[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
οχι δεν την πιανεις, εαν ειχες 19999 θα την επιανες ισως. Ε ρε τι ακουμε εδω μεσα..

Πολλα like αν και ντάξει πιθανότατα το παιδί έχει πραγματικό άγχος και ρωτά.. :-)

Όταν ''δημοσιογράφοι'' μιλούν για 19500 και 19300 ορισμένα παιδιά αγχώνονται.
Δεν είναι θέμα επίδειξης ή οτιδήποτε.
Όταν είσαι αγχώδης άνθρωπος πιάνεσαι από το παραμικρό και κάνει πράγματι κακό στην ψυχολογία σου. Άσχετα αν οι ''προβλέψεις'' αυτές λογικά δεν έχουν βάση.
Το ξέρω γιατί είμαι ένας από αυτούς.

πατρα εισαι σιγουρα με αυτα τα μορια τα οποια οπως σου ειπα και χτες ειναι παρα πολλα
εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι βλεπω γεματο γυναικες τους αριστουχους σχεδον σε καθε σχολειο που ρωταω τα περισσοτερα μορια στο τομεα υγεις (για εκει ρωταω ) τα εχουν κοπελες..πιστευω η εκθεση τις ευνοει παρα μα παρα πολυ ! μιαλμε στο σχολειο μου μια επιασε 19 εκθεση και ενω στα αλλα 3 δεν ειχε πιασει τους καλυτερους εκτοξευτηκε στα 19.255 μορια και η δευτερη ειναι παλι κοπελα με 19.200 ! πιστευω φετος η ιατρικη αθηνας θα αποτελειται απο 80% γυναικες !

Η έκθεση είναι μάθημα όπως τα άλλα. Συνεπώς αν κάποιος στοχεύει σε υψηλή σχολή οφείλει να γράψει καλά και σε αυτό. Άρα η έκθεση τις ''ευνοεί'' γιατί γράψαν καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΒασωΖηκ;4266366τι πιστεύεις,με 1Θ625 έχω επλιδες για Αλεξανδρούπολη ιατρική με το παλαιό;

σε παρακαλώ πολύ,πες μου αν πιστεύεις ότι με 1Θ625 πιάνω ιατρική Αλεξανδρούπολη με το παλαιό...ρεαλιστικά την άποψή σου Θέλω,σε ευχαριστώ
Ρε Βάσω η Βιολογία όμοια δυσκολία με πέρσι, η Χημεία πιο δύσκολη, η Έκθεση πιο δύσκολη, Γενικής τα ίδια, μόνο η Φυσική πιο προσιτή. Πού νομίζεις ότι θα πάνε οι βάσεις? Με 18,625 μάλλον πιάνεις και άλλες Ιατρικές εκτός εκείνης της Αλεξανδρούπολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις μια εκτιμηση και για παλαιό,για τις ιατρικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
σε ολες σε αυτο το πεδιο θα εχουμε αυξηση απλα τα παραιτρικα (ιατρικα εργαστηρια π.χ )θα εκτοξευτουν :mad:

Τι γνώμη έχεις,με 18652 μπαίνω ιατρική με το παλαιό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με 500 θέσεις και τόσα άσχημα γραπτά ναι περνάς λογικά! Αλλά είναι Τζόκερ! Δηλώσετες όλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosThe97

Νεοφερμένος

Ο NikosThe97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα,

μετά από τα στατιστικά και τα αποτελέσματα θα εκφέρω άποψη για όσους είναι να μπούν ιατρική Αθηνών,

Εκτός από καμιά 20-25 αριά άτομα που με τα φετινά θέματα θα έχουν γράψει 20 χημεία και φυσική, 19.5-20 βιολογία και 17+ έκθεση, θα υπάρχουν άτομα στο ενδιάμεσο ακόμα και με 20, 20, 20, 14 ή 20, 20, 18, 17 ή και 20, 20, 19, 16 και άτομα πιο ισορροπημένα με 19+, 19+, 19+, 17+ αντίστοιχα.

Βάλτε τους βαθμούς στα μόρια και θα διαπιστώσεται ότι κάποιοι 5-10 θα έχουν 19500+ οι επόμενοι 30-35 θα έχουν 19.300+ και μετά θα είναι άλλα 50-60 άτομα με 19.000+ και οι βαθμολογίες των υπόλοιπων που θα είναι πιο ανισόρροπες μπορεί να φτάνουν και το 18.650-18.750.

Οπότε τελικά θα συμφωνήσω με τον Chris1993 και θα πώ ότι άνοδο σε ιατρικές δύσκολα θα δούμε, τα πράγματα φέτος είναι περίεργα και δεν γίνεται να υπάρχουν 180 άτομα με 20, 20, 19.5, 17 ώστε να πάει η βάση στο 19.250+.

Οπότε η ιατρική Αθηνών θα εμφανίσει πιθανότατα πτώση και μπορεί να αγγίξει και τα 18.700 (με βαθμούς τελευταίου 19.6, 19.8, 18.6 και 16.5 αντίστοιχα). Η βιολογία ήταν δύσκολη και ρίχνει πολύ όπως και η έκθεση. Και αρκετοί δεν θα έχουν σαρώσει και στα 4, οπότε ιατρική αθηνών 19.000 δεν θα δούμε, χαλαρώστε!

Και φίλε με 18.200 μπαίνεις λογικά αλεξανδρούπολη, αν είναι δυνατόν! Εδώ έμπαινες με τις περσινές βάσεις, με 6 μαθήματα (έκθεση και βιολογία είχαν μικρότερη βαρύτητα) και με προφορικούς στο παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StewieFG

Νεοφερμένος

Ο StewieFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εκτιμήσεις για ημμυ αθήνας και θεσσαλονίκης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Μακάρι να ήταν έτσι φίλε μου. Αυτά υπολογίζαμε μέχρι να έρθει η Φυσική! Εγώ με 18150 αγωνιώ αν περνάω στο Βιολογικό ΑΠΘ... Σίγουρα η βάση της Ιατρικής Αθήνας θα κρατηθεί κοντά στα 19.000, όμως κάτω από αυτή πιθανότατα θα έχουμε μεγάλη άνοδο, κατά τη γνώμη μου πάντα. Εμένα δυστυχώς με σκότωσε η Βιολογία που ήταν το αγαπημένο μου μάθημα, και πάει στράφη το 17+ στην έκθεση. Αν μπορεί κανένα παιδί να εκτιμήσει αν περνάω. Καλή επιτυχία σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μακάρι να ήταν έτσι φίλε μου. Αυτά υπολογίζαμε μέχρι να έρθει η Φυσική! Εγώ με 18150 αγωνιώ αν περνάω στο Βιολογικό ΑΠΘ... Σίγουρα η βάση της Ιατρικής Αθήνας θα κρατηθεί κοντά στα 19.000, όμως κάτω από αυτή πιθανότατα θα έχουμε μεγάλη άνοδο, κατά τη γνώμη μου πάντα. Εμένα δυστυχώς με σκότωσε η Βιολογία που ήταν το αγαπημένο μου μάθημα, και πάει στράφη το 17+ στην έκθεση. Αν μπορεί κανένα παιδί να εκτιμήσει αν περνάω. Καλή επιτυχία σε όλους

εισαι μεσα στο βιολογικο απθ και κρητης και πατρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
πώς είσαι σίγουρος φίλε μου;
βασικά, επειδή έχω δει να έχεις κάνει εκτιμήσεις, πώς ζυγίζεις τις βάσεις από φαρμακευτική πάτρας μέχρι και... κτηνιατρική καρδίτσας π.χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
πώς είσαι σίγουρος φίλε μου;
βασικά, επειδή έχω δει να έχεις κάνει εκτιμήσεις, πώς ζυγίζεις τις βάσεις από φαρμακευτική πάτρας μέχρι και... κτηνιατρική καρδίτσας π.χ.

με βαση τα στατιστικα και το πω εχω δει τα παιδια απο τα λυκεια της πολης μου ..πχ εσυ π θες βιολογικο ειδικα επειδη θελω και εγω συγκρινω τα μορια σ με αλλα 10 παιδια που θελαν και αυτα βιολογικο αρα καταλαβαινω που εισαι ;) και επειδη ειχα διακριθει προπερσυ και στους 12 καλυτερους στον διαγωνισμο βιολογιας μιλαω και με παιδια που θελουν σχολες 3 πεδιου απο ολη την ελλαδα και ειναι καλο επιπεδο (αλλα και παλι την γνωμη μου λεω )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
με βαση τα στατιστικα και το πω εχω δει τα παιδια απο τα λυκεια της πολης μου ..πχ εσυ π θες βιολογικο ειδικα επειδη θελω και εγω συγκρινω τα μορια σ με αλλα 10 παιδια που θελαν και αυτα βιολογικο αρα καταλαβαινω που εισαι ;) και επειδη ειχα διακριθει προπερσυ και στους 12 καλυτερους στον διαγωνισμο βιολογιας μιλαω και με παιδια που θελουν σχολες 3 πεδιου απο ολη την ελλαδα και ειναι καλο επιπεδο (αλλα και παλι την γνωμη μου λεω )
για ποιο τμήμα ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
για ποιο τμήμα ενδιαφέρεσαι;

βιολογικο κρητης και μοριακης στην αλεξανδρουπολη σκεφτομαι μεχρι τωρα , για μενα το βιολογικο ειναι απο τα ποιο ευελικτα τμηματα , μπορεις μετα να ασχοληθεις απο νοσοκομειο μεχρι μελετες σε θαλασσα σε φυτα σε ζωα , να δουλεψεις σε φαρμακοβιομηχανιες , σε μοναδες βιοτεχνολογιες που σιγα σιγα θα δημιουργουνατι ελλαδα , εχει πολλα να κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
βιολογικο κρητης και μοριακης στην αλεξανδρουπολη σκεφτομαι μεχρι τωρα , για μενα το βιολογικο ειναι απο τα ποιο ευελικτα τμηματα , μπορεις μετα να ασχοληθεις απο νοσοκομειο μεχρι μελετες σε θαλασσα σε φυτα σε ζωα , να δουλεψεις σε φαρμακοβιομηχανιες , σε μοναδες βιοτεχνολογιες που σιγα σιγα θα δημιουργουνατι ελλαδα , εχει πολλα να κανεις

καλή επιτυχία σου εύχομαι, αν και σε κόβω να έχεις γράψει γυρω στα... 18300 οπότε είσαι ψιλοπερασμένος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
καλή επιτυχία σου εύχομαι, αν και σε κόβω να έχεις γράψει γυρω στα... 18300 οπότε είσαι ψιλοπερασμένος :P

ευχαριστω ναι 18552 εχω οποτε πιανω και τις 2 επισης καλη επιτυχια..συναδελφε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginatsi

Νεοφερμένος

Η Georginatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Φαρμακευτική και κτηνιατρική ποσο λετε να ανέβουν..;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Φαρμακευτική και κτηνιατρική ποσο λετε να ανέβουν..;;;;

ιατρικη αθηνας 19.150 με 19.250
ιατρικη θεσσαλονικης 19.050 με 19.150
ιατρικη πατρας 18.900 με 19.000
ιατρικη ιωαννινα, λαρισα 18.800 με 18.900
ιατρικη ηρακλειο 18.700 με 18.850
ιατρικη αλεξανδρουπολης 18.700 με 18.850
οδοντιατρικης αθηνα 18.600 με 18.700
φαρμακευτικη αθηνας 18.350 με 18.500
βιολογιας αθηνας 18.200 με 18.400
βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων 16.700 με 16.850
φυσικοθεραπεια αθηνα 16.400 με 16.550
μαιευτικης αθηνα 15.000 με 15.150
ιατρικα εργαστηρια αθηνα 14.800 με 15.000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginatsi

Νεοφερμένος

Η Georginatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Που λετε να ειναι η χαμηλότερη βάση σε φαρμακευτική , κτηνιατρική και βιολογία;;; Με 17.960 εχω καμια ελπίδα..με βάση τα περσινά περνάω σε ολα..αλλα φέτος λιγο δύσκολα εε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Καλησπέρα,

μετά από τα στατιστικά και τα αποτελέσματα θα εκφέρω άποψη για όσους είναι να μπούν ιατρική Αθηνών,

Εκτός από καμιά 20-25 αριά άτομα που με τα φετινά θέματα θα έχουν γράψει 20 χημεία και φυσική, 19.5-20 βιολογία και 17+ έκθεση, θα υπάρχουν άτομα στο ενδιάμεσο ακόμα και με 20, 20, 20, 14 ή 20, 20, 18, 17 ή και 20, 20, 19, 16 και άτομα πιο ισορροπημένα με 19+, 19+, 19+, 17+ αντίστοιχα.

Βάλτε τους βαθμούς στα μόρια και θα διαπιστώσεται ότι κάποιοι 5-10 θα έχουν 19500+ οι επόμενοι 30-35 θα έχουν 19.300+ και μετά θα είναι άλλα 50-60 άτομα με 19.000+ και οι βαθμολογίες των υπόλοιπων που θα είναι πιο ανισόρροπες μπορεί να φτάνουν και το 18.650-18.750.

Οπότε τελικά θα συμφωνήσω με τον Chris1993 και θα πώ ότι άνοδο σε ιατρικές δύσκολα θα δούμε, τα πράγματα φέτος είναι περίεργα και δεν γίνεται να υπάρχουν 180 άτομα με 20, 20, 19.5, 17 ώστε να πάει η βάση στο 19.250+.

Οπότε η ιατρική Αθηνών θα εμφανίσει πιθανότατα πτώση και μπορεί να αγγίξει και τα 18.700 (με βαθμούς τελευταίου 19.6, 19.8, 18.6 και 16.5 αντίστοιχα). Η βιολογία ήταν δύσκολη και ρίχνει πολύ όπως και η έκθεση. Και αρκετοί δεν θα έχουν σαρώσει και στα 4, οπότε ιατρική αθηνών 19.000 δεν θα δούμε, χαλαρώστε!

Και φίλε με 18.200 μπαίνεις λογικά αλεξανδρούπολη, αν είναι δυνατόν! Εδώ έμπαινες με τις περσινές βάσεις, με 6 μαθήματα (έκθεση και βιολογία είχαν μικρότερη βαρύτητα) και με προφορικούς στο παιχνίδι!
Μπορείς σε παρακαλώ να το εξηγήσεις μια ακόμα φορά π εννοώ στηρίζεις την πτώση? Παρεμπιπτόντως από το στόμα σ και στου Θεού το αυτί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
φυσικοθεραπεια αθηνα 16.400 με 16.550
μαιευτικης αθηνα 15.000 με 15.150
ιατρικα εργαστηρια αθηνα 14.800 με 15.000

Πιστεύεις δηλαδή ότι η μαιευτική θα ανέβει 1000 μόρια? Πραγματικά τώρα? Ενώ φυσικοθεραπεία και ιατρικά εργαστήρια 400? Μου φαίνεται λέμε ότι θέλουμε εδώ μέσα μόνο και μόνο για να πούμε κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top