρωτη και για την Αλεξανδρούπολη που είναι η τελευταία. Δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα εκτιμήσεις αλλα για τις συγκεκριμένες σχολές δεν νομιζω ότι παιζει να πεσουν και τελειως εξω. Δεν το θυμαμαι το σάιτ πριν λιγο τα έβλεπα αλλα άμα ψαξεις απλα εκτιμήσεις βάσεις 2019 κάπου εκει Στα πρωτα αρθρά στανταρ θα βρεις. Αλλα καλυτερα για πιο σίγουρες εκτιμήσεις να περιμενουμε να μελετήσουν και τα στατιστικά κλπ γιατι τωρα όλες οι προβλέψεις δεν είναι πολυ ακριβείς. Παντως περσι που λεγανε ότι η ιατρική Αθήνας θα ναι κάπου 18950-19000 δεν πέσανε και πολυ εξω
 

Έμμα

Νεοφερμένος

Η Έμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής (Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
παιδια εμενα θα μ πει κανεις τι πιστευει οτι θα γινει με τις νομικες σχολες? μπορει να ανεβουν 300 μορια?


Για τις νομικές διάβασα σε ένα σάιτ ότι ενδέχεται να υπάρξει άνοδος της τάξης των 100 με 200 μορίων. Οπότε τα 300 μόρια για νομικη Κομοτηνής τουλάχιστον που είναι σε επαρχιακή πόλη μου φαίνεται απίθανο να σημειωθούν ως αύξηση.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τις νομικές διάβασα σε ένα σάιτ ότι ενδέχεται να υπάρξει άνοδος της τάξης των 100 με 200 μορίων. Οπότε τα 300 μόρια για νομικη Κομοτηνής τουλάχιστον που είναι σε επαρχιακή πόλη μου φαίνεται απίθανο να σημειωθούν ως αύξηση.


Ναι απλά στη Θεωρητική έβαλαν βατα θεματα και σχεδον ολοι εγραψαν καλα. Με δεδομενο αυτο και τη πτωση στις αλλες κατευθυνσεις, η θεωρητικη θα ανεβει. 230 μορια ειναι πλ ευκολο να ανεβει η νομικη και ας ειναι στη Κομοτηνη. Αν τρεξουν ολοι να δηλωσουν κορυφαιες σχολες οπως η Νομικη θα γινει χαμος. Μη ξεχνας οτι το να ανεβει μια σχολη τοσο δεν ειναι και απίθανο. Επισης οι εκτιμησεις των βασεων πεφτουν παντα εξω.
 

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Καλησπερα σας.Εχω γραψει 15040 μορια και στοχευα για ΗΜΜΥ Ξανθη.Για να συμβει αυτο πρεπει να πεσει 500 μορια.Πιστευετε ειναι εφικτο;Σε αλλη περιπτωση θελω να μαθω ποσο περιπου υπολογιζεται να εχουν τα ΗΜΜΥ στην Κοζανη και στο Ηρακλειο που ειναι νεα τμηματα.Επισης δεχονται μεταγραφη στο ΑΠΘ λογω του αδερφου μου;
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Teopara1

Νεοφερμένος

Ο Teopara1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Oσον αφορά σώματα ασφαλείας, μην ξεχνάτε αύξηση εισακτέων αστυνομία και ένταξη σχολής λιμενικού η οποία δεν υπήρχε ως σχολή και επόμενης είναι λογικό να υπάρξει διαρροή προς τα εκεί από υποψήφιους που επιθυμούν και αστυνομία - πυροσβεστική. Τίποτε δεδομένο, όλα ανοιχτά.
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση ανόδου των βάσεων των Φαρμακευτικών;
 

Nicole2424

Νεοφερμένος

Η Nicole2424 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πιστεύω οριακή άνοδος


Κάθοδος 100%, οι βάσεις των σωμάτων ασφαλείας πέρυσι είχαν φτάσει το υψηλότερο των τελευταίων χρόνων, ακόμα και μέσα στα βάθη της κρίσης. Με τίποτα δεν ανεβαίνουν ακόμα περισσότερο.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Με 18155 πιανω καποια νομικη; Περυσι η Κομοτηνη ειχε 17.465
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,232 μηνύματα.

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Λέτε το ΔΕΟΣ της Κοζάνης να πιάσει πάνω από 8 χιλιάδες μόρια;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,232 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top