[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Χαιρομαι για αυτο..απλα δεν θα ηθελα καθολου να την χασω για 10-15 μορια..καλυτερα να την εχανα για 500..καταλαβαινεις..!και εσυ Αθηνα θα εισαι ε;

Ναι αθηνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ωραια..καλη δυναμη!και μην μασας..ε;Αντεε..ισως ειμαστε και συμφοιτητες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ωραια..καλη δυναμη!και μην μασας..ε;Αντεε..ισως ειμαστε και συμφοιτητες..

Επισης καλη δυναμη και σε σενα!! Και να θυμασαι οτι ολα στη ζωη για καποιο λογο γινονται οποτε ;) Ναι οντως,μπορει και να ειμαστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnm1997

Νεοφερμένος

Ο johnm1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια με 15646 Φυσικο ΑΠΘ περναω? γιατι βλεπω η μια εκτιμηση 15800 και η αλλη 15400 κε με εχει φαει η αγωνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allinel

Νεοφερμένος

Ο allinel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Βρε παιδιά, να πω και εγώ τον πόνο μου... την ΗΜΜΥ ΕΜΠ ο Κουτρουμπέλης τη δίνει 18510, ο Στρατηγάκης 18770 (260 μόρια διαφορά!!!!) και εγώ έχω 18645! Θα τρελαθώ από την αγωνία μου!!! Πέστε καμιά γνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athena11

Νεοφερμένος

Η Athena11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
οι εκτιμησεις του Στρατηγακη που υπαρχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikosfo

Νεοφερμένος

Ο Nikosfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δε νομίζω ΗΜΜΥ ΕΜΠ 18770.Κάπου στα 18450-18600 θα είναι.Περνάς :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
O κ.Κουτρουμπέλης λέει πως οι θέσεις της ιατρικης είναι λιγότερες φέτος απο το 2013 γιατί το 2013 υπήρχαν οι ειδικές κατηγορίες
Συμφωνείτε ;Γιατί εγώ μ'εχρι σήμερα ήξερα το αντίθετο και ότι οι ειδικές κατηγορίες δεν παίζουν ρόλο στη διαμόρφωση των βάσεων της γενικής κατηγορίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Έστω ότι το 2013 η κάθε ιατρική έπαιρνε 100 φοιτητές. οι 20 από αυτούς άνηκαν στην ειδική κατηγορία (το νούμερο τυχαίο) και οι 80 στη γενική σειρά (στους υποψήφιους με 10% δεν αναφέρομαι, οι 100 φοιτητές είναι το υπόλοιπο 90%). Επομένως οι υποψήφιοι της γενικής σειράς διαγωνίστηκαν για 80 θέσεις.
Φέτος έστω ότι οι θέσεις ήταν 90 σε κάθε ιατρική. Αυτή τη φορά όμως δεν υπάρχουν ειδικές κατηγορίες οπότε οι υποψήφιοι της γενικής σειράς διεκδικούν 90 θέσεις. Δηλαδή αν και το 2013 η κάθε ιατρική δέχτηκε περισσότερους φοιτητές συνολικά, φέτος οι υποψήφιοι διεκδίκησαν περισσότερες θέσεις.
Επίσης οι θέσεις που δίνονταν στην ειδική κατηγορία είναι περισσότερες από τις θέσεις που κόπηκαν φέτος σε κάθε ιατρική (ίσως κάποιες όπου κόπηκαν 20 θέσεις να αποτελούν εξαίρεση) και έτσι στις περισσότερες ιατρικές συνολικά αυξήθηκαν οι θέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όσο αφορά την θεωρητική κατεύθυνση, εκτιμώ ότι οι βάσεις θα κατρακυλιστούν.
Πιο ενδελεχώς, εκτιμώ ότι το τμήμα Νομικής στο ΕΚΠΑ θα είναι περί των 18.250-18.300 μορίων, το τμήμα Νομικής του ΑΠΘ θα είναι λίγο πάνω από 18.000 ενώ το τμήμα Νομικής Κομοτηνής θα υποστεί πολύ μεγάλη πτώση στις βάσεις που ίσως ξεπεράσουν ακόμα και τα 700-800 μόρια, και μπορεί να κυμανθεί σε επίπεδα κάτω από τα 17.500 μόρια.
Τα τμήματα της Αθήνας γενικώς δεν θα υποστούν σφοδρή μείωση (500-600 μόρια) αλλά ασφαλώς θα είναι σε κάθε βαθμολογικό επίπεδο υψηλή η μείωση σχετικά με αυτά που έχουμε συνηθίσει. Στα περιφερειακά τμήματα αναμένεται να παρατηρηθεί και μείωση άνω των 1000 μορίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Όσο αφορά την θεωρητική κατεύθυνση, εκτιμώ ότι οι βάσεις θα κατρακυλιστούν.
Πιο ενδελεχώς, εκτιμώ ότι το τμήμα Νομικής στο ΕΚΠΑ θα είναι περί των 18.250-18.300 μορίων, το τμήμα Νομικής του ΑΠΘ θα είναι λίγο πάνω από 18.000 ενώ το τμήμα Νομικής Κομοτηνής θα υποστεί πολύ μεγάλη πτώση στις βάσεις που ίσως ξεπεράσουν ακόμα και τα 700-800 μόρια, και μπορεί να κυμανθεί σε επίπεδα κάτω από τα 17.500 μόρια.
Τα τμήματα της Αθήνας γενικώς δεν θα υποστούν σφοδρή μείωση (500-600 μόρια) αλλά ασφαλώς θα είναι σε κάθε βαθμολογικό επίπεδο υψηλή η μείωση σχετικά με αυτά που έχουμε συνηθίσει. Στα περιφερειακά τμήματα αναμένεται να παρατηρηθεί και μείωση άνω των 1000 μορίων.

Χριστο καποιος που στο 5οπεδιο εχει 11759 μπορει να πιασει οικονομικων επιστημων τριπολης που εχει βαση 12031?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Όσο αφορά την θεωρητική κατεύθυνση, εκτιμώ ότι οι βάσεις θα κατρακυλιστούν.
Πιο ενδελεχώς, εκτιμώ ότι το τμήμα Νομικής στο ΕΚΠΑ θα είναι περί των 18.250-18.300 μορίων, το τμήμα Νομικής του ΑΠΘ θα είναι λίγο πάνω από 18.000 ενώ το τμήμα Νομικής Κομοτηνής θα υποστεί πολύ μεγάλη πτώση στις βάσεις που ίσως ξεπεράσουν ακόμα και τα 700-800 μόρια, και μπορεί να κυμανθεί σε επίπεδα κάτω από τα 17.500 μόρια.
Τα τμήματα της Αθήνας γενικώς δεν θα υποστούν σφοδρή μείωση (500-600 μόρια) αλλά ασφαλώς θα είναι σε κάθε βαθμολογικό επίπεδο υψηλή η μείωση σχετικά με αυτά που έχουμε συνηθίσει. Στα περιφερειακά τμήματα αναμένεται να παρατηρηθεί και μείωση άνω των 1000 μορίων.

Chris πες και για τις ιατρικές τόσες μέρες σε παρακαλάω

Έστω ότι το 2013 η κάθε ιατρική έπαιρνε 100 φοιτητές. οι 20 από αυτούς άνηκαν στην ειδική κατηγορία (το νούμερο τυχαίο) και οι 80 στη γενική σειρά (στους υποψήφιους με 10% δεν αναφέρομαι, οι 100 φοιτητές είναι το υπόλοιπο 90%). Επομένως οι υποψήφιοι της γενικής σειράς διαγωνίστηκαν για 80 θέσεις.
Φέτος έστω ότι οι θέσεις ήταν 90 σε κάθε ιατρική. Αυτή τη φορά όμως δεν υπάρχουν ειδικές κατηγορίες οπότε οι υποψήφιοι της γενικής σειράς διεκδικούν 90 θέσεις. Δηλαδή αν και το 2013 η κάθε ιατρική δέχτηκε περισσότερους φοιτητές συνολικά, φέτος οι υποψήφιοι διεκδίκησαν περισσότερες θέσεις.
Επίσης οι θέσεις που δίνονταν στην ειδική κατηγορία είναι περισσότερες από τις θέσεις που κόπηκαν φέτος σε κάθε ιατρική (ίσως κάποιες όπου κόπηκαν 20 θέσεις να αποτελούν εξαίρεση) και έτσι στις περισσότερες ιατρικές συνολικά αυξήθηκαν οι θέσεις

Ναι,όμως κι αυτός που ηταν στην ειδική κατηγόρια είχε τη βάση να περάσει στην πιό κάτω ιατρική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ρε παιδιά στην αρχή λέγανε ότι έγινε χαμός στη θετική και θα πέσουν πιο κάτω απο του 2013 με δυσκολα θεματα μαθημ/φυσικη......τωρα ακουω απο το στρατηγακη για θεωρητικη.....αλλοι λενε πανω απο 1000 στις περιεφερειακες......οι εκτιμησεις ομως δειχνουν 600-700
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ρε παιδιά στην αρχή λέγανε ότι έγινε χαμός στη θετική και θα πέσουν πιο κάτω απο το 13 με δυσκολα θεματα μαθημ/φυσικη......τωρα ακουω απο το στρατηγακη για θεωρητικη.....αλλοι λενε πανω απο 1000 στις περιεφερειακες......οι εκτιμησεις ομως δειχνουν 600-700

Tην Τετάρτη θα βγάλεινέες εκτιμήσεις το esos .gr.(ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ).Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστος,αυτό που ξέρω είναο ότι θα τρελαθούμε φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Tην Τετάρτη θα βγάλεινέες εκτιμήσεις το esos .gr.(ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ).Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστος,αυτό που ξέρω είναο ότι θα τρελαθούμε φέτος

Το μόνο σίγουρο....εσύ που θέλεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο....εσύ που θέλεις??
Παιδιάα , να έχετε υπ'όψιν σας ότι όλα αυτά πρόκειται για ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ και μόνο . Κανείς δεν μπορεί να ξέρει την αξιοπιστία τους γιατί η φετινή χρονιά είναι εντελώς διαφορετική από τις προηγούμενες ( ελάχιστες μεταγγραφές , οικονομικές δυσκολίες κλπ ) . Επομένως , πρέπει να φροντίσουμε να περάσουμε όσο το δυνατόν πιο ευχάριστα τον ενάμισι μήνα που μένει και να μην σκεφτόμαστε μόνο τις βάσεις ( και εγώ μόνο με τις βάσεις ασχολούμαι ) γιατί στην κυριολεξία θα τρελαθούμε !!! Καλό καλοκαίρι και μην ξεχνάτε να κυνηγάτε τα όνειρά σας ανεξαρτήτως του αποτελέσματος των πανελλαδικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδιάα , να έχετε υπ'όψιν σας ότι όλα αυτά πρόκειται για ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ και μόνο . Κανείς δεν μπορεί να ξέρει την αξιοπιστία τους γιατί η φετινή χρονιά είναι εντελώς διαφορετική από τις προηγούμενες ( ελάχιστες μεταγγραφές , οικονομικές δυσκολίες κλπ ) . Επομένως , πρέπει να φροντίσουμε να περάσουμε όσο το δυνατόν πιο ευχάριστα τον ενάμισι μήνα που μένει και να μην σκεφτόμαστε μόνο τις βάσεις ( και εγώ μόνο με τις βάσεις ασχολούμαι ) γιατί στην κυριολεξία θα τρελαθούμε !!! Καλό καλοκαίρι και μην ξεχνάτε να κυνηγάτε τα όνειρά σας ανεξαρτήτως του αποτελέσματος των πανελλαδικών

Το όνειρό μου θέλω να κυνηγήσω αλλά είμαι στο όριο κι αυτό είναι που με τρελένει.Είμαι στη θετική κατεύθυνση θέλω μόνο ιατρική και έχω 18091 μόρια ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!

Το μόνο σίγουρο....εσύ που θέλεις??

ΙΑΤΡΙΚΗ (18091 μόρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το όνειρό μου θέλω να κυνηγήσω αλλά είμαι στο όριο κι αυτό είναι που με τρελένει.Είμαι στη θετική κατεύθυνση θέλω μόνο ιατρική και έχω 18091 μόρια ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!



ΙΑΤΡΙΚΗ (18091 μόρια)
Είσαι οριακά μέσα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Παιδιάα , να έχετε υπ'όψιν σας ότι όλα αυτά πρόκειται για ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ και μόνο . Κανείς δεν μπορεί να ξέρει την αξιοπιστία τους γιατί η φετινή χρονιά είναι εντελώς διαφορετική από τις προηγούμενες ( ελάχιστες μεταγγραφές , οικονομικές δυσκολίες κλπ ) . Επομένως , πρέπει να φροντίσουμε να περάσουμε όσο το δυνατόν πιο ευχάριστα τον ενάμισι μήνα που μένει και να μην σκεφτόμαστε μόνο τις βάσεις ( και εγώ μόνο με τις βάσεις ασχολούμαι ) γιατί στην κυριολεξία θα τρελαθούμε !!! Καλό καλοκαίρι και μην ξεχνάτε να κυνηγάτε τα όνειρά σας ανεξαρτήτως του αποτελέσματος των πανελλαδικών

ασε καθε μερα με το που σηκωνομαι γκουκλαρω "εκτιμησεις στρατηγακη βασεις 2015" :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top