[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Με το παλιό σύστημα

Πόσο πιστεύετε ότι θα κυμανθούν οι βάσεις για πολιτικούς μηχανικούς εμπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike1234

Νεοφερμένος

Ο mike1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
με 18930 μορια πιανω ηλεκτρολογους εμπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Παιδια ποσο πιστευετε να παει η Αστυφυλακων; Ειμαι Γενικη Σειρα και εχω 15.980 περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
chris1993 μια φιλη με 11550 στο οικονομιας και πληροφορικης εχει ελπιδες για πληροφορικη τριπολης και για οδε χιου αει ?Η θα παρουν τον ανηφορο οπως εχω εκτιμησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
με 17500 περνάει κάποιος πολιτικούς μηχανικούς εμπ;

με 17500 περνάει κάποιος πολιτικούς μηχανικούς εμπ; (παλιό σύστημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
1)Δεν προλαβαινω να διαβασω και για εξεταστικη και να μαθω και ορθογραφια
2)Δεν υπαρχουν και πολλοι σταθεροι παραγοντες περα απο καποια στανταρ σχετικα με τις σχολες καθως μιλαμε για ενα διαφορετικο εισαγωγικο συστημα σε σχεση με περσυ.
3)Μονο σε μενα ρε συ ακουγεται λιγο κουλο αφου στο οδε το οπα παιρνει 260 και στο οικονομικο 220, δηλαδη οι 100 απο αυτους αρα ποσοστο κοντα στο 50% να πηγαινουν σε αυτα ενω μπορουν να επιλεξουν δυο τμηματα τοπ οπως λοχρη και δετ.Ειναι σαν να λες οτι το 50% του παπει παιρναγε στο χρημ και τραπ διοικ.(δηλαδη και οδε ,οικ ασσοε) και προτιμησε οδε παπει και οικ επιστημη παπει.
Και εγω σου ειπα ασχολουμαι με 5ο πεδιο εδω και 3 χρονια.Οπως εσυ εχεις μια αποψη,ετσι εχω και εγω ετσι εχουν και στα αλλα σιτε...Τι να πουν δηλαδη και οι καθηγητες που ασχολουνται με αυτο 30 χρονια και δεν ειναι σιγουροι για καποια πραγματα που διορθωνουν και γραπτα και σιγουρα ειναι και σε ποιο πλεονεκτικη θεση και απο μενα και απο σενα.

Κάνεις υποθέσεις για να μπορείς να κάνεις εκτιμήσεις, αφού υπάρχουν στατιστικά στοιχεία ζήτησης των τελευταίων ετών, οπότε προβλέπεις μια σταθερότητα, πτωτική τάση, ανοδική τάση.
Επίσης, στο λεω επειδή το ξέρω εκ των έσω. (100 στα 580 άτομα είναι 17% όχι 50%)
Καθηγητές δεν ασχολούνται με αυτά, πέρα από κάποιους δημοσιογράφους με εμετική δουλειά επί σειρά ετών.
Ένας καθηγητής που έκανε εκτίμηση, τα ίδια βλέπει.

Εγώ θεωρώ (και θα το δείς) ότι τα Οικονομικά τμήματα της ΑΣΟΕΕ δεν θα ξεπεράσουν τα 17.000 ενώ τμήματα όπως το ΟΔΕ, Οικονομικό θα τα δούμε ίσως και σε επίπεδα όπως 15,7-16,0.

με 18930 μορια πιανω ηλεκτρολογους εμπ?

100% δεν το συζητώ

Με το παλιό σύστημα

Πόσο πιστεύετε ότι θα κυμανθούν οι βάσεις για πολιτικούς μηχανικούς εμπ.

Τμήμα με πτωτική τάση, αλλά θα ζητηθεί λόγω του ότι αυτός που δίνει πανελλήνιες θέλει να περάσει Αθήνα.
Έχεις ένα safety net αλλά είναι λίγες οι θέσεις για ασφαλή συμπεράσματα.
Νομίζω όμως ότι με 17,5 λογικά θα είσαι μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunshine1997

Νεοφερμένος

Ο sunshine1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Chris1993 με 13300 υπάρχει πιθανότητα να περάσω ΤΕΙ πληροφορικής στην Αθηνά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Chris1993 ξεκίνησα πρόγραμμα γυμναστικής, τι λες να κάνω με το πρόγραμμα φαγητού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris1993 με 13300 υπάρχει πιθανότητα να περάσω ΤΕΙ πληροφορικής στην Αθηνά;

Εννοείται, το συζητάς?? Είσαι μέσα!

Chris1993 ξεκίνησα πρόγραμμα γυμναστικής, τι λες να κάνω με το πρόγραμμα φαγητού;

Αναλόγως, αν θες να κάνεις όγκο η θες να χάσεις κιλά :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σφήκα

Νεοφερμένος

Η σφήκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Chris, αρκετά σε έχουμε ζαλίσει, αλλά με 19731 είμαι μέσα στην Αρχιτεκτονική Α.Π.Θ; Σ'ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris, αρκετά σε έχουμε ζαλίσει, αλλά με 19731 είμαι μέσα στην Αρχιτεκτονική Α.Π.Θ; Σ'ευχαριστώ :)

Πιο μέσα δεν γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
θεωρείται ότι οι πολιτικοί μηχανικοί εμπ με το παλιό σύστημα μπορούν να ανεβούν πάνω από 900 μόρια σε σχέση με το 2015;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunshine1997

Νεοφερμένος

Ο sunshine1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά νέα. Μου έφτιαξε τη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis_mas

Νεοφερμένος

Ο akis_mas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά, ποια θεωρείται ότι θα είναι η βάση της Βιοτεχνολογίας Αθήνας; Φαντάζομαι ότι δε θα ξεπερνά τα 16700. Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trakalekas

Νεοφερμένος

Ο trakalekas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
chris 1993 εννοειται δεν θελω να αμφισβητησω την καταπληκτικη δουλεια που εχεις κανει κυριως με το 3ο πεδιο αλλα οταν λχ λες
ιατρικη ΔΠΘ 18400-18600 το ευρος αυτο των 200 μοριων το βαζεις μονο και μονο για να μην πεσεις εξω ή πιστευεις πραγματικα ότι η βάση μπορει να κάτσει πολυ κοντα σε ενα απο αυτα τα δυο άκρα ; π.χ ενας με 18450 έχει ουσιαστικες ελπιδες για ιατρικη ή πρεπει να γινει ενα μικρο ''θαύμα'' για να περασει ;;
Και μια απορια ακομα , πιο ουσιαστικη :
Αν φετος η οδοντιατρικη ΑΠΘ εχει βαση πολυ κοντινη με την ιατρικη ΔΠΘ τοτε ο ιδιος μαθητης με τα 18450 αναμενεται να περναει και στις δυο ή σε καμια απο τις δυο ;
Πολλα συγχαρητηρια , κοντρα σε ολα τα ΜΜΕ κι ομως , τοσο μεσα ...υποβαλλω τα σεβη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gvenos79

Νεοφερμένος

Ο gvenos79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Chris, μια ερώτηση: Με 13732 μόρια πιστεύεις οτι έχω ελπίδες για ΤΕΙ Νοσηλευτικής Κρήτης?
Σ' ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά, ποια θεωρείται ότι θα είναι η βάση της Βιοτεχνολογίας Αθήνας; Φαντάζομαι ότι δε θα ξεπερνά τα 16700. Ευχαριστώ πολύ.

Κακώς το φαντάζεσαι διότι θα ανέβει standard πάνω από 1.000 μόρια.

chris 1993 εννοειται δεν θελω να αμφισβητησω την καταπληκτικη δουλεια που εχεις κανει κυριως με το 3ο πεδιο αλλα οταν λχ λες
ιατρικη ΔΠΘ 18400-18600 το ευρος αυτο των 200 μοριων το βαζεις μονο και μονο για να μην πεσεις εξω ή πιστευεις πραγματικα ότι η βάση μπορει να κάτσει πολυ κοντα σε ενα απο αυτα τα δυο άκρα ; π.χ ενας με 18450 έχει ουσιαστικες ελπιδες για ιατρικη ή πρεπει να γινει ενα μικρο ''θαύμα'' για να περασει ;;
Και μια απορια ακομα , πιο ουσιαστικη :
Αν φετος η οδοντιατρικη ΑΠΘ εχει βαση πολυ κοντινη με την ιατρικη ΔΠΘ τοτε ο ιδιος μαθητης με τα 18450 αναμενεται να περναει και στις δυο ή σε καμια απο τις δυο ;
Πολλα συγχαρητηρια , κοντρα σε ολα τα ΜΜΕ κι ομως , τοσο μεσα ...υποβαλλω τα σεβη μου

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Η εκτίμηση έχει ένα κέντρο το οποίο θεωρώ ότι θα είναι 18.500-18.550 μόρια και βάζω ένα περιθώριο που λέγεται στατιστικό σφάλμα. Πιο στατιστικά σωστή πρόβλεψη είναι 18.400-18.640.
Όσο κατεβαίνεις κάτω από το κέντρο της εκτίμησης (18.525) τόσο πιο λίγες πιθανότητες έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Chris θα δώσεις συνολικές εκτιμήσεις για το κάθε τμήμα του 3ου πεδίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
οι πολιτικοί μηχανικοί εμπ (παλιό σύστημα) θα ανέβουν πάνω από 800 μόρια σε σχέση με το 2015;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris θα δώσεις συνολικές εκτιμήσεις για το κάθε τμήμα του 3ου πεδίου;

Θα αργήσω ακόμα αλλά θα δώσω.

οι πολιτικοί μηχανικοί εμπ (παλιό σύστημα) θα ανέβουν πάνω από 800 μόρια σε σχέση με το 2015;

Δεν είμαι το μαντείο των Δελφών. Αλλά είναι πιθανό ναι γιατί είναι σχολή της Αθήνας και θα προτιμηθεί.
Με τόσες λίγες θέσεις είναι πολύ δύσκολη τέτοια πρόβλεψη αλλά ασφαλώς έχεις ένα safety net όπως σου είπα και πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top