[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ακυρο αλλα παρακατω παραθετω την απαντηση του υπουργειου παιδειας στην ερωτηση:Γιατι αργουν να βγουν οι βασεις..;

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η διαδικασία διεξαγωγής των Πανελλαδικών εξετάσεων των υποψηφίων για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποτελεί μία πολυσύνθετη ροή εργασιών, η οποία απαρτίζεται από πολλαπλά διαδοχικά βήματα. Ένα από τα βήματα της συνολικής ροής εργασιών είναι και η υποβολή των ηλεκτρονικών Μηχανογραφικών Δελτίων των υποψηφίων.

Μετά το πέρας της διαδικασίας υποβολής Μηχανογραφικών Δελτίων, προβλέπεται διαδικασία υποβολής υπεύθυνων δηλώσεων υποψηφίων, για αλλαγές στα Μηχανογραφικά τους Δελτία. Μέσω της διαδικασίας αυτής, υποψήφιοι οι οποίοι επιθυμούν να διαγράψουν Σχολές που είχαν επιλέξει (και όχι να προσθέσουν ή να αλλάξουν σειρά), καλούνται να αποστείλουν Υπεύθυνη Δήλωση μέσω fax στην αρμόδια Διεύθυνση Οργάνωσης και Διεξαγωγής Εξετάσεων, με την οποία να περιγράφουν το αίτημά τους. Τέλος, οι διορθώσεις αυτές καταχωρούνται στο Πληροφοριακό Σύστημα και οι υποψήφιοι ενημερώνονται ώστε να εισέλθουν και να παραλάβουν το διορθωμένο τους Μηχανογραφικό Δελτίο.

Το επόμενο βήμα της διαδικασίας αφορά στην παραλαβή Αρχείου υποψηφίων από την Πυροσβεστική Ακαδημία. Πρόκειται για ειδικά γραμμογραφημένο αρχείο το οποίο αποστέλλεται στην Διεύθυνσή μας και εισάγεται σε κατάλληλες δομές δεδομένων του Πληροφοριακού μας Συστήματος, ενημερώνοντας το Πληροφοριακό Σύστημα για τα αποτελέσματα των υποψηφίων που κρίθηκαν ικανοί στις Ειδικές Εξετάσεις που αφορούν την Σχολή Ανθυποπυραγών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας. Το ειδικό αυτό αρχείο ελέγχεται ως προς την ορθότητά του και επιστρέφεται στην αρμόδια υπηρεσία της Πυροσβεστικής για διορθώσεις, μέχρι να διασφαλισθεί η ορθότητα των αποτελεσμάτων.

Παράλληλα, αποστέλλονται στην Διεύθυνσή μας οι βαθμολογικές επιδόσεις στα αγωνίσματα των υποψηφίων των ΤΕΦΑΑ. Τα αποτελέσματα αυτά παραλαμβάνονται από την Υπηρεσία μας με τη μορφή κατάλληλα γραμμογραφημένου αρχείου, το οποίο ελέγχεται ως προς την ορθότητά του και εισάγεται στο Πληροφοριακό μας Σύστημα.

Επιπλέον, αποστέλλονται στην Διεύθυνσή μας τα αποτελέσματα των ειδικών εξετάσεων των ικανοτήτων των Στρατιωτικών Σχολών, δηλαδή τα αποτελέσματα των υποψηφίων που κρίθηκαν ικανοί για τις Αστυνομικές Σχολές, τις Στρατιωτικές Σχολές και τις Ακαδημίες του Εμπορικού Ναυτικού. Τα αποτελέσματα αυτά παραλαμβάνονται από την Υπηρεσία μας με τη μορφή κατάλληλα γραμμογραφημένου αρχείου, το οποίο ελέγχεται ως προς την ορθότητά του, εισάγεται στο Πληροφοριακό Σύστημα και επιστρέφεται για διορθώσεις, μέχρι να διασφαλισθεί η ορθότητα των αποτελεσμάτων.
Στο σημείο αυτό σημειώνεται ότι η διεξαγωγή των παραπάνω εξετάσεων είναι θεσμοθετημένα μεταγενέστερη χρονικά της ανακοίνωσης των γραπτών βαθμολογιών των Πανελλαδικών Εξετάσεων.
Με το πέρας των άνωθεν διαδικασιών, το Πληροφοριακό Σύστημα είναι ενημερωμένο με τα πλήρη στοιχεία των υποψηφίων και εκκινεί η περίοδος των δοκιμαστικών ελέγχων. Στα πλαίσια της περιόδου αυτής, το σύστημα τρέχει ελέγχοντας την ορθότητα των δεδομένων, μέχρι να διασφαλιστεί ότι όλα είναι έτοιμα για το τελικό βήμα επιλογής και έκδοσης των αποτελεσμάτων.

Για όλους τους παραπάνω λόγους που αφορούν στην προβλεπόμενη ροή εργασιών, παρά το εύλογο του ερωτήματος, δεν είναι δυνατό να εκδοθούν οι Βάσεις και τα αποτελέσματα άμεσα με το πέρας της διαδικασίας υποβολής των ηλεκτρονικών Μηχανογραφικών Δελτίων, καθώς το πρόβλημα δεν είναι ούτε το data entry (που όπως ορθώς αναφέρεται δεν υφίσταται καθώς η υποβολή είναι on line), ούτε η υπολογιστική ισχύς των μηχανημάτων, τα οποία είναι ικανά να διεκπεραιώσουν τη διαδικασία άμεσα, αλλά οι προβλεπόμενες διαδικασίες που έπονται χρονικά της υποβολής του Μηχανογραφικού Δελτίου.
Επίσης, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν προηγείται μία διαδικασία ορισμού Βάσεων για τις Σχολές και εν συνεχεία τοποθετούνται οι υποψήφιοι αναλόγως της επίδοσης τους, αλλά ως βάση εκάστης Σχολής ορίζεται η βαθμολογία του τελευταίου επιτυχόντα υποψηφίου στη Σχολή αυτή. Ως εκ τούτου, έκδοση Βάσεων και αποτελεσμάτων είναι το ίδιο και το αυτό.

Η Υπηρεσία μας συναισθανόμενη την αγωνία των υποψηφίων δεν φείδεται του χρόνου, προκειμένου να γίνουν οι απαραίτητοι έλεγχοι και διαδικασίες που θα διασφαλίζουν την ορθότητα της έκδοσης των αποτελεσμάτων. Τέλος, έχει αποδειχτεί διαχρονικά ότι οι εμπλεκόμενοι δημόσιοι λειτουργοί διασφαλίζουν την ακεραιότητα και ασφάλεια των διαδικασιών των Πανελλαδικών Εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννα17

Νεοφερμένος

Η Αννα17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Θεωρώ πως οι μαθητές που επιλέγουν 7ο μάθημα φυσικά και ψάχνουν για διεξοδους , γιατί ξέρουν ότι μπορεί να μην πίασουν την πρώτη τους επιλογή !
Όμως αυτό δν μπορεί να δείξει ότι τα οικονομικά ως επιστήμη επιλέγεται από άτομα τα οποία δν γράφουν και τόσο καλά πολλοί τα επιλέγουν ανεξάρτητα από το πόσο έχουν γράψει ... Επίσης παραπάνω διάβασα να λέγεται ότι οι οικονομικές σχολές έχουν χαμηλότερη βάση από τις υπολοιπες .... Ας μην ξεχνάμε πως πριν το 2008 αυτες οι σχολές ήταν περιζήτητες και είχαν πάνω από 18.500 μόρια.... Τα συμπεράσματα δικά σας ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Είναι άσχετο με το θέμα αλλά θα ήθελα να με συμβουλέυσετε.Τελείωσα την Α΄ λυκείου και τώρα στην Β΄ λέω να αρχίσω φροντιστήριο γιάτι σίγουρα η Β΄ και η Γ΄ είναι οι πιο δύσκολες και οι πιο απαιτητικές τάξεις,αλλά δυστυχώς έχω πάρα πολλά κενά,συγκεκριμένα σε μαθήματα όπως η φυσική και τα μαθηματικά.Θα ήθελα να μου πείτε αν αυτά τα κενά θα μπορούσα να τα αναπληρώσω κατάλληλα έτσι ώστε στην Γ΄ να τα καταφέρω.... :worry:

Με υπομονή, πείσμα και θέληση μπορείς να τα καταφέρεις! Ποιος είναι ο στόχος σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Θεωρώ πως οι μαθητές που επιλέγουν 7ο μάθημα φυσικά και ψάχνουν για διεξοδους , γιατί ξέρουν ότι μπορεί να μην πίασουν την πρώτη τους επιλογή !
Όμως αυτό δν μπορεί να δείξει ότι τα οικονομικά ως επιστήμη επιλέγεται από άτομα τα οποία δν γράφουν και τόσο καλά πολλοί τα επιλέγουν ανεξάρτητα από το πόσο έχουν γράψει ... Επίσης παραπάνω διάβασα να λέγεται ότι οι οικονομικές σχολές έχουν χαμηλότερη βάση από τις υπολοιπες .... Ας μην ξεχνάμε πως πριν το 2008 αυτες οι σχολές ήταν περιζήτητες και είχαν πάνω από 18.500 μόρια.... Τα συμπεράσματα δικά σας ..

Κοιτα δεν θελω να στην σπασω αλλα ετσι γινεται συνηθως.Οσους γνωστους ξαδερφια ξερω και ηταν καλη μαθητες και δεν ειχαν πιασει ιατρικη η ημμυ εμπ πηγαιναν λοχρη η οικονομικα γενικα.Το ειχαν ως 3 επιλογη.Δεν δηλωναν πχ μαθηματικο.Αλλα τωρα με το νεο συστημα τους το κοβει αυτο και χαιρομαι πολυ..Συγνωμη πυ γινομαι κακος.Αλλα πχ ο αλλος δεν περναει ιατρικη περναει ημμυ η ασσοε τρωει την θεση αυτων.Αυτο με το νεο συστημα δεν θα γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gremory

Νεοφερμένος

Ο gremory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά έβγαλα 10.973 και ενδιαφέρομαι για διοίκηση επιχειρήσεων στη Χίο όπου πέρσι είχε 11.128 και το 2013 10.605 .
Είδα τις εκτιμήσεις και είχε την Χίο 11.500 και απογοητεύτηκα..
Πιστεύετε πως είμαι μέσα; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά έβγαλα 10.973 και ενδιαφέρομαι για διοίκηση επιχειρήσεων στη Χίο όπου πέρσι είχε 11.128 και το 2013 10.605 .
Είδα τις εκτιμήσεις και είχε την Χίο 11.500 και απογοητεύτηκα..
Πιστεύετε πως είμαι μέσα; :/:

Εγώ πιστεύω πως είσαι μέσα γιατί οι βάσεις θα πέσουν και 2ον δεν νομίζω ότι έχει μεγάλη ζήτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδιά έβγαλα 10.973 και ενδιαφέρομαι για διοίκηση επιχειρήσεων στη Χίο όπου πέρσι είχε 11.128 και το 2013 10.605 .
Είδα τις εκτιμήσεις και είχε την Χίο 11.500 και απογοητεύτηκα..
Πιστεύετε πως είμαι μέσα; :/:

Eγω πισετυω οτι εισαι μεσα.Θα πεσουν οι βασεις στο 5οπεδιο γιατι δεν εγραψαν μαθηματικα γενικης παιδειας και ειχα διαβασει καπου οτι οι επιδοσεις στο μαθημα αοθ των υποψηφιων της θεωρητικης δεν ηταν τοσο καλες.Τελος θα υπαρξει πτωση λογο του βατερλου στα μαθ κατ και φυσικη.Ισως να ειναι πιο συγκρατημενη η πτωση στο 5οπεδιο λογο της ευκολιας του αοθ αλλα και παλια 3% αυξηθηκε το ποσοστο των αριστουχων.Σε διαβεβαιωω οτι εισαι μεσα.Πτωση θα υπαρχει αλλα συγκρατημενη θα ξεκιναει απο 200-500 στα αστικα και 500-1000 στην περιφερια.Ο στρατηγακης ανεβαζει τις βασεις αλλα δεν εχει λαβει υποψη την κατασταση που επικρατει.Ναι ισως ανεβουν οι σχολες ποι αστικες που ειναι στο διαστημα [10000-13000] οπς γεωγραφια χαροκοπειο οπως γεωλογια αλλα περιφερεικα τμηματα θα πεοσυν πολυ.Καλη μας επιτυχια εδινα και εγω παλι φετος και εχω δηλωσει οικονομικα και εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
πως γινεται να ανεβαινει η βαση μωρε
ελεος
αγχος αγχος αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
πως γινεται να ανεβαινει η βαση μωρε
ελεος
αγχος αγχος αγχος

Aυτο λεω και εγω γιανη και ιδιως στα περιφερειακα μολις ακουω αυξηση των βασεων κλαιω απο τα γελοια συμφωνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Aυτο λεω και εγω γιανη και ιδιως στα περιφερειακα μολις ακουω αυξηση των βασεων κλαιω απο τα γελοια συμφωνεις?

δεν ξερω τι να πιστεψω
πραγματικα
εγω θελω να περασω φυσικο και συμφωνα με τον στρατηγακη ειμαι εκτος για 60 μορια!!
και ετσι με εχει φαει το αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gremory

Νεοφερμένος

Ο gremory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως είσαι μέσα γιατί οι βάσεις θα πέσουν και 2ον δεν νομίζω ότι έχει μεγάλη ζήτηση

Και εγω το ιδιο πιστευω.. Μακαρι να εχεις δικιο.

Eγω πισετυω οτι εισαι μεσα.Θα πεσουν οι βασεις στο 5οπεδιο γιατι δεν εγραψαν μαθηματικα γενικης παιδειας και ειχα διαβασει καπου οτι οι επιδοσεις στο μαθημα αοθ των υποψηφιων της θεωρητικης δεν ηταν τοσο καλες.Τελος θα υπαρξει πτωση λογο του βατερλου στα μαθ κατ και φυσικη.Ισως να ειναι πιο συγκρατημενη η πτωση στο 5οπεδιο λογο της ευκολιας του αοθ αλλα και παλια 3% αυξηθηκε το ποσοστο των αριστουχων.Σε διαβεβαιωω οτι εισαι μεσα.Πτωση θα υπαρχει αλλα συγκρατημενη θα ξεκιναει απο 200-500 στα αστικα και 500-1000 στην περιφερια.Ο στρατηγακης ανεβαζει τις βασεις αλλα δεν εχει λαβει υποψη την κατασταση που επικρατει.Ναι ισως ανεβουν οι σχολες ποι αστικες που ειναι στο διαστημα [10000-13000] οπς γεωγραφια χαροκοπειο οπως γεωλογια αλλα περιφερεικα τμηματα θα πεοσυν πολυ.Καλη μας επιτυχια εδινα και εγω παλι φετος και εχω δηλωσει οικονομικα και εγω.

Και μενα τα μαθηματικα γενικης με εριξαν.. Ελπιζω να εχεις δικιο. Παντως μου ανεβασε τη ψυχολογια η απαντηση σου. Ναι σαι καλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
δεν ξερω τι να πιστεψω
πραγματικα
εγω θελω να περασω φυσικο και συμφωνα με τον στρατηγακη ειμαι εκτος για 60 μορια!!
και ετσι με εχει φαει το αγχος
Μεσα εισαι γιανναρε:D Μην ανυσηχεις .Ειναι περιφεριακο θα πεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μεσα εισαι γιανναρε:D Μην ανυσηχεις .Ειναι περιφεριακο θα πεσει.

ε δεν ξερω
ηρακλειο ειναι
εχω πριξει ολο το ισχουλ χαχαχα
μακαρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Θα παραθεσω καποιες εκτιμησεις μου για τις βασεις 2015 και ας ημουν και εγω υποψηφιος φετος παλι.
Ιατρικης αθηνας 18990-19050
Ημμυ εμπ 18490-18800
Ημμυ πατρας 17200-17600
λοχρη 17100
η/υπατρας 15300-15410
μαθηματικο πατρας 13000 -13300
οικονομικο επιστημων πατρας 12200-12500
οικονομικο τριπολης 11000-11500
οικονομικων ιωαννινων 12600-12900
οικονομικων ρεθυμνο 11650
διοικηση επιχειρησεων χιος 10500-10800
μαθηματικο σαμου 11000
η/υ σαμου 9500
Αυτες ειναι καποιες ενδεικτικες εκτιμησεις μου.Θα παραθεσω και αλλες στην συνεχεια για τις υπολοιπες σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Aυτο λεω και εγω γιανη και ιδιως στα περιφερειακα μολις ακουω αυξηση των βασεων κλαιω απο τα γελοια συμφωνεις?

Ρέθυμνο Οικονομικά το 2014, 292 θέσεις.
Ρέθυμνο Οικονομικά το 2015, 260 θέσεις.

Κλάψε όσο θες, αλλά παίζει και αυτό τον ρόλο του.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ρέθυμνο Οικονομικά το 2014, 292 θέσεις.
Ρέθυμνο Οικονομικά το 2015, 260 θέσεις.

Κλάψε όσο θες, αλλά παίζει και αυτό τον ρόλο του.:worry:

Εννοεις οτι θα ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Εννοεις οτι θα ανεβουν?

Δεν μ'αρέσει να κάνω προβλέψεις. Αλλά τουλάχιστον στις σχολές Οικονομικών δεν είναι απίθανο να ανέβουν κάπως οι βάσεις.
Και παραδείγματος χάρη, το γεγονός ότι στο Ρέθυμνο έκοψαν 30 θέσεις, θα παίξει το ρόλο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά τη νομικη θεσσαλονικης την δίνουν από 18.000-18.070! Μακάρι να πέσουν μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panosz3

Νεοφερμένος

Ο Panosz3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια στο essos ποσο δινουν την ιατρικη κρητης και αλεξ/πολης; δε μπορω να ανοιξω το excel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikgal

Νεοφερμένος

Ο nikgal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια στο essos ποσο δινουν την ιατρικη κρητης και αλεξ/πολης; δε μπορω να ανοιξω το excel

Αλεξ/πολη 18090
Ηρακλειο 18190
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top