[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Με τις νομικές πως τα βλέπετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mamamouxos

Νεοφερμένος

Ο mamamouxos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ ποσό λέτε να πάει?????....(το 2014 είχε 17.300 )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά για 5ο παιδίο βλέπετε να παίφτουν οι βάσεις στην πρωτεύουσα ή μπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παιδιά επείγον... αφορά εκτίμηση... με 10% φέτος ευελπιστώ ότι θα περάσω στις στρατιωτικές σχολες. είχα γράψει 15641 μορια.. .τι λετε ευκολο ??? συκγκεκριμενα θελω σμυ οπλα που υπαρχει μεγαλη περιπτωση να περασω εκει. τι λετε ? ?? ?? ?? ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Το ξερω οτι κανεις δεν ειναι ειδικος και δεν μπορει να ειναι και σιγουρος αλλα εαν μπορει καποιος να μου πει περιπου ποσο θα πεσουν Πληροφορικη Τριπολης και Λαμιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Αν και τον τελευταίο καιρό ακούγεται ότι η μείωση των εισακτέων,θα συγκρατήσει την πτώση των βάσεων,εγώ παρατηρώ το εξής όσον αφορά την Ιατρική(Αλεξ/πολη):Το 2013 οι θέσεις που προσφέρονταν ήταν 120 και η βάση της σχολής ήταν 18090.Φέτος είναι 150 οι θέσεις ,δηλαδή περισσότερες.Αυτό δε σημαίνει,πως θα υπάρξει μείωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αν και τον τελευταίο καιρό ακούγεται ότι η μείωση των εισακτέων,θα συγκρατήσει την πτώση των βάσεων,εγώ παρατηρώ το εξής όσον αφορά την Ιατρική(Αλεξ/πολη):Το 2013 οι θέσεις που προσφέρονταν ήταν 120 και η βάση της σχολής ήταν 18090.Φέτος είναι 150 οι θέσεις ,δηλαδή περισσότερες.Αυτό δε σημαίνει,πως θα υπάρξει μείωση;

Καλή ερώτηση!!!!Και εγώ την ίδια απορία είχα!!:)
Στην Αθήνα είναι -5 θέσεις από όσες ήταν πέρυσι ενώ στην Αλεξανδρούπολη είναι +30.Επίσης πως επηρεάζει το γεγονός οτι δεν θα μπορούμε να κάνουμε όλοι μεταγραφές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αν και τον τελευταίο καιρό ακούγεται ότι η μείωση των εισακτέων,θα συγκρατήσει την πτώση των βάσεων,εγώ παρατηρώ το εξής όσον αφορά την Ιατρική(Αλεξ/πολη):Το 2013 οι θέσεις που προσφέρονταν ήταν 120 και η βάση της σχολής ήταν 18090.Φέτος είναι 150 οι θέσεις ,δηλαδή περισσότερες.Αυτό δε σημαίνει,πως θα υπάρξει μείωση;

Από έγκυρη πηγή είναι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Αν και τον τελευταίο καιρό ακούγεται ότι η μείωση των εισακτέων,θα συγκρατήσει την πτώση των βάσεων,εγώ παρατηρώ το εξής όσον αφορά την Ιατρική(Αλεξ/πολη):Το 2013 οι θέσεις που προσφέρονταν ήταν 120 και η βάση της σχολής ήταν 18090.Φέτος είναι 150 οι θέσεις ,δηλαδή περισσότερες.Αυτό δε σημαίνει,πως θα υπάρξει μείωση;
Καλή ερώτηση!!!!Και εγώ την ίδια απορία είχα!!:)
Στην Αθήνα είναι -5 θέσεις από όσες ήταν πέρυσι ενώ στην Αλεξανδρούπολη είναι +30.Επίσης πως επηρεάζει το γεγονός οτι δεν θα μπορούμε να κάνουμε όλοι μεταγραφές?
Μάλλον έχουμε τις ίδιες απορίες!:) Εγώ θέλω να πιστεύω ότι οι βάσεις θα είναι κοντά σε αυτές του 2013.

Από έγκυρη πηγή είναι αυτό?

Όχι,ήταν δικιά μου απορία.Γι'αυτό και ρωτάω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
εγώ πιστεύω για 3ο πεδίο οι βάσεις θα είναι πιο χαμηλά και από του 2013 λόγω μεταγραφών (πολύ σημαντικός παράγοντας), γιατί όλες τις θέσεις τις έτρωγαν οι πολύτεκνοι και επειδή έβαλαν δύσκολα σε μάθημα βαρύτητας (βιολογία κατεύθυνσης), σε αντίθεση με άλλες χρονιές που τα θέματα ήταν γελοία, αλλά και μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και τι θα δούμε ιατρική Αλεξανδρούπολης κάτω από 18000 μόρια?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Και τι θα δούμε ιατρική Αλεξανδρούπολης κάτω από 18000 μόρια?:confused:

και το 2013 κανείς δεν πίστευε ότι η ιατρική αλεξανδρούπολης θα πέσει τόσο χαμηλά...
προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να πέσει και στα 17

και ας μην ξεχνάμε πως το 2013 ίσχυαν ακόμα τα κριτήρια για πολύτεκνους κλπ και περνούσαν με λιγότερα μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να πέσει και στα 17

-1.700 μόρια ; Χαχαχα ότι να ναι...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
και το 2013 κανείς δεν πίστευε ότι η ιατρική αλεξανδρούπολης θα πέσει τόσο χαμηλά...
προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να πέσει και στα 17

και ας μην ξεχνάμε πως το 2013 ίσχυαν ακόμα τα κριτήρια για πολύτεκνους κλπ και περνούσαν με λιγότερα μόρια...

Ακριβώς. Επιπλέον το 2013 τα ποσοστό των μαθητών που έγραψε από 18 έως 20 στη βιολογία κατεύθυνσης ήταν 22,64 %.
Φέτος κατά πάσα πιθανότητα το ποσοστό να είναι χαμηλότερο λόγω της μεγαλύτερης δυσκολίας των θεμάτων.

-1.700 μόρια ; Χαχαχα ότι να ναι...


Ίσως εννοεί οριακά 18 , πχ 17900.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ίσως εννοεί οριακά 18 , πχ 17900.

Σε αυτή τη περίπτωση δεν λέμε θα πέσει στα 17Κ αλλά γύρο στα 18Κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Παιδιά,αγχώθηκα!!! Φέτος νομίζω πως είναι λογικό οι βάσεις να κινηθούν στα επίπεδα του 2013.Κάπου διάβασα ότι πολλές υψηλόβαθμες σχολές θα χάσουν έως και 500 μόρια.Αφού το 2013,τα θέματα ήταν ευκολότερα σε σύγκριση με φέτος(κατά την προσωπική μου γνώμη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
μην τρελαθουμε κιολας με ιατρικη κατω απο 18 κ!
παιδια ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ υπαρχουν αυτοι που γραφουν με καθε ειδους θεματα καλα.
Ναι θα πεσουν.Ναι σε καποιες σχολες αρκετα.Αλλα οχι και ετσι.
Εγω για νομικη κομμοτηνης υπολογιζω γυρω στο 17.850-900 και πανω.
ιατρικη αλεξανδρουπολης γυρω 18.300
αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top