[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη σας αν εισαι 200-300 (ή εστω κατω απο 500) μορια "εξω" απο την περσινη βαση μιας σχολης εχεις σοβαρες πιθανοτητες να μπεις ή θα μεινει στην "τυχη"; Δηλαδη παρολο που μιλαμε για πτωση βασεων μπορει κανεις να ειναι σιγουρος σε μια παρομοια περιπτωση;

Αναλόγως για ποιο πεδίο μιλάμε και σε ποια πόλη βρίσκεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Παιδια τι λετε.. Εγω συγκεντρωσα 89 μορια κατω απο την περσινη βαση εισαγωγης της σχολης που θελω (θεωρητικη κατευθυνση που λενε οτι οι βασεις θα κατεβουν) και ακομα τρωω τα νυχια μου και ανησυχω για το αν θα μπω. Υπομονη και ολα θα γινουν! Θετικη σκεψη!

Και συνεχεια για τη θετικη μιλαμε θα πεσει και καμια προβλεψη για εμας τους θεωρητικους; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Απολαύστε το καλοκαίρι σας βρε παιδιά και από Σεπτέμβριο εγγράφεστε στο ΙΕΚ της αρεσκείας σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Απολαύστε το καλοκαίρι σας βρε παιδιά και από Σεπτέμβριο εγγράφεστε στο ΙΕΚ της αρεσκείας σας.

:tongue::tongue::tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδια τι λετε.. Εγω συγκεντρωσα 89 μορια κατω απο την περσινη βαση εισαγωγης της σχολης που θελω (θεωρητικη κατευθυνση που λενε οτι οι βασεις θα κατεβουν) και ακομα τρωω τα νυχια μου και ανησυχω για το αν θα μπω. Υπομονη και ολα θα γινουν! Θετικη σκεψη!

Και συνεχεια για τη θετικη μιλαμε θα πεσει και καμια προβλεψη για εμας τους θεωρητικους; :P
Κατά την γνώμη μου, 90% είσαι μέσα! Καλή επιτυχία, ελπίζω τον Σεπτέμβρη να είσαι ακριβώς εκεί. Φιλοσοφική σωστά; 2η επιλογή τι έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Nα σαι καλα πραγματικα! Ναι ακριβως Φιλοσοφικη! 1η επιλογη ηταν η Φιλολογια εδω Αθηνα και 2η το φπψ παλι Αθηνα που οπως προανεφερα λογικα μπαινω (εβγαλα 15.721 και το τμημα αυτο περυσι ηταν 15.807)! Μετα Φιλολογιες σε Θεσ/νικη Γιαννενα Πατρα και Ρεθυμνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, 90% είσαι μέσα! Καλή επιτυχία, ελπίζω τον Σεπτέμβρη να είσαι ακριβώς εκεί. Φιλοσοφική σωστά; 2η επιλογή τι έχεις;
Με 17.510 μπαίνω Νομική Κομοτηνής ; ( 36 μόρια κάτω απο την βάση του 2015 )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
ρε παιδες εμεις που ξαναδωσαμε θα παρουμε καινουρια βεβαιωση προσβασης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εάν έδωσες πανελλαδικές με το νέο σύστημα, όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginatsi

Νεοφερμένος

Η Georginatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια κτηνιατρικη Καρδίτσας και βιολογία Ηράκλειο που τα βλέπετε;;;
Επισης, οι μεταγραφές θα ισχύσουν κανονικα ετσι;
Με 1 μόριο απο τριτεκνία και 1 απο 67% γονέα λετε να πάρω μεταγραφή;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
θα μπω δλδ σε τμημα με βαση ανω των 15χ με βεβαωση προσβασης 12χ , καλη φαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μπορείς να μου το τεκμηριώσεις;

Βάλε τους βαθμούς που έγραψες φέτος εδώ: https://www.oefe.gr/el/normal/credits-calculation_el.aspx με αναλογους βαθμούς στα δύο επιπλέον μαθήματα.Τώρα για την φυσική που ανέβηκαν οι αριστουχοι απλά αφαίρεσε 1 μονάδα, εγώ έτσι το έκανα -όχι πως είναι σωστό..
Καλύτερα να μην το πολυψαχνουμε μιας και κάνεις δεν ξέρει πως θα κινηθούνε οι βασεις.Ας χαρούμε το καλοκαίρι μας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Παιδια κτηνιατρικη Καρδίτσας και βιολογία Ηράκλειο που τα βλέπετε;;;
Επισης, οι μεταγραφές θα ισχύσουν κανονικα ετσι;
Με 1 μόριο απο τριτεκνία και 1 απο 67% γονέα λετε να πάρω μεταγραφή;;
δε ξερουμε και εγω θα ψαξω κατα 40% μεταγγραφη με 6 μορια και ομως δεν ειμαι σιγουρος αν θα την παρω,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
θεωρείτε πιθανό να ανέβει η βάση των ημμυ εμπ πάνω από τα 19.000?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
θεωρείται πιθανό να ανέβει η βάση των ημμυ εμπ πάνω από τα 19.000?

οχι υπολογιζω γυρω στα 18.500 με 18.800
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
οχι υπολογιζω γυρω στα 18.500 με 18.800

τελικα θα βγει καποιο στατιστικο για να ξερουμε ακριβως ποσοι μαθητες συγκεντρωσαν πανω απο 19.000 στο 2ο πεδιο (και γενικοτερα σε ολα) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
τελικα θα βγει καποιο στατιστικο για να ξερουμε ακριβως ποσοι μαθητες συγκεντρωσαν πανω απο 19.000 στο 2ο πεδιο (και γενικοτερα σε ολα) ?

μαλλον οχι εστειλα μνμα ευγενικοτατο στο υπουργιο για τους βαθμους προσβασης μ ειπαν οτι πρωωθηθηκε το μηνημα μου και τιποτα αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
οχι υπολογιζω γυρω στα 18.500 με 18.800

μαλλον οχι εστειλα μνμα ευγενικοτατο στο υπουργιο για τους βαθμους προσβασης μ ειπαν οτι πρωωθηθηκε το μηνημα μου και τιποτα αλλο...

δηλαδη ακυρο? κριμα.. δεν μπορω να εκτιμησω ποσοι μαθητες μπορουν να βρισκονται πανω απο 19.000 στο συγκεκριμενο πεδιο.. ολοι ασχολουνται με το 3ο πεδιο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
δηλαδη ακυρο? κριμα.. δεν μπορω να εκτιμησω ποσοι μαθητες μπορουν να βρισκονται πανω απο 19.000 στο συγκεκριμενο πεδιο.. ολοι ασχολουνται με το 3ο πεδιο :whistle:

αμα εχεις πανω απο 18,500 μην αγχωνεσε εχεις περασει οπου θελεις
εχω βγαλει κατι βασεις εδω ψαξε ανεβασμενες μεν αλλα εχω κανει ενα καποιο ρεπορταζ πανε δες και τα αριστεια της φθιωτηδας να παθεις πλακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top