[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με βαση τις νεες εκτιμησεις που βγηκαν στη δημοσιοτητα το παιδαγωγικο του ΑΠΘ ποσο εκτιμαται να φτασει η βαση του?? Εγω με 14.237 μπορω να εχω ελπιδες για πτδε ΑΠΘ??? :worry:

Δεν μπορείς να χάνεις την ελπίδα σου. Αλλά νομίζω ότι δεν θα πέσει και τόσο χαμηλά γιατί είναι κεντρική πόλη και θα είναι για πολλους τμήμα μπαλαντέρ που έχουν δηλώσει 2 πεδία. Πάντως, Πάτρα πχ βλέπω 2.000 μορια πτώση οπότε δεν είναι ακατόρθωτο αν παρατηρηθεί ολική μετατόπιση βαθμολογιων. Θα εξαρτηθεί δηλαδή από την τελική ζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginakalf98

Νεοφερμένος

Η ginakalf98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οι εκτιμησεις το δινουν 13.600 απο χατζητεγα. Ειναι απιθανο να φτασει εκει ή εστω πιο πανω για να περασω εστω απο τους τελευταιους??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική Μ.

Νεοφερμένος

Η Αγγελική Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!Η αδερφή μου έδωσε πανελλήνιες κ έβγαλε 14994 στο πέμπτο πεδίο.Πιστεύετε ότι πιάνει Οικονομικά ΕΚΠΑ ή Οικονομικής Επιστήμης ΠΑΠΕι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οι εκτιμησεις το δινουν 13.600 απο χατζητεγα. Ειναι απιθανο να φτασει εκει ή εστω πιο πανω για να περασω εστω απο τους τελευταιους??

Σου είπα, δεν είναι καθόλου απίθανο. Αλλά, έτσι όπως είδα τις βαθμολογίες δεν είναι τόσο απογοητευτικες που να εξηγεί μια τέτοια πτώση. Εκτός εάν αυτοί που τα έχουν πάει καλά στο πεδίο αυτό διαλέξουν τελικά σχολή του δικού τους πεδίου (δηλαδή φιλολογία Αθήνας αντί για Παιδαγωγικό Αθήνας, Χημείας Αθήνας αντί για Παιδαγωγικό Αθήνας κλπ) και έτσι λόγω πολύ χαμηλής ζήτησης πέσει τόσο. Καθόλου ακατόρθωτο πάντως. Έχεις ελπίδες! :) Το 13600 το θεωρω πολύ υπερβολικό παρολαυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
"Μικρή άνοδος έως και 150 μόρια αναμένεται στις Νομικές Αθήνας και Θεσσαλονίκης, ενώ μεγαλύτερη θα σημειωθεί στην Κομοτηνή. Οι Σχολές Ψυχολογίας, ειδικότερα στη Θεσσαλονίκη και τις περιφέρειες, πολύ πιθανόν να ξεπεράσουν το όριο των 17.500 μορίων. Με αύξηση 200 μορίων ίσως κινηθεί και η Φιλολογία, που μπορεί να φτάσει κοντά στο 17, αλλά και η Κοινωνιολογία, που πέρσι έφτασε το 15,1."
https://www.newsbomb.gr/ellada/paide...oriko-xamilo-gia-ta-paidagogika#ixzz4DjMrnzVd

σοβαρά τώρα; μόνο εγώ περίμενα πτώση στο 1ο πεδίο ειδικά σε νομικές και ψυχολογίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginakalf98

Νεοφερμένος

Η ginakalf98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!Η αδερφή μου έδωσε πανελλήνιες κ έβγαλε 14994 στο πέμπτο πεδίο.Πιστεύετε ότι πιάνει Οικονομικά ΕΚΠΑ ή Οικονομικής Επιστήμης ΠΑΠΕι?

Οικονομικά ΕΚΠΑ σίγουρα πιάνει. Για το ΠΑ.ΠΕΙ έχει πάρα πολλές πιθανότητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική Μ.

Νεοφερμένος

Η Αγγελική Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
"Μικρή άνοδος έως και 150 μόρια αναμένεται στις Νομικές Αθήνας και Θεσσαλονίκης, ενώ μεγαλύτερη θα σημειωθεί στην Κομοτηνή. Οι Σχολές Ψυχολογίας, ειδικότερα στη Θεσσαλονίκη και τις περιφέρειες, πολύ πιθανόν να ξεπεράσουν το όριο των 17.500 μορίων. Με αύξηση 200 μορίων ίσως κινηθεί και η Φιλολογία, που μπορεί να φτάσει κοντά στο 17, αλλά και η Κοινωνιολογία, που πέρσι έφτασε το 15,1."
https://www.newsbomb.gr/ellada/paide...oriko-xamilo-gia-ta-paidagogika#ixzz4DjMrnzVd

σοβαρά τώρα; μόνο εγώ περίμενα πτώση στο 1ο πεδίο ειδικά σε νομικές και ψυχολογίες;
Είναι το ίδιο άρθρο με τα dikaiologitika.gr που αναπαράγεται παντού και είναι απλά εμετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Chris, εγώ με 17.935 πιστεύεις πως πιάνω Νομική Θεσσαλονίκης ή μόνο Κομοτηνη; Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Όσον αφορά τα παραϊτρικα βλέπε βάσεις 2000 και 2010 τοτε μονο το τμήμα βιολογίας κρητης ειχε φτάσει 18 χιλιάδες (οπως προβλέπεται φέτος ) και τις ειχε ξεπεράσει μάλιστα . είχα κανει μια ενδελεχή έρευνα και στην αρχή νόμιζα οτι οι υψηλές βάσεις στις ιατρικές οδηγούν στην άνοδο των βάσεων στα παραϊτρικα ,τελικά δεν ειναι ακριβώς ετσι καθώς και κάποιες άλλες χρονιές 2001-2015 αρκετές φορές ενώ οι βάσεις στις ιατρικές ήταν πανω απο 19χ δεν επηρέαζαν τοσο τις παραϊτρκες σχολές και το βιλογικο κρητης δεν έφτανε τις 18χ . Τωρα για το τμήμα εργοθεραπείας , αυτο ποτε δε ξεπέρασε τις 16χ , επειδή θεωρώ πως ειναι ενα δύσκολο επάγγελμα και θελει κότσια

Ευχαριστώ πολύ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris, εγώ με 17.935 πιστεύεις πως πιάνω Νομική Θεσσαλονίκης ή μόνο Κομοτηνη; Ευχαριστώ!

Νομική ΔΠΘ σίγουρα.
Νομική Θεσσαλονίκης ελπίζεις.

Όσον αφορά τα παραϊτρικα βλέπε βάσεις 2000 και 2010 τοτε μονο το τμήμα βιολογίας κρητης ειχε φτάσει 18 χιλιάδες (οπως προβλέπεται φέτος ) και τις ειχε ξεπεράσει μάλιστα . είχα κανει μια ενδελεχή έρευνα και στην αρχή νόμιζα οτι οι υψηλές βάσεις στις ιατρικές οδηγούν στην άνοδο των βάσεων στα παραϊτρικα ,τελικά δεν ειναι ακριβώς ετσι καθώς και κάποιες άλλες χρονιές 2001-2015 αρκετές φορές ενώ οι βάσεις στις ιατρικές ήταν πανω απο 19χ δεν επηρέαζαν τοσο τις παραϊτρκες σχολές και το βιλογικο κρητης δεν έφτανε τις 18χ . Τωρα για το τμήμα εργοθεραπείας , αυτο ποτε δε ξεπέρασε τις 16χ , επειδή θεωρώ πως ειναι ενα δύσκολο επάγγελμα και θελει κότσια

Φέτος όμως έχουνε 8000 άτομα τα οποία έχουν κλειστεί σε ένα πεδιο με πολύ λίγες θέσεις. Αυτό σημαίνει μεγάλη άνοδος!

Και έχουμε και πόσους άλλους από Θεωρητική και Οικονομία που έχουν πάρει βιολογία και έχουν μαζέψει 14-15,5.

Δράμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew23

Νεοφερμένος

Ο Andrew23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Chris με 16685 έχω ελπίδα από 5ο πεδίο για πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dubstep

Νεοφερμένος

Ο Dubstep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Chris εχω 13.812 μορια στο 5ο πεδιο!! Ποιες σχολες πιστευεις οτι πιανω στη θεσσαλονικη (πληροφορικη και οικονομικες ) ?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimkord

Νεοφερμένος

Η dimkord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 64 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με 17600 υπάρχει πιθανότητα για αρχιτεκτονικη Θεσσαλονίκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με 17600 υπάρχει πιθανότητα για αρχιτεκτονικη Θεσσαλονίκης

Υπάρχει ναι, αλλά μικρή. Για όλες τις υπόλοιπες Πλην της Αθήνας είναι 100%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsouper

Νεοφερμένος

Ο tsouper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καλησπερα Χρηστο θα ηθελα αν μπορουσε να μου κανει μια προβλεψη για το χημικο ηρακλειου το 2015 ειχε περιπου 15000 μορια
Σε ευχαριστω
Μπραβο για την προσπαθεια που κανεις, αλλα και τον τροπο που γραφεις χωρις να προσβαλεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariast

Νεοφερμένος

Η Mariast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Chris με 11716 εχω ελπίδες για πληροφορικη Τρίπολης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Auditor 8

Νεοφερμένος

Ο Auditor 8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Είσαι μέσα και στα 2, το θέμα είναι τι θέλεις ΕΣΎ.



1) Μάθε πρώτα ορθογραφία
2) Χρησιμοποιώντας υποθέσεις και κρατόντας κάποιους παράγοντες σταθερούς, μπορείς να προσεγγίσεις. Με αυτό που λες αγόρι μου αναιρείς όλη τη στατιστική και οικονομική επιστήμη, αν το συνειδητοποιεις.
3) Επειδή, τα ξέρω από μέσα στην ΑΣΟΕΕ. Τουλάχιστον 100 άτομα μπαίνουν Οικονομικό και ΟΔΕ ΟΠΑ ενώ έχουν τα μόρια για ΛΟΧΡΗ άρα σου έχω βρει από 2 τμήματα ήδη το 1/8, βάλε τα τμήματα Πληροφορικής ΕΚΠΑ, ΑΠΘ που θα μαζέψουν πολλούς. Βάλε όλα τα περιφερειακά τμήματα που θα ζητηθούν από άτομα που λόγω οικονομικών λόγω δεν βάζουν Αθήν η Θεσσαλονικη (με τόσα Οικονομικά τμήματα Διοίκησης και Πληροφορικής).

Επέτρεψε μου να έχω μια εμπειρία 5 ετών σε αναλύσεις και να μπορώ να έχω μια άποψη περί τη ζήτησης και των βάσεων.

ΥΓ. Και ναι αν 25 άτομα περνάνε ΛΟΧΡΗ αλλά δηλώσουν Χρήμα ΠΑΠΕΙ είναι ήδη 3%.

1)Δεν προλαβαινω να διαβασω και για εξεταστικη και να μαθω και ορθογραφια
2)Δεν υπαρχουν και πολλοι σταθεροι παραγοντες περα απο καποια στανταρ σχετικα με τις σχολες καθως μιλαμε για ενα διαφορετικο εισαγωγικο συστημα σε σχεση με περσυ.
3)Μονο σε μενα ρε συ ακουγεται λιγο κουλο αφου στο οδε το οπα παιρνει 260 και στο οικονομικο 220, δηλαδη οι 100 απο αυτους αρα ποσοστο κοντα στο 50% να πηγαινουν σε αυτα ενω μπορουν να επιλεξουν δυο τμηματα τοπ οπως λοχρη και δετ.Ειναι σαν να λες οτι το 50% του παπει παιρναγε στο χρημ και τραπ διοικ.(δηλαδη και οδε ,οικ ασσοε) και προτιμησε οδε παπει και οικ επιστημη παπει.
Και εγω σου ειπα ασχολουμαι με 5ο πεδιο εδω και 3 χρονια.Οπως εσυ εχεις μια αποψη,ετσι εχω και εγω ετσι εχουν και στα αλλα σιτε...Τι να πουν δηλαδη και οι καθηγητες που ασχολουνται με αυτο 30 χρονια και δεν ειναι σιγουροι για καποια πραγματα που διορθωνουν και γραπτα και σιγουρα ειναι και σε ποιο πλεονεκτικη θεση και απο μενα και απο σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
καλα,με 18 στο 5ο,ολες τις πιανεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top