[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Εχω 15.079 μορια....Για εφαρμοσμενη πληροφορικη ΠΑΜΑΚ να ειμαι ησυχος η αναμενεται μεγακη ανοδος?


Ο Στρατηγακης της δινει 14300
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
συμφωνω με τη γκαλαξι συνηθως το πανδα το θελουν παιδια με 17000 κατω
Από που πηγάζει αυτή η σιγουριά ; τα πάντα έχουν να κάνουν με την ζήτηση

2017 - ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 18.510 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 17.236
2017 - ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 18.343 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 16.501
2017 - ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 17.224 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 16.040
2017 - ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 17.139 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 15.127
2017 - ΟΠΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΠΤΟΜΕΤΡΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 18.783 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 14.300
2017 - ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 16.850 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 15.273
2017 - ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ & ΚΟΣΜΗΤΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 17.737 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 14.293

Όπως βλέπεις το ΤΕΙ Αθήνας ήταν ήδη ένα αξιόλογο ανώτατο ίδρυμα, ακόμη και το τμήμα αισθητικής και κοσμητολογίας που υπάρχει φυσικά σαν τμήμα σε πολλά ξένα πανεπιστήμια, ο πρώτος που το δήλωσε είχε έναν αρκετά ικανοποιητικό βαθμό. Βέβαια στην Ελλάδα το συγκεκριμένο τμήμα κάποιοι και καλά πανεπιστήμονες το θεωρούσαν επιπέδου ιεκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Aπίστευτο το πόσο έχουν ανέβει οι βάσεις για τις παραϊατρικές σχολές!

Στην εποχή μου ήταν αρκετά χαμηλότερες. Μάλλον επειδή έχουν πολύ υψηλή ζήτηση και άμεση επαγγελματική αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavroula2000

Νεοφερμένος

Η stavroula2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά όπου κι αν ψάξω δεν βρίσκω προβλέψεις για διατροφολογία/διαιτολογία. Για παράδειγμα το τει στη Σητεία πιστεύετε θα πέσει καθόλου; Μια πρόβλεψη μόνο είδα πως θα πέσει 700 μόρια αλλά μου φαίνεται πολύ. Εγώ χρειάζομαι να πέσει 51.. Έχω ελπίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Παιδιά όπου κι αν ψάξω δεν βρίσκω προβλέψεις για διατροφολογία/διαιτολογία. Για παράδειγμα το τει στη Σητεία πιστεύετε θα πέσει καθόλου; Μια πρόβλεψη μόνο είδα πως θα πέσει 700 μόρια αλλά μου φαίνεται πολύ. Εγώ χρειάζομαι να πέσει 51.. Έχω ελπίδες;

Θεωρώ ότι είσαι μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
καλησπέρα , το τμήμα πολιτικών μηχανικών ΔΠΘ ξανθης θεωρείτε ότι θα ανεβεί η θα πέσει? δεύτερο πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
λενε οτι θα υπαρξει πτωση στα πολυτεχνεια αρα εκτιμω οτι θα εχει πτωση

Antis δε λέω γιατι δε μπορώ να πω με σιγουριά τι θα γίνει στις βασεις.για τον λόγο αυτό είπα τη λέξη συνήθως=> η πλειοψηφία των παιδιών . Και μάλιστα δε υποβαθμιζω το πανεπιστήμιο δυτικής Αττικής ισα ίσα με τα καινούργια τμήματα που εχουν δημιουργηθεί και η επαγγελματική αποκατάσταση τους με εχει οδηγήσει στη απόφαση να το βαλω στο μηχανογραφικό μου πολυ υψηλα συγκεκριμένα στη πρωτη δεκαδα..
Ειδικά σε αυτή τη φάση θεωρω πολυ ανοητο να δηλώσω κατι με απόλυτη σιγουριά
:ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Από που πηγάζει αυτή η σιγουριά ; τα πάντα έχουν να κάνουν με την ζήτηση

2017 - ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 18.510 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 17.236
2017 - ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 18.343 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 16.501
2017 - ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 17.224 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 16.040
2017 - ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 17.139 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 15.127
2017 - ΟΠΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΠΤΟΜΕΤΡΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 18.783 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 14.300
2017 - ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 16.850 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 15.273
2017 - ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ & ΚΟΣΜΗΤΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΒΑΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΥ 17.737 ΒΑΘΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 14.293

Όπως βλέπεις το ΤΕΙ Αθήνας ήταν ήδη ένα αξιόλογο ανώτατο ίδρυμα, ακόμη και το τμήμα αισθητικής και κοσμητολογίας που υπάρχει φυσικά σαν τμήμα σε πολλά ξένα πανεπιστήμια, ο πρώτος που το δήλωσε είχε έναν αρκετά ικανοποιητικό βαθμό. Βέβαια στην Ελλάδα το συγκεκριμένο τμήμα κάποιοι και καλά πανεπιστήμονες το θεωρούσαν επιπέδου ιεκ.


Αυτά είναι από το ΤΕΙ Αθηνών. Τώρα έγινε Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής. Και προσωπικά εκτιμώ ότι η ζήτηση θα ανέβει κατακόρυφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Αυτά είναι από το ΤΕΙ Αθηνών. Τώρα έγινε Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής. Και προσωπικά εκτιμώ ότι η ζήτηση θα ανέβει κατακόρυφα.

τι πιστεύεις για το τμήμα πολιτικών μηχανικών ξανθης? θα πέσει πολύ η θα ανεβεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
τι πιστεύεις για το τμήμα πολιτικών μηχανικών ξανθης? θα πέσει πολύ η θα ανεβεί?


Πόσα μόρια είχε πέρυσι; Οι εκτιμητές βάσεων τι λένε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Πόσα μόρια είχε πέρυσι; Οι εκτιμητές βάσεων τι λένε;


πέρυσι είχε 13.497 και 2 εκτιμητές λένε ότι θα πέσει στα 13.100 και 12.900. αλλα δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη. υπάρχει περίπτωση να ανεβεί 100 η περισσότερα μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
πέρυσι είχε 13.497 και 2 εκτιμητές λένε ότι θα πέσει στα 13.100 και 12.900. αλλα δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη. υπάρχει περίπτωση να ανεβεί 100 η περισσότερα μόρια?

Προσωπικά δεν το πιστεύω ότι θα ανέβει.
Και μόνο να σκεφτείς πως η Ξάνθη είναι για τους περισσότερους στην άλλη άκρη του Θεού και όλοι δηλώνουν τμήματα στις μεγάλες πόλεις, νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς χωρίς λόγο.

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Προσωπικά δεν το πιστεύω ότι θα ανέβει.
Και μόνο να σκεφτείς πως η Ξάνθη είναι για τους περισσότερους στην άλλη άκρη του Θεού και όλοι δηλώνουν τμήματα στις μεγάλες πόλεις, νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς χωρίς λόγο.

Καλή επιτυχία!

ναι όντως είναι αρκετά μακριά, αλλα αν κάποιοι είναι σίγουροι ότι θα πάρουν μετεγγραφή ίσως το δηλώσουν... προσωπικά έχω δηλώσει μονο τμήματα πολιτικών μηχανικών και η ξανθη είναι η τελευταία μου επιλογή γιαυτο αγχώνομαι λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για νοσηλευτική ΤΕΙ λέτε να πιάνω κάνα τμήμα με 12.517 που έβγαλα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
δε ξερω γιατι λενε φετος οτι ειναι η εκδικηση των μετριων......λενε οτι θα πεσουν υψηλοβαθμες αλλα μηπως τα χαμηλα ανεβουν??
νομιζω αλεξανδρουπολη μπαινεις χωρις να ειμαι σιγουρη απολυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για νοσηλευτική ΤΕΙ λέτε να πιάνω κάνα τμήμα με 12.517 που έβγαλα ?

Θεωρω οτι πιανεις διδυμοτειχο. Δεν πιστευω οτι υπαρχει περιπτωσει να ανεβει.
Τωρα αν πεσει κρητη ή λαμια ισως περασεις σε καποια απο αυτες. Βεβαια χρειαζεσαι πτωση 300-400 μοριων, το οποιο δεν το θεωρω και πολυ πιθανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
θεωρώ ότι στο δεύτερο πεδίο οι βάσεις θα πέσουν... άλλωστε και οι εκτιμήσεις αυτό δείχνουν...το 2016-2017 όπου θα θέματα ήταν ίσως ευκολότερα οι βάσεις είχαν πέσει... συγκεκριμένα το τμήμα πολιτικών μηχανικών στην ξανθη είχε πέσει γύρω στα 400 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αν περάσω Διδυμοτειχο νοσηλευτική παίζει να μπορέσω να πάρω μεταγραφή για Κρήτη ή Θεσσαλονίκη που είναι ΤΕΙ τα τμήματα ??....Γενικά είναι εύκολες η μεταγραφές ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
πρέπει να έχεις κάποια βασικά κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Σχετικά με τις βάσεις του ΠΑΔΑ : Οι βάσεις του νεοσύστατου Πανεπιστημιου αποτελούν γρίφο καθώς δεν υπάρχει μετρό σύγκρισης με προηγούμενες χρονιές.Αν οι σχολές αυτές είχαν μείνει ΤΕΙ ή πτώση θα ήταν κάτι παραπάνω από σίγουρη και αισθητή.Τα δεδομένα φαίνεται να αλλάζουν και η ζήτηση είναι αρκετά αυξημένη κάτι που ίσως ωθήσει τις βάσεις προς τα πάνω.
Έχω την αίσθηση ότι οι ανοδικές τάσεις γι αυτές τις σχολές θα εξισορροπηθει κάπως από τις επιδόσεις των μαθητών οπότε όπου υπάρξει άνοδος αυτη θα είναι μικρή. Ίσως να έχουμε και μικρή πτώση σε κάποια τμήματα που θα εχουν μικρότερη ζήτηση.
Ιδωμεν ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top