[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ysemer

Νεοφερμένος

Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Δυστυχώς, όχι! Να πέσει κιόλας η βάση με τέτοιες επιδοσεις; Ακατόρθωτο. Μετα τι έχεις βάλει?



Παιδαγωγικό δεν νομίζω στην Αλεξανδρούπολη. Ρόδο κάποιες ελπίδες θα είχες. Νηπιαγωγών λογικά.

Βέβαια, όλα θα κριθούν στο πόσοι τελικά θα επιλέξουν τα παιδαγωγικα!



Οι τελικές εκτιμήσεις θα βγουν μέσα στην εβδομάδα, το πολύ το Σαββατοκυριακο αφού κάνω τα αδύνατα δυνατά. Έχουμε επαναλάβει όμως πολλές φορές κάποια πράγματα.

Chris καλημέρα, με μεγάλη αγωνία περιμένουμε τις προβλέψεις - εκτιμήσεις σου.
Από ότι έχεις πει το 3ο Πεδίο και μεγάλο μέρος από το 2ο Πεδίο τα έχεις έτοιμα.
Δώσε μας λοιπόν και εμάς τίποτα. Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αννουλα μου, τα νούμερα δείχνουν ξεκάθαρα Ιατρική ΔΠΘ κάτω από 18700. Έχω κάνει άπειρες αναλύσεις σε posts μου για τις Ιατρικες. Βέβαια ο καθένας έχει το δικό του σκεπτικό αλλά τα νούμερα είναι και νούμερα. Συσσωρευση υπάρχει στο κάτω άκρο μιας κλάσης πάντως.

Ρε παιδιά, λίγο υπομονή. Αν ανεβάσω του 3ου πεδίου θα μου λένε του 2ου θέλουμε και εμείς , μετά του 1ο θα μου λένε μας έχεις κλασμενους μετά του 5ου θα μου στέλνουν μηνύματα. Γιαυτό λίγο υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Georgia1

Νεοφερμένος

Η Georgia1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μπορει να ξανανοιξει το συστημα για τυχον διορθωσεις.Εχε τον νου σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!! Μακαρι να βγειτε εκτος προβλεψεως και να το πιασω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginakalf98

Νεοφερμένος

Η ginakalf98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!! Μακαρι να βγειτε εκτος προβλεψεως και να το πιασω..

Σου το ευχομαι ολοψυχα! Και εγ στην ιδια θεση ειμαι! Εχω δηλωσει 1η επιλογη πτδε ΑΠΘ με 14.237 και ειμαι οριακα να το πιασω και σνησυχω. Μετα εχω δηλωσει στο ΔΠΘ που λογικα ειμαι μεσα. Ελπιζω να πιασουμε εκει που επιθυμουμε! Καλη σου επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Σου το ευχομαι ολοψυχα! Και εγ στην ιδια θεση ειμαι! Εχω δηλωσει 1η επιλογη πτδε ΑΠΘ με 14.237 και ειμαι οριακα να το πιασω και σνησυχω. Μετα εχω δηλωσει στο ΔΠΘ που λογικα ειμαι μεσα. Ελπιζω να πιασουμε εκει που επιθυμουμε! Καλη σου επιτυχια!

Σε ευχαριστω παρα πολυ,ευχομαι να εισαι καλα!! Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι γιατι αν δεν πιασεις το ΑΠΘ(πραγμα που μου φαινεται καπως κουλο) θα πιασεις σιγουρα το ΔΠΘ!! Οποτε ευχομαι τα καλυτερα και μακαρι να γινουμε συναδελφοι και συμφοιτητες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Επομένως, για να μην τραυματίσει το παιδί αυτήν την εύθραστη εφηβική ψυχή στη διάρκεια του καλοκαιριού,ας περιμένει τις βάσεις του Αυγούστου.
Να μην κοιτά τις εκτιμήσεις του Χρήστου.
Όταν πλέον δε θα περάσει και οριστικά στη σχολή που θέλει,να την τραυματίσει όσο ποθεί.


Όπως και εσείς οι πανέξυπνοι που ψάχνετε παλαιότερα ποστ του για να συγκρίνετε κατά πόσο έπεσε έξω,καθίστε να κάνετε τις αναλύσεις που κάνει.
Τι; δεν έχετε την ικανότητα; Αχ τι κρίμα :(

Αντε πια με τον κάθε κακομοίρη παντογνώστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginakalf98

Νεοφερμένος

Η ginakalf98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ,ευχομαι να εισαι καλα!! Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι γιατι αν δεν πιασεις το ΑΠΘ(πραγμα που μου φαινεται καπως κουλο) θα πιασεις σιγουρα το ΔΠΘ!! Οποτε ευχομαι τα καλυτερα και μακαρι να γινουμε συναδελφοι και συμφοιτητες:)
Μακαρι να πεσουν εξω οι προβλεψεις και να πεσουν τα παιδαγωγικα! Το ευχομαι και αν περασουμε ΔΠΘ κανονιζουμε καφεδακι γνωριμιας!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Ο στρατος εδωσε ημμμυ απθ μ ημτυ 900 μορια διαφορα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary danai

Νεοφερμένος

Η Mary danai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Chriss κάποια πρόβλεψη για Χημικό μηχανικό Πάτρας?16220 έχω καμιά ελπίδα;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
https://www.kathimerini.gr/866932/ar...-h-iatrikh-voyties-sta-tei?platform=hootsuite
Την ίδια στιγμή, θεωρείται σίγουρο ότι θα υπάρξουν σχολές με άνοδο βάσης, κυρίως εκείνες που βρίσκονται στις μέτριες βαθμολογικές κλίμακες (12 με 15) όπου φέτος υπήρξε υπερσυγκέντρωση υποψηφίων. Οσο για το βαθμολογικό κατώφλι εισαγωγής, αναμένεται ότι θα κινηθεί στα 9.000 για τα τμήματα ΑΕΙ χωρίς ειδικό μάθημα, ενώ για τα ΤΕΙ στα 5.000 με 6.000 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ysemer

Νεοφερμένος

Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ο στρατος εδωσε ημμμυ απθ μ ημτυ 900 μορια διαφορα!!

Και που είναι το παράξενο Πάνο. Τόσα δεν είχε και πέρσι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Δε θυμαμαι αλλα το 14 ηταν 600
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ysemer

Νεοφερμένος

Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το 2015 είχε 900 όμως(17.833 με 16.939)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Το 2015 είχε 900 όμως(17.833 με 16.939)

Εγω πιστευω φετος η ψαλιδα θα κλισει στα 700 μορια καιηβαση της πατρας εχεο μεγιστο το 17200
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ysemer

Νεοφερμένος

Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Θα δούμε , γιατί δεν ξέρουμε την συμπεριφορά των υποψηφίων σε σχέση με την περιφέρεια. Ο κόσμος δεν έχει λεφτά. Δεν μπορεί να υποστηρίξει τη μετάβαση και διαμονή ενός φοιτητή σε άλλη πόλη. Αρα επιλέγει με γνώμονα τι υπάρχει στην πόλη του. Δεν ισχύει το ίδιο στις Ιατρικές και στις Νομικές. Εκεί οι οικογένειες κάνουν θυσίες. Πάντα το ίδιο γινόταν. (Παλιά γινόταν και στους Πολιτικούς Μηχανικούς αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Ε λοιπον επειδη πολυς ντορος εγινε για τις βασεις του στρστηγακη απλα μπειτε να δειτε τα περσινα του κυροως δευτερο πεδιο ειναι πανω τουλαχιστον 200 μορια...πατρα ημτυ ειναι 300-400 μορια πανω απο τις οραγματικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ysemer

Νεοφερμένος

Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Και ΠΟλιτικούς ΕΜΠ >600 αλλά γενικά το δεύτερο Πεδίο του έφυγε 200-400 μόρια πέρσι. Και υπόψιν πέρσι είχαν απόλυτα συγκρίσιμα στατιστικά & εργαλεία εκτίμησης.
Φέτος πρέπει να ξεκινήσουν από την αρχή , δηλαδή ποιοι μπαίνουν που, και ανάλογα με την στατιστική διαβάθμιση των μορίων και τις επιλογές των φοιτητών (εδώ είναι το πιο δύσκολο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Περσι στην σχολη που θελω ειχε 338 μορια αποκλιση.Αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο, αφου το 2014 επεσε κοντα στα 600 μορια εξω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top