[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μπορεί να περάσεις... ποτε μη λές ποτε αλλες επιλογες!!!τι εχεισ βαλει

Μακαρι γιατι το θελω πολυ.... Απο εκει και περα με ενδιαφερει το τμημα πολιτικης επιστημης και ιστοριας αλλα και το τμημα κοινωνικης πολιτικης στο παντειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μακαρι γιατι το θελω πολυ.... Απο εκει και περα με ενδιαφερει το τμημα πολιτικης επιστημης και ιστοριας αλλα και το τμημα κοινωνικης πολιτικης στο παντειο.

Την Κοινωνική Πολιτική τη δήλωσα κι εγώ, γιατί έχει ωραίο πρόγραμμα σπουδών.
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με αυτό το τμήμα, τι προοπτικές, γιατί έχει τόσο χαμηλή βάση κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Την Κοινωνική Πολιτική τη δήλωσα κι εγώ, γιατί έχει ωραίο πρόγραμμα σπουδών.
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με αυτό το τμήμα, τι προοπτικές, γιατί έχει τόσο χαμηλή βάση κλπ.

Σου παραθετω καποιες χρησιμες πληρογοριες που εχουν ενδιαφερον.:)

Οι πτυχιούχοι του συγκεκριμένου τμήματος έχουν επαγγελματικά δικαιώματα Κοινωνιολόγου πράγμα που δεν δίνει και ιδιαίτερες προοπτικές και δεν βρίσκεται σε αντιστοιχία με τη ζήτηση στην αγορά εργασίας (όχι μονο σήμερα αλλα και παλαιότερα) με αποτέλεσμα υψηλό ποσοστό των αποφοίτων τμημάτων κοινωνιολογίας υποαπασχολούνται, ή ετεροαπασχολούνται.
Οι απόφοιτοι από την άλλη αποκτούν ένα ισχυρό γνωστικό υπόβαθρο στην κατανόηση και επεξήγηση κοινωικών φαινομένων αλλά και της συμεπριφοράς των πληθυσμών πράγμα που τους δινει ένα συγκριτικό πλεονέκτημά στην ενασχόληση με θέματα συμβουλευτικής, πολιτικής, επικοινωνίας, εγκληματολογίας, δημοσίων σχέσεων. διεθνολογίας, επικοινωνίας και ΜΜΕ, τομείς προς τους οποίους θα μπορούσαν να κατευθυνθούν μέσω μεταπτυχιακών.
Οι επαγγελματικές προοπτικές των πτυχιούχων του Τμήματος ενισχύονται περισσότερο με τη διευρυμένη κλίμακα επιλογής προγραμμάτων μεταπτυχιακών σπουδών για την εμβάθυνση σε ειδικότερα πεδία της κοινωνικής πολιτικής στο εσωτερικό και στο εξωτερικό.
Το πτυχίο του Τμήματος Κοινωνικής Πολιτικής παρέχει ένα μεγάλο εύρος επαγγελματικών δυνατοτήτων στους κατόχους του. Χάρη στο ευρύ υπόβαθρο που προσφέρει σε όλους τους φοιτητές του Τμήματος το πτυχίο, οι πτυχιούχοι του, μπορούν να απασχοληθούν σε οποιοδήποτε κλάδο του δημοσίου ή του ιδιωτικού τομέα που απαιτεί επιστημονικά εφόδια διεξαγωγής επιστημονικής έρευνας, χάραξης πολιτικής, σχεδιασμού, παρακολούθησης, διαχείρισης και αξιολόγησης προγραμμάτων κοινωνικής παρέμβασης και κοινωνικής πολιτικής.
Οι πτυχιούχοι του Τμήματος μπορούν έτσι να απασχοληθούν: ♦ Ως ερευνητές σε δημόσια ή ιδιωτικά ερευνητικά κέντρα και οργανισμούς και γραφεία μελετών. ♦ Ως στελέχη σε Δημόσιες Υπηρεσίες και Οργανισμούς Κοινής Ωφέλειας, σε Διοικητικές Περιφέρειες, Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις και Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης, σε Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου ή Ιδιωτικού Δικαίου με αρμοδιότητες σε θέματα κοινωνικής προστασίας και παρέμβασης (λ.χ. Νοσοκομεία, Ασφαλιστικούς Οργανισμούς κλπ.), σε ιδιωτικούς φορείς που ασχολούνται με την εκπόνηση, εφαρμογή, παρακολούθηση και αξιολόγηση προγραμμάτων κοινωνικής πολιτικής, κοινωνικού σχεδιασμού, κοινωνικής ανάπτυξης κλπ. καθώς και στα τμήματα ανάπτυξης ανθρώπινου δυναμικού (πολιτικές προσωπικού, εργασιακές σχέσεις, επαγγελματική κατάρτιση, υγιεινή και ασφάλεια, κοινωνική ασφάλιση κλπ.) δημόσιων και ιδιωτικών παραγωγικών μονάδων. ♦ Στην εκπαίδευση δημόσια και ιδιωτική για τη διδασκαλία μαθημάτων σχετικών με το αντικείμενο της επιστήμης τους.
Το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής προσφέρει αυξημένες δυνατότητες απασχόλησης σε θέσεις χάραξης πολιτικής, και σε θέσεις σχεδιασμού, συντονισμού, παρακολούθησης, διαχείρισης και αξιολόγησης προγραμμάτων κοινωνικής προστασίας και κοινωνικής παρέμβασης


ειναι λιγακι πολλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελιος123

Νεοφερμένος

Ο Στελιος123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας ! Θα ηθελα να σας πω και εγω την δικια μου ανησυχια οσον αφορα τις φετινες βασεις.Εχω συγκεντρωσει γυρω 11.100 στο δευτερο-τεταρτο πεδιο και ενδιαφερομαι για Πληροφορικη στην Κερκυρα.Μετα απο το φετινο βατερλο ημουν σιγουρος οτι ειμαι μεσα...Δηλαδη βλεπουμε οτι η βαση το 2014 ειναι γυρω στα 11.399 και το 2013 γυρω στα 10.600 οποτε,απο τη στιγμη που μιλαμε πλεον φετος για βασεις 2013,θεωρησα οτι θα περασω.Παρ ολα αυτα ενω βλεποντας αρκετες εκτιμησεις οι οποιες δειχνουν τι βαση γυρω στο 10.500 ο κ.Στρατηγακης βγαζοντας εκτιμισεις χθες ειπε οτι θα ανεβει αρκετα απο οτι θυμαμαι γυρω στα 12.000.Πραγματικα απογοηγευτικα....δηλαδη με ποια λογικη?Να δηλωθει η Κερκυρα,ειδικα φετος που υπαρχει και προβλημα με τις μεταγραφες...ενω ολοι τη συγκεκριμενη σχολη την εχουνε σε πτωση.ο συγκερκιμενος θεωρει οτι θα ανεβει.Μολαταυτα ο ιδιος ειπε οτι φετος δυσκολα θα πιασει πολλες εκτιμισεις διοτι υπολογιζει τις βασεις με βαση αριθμιτικα δεδομενα,ομως οπως και να εχει αν ανεβει πανω απο 11.100 ειμαι απ εξω....Μπορειτε να μου πειτε τι εχετε ακουσει για την συγκεκριμενη βαση απο καθηγητες σας η γενικα τι πιστευετε εσεις οι ιδιοι!Γιατι με το που ακουσα αυτη την εκτιμιση αρχισα να χανω τις ελπιδες μου....Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Γεια σας ! Θα ηθελα να σας πω και εγω την δικια μου ανησυχια οσον αφορα τις φετινες βασεις.Εχω συγκεντρωσει γυρω 11.100 στο δευτερο-τεταρτο πεδιο και ενδιαφερομαι για Πληροφορικη στην Κερκυρα.Μετα απο το φετινο βατερλο ημουν σιγουρος οτι ειμαι μεσα...Δηλαδη βλεπουμε οτι η βαση το 2014 ειναι γυρω στα 11.399 και το 2013 γυρω στα 10.600 οποτε,απο τη στιγμη που μιλαμε πλεον φετος για βασεις 2013,θεωρησα οτι θα περασω.Παρ ολα αυτα ενω βλεποντας αρκετες εκτιμησεις οι οποιες δειχνουν τι βαση γυρω στο 10.500 ο κ.Στρατηγακης βγαζοντας εκτιμισεις χθες ειπε οτι θα ανεβει αρκετα απο οτι θυμαμαι γυρω στα 12.000.Πραγματικα απογοηγευτικα....δηλαδη με ποια λογικη?Να δηλωθει η Κερκυρα,ειδικα φετος που υπαρχει και προβλημα με τις μεταγραφες...ενω ολοι τη συγκεκριμενη σχολη την εχουνε σε πτωση.ο συγκερκιμενος θεωρει οτι θα ανεβει.Μολαταυτα ο ιδιος ειπε οτι φετος δυσκολα θα πιασει πολλες εκτιμισεις διοτι υπολογιζει τις βασεις με βαση αριθμιτικα δεδομενα,ομως οπως και να εχει αν ανεβει πανω απο 11.100 ειμαι απ εξω....Μπορειτε να μου πειτε τι εχετε ακουσει για την συγκεκριμενη βαση απο καθηγητες σας η γενικα τι πιστευετε εσεις οι ιδιοι!Γιατι με το που ακουσα αυτη την εκτιμιση αρχισα να χανω τις ελπιδες μου....Ευχαριστω!
Εγώ πιστεύω ότι είσαι μέσα . Αποκλείεται να ανέβει τόσο πολύ μια σχολή στην Κέρκυρα ... Εξάλλου με τα σημερινά δεδομένα καμία εκτίμηση δεν μπορεί να είναι ακριβής καθώς πολλοί τελευταία συιγμή άλλαξαν το μηχανογραφικό τους . Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
https://360pedia.gr/ptwsh-stis-baseis-alla/ εβγαλε ο ΟΕΦΕ εκτιμησεις αλλα εντελως γενικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ειναι σιγουρα του οεφε??
Ελπιζω αυτο το εως 1500 να μηνεννοει μονο μαθηματικο σαμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ειναι σιγουρα του οεφε??
Ελπιζω αυτο το εως 1500 να μηνεννοει μονο μαθηματικο σαμου
στη σελιδα του οεφε το βρηκα...ειναι εντελως γενικες εκτιμησεις:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εγώ πάντως θεωρώ λίγο αστοχες τις εκτιμήσεις του στρατηγακη παρότι περνάω στη σχολή που θέλω.. Δεν μου φαίνεται λγκ ακόμα και σχολές επαρχίας να πέφτουν μόνο 400 μόρια και ορισμένες να ανέβουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγώ πάντως θεωρώ λίγο αστοχες τις εκτιμήσεις του στρατηγακη παρότι περνάω στη σχολή που θέλω.. Δεν μου φαίνεται λγκ ακόμα και σχολές επαρχίας να πέφτουν μόνο 400 μόρια και ορισμένες να ανέβουν..
που θελεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matholic

Νεοφερμένος

Ο matholic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδία, έχω φίλο που έχει 18.405. Λέτε να πιάσει ημμυ εμπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Iσχύει αυτό τρεις τρόποι δηλαδή?https://360pedia.gr/deyterh-eykairia-gia-tous-efetinous-ypopsifious/ Ένας φίλος μου ρωτάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ναι,η κολλητη μου θα δωσει ξανα πανελληνιες με το καινουργιο συστημα. επειδη θελει στρατιωτικες σχολες θα επιλεξει το πρωτο πεδιο(?) {πεδιο,κατευθυνση ή οπως λεγεται τελοσπαντων} με αρχαια,ιστορια,ν.γλωσσα και ως μαθημα επιλογης τα λατινικα αντι π.χ. βιολογια ή μαθηματικα γενικης παιδειας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
ναι,η κολλητη μου θα δωσει ξανα πανελληνιες με το καινουργιο συστημα. επειδη θελει στρατιωτικες σχολες θα επιλεξει το πρωτο πεδιο(?) {πεδιο,κατευθυνση ή οπως λεγεται τελοσπαντων} με αρχαια,ιστορια,ν.γλωσσα και ως μαθημα επιλογης τα λατινικα αντι π.χ. βιολογια ή μαθηματικα γενικης παιδειας!

Συγγνώμη για τα greeklish αλλά το laptop δεν αλλάζει γλώσσα κάτι έχει πάθει.Strawberryblond δηλαδή θα ισχύει και 10% με την βαθμολογία τις προηγούμενης χρονιάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
signomi gia ta greeklish alla to laptop dn allazei glwssa kati exei pathei.Strawberryblond diladi tha isyxei kai 10% me tin vathmologia tis proigumenis xronias?
ναι,νομιζω πως θα ισχυει και για αυτην τη χρονια. Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο θα συμφερει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Παιδιά μην αγχώνεστε....κοντεύει να τελειώσει το καλοκαίρι και να βγουν τα αποτελέσματα....(ποιος θα το περιμενε οτι θα ηθελα να τελειωσει) μην το σκεφτεστε.... στο τελος ολα θα πανε καλα...αν δεν πανε καλα δεν θα ειναι το τελος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

imerward

Νεοφερμένος

Ο imerward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Με 15,200 έχω ελπίδες για ΗΜΜΥ ΔΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Με 15,200 έχω ελπίδες για ΗΜΜΥ ΔΠΘ;

Δες τις εκτιμήσεις! Και εμείς αυτά κοιτάζουμε και απλά σου λέμε αν το πιανεις ή οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top