[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Πόσο έγραψες ρε φίλε;
15,5 αλλα αγχωθηκα για αυτο νευριαζω δεν απεδωσα οσο μπορουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Πόσες ασκήσεις είχες λύσει κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας σου; Αν γύρω στις 3000 καλώς χαλάστηκες, αλλιώς μια χαρά τα πήγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Πόσες ασκήσεις είχες λύσει κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας σου; Αν γύρω στις 3000 καλώς χαλάστηκες, αλλιώς μια χαρά τα πήγες.
νταξει δε τις μετρησα και ολες αλλα ελυσα πολλες φετος και να σου πω την αληθεια στον φροντ πανω κατω τετοιους βαθμους επερνα στα διαγωνισματα....βεβαια αξιζει να σημειωσω πως υπηρξαν 2-3 ατομα που γραφαν λιγο πιο πανω απο τη βαση σχεδον σε καθε διαγωνισμα και στο τελοσ γραψαν 18 και 18,5 οποτε εκει λεω,,,,δε γινεται σιγουρα επειδη αγχωθηκα δεν εγραψα καλα
χριστουγεννα και πασχα παντως ειχα ξεκολοθει σε ολα τα μαθηματα αλλα σημασια εχει οτι το εκανα και στα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SpirosRonto

Νεοφερμένος

Ο SpirosRonto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θα ηθελα να κανω μια προβλεψη στο 5ο πεδιο καθως ειναι αυτο που παρακολουθω διαρκως τα τελευταια 3 χρονια μιας και σπουδαζω εκει.

Θελω να πω οτι πιστευω οτι δεν θα υπαρξουν μεγαλες πτωσεις στις σχολες που βρισκονται στα μεγαλα αστικα κεντρα και ειδικα σε σχολες οπως οπα,παπει,παμακ .Δε θελω να απογοητευσω κανεναν αλλα το γραφω γιατι πολλοι φιλοι μου που διναν φετος πιστευουνν για τρελες πτωσεις 1000-2000 σε τμηματα που βρισκονται σε πειραια και αθηνα.Πιστευω οτι η πτωση το ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολυ στα καλα τμηματα θα ειναι 300 μορια.

Για τις πληροφορικες σχολες εχω μια επιφυλαξη καθως μπορει να υπαρξει ακομα και ανοδο η να παραμεινουν σταθερες.Αυτο θα οφειλεται στο οτι το μαθημα που εχει το συντελεστη βαρυτητας (0,7) δηλαδη το αοθ ειναι πολυ πιο ευκολο απο την φυσικη κατ.Για παραδειγμα σκεφτειτε οτι καποιος εγραφε φυσικη 10 ενω αοθ 19,5.Σκεφτειτε ποσα μορια θα κερδιζε με αυτο τον τροπο.

Τελος θελω να συοψισω να ΜΗΝ αγχονεστε και ΜΗΝ περνετε στα σοβαρα τετοιες προβλεψεις καθως το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι ακυρες για να μη πω ολες.ΠΧ το 2014 στα οικονομικα λεγανε θα μεινουν σταθερα και ανεβηκαν τρελα,ενω περσυ λεγανε καθοδο μεχρι και 800 μορια!!! και εμειναν σταθερα και μετα εβγαιναν οι δημοσιογραφοι της πλακας και ελεγαν ποσο κοντα πεσανε.Ευχομαι το καλυτερο σε ολους!!!

Πιστευεις οτι πχ στο τει πειραια θα ειναι μεγαλυτερη η πτωση απο τα πανεπιστημια; Εγω ευελπιστω σε μια πτωση 300 μοριων για να πιασω διοικηση πειραια καθως εχω βγαλει 12223 και δεν νομιζω να πιανω λογιστικη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
παιδες εβγαλα οπως εχω πει 17955 στο 2 πεδιο θα κανω κανονικα μηχανογραφτικο και θα παω στη σχολη απλως επειδη μονο μαθηματικα δεν εγραψα και το εχω απωθημενο λεω να δωσω ξανα ετσι για το γαμωτο να γραψω πανω απο 18 μαθηματικα καθαρα για ηθικους λογους.,....τι λετε;;

φίλε τι λες; Οι πανελλήνιες είναι απλά ένας γελοίος διαγωνισμός που τον βλέπουμε καθαρά χρησιμοθηρικά.
Στα @@ σου, αν πιανεις τη σχολή σου, πόσο έγραψες μαθηματικά! Κοίτα να χαρείς την επιτυχία σου!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
φίλε τι λες; Οι πανελλήνιες είναι απλά ένας γελοίος διαγωνισμός που τον βλέπουμε καθαρά χρησιμοθηρικά.
Στα @@ σου, αν πιανεις τη σχολή σου, πόσο έγραψες μαθηματικά! Κοίτα να χαρείς την επιτυχία σου!!! ;)

οντως ειναι πολυ για το πεος η διαδικασια και δυστυχως της δινουν υπερβολικη σημασια-επισημοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelin

Νεοφερμένος

Ο ledzeppelin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι κ εγω 15.5 εγραψα μαθηματικα αν λογω της σχολης που ημουν(ΣΕΜΦΕ) το εχουμε λιωσει το αντικειμενο.Αλλα οι πανελληνιες δεν εχεουν να κανουν τοσο με το αν ξερεις καλα το γνωστικο αντικειμενο.Εκανα τρεις μηνες προετοιμασια ελυνα οτι ασκηση μου εβαζαν.Πιστευα οτι θα γραψω πανω απο 90 ελυσα και τα θεματα του οεφε β φαση τα φετινα που ηταν αρκετα δυσκολα.Συνολικα ελυσα 3 4θεμα τετραδια(δινω 2η φορα βεβαια μετα απο 4 χρονια).Ισως τελικα οι τρεις μηνες να μην ηταν αρκετοι για το αριστα στα μαθηματικα.Τεσπα η σουμα μετραει στην τελικη.
ΥΓ. Απο βοηθηματα δουλεψα Μπαρλα 1ο τομο και Παπαδακη το γ2 και απο ασκησεις ειδα σχεδον οτι υπαρχει στο ιντερνετ.Καηκα αρκετα μπορει γι αυρο να μπλοκαρα στην εξεταση + το γεγονος οτι προσπαθουσα απο το προηγουμενο καλοκαιρι να λυνω θεματα πανελληνιων μονος μου και πολλες φορες να βλεπω και τις λυσεις.Γενικα πιστευω δεν αξιζει να καεις με ενα μαθημα τοσο πολυ ειδικα τα μαθηματικα κατευθυνσης σου τρωει χρονο και κοπο απο τα υπολοιπα.Αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλημερα !! Τελικα μετα απο τοσες ημερες εχω αρχισει και ψιλοφοβαμαι μηπως χασω τελικα το στοχο μου . Λετε να ανεβει η ιατρικη Πατρων πανω απο τα 18900 ?? Την εχω κατα τη γνωμη σας ? Παρακινδυνευμενες οι εκτιμησεις αλλα αλλη μια γνωμη θα ηταν χρησιμη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παντέλος

Νεοφερμένος

Ο Παντέλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα είσαι μέσα άνετα. Όσοι μιλούν για τελευταία ιατρική άνω των 19.000 δεν νομίζω να το στηρίζουν σε αριθμούς. Περίπου 1700 θα είναι οι αριστούχοι με 400 περίπου άνω των 19.000 μορίων. Η διασπορά των υπολοίπων 1300 εαν είναι πενήντα - πενήντα η τελευταία ιατρική θα κλείσει στα 18600 περίπου. Αυτά αλλά με πολύ περίπου και εν αναμονή των βαθμών πρόσβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Άρχισε καλού κακού να μαθαίνεις βουλγαρικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Άρχισε καλού κακού να μαθαίνεις βουλγαρικά.
Αν το λες σε μενα σου απαντω οτι δεν πρόκειται να φυγω γιατι δεν μπορω και δευτερον καλο θα ειναι να μην ειρωνευεσαι πισω απο την ανωνυμια ενος πληκτρολογιου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα ηθελα να κανω μια προβλεψη στο 5ο πεδιο καθως ειναι αυτο που παρακολουθω διαρκως τα τελευταια 3 χρονια μιας και σπουδαζω εκει.

Θελω να πω οτι πιστευω οτι δεν θα υπαρξουν μεγαλες πτωσεις στις σχολες που βρισκονται στα μεγαλα αστικα κεντρα και ειδικα σε σχολες οπως οπα,παπει,παμακ .Δε θελω να απογοητευσω κανεναν αλλα το γραφω γιατι πολλοι φιλοι μου που διναν φετος πιστευουνν για τρελες πτωσεις 1000-2000 σε τμηματα που βρισκονται σε πειραια και αθηνα.Πιστευω οτι η πτωση το ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολυ στα καλα τμηματα θα ειναι 300 μορια.

Για τις πληροφορικες σχολες εχω μια επιφυλαξη καθως μπορει να υπαρξει ακομα και ανοδο η να παραμεινουν σταθερες.Αυτο θα οφειλεται στο οτι το μαθημα που εχει το συντελεστη βαρυτητας (0,7) δηλαδη το αοθ ειναι πολυ πιο ευκολο απο την φυσικη κατ.Για παραδειγμα σκεφτειτε οτι καποιος εγραφε φυσικη 10 ενω αοθ 19,5.Σκεφτειτε ποσα μορια θα κερδιζε με αυτο τον τροπο.

Τελος θελω να συοψισω να ΜΗΝ αγχονεστε και ΜΗΝ περνετε στα σοβαρα τετοιες προβλεψεις καθως το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι ακυρες για να μη πω ολες.ΠΧ το 2014 στα οικονομικα λεγανε θα μεινουν σταθερα και ανεβηκαν τρελα,ενω περσυ λεγανε καθοδο μεχρι και 800 μορια!!! και εμειναν σταθερα και μετα εβγαιναν οι δημοσιογραφοι της πλακας και ελεγαν ποσο κοντα πεσανε.Ευχομαι το καλυτερο σε ολους!!!

Καταρχάς συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλά:

- Οι αριστούχοι ήταν περισσότεροι στη Χημεία από το ΑΟΘ και στη Φυσική πολύ κοντά, επίσης στα Μαθηματικά ο πάτος και στην Έκθεση πολύ χαμηλότεροι βαθμοί στην Οικ & Πλ απ'ότι στην Θετικών Σπουδών. ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ?

19-20

Φυσική 17,78%
Χημεία 22,98%
ΑΟΘ 20,31%
ΑΕΠΠ 7,77%
Μαθηματικά Θ.Σ 6,38%
Μαθηματικά Ο.Π 0,29%

Και τα ίδια συνεχίζονται μέχρι και τις πιο μεσαίες βαθμολογίες. Οπότε, αν συνυπολογίσουμε ότι το πρώτο μάθημα βαρύτητας είναι τα Μαθηματικά, τότε καταλαβαίνουμε ότι στην ομ. προσ. Οικ και Πληρ οι επιδόσεις είναι ΚΑΚΙΣΤΕΣ και με την απώλεια των προφορικών και την αλλαγή της σύνθεσης των μαθημάτων βαρύτητας εν σχέσει με πέρσυ, εξάγουμε το συμπέρασμα ότι οι βάσεις θα πέσουν πολύ είτε είναι στην Αθήνα, είτε στην Επαρχία (επίπεδα 2013) με εξαίρεση τα επαρχιακά ΤΕΙ που επειδή πολλοί συμπιέζονται σε βαθμολογίες 10-13, θα γίνει εκεί της κακομοίρας.

Σε όποιο σχολείο και να πας, θα δεις πλήρη κατακερματισμό βαθμολογιών και υπάρχουν πολλοί μαθητές που έγραψαν καλά ΑΕΠΠ και ΑΟΘ και έγραψαν 5-8 στα Μαθηματικά.
Υπάρχουν μαθητές που έγραψαν Μαθηματικά και ΑΕΠΠ αλλά δεν έγραψαν ΑΟΘ και Έκθεση,
Αυτό το μείγμα είναι τρομερά άσχημο και καταδεικνύει την πτώση.

Το μόνο που ανεβάζει τις βάσεις σε αυτό το πεδίο είναι οι περισσότεροι υποψήφιοι σε αυτό (16000 πέρσυ 22000 φέτος) και θα εξαρτηθούν οι βάσεις από το πόσοι δηλώνουν και περνάνε σε σχολές Πληροφορικής.

Πριν, λέμε το οτιδήποτε, να το διερευνούμε και να μην μένουμε σε εικασίες και σε δεδομένα του παρελθόντος. (λχ αυτό που είπες για την Φυσική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Auditor 8

Νεοφερμένος

Ο Auditor 8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δειξε μου ενα ατομο που αν εγραφε 18-20 αοθ θα εγραφε 18-20 φυσικη...Επισης περσυ δεν νομιζω περσυ να υπηρχε στατιστικο στοιχειο οπου το 20% εγραφε αριιστα φυσικη...Τα μαθηματικα ειναι ιδιεταιρη πειρεπτωση οτι ειναι σιγουρο πως τα εχουν παει ολοι τοσο σκατα?Ποιο πιθανο μου φενεται να γκρεμοτσακιστουν σχολες εκτως αθηνας με 1000+ μορια παρα σχολες σε αθηνα και πειραια.Δεν απογοητευομαι φιλε,μακαρι να εχεις δικιο και οι σχολες να γκρεμοτσακιστουν και οχι μονο τα οικονομικα και να περασει ο καθενας εκει που θελει aλλα να ειμαστε κοντα στην πραγματικοτητα ;)

Για το παιδι που ρωτησε για το τει πειραια βαλε σιγουρα τη λογιστικη στο τει πειραια ,μετα το οδε τει πειραια γιατι ποτε δεν ξερεις πως κοινουνται οι βασεις αλλα γενικα να ξερεις οτι τα τει και τα αει στην αθηνα δεν πολυπεφτουν σε σσχεση με την επαρχεια καθως τα περισσοτερα ατομα που δινουν μενουν αθηνα και πολλοι προτιμανε να παραμεινουν Αθηνα ή Πειραια ή εστω σε τει παρα να πανε σε επαρχια σε ενα αει οπου τα εξοδα ειναι πολυ μεγαλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πως λέτε να κινηθούν οι βάσεις στις ξένες φιλολογιες? Εγώ ενδιαφέρομαι για την Ισπανική. Επίσης γνωρίζει κανένας ποτε πρόκειται να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα των ειδικών ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
παιδες εβγαλα οπως εχω πει 17955 στο 2 πεδιο θα κανω κανονικα μηχανογραφτικο και θα παω στη σχολη απλως επειδη μονο μαθηματικα δεν εγραψα και το εχω απωθημενο λεω να δωσω ξανα ετσι για το γαμωτο να γραψω πανω απο 18 μαθηματικα καθαρα για ηθικους λογους.,....τι λετε;;

Τοχεις χαμενο ρε?Τι θα ξαναδωσεις..Αν περνας εκει που θες τι σε νοιαζει πως εγραψες μαθηματικα?Σιγα να πουμε.
Εγω προσωπικα και 5 να εγραφα μαθηματικα αν περναγα εκει που ηθελα ουτε που θα με ενδιεφερε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xxrusa

Νεοφερμένος

Η Xxrusa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα παιδια:D
καμια εκτιμηση για τις βασεις με το παλιο συστημα εχουμε?
ψαχνω καθε μερα αλλα τιποτα μονο για το καινουργιο λενε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neti

Νεοφερμένος

Ο neti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πόσο εκτιμάτε οτι θα πάει η βάση του ΗΜΜΥ ΑΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Πόσο εκτιμάτε οτι θα πάει η βάση του ΗΜΜΥ ΑΠΘ;

18.100-18,250 ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ..ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΝ 1000 ΜΟΡΙΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΣΧΕΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΔΕΣΑΝ ΚΟΜΠΟ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Οι βάσεις δε θα ανέβουν στο 2 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη σας αν εισαι 200-300 (ή εστω κατω απο 500) μορια "εξω" απο την περσινη βαση μιας σχολης εχεις σοβαρες πιθανοτητες να μπεις ή θα μεινει στην "τυχη"; Δηλαδη παρολο που μιλαμε για πτωση βασεων μπορει κανεις να ειναι σιγουρος σε μια παρομοια περιπτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top