[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stella_r

Νεοφερμένος

Η stella_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σου παραθετω τα δεδομενα ως εχουν , απο εκει και περα τα συμπερασματα δικα σου.. Κανεις βεβαια δε μπορει να ξερει, γιατι ενω τα στατιστοικα στοιχεια των γραπτων στην αρμονια και στον ελεγχο ακουστικων δυνατοτητων προιδεαζουν για μεγαλη ανοδο στις βασεις των μουσικων αει , ο Στρατηγακης δινει μολις 12 χιλιαδες μορια.. Και εγω εχω μπερδευτει, νομιζω πως ολα ειναι πιθανα.. Απλα καλο ειναι να εξετασουμε το καθε πιθανο σεναριο για να μη βρεθουμε προ εκπληξεως.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Δεν ξέρω προς τι αυτό το ύφος, σπαστικό φυτουκλάκι, αλλά θα σε απαντήσω ανάλογα. Ποιό είναι το πρόβλημά σου που έβγαλα 5160 μόρια χωρίς διάβασμα;; Το ίδιο και για το άλλο παιδί που παίζει ποδόσφαιρο και με μαγκιά του έβγαλε 8000 μόρια. Νομίζεις ότι δεν αξίζει συγχαρητήρια που θα περάσει άνετα σε ένα ΤΕΙ της επιλογής του; Αυτό ζητάει ο άνθρωπος! Που νομίζεις ότι όποιος περνάει ιατρική θεωρείται και μορφωμένος σου με τρανό παράδειγμα εσένα. Γιός γιατρών θα είσαι και 'σύ που θα δουλεύει στα Goody's. :D

Ενδιαφέρομαι γενικά να περάσω κάπου γιατί θέλω να φύγω απο την πόλη μου. Απλά τα πράγματα..
Κανείς δεν έχει κανένα πρόβλημα που έγραψες τόσο.Μάλλον εσύ θα έπρεπε να έχεις,αλλά δεν το βλέπω.Από που και ως που να θεωρείται ''μαγκιά'' η εναπόθεση κάθε ελπίδας για το μέλλον σου, στην τύχη.Το ΤΕΙ της επιλογής του,δηλαδή,δίνει κι αυτό πτυχία με την ίδια ευκολία ή θα στρωθεί ξαφνικά και θα αλλάξει αντίληψη για το διάβασμα, για 4 συνεχόμενα χρόνια; Τα συγχαρητήρια αξίζουν σε εκείνους,που ανεξαρτήτως αποτελέσματος,έχουν παλέψει με υπομονή και ταπεινή αυτογνωσία.Ας δουλέψει και στα Goody's ,γιατί όχι; Τουλάχιστον προσπάθησε να προετοιμάσει καλύτερα το μέλλον! Αν κι εγώ δεν ξέρω κάποιον γιατρό άνεργο.
Κατά την γνώμη μου δεν αντιλαμβάνεσαι τη σοβαρότητα της όλης κατάστασης και της διαδικασίας των Πανελληνίων,εφόσον θες να είσαι φοιτήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mariast

Νεοφερμένος

Η Mariast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Η γίδα χαχαχαχα λες soppap να μας τρολαρει πάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παιδια όσο περνανε οι μερες δν νιωθεται και εσεις μεγαλυτερη αγωνια ?? :hmm:

Τι αγωνια ρε συ.Με τρωει το αγχος συνεχειααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrsavvas4

Νεοφερμένος

Ο mrsavvas4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Εγώ έκανα 10% (4%) και έβαλα τις Φαρμακευτικές. Υπάρχει κάποιος άλλος εδώ που να θέλει Φαρμακευτική με το 4%;
Καλή επιτυχία σε όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι θελω να σπουδασω..αν απο ατυχια τραυματιστω τι θα κανω στη ζωη μου? η αν δεν εχω εξελιξη?

Δεν θα σχολιάσω το σκεπτικό σου. Αυτό όμως που πρέπει να ξέρεις είναι ότι το επίπεδο σπουδών των σχολών δεν είναι ανάλογο των 8000 μορίων που απαιτήθηκαν για την εισαγωγή σ΄αυτές. Θα πρέπει να "τρίψεις το παντελόνι σου στην καρέκλα" για να μπορέσεις κάποια στιγμή να ολοκληρώσεις τις σπουδές σου. Προετοιμάσου λοιπόν για διάβασμα.΄Οπως θα διαπιστώσεις και μόνος σου δεν θα μπορείς να το αποφεύγεις για πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
γτ τα περισσοτερα αρθρα παντως κρεμονται απο στον στρατηγακη δεν μπορω να καταλαβω
πχ λεει ανοδο 250 μοριων στο φυσικο πατρας και δεν ξερω ακομα πως γινεται αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Όντως οι περισσότερες εκτιμήσεις κυμαίνονται κοντά στου Στρατηγάκης....αυτό όμως δεν σημαίνει ότι οι βάσεις θα διαμορφωθούν έτσι....επειδή το λένε οι περισσότεροι.....μιας και το είπε ένας(Στρατηγάκης) συνέχισαν και οι άλλοι ότι θα είναι έτσι....το 2013 όμως ο Στρατηγάκης είχε πέσει έξω.....τουλάχιστον σε κάποιες σχολές όπως τα παιδαγωγικά (το λέω επειδή αυτά με ενδιαφέρουν) και ενώ εκτιμούσε πτώση 500 μορίων είχαμε πτώση 1.500 σε περιφερειακές σχολές. Κανένας δεν ξέρει παιδιά....περάστε καλά το καλοκαίρι σας και μη σας απασχολεί αυτό..... :D ;)
~Στο τέλος όλα θα πάνε καλά....αν δεν πάνε καλά δεν θα είναι το τέλος~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
γτ τα περισσοτερα αρθρα παντως κρεμονται απο στον στρατηγακη δεν μπορω να καταλαβω
πχ λεει ανοδο 250 μοριων στο φυσικο πατρας και δεν ξερω ακομα πως γινεται αυτο
Νιωθω οτι ειναι copy-paste και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο για μας ή κακο..πχ την σχολη μου ολοι την δειχνουν στα ιδια επιπεδα..στο μεταξυ οι αλλοι εκτιμητες δεν ξερω τι δουλεια εχουν κανει(πλην του Στρατηγακη)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Νιωθω οτι ειναι copy-paste και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο για μας ή κακο..πχ την σχολη μου ολοι την δειχνουν στα ιδια επιπεδα..στο μεταξυ οι αλλοι εκτιμητες δεν ξερω τι δουλεια εχουν κανει(πλην του Στρατηγακη)..

Κάπως έτσι πάει...βγάζει ο ένας...συνεχίζουν οι άλλοι χρησιμοποιώντας πάνω κάτω τις ίδιες....και εμείς νομίζουμε ότι περνάμε....επειδή το λένε οι περισσότεροι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Κάπως έτσι πάει...βγάζει ο ένας...συνεχίζουν οι άλλοι χρησιμοποιώντας πάνω κάτω τις ίδιες....και εμείς νομίζουμε ότι περνάμε....επειδή το λένε οι περισσότεροι....
Ναι..πες με καμμενη πες με οτι θες αλλα μπηκα στις εκτιμησεις του Στρατηγακη για τις βασεις του 2013..σε παρα πολλες σχολες ηταν εξαιρετικα αισθητη η διαφορα του εκτιμητη απο την πραγματικη βαση και αυτο με τρομαζει καπως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ναι..πες με καμμενη πες με οτι θες αλλα μπηκα στις εκτιμησεις του Στρατηγακη για τις βασεις του 2013..σε παρα πολλες σχολες ηταν εξαιρετικα αισθητη η διαφορα του εκτιμητη απο την πραγματικη βαση και αυτο με τρομαζει καπως..

Μην αγχώνεσαι...το έχω κάνει και εγώ.....βέβαια στις σχολές που με διαφέρουν υπήρχε μεγαλύτερη πτώση από όσο προέβλεψε.....άρα έχουμε περισσότερες ελπίδες από όσες νομίζαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι...το έχω κάνει και εγώ.....βέβαια στις σχολές που με διαφέρουν υπήρχε μεγαλύτερη πτώση από όσο προέβλεψε.....άρα έχουμε περισσότερες ελπίδες από όσες νομίζαμε!
Εμενα υπηρξε σημαντικη ανοδος απο την βαση που προεβλεπε..θα δειξει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianin26

Νεοφερμένος

Η marianin26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας. Ήμουν και εγώ φέτος υποψήφια των πανελλαδικών και τα μόρια που κατάφερα να συλλέξω είναι 11.668. Ενδιαφέρομαι για το τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Τι προοπτικές έχω; ο Στρατηγάκης το δίνει 11.800... Ποιά είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γεια σας. Ήμουν και εγώ φέτος υποψήφια των πανελλαδικών και τα μόρια που κατάφερα να συλλέξω είναι 11.668. Ενδιαφέρομαι για το τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Τι προοπτικές έχω; ο Στρατηγάκης το δίνει 11.800... Ποιά είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Αυτο που συζητουσαμε παραπανω με τον χρηστη merendaki ηταν η αποκλιση που παρατηρειται στις εκτιμησεις οταν δημοσιοποιουνται οι βασεις..με την σειρα μου θα σου πω πως οι εκτιμησεις ειναι εκτιμησεις και οχι σιγουρες και καθοριστικες βασεις..η σχολη σου ισως πεσει περισσοτερο απο οσο δειχνουν οι εκτιμησεις..η ζητηση και ο αριθμος εισακτεων παιζει καθοριστικο ρολο..για το τμημα σου δεν γνωριζω περισσοτερα..σου ευχομαι καλη επιτυχια και καλο κουραγιο μεχρι την ανακοινωση των βασεων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Γεια σας. Ήμουν και εγώ φέτος υποψήφια των πανελλαδικών και τα μόρια που κατάφερα να συλλέξω είναι 11.668. Ενδιαφέρομαι για το τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Τι προοπτικές έχω; ο Στρατηγάκης το δίνει 11.800... Ποιά είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Εγω συγκεντρωσα 13167 και περναω τεχνολογια τροφιμων!!!!!!!
Η βαση του πιστευω θα βρισκεται μεταξυ των 11300-11500 οποτε κατα την γνωμη μου εισαι μεσα!
Οσο για τις προοπτικες μπορεις να εργαστεις στο χημειο του κρατους, σε βιομηχανιες και βιοτεχνιες και αλλα πολλα!
Το καλο ειναι οτι ο κλαδος των τροφιμων εχει καλες προοπτικες ακομα και σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kappa97

Νεοφερμένος

Η kappa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας. Ήμουν και εγώ φέτος υποψήφια των πανελλαδικών και τα μόρια που κατάφερα να συλλέξω είναι 11.668. Ενδιαφέρομαι για το τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Τι προοπτικές έχω; ο Στρατηγάκης το δίνει 11.800... Ποιά είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Eννοειται οτι εχεις προοπτικες!
Δηλαδη οι εκτιμησεις του στρατηγακη ειναι οι επισημες βασεις? Ελεος παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john97

Νεοφερμένος

Ο john97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top