[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τζεκο

Νεοφερμένος

Ο Τζεκο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
χαχαχα σε παρακαλω την Διακρινουσα την ειχα μαθει (Δ=β2-4αγ) και ελυνα οσα λυνοντουσαν με αυτη! Και ενα αλλο ωραιο ειχα μαθει που δεν θυμαμαι :P (EDIT: Το θυμηθηκα! Σχημα Horner λεγοταν xD )
Και εσεις θα γερασετε και δεν θα ξερετε τι συνεβη με την Φεγγαροντυμενη και την Μοσχουλα :whistle:

Τι Horner ρε ασχετηηηη! Hornerοποιηση λεγεται :P
Moy βγαζετε γλωσσα εσεις που δεν ξερετε πως δουλευει μια μηχανη Carnot που δεν ξερετε να λυενετε ενα τριωνυμο!ααααχ
Τι ειναι η φεγγαροντυμενη?Ξαδερφη της κοκκινοσκουφιτσας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι μεγάλες ιστορίες αλλά προτιμώ τις μεγάλες κατσίκες (βραστές).
Αα εσυ χανεις τοτε :P

Τι Horner ρε ασχετηηηη! Hornerοποιηση λεγεται :P
Moy βγαζετε γλωσσα εσεις που δεν ξερετε πως δουλευει μια μηχανη Carnot που δεν ξερετε να λυενετε ενα τριωνυμο!ααααχ
Τι ειναι η φεγγαροντυμενη?Ξαδερφη της κοκκινοσκουφιτσας?

Χαχαχα ευχαριστω για την διευκρινηση,με συγχωρεις εχεις απολυτο δικιο :P
Μην με προκαλεις και αρχισω να σου λεω για Πλατωνα,Αριστοτελη και την μεσοτητα γιατι πιστεψε με θα το μετανιωσεις :P
Χαχαχα οχιιι! Ασχετε :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BlackRazor97

Νεοφερμένος

Ο BlackRazor97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ec = 1 - (Tc / Th) , για να μην ξεχνιόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ec = 1 - (Tc / Th) , για να μην ξεχνιόμαστε...
οσες φορες και να το διαβασω δεν μου μενει στην μνημη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
χαχαχα σε παρακαλω την Διακρινουσα την ειχα μαθει (Δ=β2-4αγ) και ελυνα οσα λυνοντουσαν με αυτη! Και ενα αλλο ωραιο ειχα μαθει που δεν θυμαμαι :P (EDIT: Το θυμηθηκα! Σχημα Horner λεγοταν xD )
Και εσεις θα γερασετε και δεν θα ξερετε τι συνεβη με την Φεγγαροντυμενη και την Μοσχουλα :whistle:

Μην ακούω για αυτή την καταραμένη φεγγαροντυμένη..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μην ακούω για αυτή την καταραμένη φεγγαροντυμένη..... :P
χαχαχα την ξερεις και εσυ βλεπω; μεγαλη αγαπη εχω για αυτη την κοπελα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Επειδή ειπώθηκε πριν ότι οι βάσεις θα ανακοινωθούν 24-25 κλικ εδώ.
Κατά τη γνώμη μου πιο πιθανό είναι να ανακοινωθούν στο τέλος της ερχόμενης εβδομάδας (27-28 ) παρά στην αρχή (24-25), χωρίς βέβαια να αποκλείω και το άλλο. Ελάχιστης σημασίας αλλά όχι περιττό.

Καλή τύχη σε όλους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Τι Horner ρε ασχετηηηη! Hornerοποιηση λεγεται
Συγνώμη αν δεν επιασα καποιο αστιακι λογω του περασμενου της ωρας ομως αν και το καλοκαιρι εσβησε οσα λιγα μαθηματικα εμειναν στην μνημη μου η πραγοντοποιηση με σχημα χορνερ δεν αναφερεται πουθενα (τουλαχιστον σε σχολικα) ως χορνεροποιηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Επειδή ειπώθηκε πριν ότι οι βάσεις θα ανακοινωθούν 24-25 κλικ εδώ.
Κατά τη γνώμη μου πιο πιθανό είναι να ανακοινωθούν στο τέλος της ερχόμενης εβδομάδας (27-28 ) παρά στην αρχή (24-25), χωρίς βέβαια να αποκλείω και το άλλο. Ελάχιστης σημασίας αλλά όχι περιττό.

Καλή τύχη σε όλους ;)

Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο Παιδείας και μου είπαν ότι 25 θα έχουν βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζεκο

Νεοφερμένος

Ο Τζεκο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Συγνώμη αν δεν επιασα καποιο αστιακι λογω του περασμενου της ωρας ομως αν και το καλοκαιρι εσβησε οσα λιγα μαθηματικα εμειναν στην μνημη μου η πραγοντοποιηση με σχημα χορνερ δεν αναφερεται πουθενα (τουλαχιστον σε σχολικα) ως χορνεροποιηση

Αδερφε προφανως ειναι αστειακι,μετατρεπω την λεξη Horner σε Hornerοποιηση μιας και αλλωστε μιλαω με μια της θεωρητικης,απλα χαιρομαι που εχεις την διαθεση να με διορθωσεις κιολας...:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ec = 1 - (Tc / Th) , για να μην ξεχνιόμαστε...

Το e ο συντελεστής αποδοσης carnot αν θυμαμαι καλα,το c τι είναι;

Επισης ο τυπος ειναι e= w/Qh ή e= 1- (|Qc| / Qh) αφου w= Qh - Qc

Παντως η θερμοδυναμικη ηταν το αγαπημενο μου κεφαλαιο της φυσικης κατεύθυνσης της β λυκειου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Θερμοδυναμική :P
Πρώτο περασμένο μάθημα!! :D (νύχτα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο Παιδείας και μου είπαν ότι 25 θα έχουν βγει.

Άντε να δούμε,μας έχει φάει η αγωνία!

Θερμοδυναμική :P
Πρώτο περασμένο μάθημα!! :D (νύχτα :P )

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
https://www.newsbomb.gr/ellada/paide...es-tha-simeiothei-katakoryfi-ptosi-ton-vaseon
η ελευθερη πτωση που ειναι ακριβως? στο 1ο πεδιο για παπαδειγμα,για το οποιο ενδιαφερομαι,η πτωση που θα σημειωθει θα φτασει μεχρι και 400 μορια.:hmm:
αα νομιζω θα τρελαθω:jumpy::jumpy::hypno::hypno::crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
https://www.newsbomb.gr/ellada/paide...es-tha-simeiothei-katakoryfi-ptosi-ton-vaseon
η ελευθερη πτωση που ειναι ακριβως? στο 1ο πεδιο για παπαδειγμα,για το οποιο ενδιαφερομαι,η θα σημειωθει πτωση μεχρι και 400 μορια.:hmm:
αα νομιζω θα τρελαθω:jumpy::jumpy::hypno::hypno::crazy::crazy:

Δε θα πέσει τόσο λίγο! Άνοιξε τα αυτιά σου και άκου τους ειδικούς όχι αυτούς που απλά ακούν κάτι - λαθεμένο στην περίπτωσή μας - και το διατυμπανίζουν π.χ newsbomb, news κ.α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
πότε σκοπεύουν να ανακοινώσουν την ημερομηνία;
είπαν για 25, μετά δε ξανακούστηκε.
μας έχουν χέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ααααα όλα κι όλα!Προηγούνται οι εκλογές και μετά τα αποτελέσματα των πανελλαδικών!:P #not

Παιδιά μην αγχώνεστε, την προσπάθειά σας την κάνατε!Κάθε χρόνο τα αποτελέσματα την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου ανακοινώνονται οπότε κοντοζυγώνει η ώρα.Όπως και να 'χει, να είναι ευχάριστα για εσάς! :) :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζεκο

Νεοφερμένος

Ο Τζεκο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο Παιδείας και μου είπαν ότι 25 θα έχουν βγει.

Εγω πηρα το υπουργειο παιδειας και μου ειπαν οτι δεν θα ψηφισουν μνημονιο!:whistle::whistle:
Μακαρι να βγουν 25 να τελειωνουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Μολις βγουν τι διαδικασια κανουμε ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Partyyyyyyy :D


:P

(Λογικά πας να βρεις σπίτι κλπ αν είναι σε άλλη πόλη και παρακολουθείς το site της σχολής σου γιατί θα βγάλει ανακοίνωση για εγγραφές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top