[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Γιατί δε μιλάτε για Ιατρική, τι σας συμβαίνει;;;!!!!!11111

Ερχεται το τελος του κοσμου!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδες απο ποιο βιβλιο κανουν φυσικη οι πρωτοετεις στα πολυτεχνεια της θεσσαλονικης;
Αν ψάχνεις ακομα
Μπες" sep4u.gr μηχανογραφικό" διαλεξε τη σχολη και τη πόλη που θες μπες στα μαθηματα και δες κατω απο καθε μαθημα τα συγγράμματα που προτείνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Auditor 8

Νεοφερμένος

Ο Auditor 8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οι στατιστικες σε παπει και οπα που θα πανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaa97

Νεοφερμένος

Η mariaa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Από την άλλη λέει ότι 180 μαθητες έχουν βγάλει > 19.200 από την άλλη ότι η Ιατρική Αθήνας θα έχει 19.200-19.300.
Αυτά που λέει είναι αδύνατα 1) διότι πολλοί πιάνουν Ιατρική Αθήνας αλλά λόγω κοντινή η ίδιας πόλης δεν τη δηλώνουν όπως και αντίστοιχα της Σαλονικας. 2) Υπάρχουν μαθητές που δεν θέλουν Ιατρικές αλλά Φαρμακευτικες, Κτηνιατρικες, Οδοντιατρικες αλλά και Πολυτεχνικές σχολές. Άρα, αν όντως είναι μόνο 180 μαθητες πανω απο 19.200 τότε η Ιατρική Αθήνας θα είναι περί των 19.050 μορίων.

Όσο για την τελευταία Ιατρική βάσει αυτών που λέει θα κινηθεί γύρω στα 18.700!

Παιδιά, μην τρελαίνεστε. Καλό μηχανογραφικο και όπου δείξει το σύστημα θα περάσετε.
Θα ακούσετε πάρα πολλά!

Το ξεκαθαρίζω πάντως Ιατρική πάνω από 19.100-19.150 δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε και ούτε πάνω από 18.750 την Ιατρική Αλεξ/πολης. Έχω δώσει τις εκτιμήσεις μου, από εκεί και πέρα θα φανεί στο χειροκρότημα. Καλή επιτυχία σε όλους.
Chris...μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος αναφορικα με αυτη την αναρτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
μας εχετε πρηξει με την ιατρικη.εγω περασα κ την παρατησα .πειτε τωραγτ θελω ν ξαναπαω στην αρχικη μ σχολη ημτυ.εχω πιθανοτητες με 17444?τι την θελετε την ιατρικη ισως ει αι η μονη π πηγα κ την απερριψα αλλα πιστευω πως πρεπει κ αλλοι να τ κανουν αν δν τους αρεσει .αιντε εχετε γινει βδελλες στην ιατρικη .αλλα εγω ημουν καλη στα μαθηματικα αν δν ειστε λογικο.

απεχθανομαι την ιατρικη!απο τοτε πμπηκα χωρις να το θελω κατασταρφηκεη ζωη μ τωρα θα ρελειωνα το πολυτεχνειο μ ημτυ ππατρων .πηγαεκει εβλεπα κατι πτωματα αηδιεςς γ οποιον θελει πολυτεχνειο τολεω απο τωρα μην κανει τη βλακεια π εκανα εγω παρατησα την σχολαρα μ και πηγα ιατρικη καθισα δυο χρονια κ μετα δν μπροουσα να γυρισω πισω κ μεχρι σημερα ξαναδινω πανελληνιες εχω δωσει δυο φορες γ να ξαναμπω στην αρχικη μ σχολη αλλα τρ πιαδν εχω τις ιδιες αντοχες .μην πατε ιατρικη για τον τιτλο κ τα λεφτα ξεκολλατε ρε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
μας εχετε πρηξει με την ιατρικη.εγω περασα κ την παρατησα .πειτε τωραγτ θελω ν ξαναπαω στην αρχικη μ σχολη ημτυ.εχω πιθανοτητες με 17444?τι την θελετε την ιατρικη ισως ει αι η μονη π πηγα κ την απερριψα αλλα πιστευω πως πρεπει κ αλλοι να τ κανουν αν δν τους αρεσει .αιντε εχετε γινει βδελλες στην ιατρικη .αλλα εγω ημουν καλη στα μαθηματικα αν δν ειστε λογικο.

απεχθανομαι την ιατρικη!απο τοτε πμπηκα χωρις να το θελω κατασταρφηκεη ζωη μ τωρα θα ρελειωνα το πολυτεχνειο μ ημτυ ππατρων .πηγαεκει εβλεπα κατι πτωματα αηδιεςς γ οποιον θελει πολυτεχνειο τολεω απο τωρα μην κανει τη βλακεια π εκανα εγω παρατησα την σχολαρα μ και πηγα ιατρικη καθισα δυο χρονια κ μετα δν μπροουσα να γυρισω πισω κ μεχρι σημερα ξαναδινω πανελληνιες εχω δωσει δυο φορες γ να ξαναμπω στην αρχικη μ σχολη αλλα τρ πιαδν εχω τις ιδιες αντοχες .μην πατε ιατρικη για τον τιτλο κ τα λεφτα ξεκολλατε ρε!!

θα περασεις μην αγχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
κλειστε το θρεντ, γελαει ο κοσμος. μπαινουν και πολλοι υποψηφιοι και βλεπουν τις λαλακιες που γραφονται εδω και αγχωνονται αδικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
μας εχετε πρηξει με την ιατρικη.εγω περασα κ την παρατησα .πειτε τωραγτ θελω ν ξαναπαω στην αρχικη μ σχολη ημτυ.εχω πιθανοτητες με 17444?τι την θελετε την ιατρικη ισως ει αι η μονη π πηγα κ την απερριψα αλλα πιστευω πως πρεπει κ αλλοι να τ κανουν αν δν τους αρεσει .αιντε εχετε γινει βδελλες στην ιατρικη .αλλα εγω ημουν καλη στα μαθηματικα αν δν ειστε λογικο.

απεχθανομαι την ιατρικη!απο τοτε πμπηκα χωρις να το θελω κατασταρφηκεη ζωη μ τωρα θα ρελειωνα το πολυτεχνειο μ ημτυ ππατρων .πηγαεκει εβλεπα κατι πτωματα αηδιεςς γ οποιον θελει πολυτεχνειο τολεω απο τωρα μην κανει τη βλακεια π εκανα εγω παρατησα την σχολαρα μ και πηγα ιατρικη καθισα δυο χρονια κ μετα δν μπροουσα να γυρισω πισω κ μεχρι σημερα ξαναδινω πανελληνιες εχω δωσει δυο φορες γ να ξαναμπω στην αρχικη μ σχολη αλλα τρ πιαδν εχω τις ιδιες αντοχες .μην πατε ιατρικη για τον τιτλο κ τα λεφτα ξεκολλατε ρε!!

Στην Ελλάδα πώς θα ζήσεις χωρίς τον τίτλο και τα λεφτά; Πώς θα σταθείς μετά στη γειτονιά; Τι θα πει το σοι και το σόι του σογιού;Τι θα πεί η γκόμενα και το σόι της; Πώς θα λένε όλοι ότι θέλουν να σώζουν ανθρώπους ενώ η αντίφαση καθημερινά το επιβεβαιώνει το αντίθετο αποτέλεσμα; Πώς θα ανεβάζουν μετά σέλφι με άσπρες ρόμπες με ύφος μεγαλογιατρού 60φεύγα σε κανένα Memorial; Άκου κει. :P Χαλάς το όνειρο πολλών παιδιών...του φόρουμ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phoenix93

Νεοφερμένος

Ο phoenix93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
με το παλιο συστημα εχετε καμια προβλεψη;ειδικα στο 5 πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
με το παλιο συστημα εχετε καμια προβλεψη;ειδικα στο 5 πεδιο

Έδωσαν πολύ λίγοι, άρα ειδικά στην περιφέρεια θα πέσουν.

560 άτομα στα 3.000 άτομα είναι 18,67%.
Ενώ πέρσυ έδωσαν 17.364 άτομα στα 79.003 άτομα, δηλαδή 21,97%.

Οι παλαιοί του 5ου πεδίου διεκδικούν:

-> 253 θέσεις σε ΑΕΙ
-> 15-20 θέσεις σε Αστυνομικές και Οικονομικές Στρατιωτικές
-> 275 θέσεις σε ΤΕΙ

Άρα, συνολικά διαθέτονται 540-550 θέσεις για 560 άτομα, που πολλοί από αυτούς δεν θα διαλέξουν το 5ο πεδίο λχ εμένα.

Οπότε, περνάνε όλοι (!) κυριολεκτικά. Και επειδή είχαμε και κακές επιδόσεις (πέρα από τα Μαθ γεν που είχαμε πολύ καλύτερες εν σχέσει με πέρσυ), θα δούμε μεγάλη πτώση ειδικά στις περιφερειακές, με πολλές κενές θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εσυ χριστο που θες να περασεις;το χω απορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
χαχαχα κριμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Auditor 8

Νεοφερμένος

Ο Auditor 8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Και με την απορία θα μείνεις. :whistle: :whistle: :whistle:
No offence.

Λολ γιατι ξαναδινεις?Δεν εχει αποκατασταση το ΟΔΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
μαλλον ναι δεν θα κοιμηθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phoenix93

Νεοφερμένος

Ο phoenix93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
και εγω αυτο πιστευω, αλλα ποσο νομιζεις θα πεσουν;θα υπαρξει θεαματικη πτωση; ουτε μια εκτιμηση για το παλιο δεν εχει βγει ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Λολ γιατι ξαναδινεις?Δεν εχει αποκατασταση το ΟΔΕ?

Σχετικά είναι όλα. Οι πολύ καλοί και οι βυσματίες (ή συνδιασμός αυτών) πάντα βρίσκουν.
Οι υπόλοιποι την παλεύουν από εδώ και από εκεί.

Δίνω για προσωπικούς λόγους. Όχι άρρηκτα συνδεδεμένους με την επαγγελματική αποκατάσταση.

και εγω αυτο πιστευω, αλλα ποσο νομιζεις θα πεσουν;θα υπαρξει θεαματικη πτωση; ουτε μια εκτιμηση για το παλιο δεν εχει βγει ακομα

Σου έκανα παραπάνω μια ανάλυση.
Εγώ περιμένω να κρατηθούν στις κεντρικές αλλά στις περιφέρειες θα δούμε τρελά χαμηλές βάσεις!
Πόσα έχεις βγάλει?

(Επίσης, να σου επισημάνω ότι από τους 560 που δώσανε ΑΟΘ οι 190 γράψανε κάτω από τη βάση...φαντάσου στα υπόλοιπα..αρχίζεις και καταλαβαίνεις την κατρακύλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phoenix93

Νεοφερμένος

Ο phoenix93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σχετικά είναι όλα. Οι πολύ καλοί και οι βυσματίες (ή συνδιασμός αυτών) πάντα βρίσκουν.
Οι υπόλοιποι την παλεύουν από εδώ και από εκεί.

Δίνω για προσωπικούς λόγους. Όχι άρρηκτα συνδεδεμένους με την επαγγελματική αποκατάσταση.



Σου έκανα παραπάνω μια ανάλυση.
Εγώ περιμένω να κρατηθούν στις κεντρικές αλλά στις περιφέρειες θα δούμε τρελά χαμηλές βάσεις!
Πόσα έχεις βγάλει?

(Επίσης, να σου επισημάνω ότι από τους 560 που δώσανε ΑΟΘ οι 190 γράψανε κάτω από τη βάση...φαντάσου στα υπόλοιπα..αρχίζεις και καταλαβαίνεις την κατρακύλα)

ειμαι στα 16.τωρα θα βαλω ως πρωτη επιλογη αστυνομια και μετα ειδικη αγωγη.θα δειξει αν περναω.καλη επιτυχια και σε σενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
οι εκτιμησεις που ειχα κανει με κοσμιο τροπο μετακινηθηκαν..απαραδεκτο..προφανως καποιοι ειδαν οτι τελικα ειχα δικιο ( εδω και ενα μηνα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top