[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρε πάτε καμιά θάλασσα λέω 'γω.
Του χρόνου θα τελειώνετε την εαρινή εξεταστική 31 Ιουνίου και 1 Σεπτεμβρίου θα είστε πίσω για την επαναληπτική του Σεπτέμβρη... Και θα κλαίτε που σπαταλήσατε αυτό το καλοκαίρι, για να ασχοληθείτε με τις εκτιμήσεις του Στρατηγάκη και του κάθε Στρατηγάκη.

Θάλασσα-Παραλία-Παγωτό λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά,εύχομαι να ισχύουν οι βάσεις του Στρατηγακη και να μην πιάσω παραπάνω σχολή.Η οικονομική κρίση φταίει.......

strawberryblond δεν μπορώ να σου στείλω πμ,μήπως κάτι πάτησες κατά λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
για ποιο λογο να πας σε σχολη αφου με δυσκολια πιανεις τη βαση του πανεπιστημιου ακομα... τζαμπα "κοπος" και χαμενος χρονος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
strawberryblond δεν μπορώ να σου στείλω πμ,μήπως κάτι πάτησες κατά λάθος;
μαλλον εκανα βλακεια
μισο,το διορθωνω αμεσως

μαλλον εκανα βλακεια
μισο,το διορθωνω αμεσως
τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

Awerq

Νεοφερμένος

Ο Awerq αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα σας παιδιά, έδωσα φέτος και έγραψα (στο 4ο πεδίο) 10022 μόρια. Η προτίμησή μου είναι το τμήμα Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ Θεσ/νίκης). Με τα αρχικά δεδομένα θεωρούσα ότι περνάω, με διαφορά 300 μορίων (σε περίπτωση που η βάση έπεφτε επιπλέον 100 μόρια). Ωστόσο, η εκτίμηση που είδα δίνει ως αναμενόμενη βάση τα 10200... Πιστεύετε ότι θα καταφέρω να πιάσω τη συγκεκριμένη βαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Τι πιστεύετε να γίνει με τις φετινές βάσεις ; Πολλά ακούγονται και μάλιστα ο ίδιος ο Στρατηγάκης είπε ότι ενδέχεται να υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των εκτιμήσεων και την πραγματικότητα , καθώς όλες οι εκτιμήσεις έχουν γίνει με βάση τις περσινές προτιμήσεις , που δήλωνες επαρχία και ερχόσουν Αθήνα άνετα , κάτι που δεν ισχύει φέτος και πολλά παιδιά που δεν ξέρουν αν θα γίνει δεκτή η μεταγραφή τους δηλώνουν σχολές κοντά στον τόπο κατοικίας τους . Εγώ , προσωπικά θεωρώ ότι οι βάσεις θα είναι τόσο χαμηλές πέρα απο κάθε προσδοκία ( πολλοί μιλούν για τια χαμηλότερες βάσεις της 12ετίας - όπου η Νομική Κομοτηνής είχε 16.954 -) . Μάλιστα πολλοί φίλοι μου με 17.000-17.500 μόρια ήταν απο τους πρωτους στο σχολείο τους στο πρώτο πεδίο .. Φανταστείτε πόσο είχαν γράψει οι υπόλοιποι .. Γενικά , μιλώντας με πολλούς καθηγητές μου εαν η Νομική Αθήνας φτάσει τα 18.100 όπως λένε , η Θεσσαλονίκη άνετα πάει στο 17.700 και μετά η Κομοτηνή όπως φαίνεται θα κάνει ελεύθερη πτώση στα 17.000 μόρια . Εσείς τι λέτε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Τι πιστεύετε να γίνει με τις φετινές βάσεις ; Πολλά ακούγονται και μάλιστα ο ίδιος ο Στρατηγάκης είπε ότι ενδέχεται να υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των εκτιμήσεων και την πραγματικότητα , καθώς όλες οι εκτιμήσεις έχουν γίνει με βάση τις περσινές προτιμήσεις , που δήλωνες επαρχία και ερχόσουν Αθήνα άνετα , κάτι που δεν ισχύει φέτος και πολλά παιδιά που δεν ξέρουν αν θα γίνει δεκτή η μεταγραφή τους δηλώνουν σχολές κοντά στον τόπο κατοικίας τους . Εγώ , προσωπικά θεωρώ ότι οι βάσεις θα είναι τόσο χαμηλές πέρα απο κάθε προσδοκία ( πολλοί μιλούν για τια χαμηλότερες βάσεις της 12ετίας - όπου η Νομική Κομοτηνής είχε 16.954 -) . Μάλιστα πολλοί φίλοι μου με 17.000-17.500 μόρια ήταν απο τους πρωτους στο σχολείο τους στο πρώτο πεδίο .. Φανταστείτε πόσο είχαν γράψει οι υπόλοιποι .. Γενικά , μιλώντας με πολλούς καθηγητές μου εαν η Νομική Αθήνας φτάσει τα 18.100 όπως λένε , η Θεσσαλονίκη άνετα πάει στο 17.700 και μετά η Κομοτηνή όπως φαίνεται θα κάνει ελεύθερη πτώση στα 17.000 μόρια . Εσείς τι λέτε ;
αυτες οι εκτιμησεις ειναι υπερβολικα χαμηλες
οι βασεις,ναι, θα πεσουν οχι ομως τοσο
Υπαρχει μεγαλο ποσοστο βαθμολογιων 17.000-18.000 ή 17.500-18.000 και η ζητηση της νομικης δεν παυει να υφισταται. Προσωπικα,θαρρω πως κατι τετοιο ειναι απιθανο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννα17

Νεοφερμένος

Η Αννα17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
αυτες οι εκτιμησεις ειναι υπερβολικα χαμηλες
οι βασεις,ναι, θα πεσουν οχι ομως τοσο
Υπαρχει μεγαλο ποσοστο βαθμολογιων 17.000-18.000 ή 17.500-18.000 και η ζητηση της νομικης δεν παυει να υφισταται. Προσωπικα,θαρρω πως κατι τετοιο ειναι απιθανο!

Θα συμφωνήσω ... Υπάρχουν πολλές εκτιμήσεις άλλες πολύ χαμηλές και άλλες πολύ υψηλές αλλά σε ένα μήνα θα δούμε !!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
αυτες οι εκτιμησεις ειναι υπερβολικα χαμηλες
οι βασεις,ναι, θα πεσουν οχι ομως τοσο
Υπαρχει μεγαλο ποσοστο βαθμολογιων 17.000-18.000 ή 17.500-18.000 και η ζητηση της νομικης δεν παυει να υφισταται. Προσωπικα,θαρρω πως κατι τετοιο ειναι απιθανο!
Συμφωνώ μαζί σου , αλλά σκέψου πόσα παιδιά δεν θα βάλουν Νομική Κομοτηνής και θα προτιμησουν άλλες σχολές .. Βεβαια θα μου πεις αν το ονειρο καποιου ειναι η νομικη θα την βαλει παση θυσια .. Εγω ισως δεν συμφωνω σε αυτο γιατί όση θέληση και να υπάρχει αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα δεν πας πουθενά ! Ακόμα , οι βάσεις θα εξαρτηθούν από τα μηχανογραφικά , τα οποία παραμένουν άγνωστα μέχρι στιγμής και επίσης πολλοί τα έχουν αλλάξει λόγω της οικονομικής δυσχέρειας και της ανασφάλειας . Έχω φίλη στη Νομική Κομοτηνής και μου λέει ότι απο τους 400 που μπήκαν πέρυσι έμειναν οι 100 και οι υπολοιποι πηραν μεταγραφη . Θεωρω οτι με τα φετινα δεδομενα που δεν ειναι τοσο ευκολες οι μεταγραφες πολλοι απο αυτους θα το ξανασκεφτονταν πριν τη δηλωσουν και ισως δεν την δηλωναν καν . Πάντως , εφόσον μιλούν για τις χαμηλότερες βάσεις της 12ετιας πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για προτοφανή πτώση . Καλή επιτυχία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Τι πιστεύετε να γίνει με τις φετινές βάσεις ; Πολλά ακούγονται και μάλιστα ο ίδιος ο Στρατηγάκης είπε ότι ενδέχεται να υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των εκτιμήσεων και την πραγματικότητα , καθώς όλες οι εκτιμήσεις έχουν γίνει με βάση τις περσινές προτιμήσεις , που δήλωνες επαρχία και ερχόσουν Αθήνα άνετα , κάτι που δεν ισχύει φέτος και πολλά παιδιά που δεν ξέρουν αν θα γίνει δεκτή η μεταγραφή τους δηλώνουν σχολές κοντά στον τόπο κατοικίας τους . Εγώ , προσωπικά θεωρώ ότι οι βάσεις θα είναι τόσο χαμηλές πέρα απο κάθε προσδοκία ( πολλοί μιλούν για τια χαμηλότερες βάσεις της 12ετίας - όπου η Νομική Κομοτηνής είχε 16.954 -) . Μάλιστα πολλοί φίλοι μου με 17.000-17.500 μόρια ήταν απο τους πρωτους στο σχολείο τους στο πρώτο πεδίο .. Φανταστείτε πόσο είχαν γράψει οι υπόλοιποι .. Γενικά , μιλώντας με πολλούς καθηγητές μου εαν η Νομική Αθήνας φτάσει τα 18.100 όπως λένε , η Θεσσαλονίκη άνετα πάει στο 17.700 και μετά η Κομοτηνή όπως φαίνεται θα κάνει ελεύθερη πτώση στα 17.000 μόρια . Εσείς τι λέτε ;

Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο να συμβεί! Η κομοτηνή μπορεί να ειναι λίγο κάτω απο 17500, αλλά Θεσσαλονίκη και Αθήνα δεν πέφτουν κάτω απο 18000! Τι στόχο έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_dad

Νεοφερμένος

Η valia_dad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Συγγνωμη που χαλαω την "ωραια΄" συζητηση,αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικο με το θεμα του φορουμ..

Σχεδον ολες οι εκτιμησεις (Στρατηγακης,Κουτρουμπελης,Χωνι) λενε οτι η Ψυχολογια ΑΠΘ θα πεσει στα 17.500.
Δεν θεωρειτε οτι ειναι υπερβολη? Εβγαλα 17.801 και ευχομαι οι εκτιμησεις να ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα,αλλα απο την αλλη δεν θελω να ελπιζω αδικα..
Εσεις τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Συγγνωμη που χαλαω την "ωραια΄" συζητηση,αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικο με το θεμα του φορουμ..

Σχεδον ολες οι εκτιμησεις (Στρατηγακης,Κουτρουμπελης,Χωνι) λενε οτι η Ψυχολογια ΑΠΘ θα πεσει στα 17.500.
Δεν θεωρειτε οτι ειναι υπερβολη? Εβγαλα 17.801 και ευχομαι οι εκτιμησεις να ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα,αλλα απο την αλλη δεν θελω να ελπιζω αδικα..
Εσεις τι πιστευετε?
εγω πιστευω ψυχολογια απθ εισαι μεσα :D καλη σταδιοδρομια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_r

Νεοφερμένος

Η stella_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια , για ΤΑ μουσικα αει εχει κανεις πληροφοριες απο ωδεια κτλ? Δεδομενου οτι περυσι το παμακ απο 17 εκανε αλμα στο 8,5 λογω χαμηλης ζητησης και δεδομενου οτι τα στατιστικα στοιχεια των ειδικων μαθηματων για εφετος (αρμονια, ντικτε) υποδυκνειουν 426 επιτιχοντες(115 ατομα παραπανω απο περυσι), μαλιστα με 350 απο αυτους να χουν γραψει πανω απο 15 στην αρμονια (καλυτερα απο εμενα δηλαδη), λογικα εξαγεται το συμπερασμα της επαναφορας των βασεων σε αυτα του '13 (στο 17 δηλαδη) .. Ομως οι προβλεψεις Στρατηγακη δινουν 12 στο μουσικο του ΠΑΜΑΚ.. Εχω 13,5 (μαζι με ειδικα) και εχω μπερδευτει.. Ειχα πιστει πως δεν περναω και οι προβλεψεις αυτες φοβαμαι μη με γεμιζουν με φρουδες απλα ελπιδες :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john97

Νεοφερμένος

Ο john97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
γεια σας και από εμένα!πόσο υπολογίζετε την αγγλική φιλολογία; με τα αγγλικα συγκεντρώνω 19.460 και θεωρώ δύσκολο εως ακατόρθωτο να την πιάσω..όλοι λένε για άνοδο αν και πιστευω οτι θα πέσει λιγο εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_r

Νεοφερμένος

Η stella_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
20.600 με 20.700 μορια δινουν οι προβλεψεις για αγγλικη Θεσσαλονικης και 20.100 της Αθηνας ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john97

Νεοφερμένος

Ο john97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
20.600 με 20.700 μορια δινουν οι προβλεψεις για αγγλικη Θεσσαλονικης και 20.100 της Αθηνας ..

το ξέρω αλλα είναι ακυρες προβλέψεις σορρυ κιολλας! απο ποτε η αγγλικη φιλολογια εχει τοσο μεγαλη περαση;;! που θα ανεβει κιολλασ!Θα πεσει πιστευω γυρω στα 19,700 και παλι δεν την πιανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_r

Νεοφερμένος

Η stella_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παντως, απ'οτι φαινεται εχει μεγαλυτερη ζητηση απο το 2014 και οι βαθμολογιες ειναι καλυτερες σε σχεση με περυσι στο ειδικο μαθημα των αγγλικων.https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...-statistika-vathmologia-eidika-mathimata.html. Νομιζω στις σχολες με ειδικο μαθημα ο τροπος συμπληρωσεις των μηχανογραφηκων θα παιξει καθοριστικο ρολο.. Και εγω τον ιδιο καημο εχω με τα μουσικα αει που εχω βαλει στοχο, αλλα απ'οτι φαινεται φετος βρηκαν να αριστευσουν ολοι στην αρμονια και στο ντικτε !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.

john97

Νεοφερμένος

Ο john97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ευχαριστω που μου δινεις θάρρος! να σαι καλα! =p

Πάντως δεν ξερω πολλους στο τοπο μου να θελουν αγγλικη φιλολογια επίσης το οτι πήγαν περισσοτερα ατομα δεν σημαινει τπτ...φετος πέραση εχει ψυχολογια και νομικη βεβαια! θεωρω οτι θα πέσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top