[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
το μηχανογραφικο που το κανουμε?και τι θα πρεπει να εχω μαζι μου?

Επισης ο κωδικος ασφαλειας που χρησιμευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
το μηχανογραφικο που το κανουμε?και τι θα πρεπει να εχω μαζι μου?

Επισης ο κωδικος ασφαλειας που χρησιμευει?

το κάνουμε εδω https://exams.it.minedu.gov.gr/
Σαν τι να'χεις μαζι σου; Σπίτι θα το κάνεις :hehe:
Ο κωδικός ασφαλείας χρησιμεύει στην εισόδο στο παραπάνω λινκ. Βάζεις τον κωδικό από το καρτελακι και τον κωδικό ασφαλείας που έκανες στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Eυχααριστω πολυ,επισης τους βαθμους θα μας τους δωσουν στο σχολειο οπως τους ενδοσχολικους βαθμους ή θα τους εχουν κολλημενους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Θα κάνω μια πρόβλεψη για το πεδίο των οικονομικών (νέο) ουσιαστικά έχεις στα μαθηματικά κατεύθυνσης
0-5 8909 ατομα δλδ το 42.49% κυμαινεται στο διαστημα αυτο
5-10 7422 ατομα δλδ το 35.4%
10 -11 1122 ατομα δλδ το5.35%
11-12 867 ατομα δλδ το 4.14%
12-13 681 ατομα δλδ το 3.25%
13-14 536 ατομα δλδ το 2.56%
14-15 423 ατομα δλδ το 2.02%
15-16 390 ατομα δλδ το 1.86%
16-17 249 ατομα δλδ το 1.19%
17-18 189 ατομα δλδ το 0.9%
18-19 117 ατομα δλδ το 0.56%
19-20 61 άτομα δλδ το 0.29%
Με 155 αναβαθμολογήσεις ή 0,74%
Και στο ΑΟΘ έχουμε

0-5 10,77% δηλαδή 2.168 άτομα
5-10 με 16,39% δηλαδή 3299 άτομα
10-11 3,6% δηλαδή 725 άτιμα
11-12 3,5% δηλαδή 705 άτομα
12-13 3,54% δηλαδή 713 άτομα
13-14 4,15% δηλαδή 835 άτομα
14-15 4,53% δηλαδή 912 άτομα
15-16 5,42% δηλαδή 1091 άτομα
16-17 6,9% δηλαδή 1388 άτομα
17-18 8,87% δηλαδή 1785 άτομα
18-19 12,03% δηλαδή 2421 άτομα
19-20 20,31% δηλαδή 4088 άτομα
Με 224 αναβαθμολογήσεις ή 1,11%
Ουσιαστικά στα μαθηματικά έχουμε υψηλό ποσοστό κάτω από την βάση συγκεκριμένα 77,89% (δηλαδή 16331 άτομα)
και οι αριστούχοι να είναι λίγοι με μάθημα που έχει βαρύτητα 1,3 0,85% δηλαδή 178 άτομα
Ενώ το ΑΟΘ έχει το υψηλότερο ποσοστό (συντελεστής 0,7) στο 19-20 (20,31%) και το άριστα φτάνει σε ποσοστό (18-20) 32,34% δηλαδή 6509 άτομα
Ουσιαστικά θα ναι χαμηλές με αυτά τα στατιστικά γιατί η πλειοψηφία είναι πολύ κάτω από την βάση στο μάθημα με τον μεγαλύτερο συντελεστή
Μπορεί να μην είναι και τόσο λόγου αοθ που αριστούχοι είναι πολλοί αλλά θα δείξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Eυχααριστω πολυ,επισης τους βαθμους θα μας τους δωσουν στο σχολειο οπως τους ενδοσχολικους βαθμους ή θα τους εχουν κολλημενους?

Κολλημένοι θα'ναι στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
pc να εχεις και ολα τα αλλα ειναι περιττα:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Τι ώρα πιστεύετε πρέπει να είμαστε στο σχολείο; Από τη σύγχυση και το άγχος έχω μπερδευτεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CEO

Νεοφερμένος

Ο CEO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ αν δεν είχα ενδοσχολικές θα πήγαινα 11:30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Σε μας είπαν 11 [και γράφω πιο πριν ενδοσχολικές]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι, 11 το πολύ 12 θα έχουν ανακοινωθεί στο σχολείο.
Καλή μας επιτυχία, παιδιά. Λίγο έμεινε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
παιδια αρχικα θα σας πω οτι πριν καν αρχησουν οι πανελληνιες μεχρι και εχθες λεγαν οτι θα εχουμε αυξηση στα πολυτεχνεια,,,παρα το οτι τονιζοταν η αποτυχια στα μαθηματικα....σημερα με τα αποτελεσματα που 3165 ατομα εχουν γραψει πανω απο 16 μαθηματικα αναφερουν οτι οι βασεις θα πεσουν θεαματικα......πραγμα απιθανο...και επειδη διακυβευεται ενα νεο συστημα ας κανουμε μια προσευχουλα μπας και τα φερει ο ΘΕΟΣ και περασουμε εκει που θελουμε

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Να καταργηθούν οι πανελληνιες και να μπαίνουμε με τα μαθηματα της σχολής , πολυ άγχος αυτο το πράμα δε γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Να καταργηθούν οι πανελληνιες και να μπαίνουμε με τα μαθηματα της σχολής , πολυ άγχος αυτο το πράμα δε γινεται

Αν γίνει αυτό δε θα υπάρχει καθόλου αξιοκρατία και θα περνάνε οι καθηγητές όποιον θέλουν και πέραν ότι το επίπεδο είναι πανεπιστημιακό η δυσκολία και ο ανταγωνισμός θα είναι πιο μεγάλος από τις πανελλαδικές και το άγχος πολλαπλάσιο.


Υπήρχαν σκέψεις να παλιότερο να κάνουν αυτό που λες αλλά ευτυχώς για σας δε το κάνανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Αν γίνει αυτό δε θα υπάρχει καθόλου αξιοκρατία και θα περνάνε οι καθηγητές όποιον θέλουν και πέραν ότι το επίπεδο είναι πανεπιστημιακό η δυσκολία και ο ανταγωνισμός θα είναι πιο μεγάλος από τις πανελλαδικές και το άγχος πολλαπλάσιο.


Υπήρχαν σκέψεις να παλιότερο να κάνουν αυτό που λες αλλά ευτυχώς για σας δε το κάνανε.

Ναι εσυ μου λες τωρα για τις κατατακτήριες , εγω λέω να εφαρμοστεί ενα σύστημα σαν τις κατατακτηριες ωστόσο τα γραπτά να διορθώνονται κανονικά οπως στις πανελληνιες , φυσικα το βασικό πρόβλημα που προκύπτει ειναι οτι θα κλείσουν άμεςως σχολές που εχουν χαμηλή ζήτηση ενώ οι ιατρικές θα πρπ να βάζουν εξαιρετικά δύσκολα θέματα με λίγα λόγια όλοι θα συγκεντρωθούν στις πιο δημοφιλείς σχολές , ωστόσο θα ήταν φυσικά πιο λογικό να δίνουμε μαθηματα της σχολής που θελουμε και οχι ιστορίες και μλκιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Είναι 5 το πρωί αλλά ύπνος γιοκ....τελείωσαν και οι μπύρες σπίτι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Είναι 5 το πρωί αλλά ύπνος γιοκ....τελείωσαν και οι μπύρες σπίτι...:P
'Ασε :P Κι εγώ με 3 ώρες ύπνο είμαι. Με έχει φάει η αγωνία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και εγώ 3 ώρες κοιμήθηκα! Σε 3 ώρες θα ξέρουμε τις βαθμολογίες μας!Καλή μας επιτυχία παιδιά μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Bάλτε και'μένα στο club αυτών που κοιμήθηκαν 3 ώρες μόνο. :P Ολόψυχα καλά αποτελέσματα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ultra άνοιξε το άλλο θέμα γιατί κάποιοι ήδη τα μαθαίνουν απ'ότι μου λένε (εσωτερικά παντα). Οι υπόλοιποι θνητοί περιμένουμε 11 τις καταστάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top