[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
3ο πεδίο - Εκτιμήσεις (χωρίς κλιμάκωση ΓΒΠ)

Ιατρική Αθηνών 18.950-19.100 (19.025)
Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18.450-18.700 (18.575)
Οδοντιατρική Αθήνας 18.350-18.650 (18.500)
Οδοντιατρική Θεσσαλονίκης 18.300-18.600 (18.450)
Φαρμακευτική Αθηνών 18.200-18.500 (18.350)
Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης 18.200-18.500 (18.350)
Φαρμακευτική Πάτρας 18.000-18.300 (18.150)
Κτηνιατρική Θεσσαλονίκης 18.000-18.300 (18.150)
Βιολογικό Αθήνας 17.900-18.300 (18.100)
Βιολογικό Θεσσαλονίκης 17.700-18.100 (17.850)
Κτηνιατρική Καρδίτσας 17.650-17.950 (17.800)
Βιολογικό Πάτρας 17.300-17.700 (17.450)
Βιολογικό Ηρακλείου 17.200-17.600 (17.350)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
για πρωτο πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Chris, πανηγυρίζω στο σπίτι μου τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ian vas

Νεοφερμένος

Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
επειδή, απ όσο γνωρίζω, με την αποφοίτησή σου απο στρατιωτικές, δεσμεύεσαι για κάποια έτη σε δουλειά σε στρατιωτικό νοσοκομείο!

Chris αν μπορείς 18150 για βιολογικό ΑΠΘ... θα σου ήμουν ευγνώμον.

τι να σου πω ενας ξαδερφος μιας φιλης μου που ειναι σαννιτης μου το προτεινε....ααα και γενικα στις στρατιωτικες δικαιουσαι και δευτερο πτυχιο αν θελεις πχ η αδερφη που ειναι αξιοματικος αστυνομιας , την προηγουμενη εββδομαδα πηρε πτυχιο λογιστικης πειραια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ιατρικη αθηνας 19.150 με 19.250
ιατρικη θεσσαλονικης 19.050 με 19.150
ιατρικη πατρας 18.900 με 19.000
ιατρικη ιωαννινα, λαρισα 18.800 με 18.900
ιατρικη ηρακλειο 18.700 με 18.850
ιατρικη αλεξανδρουπολης 18.700 με 18.850
οδοντιατρικης αθηνα 18.600 με 18.700
φαρμακευτικη αθηνας 18.350 με 18.500
βιολογιας αθηνας 18.200 με 18.400
βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων 16.700 με 16.850
φυσικοθεραπεια αθηνα 16.400 με 16.550
μαιευτικης αθηνα 15.000 με 15.150
ιατρικα εργαστηρια αθηνα 14.800 με 15.000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
τι να σου πω ενας ξαδερφος μιας φιλης μου που ειναι σαννιτης μου το προτεινε....ααα και γενικα στις στρατιωτικες δικαιουσαι και δευτερο πτυχιο αν θελεις πχ η αδερφη που ειναι αξιοματικος αστυνομιας , την προηγουμενη εββδομαδα πηρε πτυχιο λογιστικης πειραια....
μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά φαντάζομαι σπουδές παράλληλα με εργασία, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ρε παιδιά σας παρακαλώ πείτε μ....έστω ότι κΑτέβουν οι βάσεις λόγω προφορικού 300 μορια,μετά δεν θα πρέπει να καλύψουν αυτήν τη διαφορά και να ανέβουν αλλά τόσα Η και παραπάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ian vas

Νεοφερμένος

Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά φαντάζομαι σπουδές παράλληλα με εργασία, έτσι;

ναι ρε αλλα περνεις πολλεσ φοιτιτικες αδειες ...μπορει και 3 εβδομαδες οταν ειναι η εξεταστικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
ναι ρε αλλα περνεις πολλεσ φοιτιτικες αδειες ...μπορει και 3 εβδομαδες οταν ειναι η εξεταστικη..

δε τα ξέρω αυτά τα κόλπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ian vas

Νεοφερμένος

Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ρε παιδιά σας παρακαλώ πείτε μ....έστω ότι κΑτέβουν οι βάσεις λόγω προφορικού 300 μορια,μετά δεν θα πρέπει να καλύψουν αυτήν τη διαφορά και να ανέβουν αλλά τόσα Η και παραπάνω??
για αυτο εγω λεω πως τα παντα ειναι ρευστα και πως το που περασαμε θα το μαθουμε στις 22 αυγουστου... ακομα και οι εκτιμησεις αν ηταν ανασφαλεις παλιοτερα 1 φορα φετος ειναι 10....

δε τα ξέρω αυτά τα κόλπα :P

σκεψου το και συ... σε βπεπω σε ψιλοεψησα χαχααχ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
χαχα όχι φίλε μου δεν είναι οι στρατιωτικές για μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ian vas

Νεοφερμένος

Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
χαχα όχι φίλε μου δεν είναι οι στρατιωτικές για μένα
παο τοτε... αλλα και βιολογικο που σκεφτεσαι ειναι σουπερ σχολη με παρα πολλες προοπτικεσ...

πασο ηθελα να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
παο τοτε... αλλα και βιολογικο που σκεφτεσαι ειναι σουπερ σχολη με παρα πολλες προοπτικεσ...

πασο ηθελα να πω..

Αρχικά ήμουν ανάμεσα σε Ιατρική και Βιολογικό, εν τέλει αποφάσισα Βιολογικό, αν και δεν χρειάστηκε αφού έπεσα αρκετά στα μόριά μου οπότε...
Ευτυχώς ο Κρις με βάζει μέσα, το Βιολογικό είναι δύσκολη σχολή και χωρις φοβερή προοπτική στη χώρα μας, αλλά μου αρέσει πολύ το πρόγραμμα σπουδών και κρυφοκοιτάζω και προς τα έξω αν πάνε όλα καλά...
Εσύ τι θα επιλέξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στο παλαιο Chris1993;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ian vas

Νεοφερμένος

Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αρχικά ήμουν ανάμεσα σε Ιατρική και Βιολογικό, εν τέλει αποφάσισα Βιολογικό, αν και δεν χρειάστηκε αφού έπεσα αρκετά στα μόριά μου οπότε...
Ευτυχώς ο Κρις με βάζει μέσα, το Βιολογικό είναι δύσκολη σχολή και χωρις φοβερή προοπτική στη χώρα μας, αλλά μου αρέσει πολύ το πρόγραμμα σπουδών και κρυφοκοιτάζω και προς τα έξω αν πάνε όλα καλά...
Εσύ τι θα επιλέξεις;
κοιτα να δεις ιατρικη ηθελα και μετα φαρμακευτικη αλλα τωραλογω των μοριων μου θελω ειτα φαρμακευτικη που ειμαι τσμα τσιμα ειτε στρατιωτικη νοσηλευτικη για τον λογω που σου εξηγησα πριν...αλλιως αν δεν πιασω μετα θα ειμαστε συναδελφοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
πόσα έβγαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ian vas

Νεοφερμένος

Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αρχικά ήμουν ανάμεσα σε Ιατρική και Βιολογικό, εν τέλει αποφάσισα Βιολογικό, αν και δεν χρειάστηκε αφού έπεσα αρκετά στα μόριά μου οπότε...
Ευτυχώς ο Κρις με βάζει μέσα, το Βιολογικό είναι δύσκολη σχολή και χωρις φοβερή προοπτική στη χώρα μας, αλλά μου αρέσει πολύ το πρόγραμμα σπουδών και κρυφοκοιτάζω και προς τα έξω αν πάνε όλα καλά...
Εσύ τι θα επιλέξεις;

σου ειχα πει οτι εισαι μεσ απολυ πιο πριν...να θυμασαι αυτος ο αιωνας θα ειναι της βιολογιας ..στο εξωτερικο σιγουρα ειναι καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Υπομονή και θα δούμε...πάντως πιστεύω ότι θα εκπλαγούμε όλοι από τις βάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κοιτα να δεις ιατρικη ηθελα και μετα φαρμακευτικη αλλα τωραλογω των μοριων μου θελω ειτα φαρμακευτικη που ειμαι τσμα τσιμα ειτε στρατιωτικη νοσηλευτικη για τον λογω που σου εξηγησα πριν...αλλιως αν δεν πιασω μετα θα ειμαστε συναδελφοι

:hmm:

κατατακτήριες μπορείς να δώσεις από στρατιωτική νοσηλευτική και μάλιστα παλιότερα που ήταν με βάση βαθμό πτυχίου η εισαγωγή ΣΑΝΙΤΕΣ εμπαίναν μόνο με το βαθμό τους αφού στην ΣΑΝ ο μέσος όρος βγαίνει και με βάση τα πανεπιστημιακά μαθήματα αλλά και με βάση τις στρατιωτικές ασκήσεις. Μαλιστα υπήρχε πολιτική στο πανεπιστήμιο να βαθμολογούνται πιο επιεικώς οι στρατιωτικοί απο μας.

Από τότε που η εισαγωγή είναι με εξετάσεις δε έχω δει πολλούς ΣΑΝΙΤΕΣ να τα καταφέρνουν (για την ακρίβεια κανέναν).

Θεωρώ πολύ καλή σχολή για να σε προετοιμάσει για καττακτήριες το Βιολογικό και το Χημικό ενώ από ΤΕΙ το τμήμα Φυσικοθεραπείας.

Τώρα όσο αφορά την ΣΑΝ το πρόβλημα είναι ότι θεωρείται γυναικεία σχολή (παλιά δεχόντουσαν μόνο γυναίκες). Αν και τα πράγματα έχουν αλλάξει σε σχέση με παλιά συνεχίζονται να γράφονται αρθρα όπως αυτά τα παρακάτω

https://www.onalert.gr/stories/oi-kyries-tis-san-orkistikan-ikanotita/30230
(οι κυρίες της ΣΑΝ ) το θεωρώ απαράδεκτο τίτλο ειδικά από δημοσιογράφο που ασχολείται με στρατιωτικά θέματα ......

Αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα ώστε να μην έχεις ανάγκη να σε συντηρεί το κράτος θεωρώ πως καλύτερα να πας πολιτική νοσηλευτική για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο να διαβάσεις για τις κατατακτήριες και τα μαθήματα σου και να μην ασχολείσαι με ανόητες στρατιωτικές ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top