[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 589 μηνύματα.
Συμφωνώ σε όλα όσα είπες εκτός αυτού με τους διορθωτές...θα πρέπει να υπάρχουν οδηγίες Π να ακολουθούν οι διορθωτές και όχι όπως γουστάρουν!! Δλδ αν σε κάποιον τύχει να τράκαρει πριν πάει στο βαθμολογικό και καπάκι μάθει πως του τα φοράει η γυναίκα του θα πρέπει να κατακρεουργήσει όλα τα γραπτά που θα δει?! Δεν θα έπρεπε επίσης να έχει σημασία αν είναι αυστηρός ή επιεικής ο βαθμολογητης...θα έπρεπε σε αυτές τις εξετάσεις να λειτουργεί βάσει οδηγιών και κανόνων....δυστυχώς δεν είναι όλοι οι βαθμολογητές το ίδιο έμπειροι και καταρτισμένοι και πολλές φορές ξεφεύγουν...για αυτό βλέπουμε έναν να παίρνει 17 από τον πρώτο βαθμολογητή και από τον δεύτερο 15...και καλά πες στην έκθεση μπορεί να γίνει αυτό...αλλά στα μαθηματικά ή στην φυσική Π είναι μετρημένα κουκιά???

Μα υπάρχουν κανόνες και οδηγίες προς τους διορθωτες..... και αρκετά σαφείς θα έλεγα.... (εκτός συγκεκριμένων περιπτώσεων)....πάντως από την περσινη εμπειρία μου οι διορθωτες είναι αρκετά αντικειμενικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Μα υπάρχουν κανόνες και οδηγίες προς τους διορθωτες..... και αρκετά σαφείς θα έλεγα.... (εκτός συγκεκριμένων περιπτώσεων)....πάντως από την περσινη εμπειρία μου οι διορθωτες είναι αρκετά αντικειμενικοί
Ντάξει είναι δεν λέω αλλά η ερώτηση είναι άλλη: Υπάρχουν οδηγίες,τις ακολουθουν?? Χαχα γτ ζούμε και στην Ελλάδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες είναι από τους λίγους θεσμούς στην χώρα μας που λειτουργούν με αντικειμενικότητα και σωστά. Μην τα μηδενίζουμε όλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 589 μηνύματα.
Ντάξει είναι δεν λέω αλλά η ερώτηση είναι άλλη: Υπάρχουν οδηγίες,τις ακολουθουν?? Χαχα γτ ζούμε και στην Ελλάδα..

Προσωπικά πιστεύω είναι αντικειμενικοί σε ένα αρκετά μεγάλο βαθμό.... προφανως και θα γίνουν και λάθη..... αλλά το γεγονός ότι είναι δύο και κατά περίπτωση τρεις διορθωτες μειώνει τραγικα το ποσοστό αυτό.... για να μην ότι το μηδενίζει σχεδον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες είναι από τους λίγους θεσμούς στην χώρα μας που λειτουργούν με αντικειμενικότητα και σωστά. Μην τα μηδενίζουμε όλα..
Δεν είμαι νιχιλιστης και συμφωνώ ότι είναι αξιοκρατικος θεσμός σε μια χώρα π κυριαρχεί η αναξιοκρατία η ευνοιοκρατία και η λαμογιά...απλά κρατάω μια πισινή...

Προσωπικά πιστεύω είναι αντικειμενικοί σε ένα αρκετά μεγάλο βαθμό.... προφανές και θα γίνουν και λάθη..... αλλά το γεγονός ότι είναι δύο και κατά περίπτωση τρεις διορθωτες μειώνει υτσικαρης το ποσοστό αυτό.... για να μην ότι το μηδενίζει σχεδον
Σε αυτό δεν θα διαφωνήσω...απλά όπως είπα και στον φίλο πιο πανω είμαι κάπως πιο επιφυλακτικός γτ ακριβώς ζω στην Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θειος

Νεοφερμένος

Ο Θειος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια ειμαι νεος στο site καμια εκτιμηση για τις βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα επαναλάβουμε για ακόμη μια φορά ότι ρεαλιστικές εκτιμήσεις θα ανακοινωθούν μετά την κοινοποίηση των στατιστικών ΓΒΠ και βαθμολογιων ανά μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Θα επαναλάβουμε για ακόμη μια φορά ότι ρεαλιστικές εκτιμήσεις θα ανακοινωθούν μετά την κοινοποίηση των στατιστικών ΓΒΠ και βαθμολογιων ανά μάθημα.

Τα στατιστικά θα βγούν με την ανακοίνωση των βαθμολογιών ή τα περιμένουμε νωρίτερα ? Υποσχέσου εκτιμήσεις με το που θα βγούν :P:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Χρήστο, από φέτος χρέωνε τις εκτιμήσεις σου να χεστείς στο τάλιρο ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ισχύει δεν το είχα σκεφτεί έτσι! Χεχεχε
Τα στατιστικά βγαίνουν 2-3 ημέρες το πολυ μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιων. Θα χρειαστεί και μια μέρα επεξεργασία τους γιατί είναι πολύ οι παράγοντες που πρέπει να ισοσταθμιστουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ισχύει δεν το είχα σκεφτεί έτσι! Χεχεχε
Τα στατιστικά βγαίνουν 2-3 ημέρες το πολυ μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιων. Θα χρειαστεί και μια μέρα επεξεργασία τους γιατί είναι πολύ οι παράγοντες που πρέπει να ισοσταθμιστουν.
Χρησταρα περυσυ θυμαμαι ειχαν βγει αμεσως μετα την ανακοινωση των αποτελεσματων την ιδια μερα η κανω λαθος;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ισχύει δεν το είχα σκεφτεί έτσι! Χεχεχε
Τα στατιστικά βγαίνουν 2-3 ημέρες το πολυ μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιων. Θα χρειαστεί και μια μέρα επεξεργασία τους γιατί είναι πολύ οι παράγοντες που πρέπει να ισοσταθμιστουν.

Θα περιμενω ευλαβικα , μεγαλε γκουρου :P Ειδα οτι ησουν και εσυ φετινος υποψηφιος...Καλη σου επιτυχια απο καρδιας , να υλοποιησεις καθε στοχο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annania

Νεοφερμένος

Η annania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας, και γω καινουργια ειμαι απο θεωρητικη. Με 18-19 εκθεση και αρχαια, πανω απο 19.5 ιστορια και 19.8 λατινικα τι λετε; Ολοι μου λενε οτι θα πιανω τα παντα αλλα θεωρω οτι εφοσον τα θεματα ηταν ευκολα (για τους αριστους μαθητες) οι αριστοι θα ειναι πολλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
εννοειτε πιανεις τα παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εδω μεσα σχεδον ολοι νομιζετε οτι εχετε γραψει εκθεση 17+ λες και ειναι τοσο ευκολο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophie226

Νεοφερμένος

Η sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ποτε βγαινουν οι βαθμοι και ποτε θα παρουμε τον κωδικο για το μηχανογραφικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
τελη ιουνη δεν βγηκε ακριβης ημερομηνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@NTE

Νεοφερμένος

Ο d@NTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
H σιγουρια για 18-19 Εκθεση απο που προκυπτει , πειτε μας και μας.Δεν λεω οτι ειναι αδυνατο και γω την πρωτη φορα που εγραψα πανελληνιες ειχα 93 εκθεση αλλα μου ηρθε σαν κεραυνος εν αιθρια ενα πραγμα,σε καμια περιπτωση δεν το περιμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
μιλησα χθες με κατι παιδιά της θετικής και μου λέγανε , νταξι έχουμε γράψει 19χιλιαδες έχουμε πιάσει τις καλύτερες σχολές της Ελλάδας μπλα μπα μλπαμ....κ ρωτάω έκθεση ρε ποσο έχετε βάλει απαντήσεις 18 19 18,5 κ εκείνη τη στιγμή σκέφτομαι το φίλο μου που ήταν πέρσι θετική και ειχε γαμηθει να γράφει εκθέσεις έγραψε σχεδόν παντού 18-19 έκθεση έγραψε 14 .. Είπα να μη τους το πω να μη ξενερώσουν.οταν λοιπόν υπολογίζετε το μέσο όρο ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ στην έκθεση πανω απο 17 ακομα και αν έχετε κερδίσει σε παγκόσμιους διαγωνισμούς έκθεσης..διότι πραγματικά δε μπορείτε μάλλον να φανταστείτε τι ειναι το 18 στη έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annania

Νεοφερμένος

Η annania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια ας μη βγαζει καθενας το κομπλεξ του
Η ερωτηση που εκανα ειναι αν πιστευετε οτι ΥΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ οτι μου ερχονται αυτοι οι βαθμοι πιανω τα παντα. Δεν ηταν αν κατα τη γνωμη σας πραγματι θα μου ερθουν. Και για να μην παρεξηγηθω, η σιγουρια δεν ειναι ξεκαθαρα δικη μου. Εγω απλα ειχα την τυχη βγαινοντας απο εκθεση να θυμαμαι επακριβως τι εγραψα (παπαγαλια ας πουμε) κι ετσι το ξαναγραψα για να κρατησω ενα "σουβενιρ" απο το αγαπημενο μου μαθημα. Η μητερα μου που ειναι φιλολογος και αλλοι τρεις φιλοι εκπαιδευτικοι με τοποθετησαν εκει, συνυπολογιζοντας απωλεια 2-3 μορια απο περιληψη και ασκησεις. Anyway, καλη επιτυχια σε ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top