[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εχω 17918. νταξει λογικα κομοτηνη ειμαι μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
εχω 17918. νταξει λογικα κομοτηνη ειμαι μεσα
Σίγουρα είσαι μέσα ! Εγώ έχω 17.510 και ελπίζω να πιάσω την Κομοτηνή . Ελπίζω να είμαστε συμφοιτήτριες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ΗΜΜΥ ΕΜΠ 18,750 ΜΗΧ.ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΜΠ 18,450 ΧΗΜΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΜΠ 17.800
ΗΜΜΥ ΑΠΘ 18.100 ΜΗΧ.ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΠΘ 17.800 ΧΗΜΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΠΘ 17.250
ΗΜΜΥ ΠΑΤΡΑ 17,600 ΜΗΧ. ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΑΤΡΑ 17,200 ΧΗΜΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΑΤΡΑ 16.950
ΗΜΜΥ ΒΟΛΟΣ 16,850 ΜΗΧ.ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΒΟΛΟΣ 16.700
ΗΜΜΜΥ ΞΑΝΘΗ 16.400 ΜΗΧ.ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΟΖΑΝΗ 15,900
Δηλαδη με 17.185 ειμαι σιγουρα μεσα(ημμυ βολο και μηχ μηχ βολο);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosss98aris

Νεοφερμένος

Ο panosss98aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας, καινουργιος στο forum . συγκεντωσα 18765 στο 3ο και 18348 μορια στο 2ο πεδιο (νεο συστημα). αρχικα θα δηλωσω ιατρικη αλλα οπως δειχνου τα πραγματα θα ειμαι οριακα μεσα ή εξω...απο εκει και περα ειμαι αναμεσα σε οδοντιατρικη φαρμακευτικη και πολυτεχνικα τμηματα οπως ναυπηγων μηχανολογων και χημικων μηχανικων...θεωρειτε οτι η οδοντιατρικη και φαρμακευτικη εχει περισσοτερες προοπτικες στην ελλαδα απο τις παραπανω πολυτεχνικες σχολες;;; Ευχαριστω εκ των προτερων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Για μένα αν βάλεις ιατρική, που πιστεύω την πιάνεις, μετά βάλε οδοντιατρική, και για οικονομικούς αλλα και για άλλους λόγους.

Πάραυτα, οφείλω να κάνω τη παρατήρηση ότι, δεν δύναται να επιλέξεις επάγγελμα με βάση το "τι εχει δουλειά" ποσο Μαλλον στη καμμένη Ελλαδίτσα, ακομη περισσότερο αν μιλάμε για ιατρος ή μηχανικός (άσπρο η μαύρο).

Πρέπει να μάθεις τι θέλεις πριν παρεις αποφάσεις. Να συμπληρώσω εδώ, οτι για μένα η οδοντιατρική είναι καλύτερη επιλογή αν εξετασουμε μόνο το οικονομικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
γεια σας, καινουργιος στο forum . συγκεντωσα 18765 στο 3ο και 18348 μορια στο 2ο πεδιο (νεο συστημα). αρχικα θα δηλωσω ιατρικη αλλα οπως δειχνου τα πραγματα θα ειμαι οριακα μεσα ή εξω...απο εκει και περα ειμαι αναμεσα σε οδοντιατρικη φαρμακευτικη και πολυτεχνικα τμηματα οπως ναυπηγων μηχανολογων και χημικων μηχανικων...θεωρειτε οτι η οδοντιατρικη και φαρμακευτικη εχει περισσοτερες προοπτικες στην ελλαδα απο τις παραπανω πολυτεχνικες σχολες;;; Ευχαριστω εκ των προτερων...:)
Παντως η χημικών μηχανικών δεν εχει πολλες προοπτικες στην ελλαδα αλλα στο εξωτερικό πρεπει να εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_25

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εχετε καποια πρόβλεψη για τα δυο τμήματα ειδικης αγωγης; Βόλου και εκπαιδευτικης και κοινωνικής πολιτικής;(1ο κ 4ο πεδίο);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Εχετε καποια πρόβλεψη για τα δυο τμήματα ειδικης αγωγης; Βόλου και εκπαιδευτικης και κοινωνικής πολιτικής;(1ο κ 4ο πεδίο);

Λογικα εισαι τυχερη γιατι η βαση θα υποστει κατακριμνηση καπου στα 10.000-11.000 ποσο εβγαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_25

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Λογικα εισαι τυχερη γιατι η βαση θα υποστει κατακριμνηση καπου στα 10.000-11.000 ποσο εβγαλες;

Έβγαλα 15920!ενδιαφερομαι μονο για το εκπαιδευτικης και κοινωνικής πολιτικής και δεν εδωσα μαθηματικα!ευτυχως ομως ειναι και στο τέταρτο πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
«απο τη μερα που βγηκαν οι βαθμοι κ μεχρι σημερα κανω αναζητησεις sto google και βλεπω τα εξης:

απο 19243 κ πανω εχουν(μετρημενοι ενας ενας)55 ατομα και πανω απο 19000(στο περιπου χωρις να τους εχω μετρησει)200 μαθητες. σε αρκετους απο τους νομους που θα αναφερω, η εικονα ειναι απο το συνολο των λυκειων του νομου και σε καποιους μονο απο μερικα λυκεια που εχουν αναρτησει στο ιντερνετ στοιχεια. ο τροπος αναζητησης ειναι με τη φραση "oi πρωτοι των πρωτων ή αριστουχοι 2016".μπορει οποιος θελει να επιβεβαιωσει τα στοιχεια,

στοιχεια απο καστορια,πτολεμαιδα κοζανη αλεξπολη κομοτηνη λαρισα μαγνησια καρδιτσα ιωαννινα αρτα πρεβεζα,φθιωτιδα σχεδον ολη την πελλοπονησο χανια ηρακλειο λεσβο χιο ναξο ροδο λημνος ιδιωτικα θεσνικης μαντουλιδης κολλεγιο θεσνικης αρσακειο αθηνα φροντιστηρια αθηνων ωθηση ηρακλειτος εν δυναμει τουντας προσημο αρτιο πειραια κ αρκετα αλλα φροντιστηρια ανα την ελλαδα πρισμα πατρα κλπ.

δικη μου εκτιμηση(εστω κ ψωρις την κλιμακωση του μεσου ορου)και με βαση τα ανακοινωθεντα στατιστικα υπουργειου

ιοδοντιατρικες 18700-18850 κ ιατρικη αλεξπολη=18850 πατρα 19100 θεσ/νικη 19150 αθηνα πανω απο 19250»​

Μου φαίνεται πως ο τύπος άλλα βλέπει και άλλα συνάγει στο τέλος. Βάσει αυτών των στατιστικών (έστω ±10% για σφάλμα) πώς εκτιμάτε τις ιατρικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
55 άτομα πάνω από 19243 αλλά Ιατρική Αθηνών πάνω από 19250!
Τα 200 άτομα που βγάζουν άνω των 19.000 μορίων θα καλύψουν τις 700 θέσεις Ιατρικής (Αθήνα, Θεσσαλονίκη , Πάτρα, Ιωάννινα-Λάρισα και λίγες από Αλεξανδρούπολη και Ηράκλειο), χωρίς να βάζουμε καν διαρροή σε πολυτεχνικές, και τις λοιπές σχολές του 3ου πεδίου, έτσι θα έχουν αυτές οι σχολές πάνω από 19.000 μόρια!!! WOW!

#LOGIC #NOT
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
55 άτομα πάνω από 19243 αλλά Ιατρική Αθηνών πάνω από 19250!

Ίσως σκέφτεται πως πολλά άτομα δεν αναφέρονται στις λίστες αριστούχων/φροντιστηρίων ή ότι πολλοί λόγω αθλημάτων (μετάλλια) έχουν προσαύξηση; Δεν ξέρω!
Στα Χανιά πάντως, μόνο δύο-τρεις αριστούχοι πάνω απο 19000 δεν εμφανίστηκαν στην εφημερίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ίσως σκέφτεται πως πολλά άτομα δεν αναφέρονται στις λίστες αριστούχων/φροντιστηρίων ή ότι πολλοί λόγω αθλημάτων (μετάλλια) έχουν προσαύξηση; Δεν ξέρω!
Στα Χανιά πάντως, μόνο δύο-τρεις αριστούχοι πάνω απο 19000 δεν εμφανίστηκαν στην εφημερίδα.

Έχει και συνέχεια το post μου, έκανα προσθήκη μετά.
Εγώ και με αυτά που λέει συνεχίζω να πιστεύω ότι η Ιατρική Αθηνών θα είναι 18.950-19.100 και θα είναι η μοναδική πάνω από 19.000 μαζί με το Ιατρικό ΣΣΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

neti

Νεοφερμένος

Ο neti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εκτιμήσεις για ΗΜΜΥ ΑΠΘ τι λέτε ή και για τα υπόλοιπα τμήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
«ta stoixeia πουχω μαζεψει ειναι περιπου απο το 30% των περιοχων της ελλαδας.λειπουν τα παρα πολλα δημοσια λυκεια της αθηνας και θεσ/νικης.επισης στα μορια απο 18850 κ πανω πρεπει ναχ βρει περιπου 400 ατομα.βαλε και αυτους που κανουν ιδιαιτερα..ετσι θα βρεθουν 960 που μπαινουν ιατρικες με 18850-18900 κ πανω»

Συγνώμη για το σπαμ, αλλά είπα να παραθέσω και την απάντηση του ανωτέρω εκτιμητή.
Μου φαίνεται υπερβολικό το να θεωρεί ότι λιγότερο το 40% των αριστούχων εμφανίζεται σε φροντιστήρια/εφημερίδες/σχολέια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Εκτιμήσεις για ΗΜΜΥ ΑΠΘ τι λέτε ή και για τα υπόλοιπα τμήματα;

ανοδος 200 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
αν τα στοιχεία που συγκέντρωσε ειναι όντως αληθινά , τοτε μάλλον μιλαμε για μεγάλη άνοδο στις βασεις
https://edu4 u.gr/Comments.aspx?qId=89086 για να σας βγάλει το λινκ εκει που πρπ , θα χρειαστει να ενώσετε το 4 με το u , απλα το ισχουλ δεν επιτρέπει να γράφεται το edu 4 u κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top