[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

martian18

Νεοφερμένος

Ο martian18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αν εχει γραψει οπως λες περνα σε τουλαχιστον 3 ιατρικες ;) το θεμα ειναι πως ξερει ακριβως πως εγραψε πριν βγουν οι βαθμοι ? ειδικα το 20...ακομα και αν τα εχεις ολα σωστα κατι θα κοψουν...εγω πχ που τα εχω ολα σωστα σε φυσικη και χημεια δεν τολμαω να πω οτι θα παρω πανω απο 19 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Κι εγω αυτης της λογικης ειμαι φιλε...αλλα λεω οταν βγουν οι βαθμοι...ενα παιδι με αυτην την βαθμολογια σιγουρα θα περασει στις περισσοτερες ιατρικες...συμφωνα με τους "ειδικους" ομως μενει εκτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είπα φέτος να μην ασχοληθώ με προβλέψεις γιατί δεν γνωρίζω το σύστημα αλλά από τα λίγα που είδα έχω κάτι δεδομένο που κανένας δεν το είπε και δε θα το πει και θα θεωρηθεί η μεγάλη εκπληξη των πανελλαδικών.....

ΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΗΜΜΥ ΕΜΠ και γενικά των υψηλόβαθμων σχολών της τεχνολογικής.

Ο λόγος ότι μεγάλο ποσοστό των ΗΜΜΥ ΕΜΠ ήταν αυτοί που δε περάσανε ιατρκή. Τώρα αυτοί οι τύποι δε θα έχουν δικαίωμα να διαλέξουν Πολυτεχνείο για αυτό θα κινηθούν προς τις φαρμακευτικές και Βιολογικό...

Για αυτο τέλη Αυγούστου οι άσχετοι δημοσιογράφοι θα λένε ότι εξαιτίας της κρίσης το Πολυτεχνείο σημείωσε πτώση, δε θα αναφέρουν τον πραγματικό λόγο που είναι αυτός και θα αρχίσουν όλοι οι βασεολόγοι την μπουρδολογία.

Συνεπώς ΗΜΜΥ ΕΜΠ φέτος φτάνεις στο πάτο είτε θες είτε δε θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Στο πάτο ναι!ότι θα πέσει πολύ περισσότερο από την Ιατρική είναι δεδομένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Είπα φέτος να μην ασχοληθώ με προβλέψεις γιατί δεν γνωρίζω το σύστημα αλλά από τα λίγα που είδα έχω κάτι δεδομένο που κανένας δεν το είπε και δε θα το πει και θα θεωρηθεί η μεγάλη εκπληξη των πανελλαδικών.....

ΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΗΜΜΥ ΕΜΠ και γενικά των υψηλόβαθμων σχολών της τεχνολογικής.

Ο λόγος ότι μεγάλο ποσοστό των ΗΜΜΥ ΕΜΠ ήταν αυτοί που δε περάσανε ιατρκή. Τώρα αυτοί οι τύποι δε θα έχουν δικαίωμα να διαλέξουν Πολυτεχνείο για αυτό θα κινηθούν προς τις φαρμακευτικές και Βιολογικό...

Για αυτο τέλη Αυγούστου οι άσχετοι δημοσιογράφοι θα λένε ότι εξαιτίας της κρίσης το Πολυτεχνείο σημείωσε πτώση, δε θα αναφέρουν τον πραγματικό λόγο που είναι αυτός και θα αρχίσουν όλοι οι βασεολόγοι την μπουρδολογία.

Συνεπώς ΗΜΜΥ ΕΜΠ φέτος φτάνεις στο πάτο είτε θες είτε δε θες.
Τμήματα ολόκληρα σχηματίζονταν απο θετικούς που εχουν πάρει και μαθ.κατευ για να περαςουν Πολυτεχνείο ..οποτε δε ξερω κατα ποσο ισχύει αυτο λες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Στο πάτο ναι!ότι θα πέσει πολύ περισσότερο από την Ιατρική είναι δεδομένο

Αρα λες και ότι η ιατρική θα πέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κατ'εμε και η Ιατρική Αθηνών θα καταγράψει σίγουρα πτώση μεγαλύτερη των 50. Δηλαδή το Άνω φράγμα της πρόβλεψης είναι 18880.Αλλά αναμένω στατιστικά. Εκτίμηση μου τώρα είναι ελαφρώς πτωτικά. (50-250 μορια πτωση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Κατ'εμε και η Ιατρική Αθηνών θα καταγράψει σίγουρα πτώση μεγαλύτερη των 50. Δηλαδή το Άνω φράγμα της πρόβλεψης είναι 18880.Αλλά αναμένω στατιστικά. Εκτίμηση μου τώρα είναι ελαφρώς πτωτικά. (50-250 μορια πτωση)

Είσαι ο μόνος που υποστηρίζει πτώση , ελπίζω να βγεις αληθινός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ratatouis

Νεοφερμένος

Ο ratatouis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Χρήστο για αστυνομία τι πιστεύεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω...έστω ότι η βάση πέφτει 400 μονάδες στην ιατρική λόγω προφορικού στην Αθήνα ας πούμε Μην μιλήσουμε για τις άλλες...δλδ πέρυσι ήταν 18900 νομίζω αρα θα πάει κατευθείαν στα 18500...για να ανέβει πάνω από 19000 θα πρέπει να υπάρξει αύξηση τουλάχιστον 500 μονάδες...πιθανό δεν λέω αλλά μιλάμε για Αθήνα...για να φτάσει στα παλιά ένδοξα νούμερα η ιατρική Αθήνας θα πρέπει να αυξηθούν τουλάχιστον 900-1000 μονάδες ίσως και παραπάνω...δεν ξέρω ελπίζω να μην γίνει αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Χρησταρα κατι μου λεει οτι οι μετεγγραφες φετος θα ειναι δυσκολες οποτε θα εχουμε πτωση των βασεων;https://foititikanea.gr/φοιτητής/626...-πανεπιστήμιο-επειδή-του-έβαζε-κακούς-βαθμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 589 μηνύματα.
Παιδιά περιμεντε να βγουν τα συστατικά πρώτα.... ότι λέγεται πριν τα στατιστικά έχει μεγάλο ρισκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Το Υπουργείο Παιδείας καταβάλλει προσπάθειες , ώστε οι βαθμολογίες να ανακοινωθούν πριν τις 20 Ιουνίου, στόχος εφικτός δεδομένου ότι τα περισσότερα βαθμολογικά κέντρα απέστειλαν από εχθές τα τετράδια των Λατινικών.Επομένως, οι προβλέψεις περί βάσεων είναι τουλάχιστον μάταιες , καθώς τα στατιστικά στοιχεία δεν ειναι διαθέσιμα. Όταν αυτά γίνουν διαθέσιμα , σε κάτι περισσότερο από μία εβδομάδα , τότε θα ειναι δυνατόν να γίνουν ασφαλέστερες προβλέψεις.Όλες οι προβλέψεις των ιστοσελίδων - οι περισσότερες τουλάχιστον - είναι ανεύθυνες και αναληθείς. Εδώ διατείνονταν ότι οι βαθμοί θα ανακοινωθούν το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου, τις βάσεις θα προβλέψουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sorsor

Νεοφερμένος

Ο Sorsor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι το εχουν παρακανει με τις ψευδο-εκτιμησεις τα ΜΜΕ για να προσελκυσουν αναγνωστες/ακροατες. Μακαρι να ηξερα , οι δηθεν ειδικοι που τα δημοσιευουν δεν ντρεπονται ? :rtfm: :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Μπράβο στον κύριο Λακασα. Αυτή ειναι σωστη ανάλυση!

Πάντως όσο αφορά την έκθεση οι βαθμολογίες είναι χειρότερες από περσυ με τους περισσότερους να κυμαίνονται στο 10-13 και ανώτατος βαθμός το 15 και το 16 βαριά καρδιά.

Δε φτάνει που έχω γράψει μια απαίσια έκθεση ,τωρα τη φοβάμαι ακόμα περισσότερο ,αχ ρε πουστη μου αυτη η έκθεση :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Χρήστο οι σχολές του 5ου πεδίου υπάρχει περίπτωση να εμφανίσουν άνοδο στις βάσεις τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ρε παιδιά , ειλικρινά... Τι εχει γίνει με την Έκθεση ? :worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Τοσο σκατα στην εκθεση;;Δηλαδη,εγω που ηλπιζα σε κανα 14-15,να περιμενω κανα 12-13;P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδιά , τη Νομική πόσο την υπολογίζετε περίπου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top