[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
τοσο δυσκολα εε? :/: κριμα.... :worry:

θα βαρεσει σιγουρα 18αρι ισως η χαμηλοτερη να ειναι 17.800-900
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
θα βαρεσει σιγουρα 18αρι ισως η χαμηλοτερη να ειναι 17.800-900
καταλαβαααα...τουλαχιστον να μπει μοριακη βιολογια αλεξανδρουπολη ή βιοχημεια λαρισα.... σε ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Εχει πιθανοτητες για αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mabl

Νεοφερμένος

Η Mabl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα προς όλους! Είδα σήμερα λίγο τα στατιστικά και έχω να επισημάνω 2 πράγματα (δεν ξέρω αν σχολιάστηκαν ήδη):

α) Το άκρως απογοητευτικό γεγονός, ότι βαθμοί <10 συγκεντρώνουν τεράστια ποσοστά παρόλο των κατά γενική ομολογία εύκολων θεμάτων σχεδόν σε όλα τα μαθήματα. Δηλαδή:
- Ανθρωπιστικών: 1ο 39%, 3ο 53%, 4ο 50%
- Θετικών: 2ο 30%, 3ο 24%, 4ο 49%
- Οικονομίας & Πληροφορικής: 3ο 56%, 4ο 66%, 5ο 43%
Από αυτά αναμένονται λοιπόν πολύ χαμηλές βάσεις σε όλα τα Πεδία και προτεινεται στους αρκετά χαμηλόβαθμους (π.χ. <7) να υποβάλλουν μηχανογραφικό μιας και από ό,τι φαίνεται έχουν αρκετές πιθανότητες να... πετύχουν!

β) Παρατήρησα, στους Πίνακες στατιστικών του Υπουργείου, ενώ στο "παλιό" σύστημα στον τίτλο σημειώνεται το "βεβαιώσεις προσβάσεων" που παραπέμπει στο γνωστό γβπ, στο "νέο" σύστημα και στα ΓΕΛ και στα ΕΠΑΛ αναφέρεται το "κλίμακα μορίων"! Μήπως αυτό τελικά δεν είναι ακριβώς το γνωστό μας γβπ, αλλά έχουν συνυπολογίσει ήδη και τα bonus (συντελεστές βαρύτητας) των "βασικών μαθημάτων" σε κάθε Πεδίο? Γιατι αν συμβαίνει το δεύτερο, αλλάζουν πάλι τα δεδομένα και μάλιστα στο προς τα κάτω! Το έχει αποσαφηνίσει κάποιος?


Χωρίς να είμαι ειδική, όταν είδα τα χθεσινά στοιχεία, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι από σήμερα διατίθενται οι βεβαιώσεις συμμετοχής με το ΓΒΠ (όπως φέτος ισχύει) θεώρησα ότι συμπεριλαμβάνονται οι συντελεστές βαρύτητας. Σε κάθε περίπτωση, τι εννοείτε λέγοντας ότι ο συνυπολογισμός θα οδηγούσε σε χαμηλότερες βάσεις. Για παράδειγμα; τα μόρια που έχω συγκεντρώσει είναι περίπου 17.500 (incl. οι συντελεστές). Άνευ συντελεστών, νομίζω ότι είναι λιγότερα. Επομένως, μάλλον πιο υψηλές θα είναι οι εκτιμήσεις. Ειλικρινά, έχω μπερδευτεί ... (εννοείται ότι αν έδινα μαθηματικά...πάτος)! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κέλλυ Μ

Νεοφερμένος

Η Κέλλυ Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σας παρακαλώ,ας γινει μια προβλεψη και για τις στρατιωτικές σχολές Αξιωματικών και Υπαξιωματικών .Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Σας παρακαλώ,ας γινει μια προβλεψη και για τις στρατιωτικές σχολές Αξιωματικών και Υπαξιωματικών .Ευχαριστω

οτι πει,ο Χρηστος εγω αυτον εμπιστευομαι.....ασ τον περιμενουμε λοιπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το έχω επισημάνει Δημήτρη, πολλές φορές ότι έχουμε κλιμάκωση μορίων και όχι ΓΒΠ. Φέτος λόγω Έκθεσης ο ΓΒΠ θα είναι μικρότερος των μορίων, άρα προστίθενται πολλοι λοιπόν μαθητές στην κλάση των 19+ χωρίς απαραίτητα να είναι σε σχέση με περσυ. Πρέπει δηλαδή να υπολογίσεις ότι η πρώτη κλάση είναι 18,8-20 σε κλίμακα ΓΒΠ, η δεύτερη είναι 17,7-18,8 κλπ και προσεγγιστικα να συνδιαμορφωσεις τον πίνακα κλιμάκωσης ΓΒΠ ώστε να συγκριθεί με τα περσινά στοιχεία. Νομίζω ότι το υπουργείο τρολλαρει πολύ. Και θέλει να μπερδέψει τους πάντες. Θέλουν πολύ δουλειά αυτά τα στατιστικά στοιχεία. Επίσης, ο εντελώς άγνωστος Χ είναι η διαρροή σε Πολυτεχνικές. Όμως από τα στοιχεία βλέπουμε ότι το 38% των μαθητών των υγείας πήραν και Μαθηματικά. Οπότε, θα έχουμε διαρροή. Mabl είναι το ακριβώς αντίστροφο. Ένας με 17200 μορια μπορεί να έχει ΓΒΠ 16,9 άρα περσυ θα ήταν στην κλάση ΓΒΠ 16-17 φέτος 17-18 στη κλίμακα μορίων. Άρα, υπερτιμουνται η άνω κλασεις σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια με το ΓΒΠ. Διότι είναι πιο δύσκολο να έχεις 19 ΓΒΠ παρα 19000 μορια. Ειδικά όταν μετράει αρκετά η Έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι ειδική, όταν είδα τα χθεσινά στοιχεία, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι από σήμερα διατίθενται οι βεβαιώσεις συμμετοχής με το ΓΒΠ (όπως φέτος ισχύει) θεώρησα ότι συμπεριλαμβάνονται οι συντελεστές βαρύτητας. Σε κάθε περίπτωση, τι εννοείτε λέγοντας ότι ο συνυπολογισμός θα οδηγούσε σε χαμηλότερες βάσεις. Για παράδειγμα; τα μόρια που έχω συγκεντρώσει είναι περίπου 17.500 (incl. οι συντελεστές). Άνευ συντελεστών, νομίζω ότι είναι λιγότερα. Επομένως, μάλλον πιο υψηλές θα είναι οι εκτιμήσεις. Ειλικρινά, έχω μπερδευτεί ... (εννοείται ότι αν έδινα μαθηματικά...πάτος)! :)

Όχι ΟΚ είσαι με την περίπτωσή σου και αυτό που λες. Εσύ σωστή είσαι.
Αναφερόμουν σε άλλο θέμα που είχαμε συζητήσει χθες-προχθές με άλλα μέλη. Και το παρατήρησα σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar98

Νεοφερμένος

Η Mar98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα μπορούσατε να δώσετε εκτιμήσεις για 2ο πεδίο και πιο συγκεκριμένα για σχολές μεσαίας-χαμηλής ζήτησης; Ευχαριστώ πολύ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το έχω επισημάνει Δημήτρη, πολλές φορές ότι έχουμε κλιμάκωση μορίων και όχι ΓΒΠ. Φέτος λόγω Έκθεσης ο ΓΒΠ θα είναι μικρότερος των μορίων, άρα προστίθενται πολλοι λοιπόν μαθητές στην κλάση των 19+ χωρίς απαραίτητα να είναι σε σχέση με περσυ. Πρέπει δηλαδή να υπολογίσεις ότι η πρώτη κλάση είναι 18,8-20 σε κλίμακα ΓΒΠ, η δεύτερη είναι 17,7-18,8 κλπ και προσεγγιστικα να συνδιαμορφωσεις τον πίνακα κλιμάκωσης ΓΒΠ ώστε να συγκριθεί με τα περσινά στοιχεία. Νομίζω ότι το υπουργείο τρολλαρει πολύ. Και θέλει να μπερδέψει τους πάντες. Θέλουν πολύ δουλειά αυτά τα στατιστικά στοιχεία. Επίσης, ο εντελώς άγνωστος Χ είναι η διαρροή σε Πολυτεχνικές. Όμως από τα στοιχεία βλέπουμε ότι το 38% των μαθητών των υγείας πήραν και Μαθηματικά. Οπότε, θα έχουμε διαρροή. Mabl είναι το ακριβώς αντίστροφο. Ένας με 17200 μορια μπορεί να έχει ΓΒΠ 16,9 άρα περσυ θα ήταν στην κλάση ΓΒΠ 16-17 φέτος 17-18 στη κλίμακα μορίων. Άρα, υπερτιμουνται η άνω κλασεις σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια με το ΓΒΠ. Διότι είναι πιο δύσκολο να έχεις 19 ΓΒΠ παρα 19000 μορια. Ειδικά όταν μετράει αρκετά η Έκθεση.

Μάλιστα-μάλιστα, ΟΚ ΟΚ. Λόγω εργασίας δεν τα παρακολουθώ στενά και το παρατήρησα σήμερα, που τα πρόσεξα λίγο καλύτερα. Διάβασα και τα προηγούμενα posts από χθες εν τάχει και ναι και εγώ εκτιμώ οι διαρροές προς πολυτεχνικές και άλλα τμήματα του 3ου πεδίου θα είναι ~300-350 άτομα στις υψηλές κλάσεις βαθμολογιών συνολικά (συμφωνούμε). Άρα μπράβο και πάλι που Ιατρική ΔΠΘ θα είναι 18.500 μιας με αυτό που είδα σήμερα δεν ανεβαίνουν τελικά από κατώτερη κλίμακα (τα χθεσινά μου κάντα delete) στους 1422 με +18.500, οπότε ναι άντε max να πάει 18.550...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Chris1993 εχω 18243 στο 3ο πεδιο ποιες σχολες λετε να πιανω; Ευχαριστω εκ των προτερων

Σίγουρα πιάνεις Βιολογίες (Θεσσαλονίκη,Πάτρα και Ηράκλειο... για Αθήνα δεν ξέρω).
Ιατρικές δεν νομίζω καθώς λένε για τελευταία Ιατρική στα 18.500-18.600.
Φαρμακευτικές με λίγη τύχη ίσως πιάσεις αλλά δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί..

Εσύ κάνε το μηχανογραφικό σου όπως επιθυμείς και μην παραλείψεις καμία σχολή που θες και λόγω προβλέψεων δεν την πιάνεις....ποτέ δεν ξέρεις

Καλά αποτελέσματα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Θα μπορούσατε να δώσετε εκτιμήσεις για 2ο πεδίο και πιο συγκεκριμένα για σχολές μεσαίας-χαμηλής ζήτησης; Ευχαριστώ πολύ!! :)

Περίμενε πολλές εκπλήξεις εκεί. Εκτιμώ κανένας δεν μπορεί να ξέρει. Πολλοί έχουν γράψει χάλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κέλλυ Μ

Νεοφερμένος

Η Κέλλυ Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σας παρακαλώ,ας γινει μια προβλεψη και για τις στρατιωτικές σχολές Αξιωματικών και Υπαξιωματικών .Ευχαριστω εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Το έχω επισημάνει Δημήτρη, πολλές φορές ότι έχουμε κλιμάκωση μορίων και όχι ΓΒΠ. Φέτος λόγω Έκθεσης ο ΓΒΠ θα είναι μικρότερος των μορίων, άρα προστίθενται πολλοι λοιπόν μαθητές στην κλάση των 19+ χωρίς απαραίτητα να είναι σε σχέση με περσυ. Πρέπει δηλαδή να υπολογίσεις ότι η πρώτη κλάση είναι 18,8-20 σε κλίμακα ΓΒΠ, η δεύτερη είναι 17,7-18,8 κλπ και προσεγγιστικα να συνδιαμορφωσεις τον πίνακα κλιμάκωσης ΓΒΠ ώστε να συγκριθεί με τα περσινά στοιχεία. Νομίζω ότι το υπουργείο τρολλαρει πολύ. Και θέλει να μπερδέψει τους πάντες. Θέλουν πολύ δουλειά αυτά τα στατιστικά στοιχεία. Επίσης, ο εντελώς άγνωστος Χ είναι η διαρροή σε Πολυτεχνικές. Όμως από τα στοιχεία βλέπουμε ότι το 38% των μαθητών των υγείας πήραν και Μαθηματικά. Οπότε, θα έχουμε διαρροή. Mabl είναι το ακριβώς αντίστροφο. Ένας με 17200 μορια μπορεί να έχει ΓΒΠ 16,9 άρα περσυ θα ήταν στην κλάση ΓΒΠ 16-17 φέτος 17-18 στη κλίμακα μορίων. Άρα, υπερτιμουνται η άνω κλασεις σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια με το ΓΒΠ. Διότι είναι πιο δύσκολο να έχεις 19 ΓΒΠ παρα 19000 μορια. Ειδικά όταν μετράει αρκετά η Έκθεση.

Πρωσοπικα απο το σχολειο μου 2 κοριτσια που τα πηγαν αριστα στα του 3 πεδιου βγαλαν 19+ και πηραν μαθηματικα η μια εβγαλε 13.000 και η αλλη 16,000 και κατι μορια... αν μπορει να βοηθησει σαν στατιστικο για τις διαρροες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Σίγουρα πιάνεις Βιολογίες (Θεσσαλονίκη,Πάτρα και Ηράκλειο... για Αθήνα δεν ξέρω).
Ιατρικές δεν νομίζω καθώς λένε για τελευταία Ιατρική στα 18.500-18.600.
Φαρμακευτικές με λίγη τύχη ίσως πιάσεις αλλά δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί..

Εσύ κάνε το μηχανογραφικό σου όπως επιθυμείς και μην παραλείψεις καμία σχολή που θες και λόγω προβλέψεων δεν την πιάνεις....ποτέ δεν ξέρεις


Καλά αποτελέσματα!!:D

φαρμακευτικη δεν θα χρειαστεί και τοσο την τυχη...νταξει όλα μπορουν να συμβουν βεβαια..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CM1312

Νεοφερμένος

Ο CM1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
φαρμακευτικη δεν θα χρειαστεί και τοσο την τυχη...νταξει όλα μπορουν να συμβουν βεβαια..:)

Δεν είπα ότι δεν πιάνει απλά βρίσκεται οριακά. Λένε για ανοδικές πιέσεις των 500 μορίων σε Φαρμακευτικές οπότε η τελευταία Φαρμακευτική (Πάτρα) θα είναι γύρω στα 18.150-18.200 σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα.

Ο Chris μπορεί να μας πει με περισσότερη σιγουριά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Chris1993 ήθελα να σε ρωτήσω με 19380 μόρια θα είμαι Ιατρική ΕΚΠΑ;
Συγνώμη που σε ενοχλώ. Διάβασα τις νέες σου αναλύσεις για την Ιατρική αλλά δεν βρήκα την τελική σου εκτίμηση για τη βάση της Αθήνας. Έχω μεγάλη αγωνία γιατί ακούω διάφορα και για οικονομικούς λόγους θα είναι αρκετά δύσκολο να πάω σε άλλη πόλη.
Σ'ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Chris1993 ήθελα να σε ρωτήσω με 19380 μόρια θα είμαι Ιατρική ΕΚΠΑ;
Συγνώμη που σε ενοχλώ. Διάβασα τις νέες σου αναλύσεις για την Ιατρική αλλά δεν βρήκα την τελική σου εκτίμηση για τη βάση της Αθήνας. Έχω μεγάλη αγωνία γιατί ακούω διάφορα και για οικονομικούς λόγους θα είναι αρκετά δύσκολο να πάω σε άλλη πόλη.
Σ'ευχαριστώ.

Εννοειται πως περνας στο εκπ θα ειναι 19,200 και απθ 19.060-19,100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris1993 ήθελα να σε ρωτήσω με 19380 μόρια θα είμαι Ιατρική ΕΚΠΑ;
Συγνώμη που σε ενοχλώ. Διάβασα τις νέες σου αναλύσεις για την Ιατρική αλλά δεν βρήκα την τελική σου εκτίμηση για τη βάση της Αθήνας. Έχω μεγάλη αγωνία γιατί ακούω διάφορα και για οικονομικούς λόγους θα είναι αρκετά δύσκολο να πάω σε άλλη πόλη.
Σ'ευχαριστώ.

Κορίτσι μου είσαι μέσα και από τους πρώτους.
Είναι δυνατόν να είσαι στους 70-100 πρώτους σε όλη την Ελλάδα και να τίθεται θέμα για το αν θα περάσεις?

-----

Αν κάτσει η Ιατρική ΔΠΘ 18.500 τότε με 18.250 περνάς σίγουρα (σε λογικά πλαισια) στην Φαρμακευτική Πάτρας και στα Βιολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top