[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
παιδια εχω 14.480 μορια και θελω μαιευτικη θεσσαλονικης ..περυσι ειχε 13.644 ..υπαρχει πιθανοτητα να περασω ??
Περνας χαλαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ψαχνω ψαχνω και δεν βρησκω καμια εκτιμηση εκτος απο αυτην του στρατηγακη για στρατιωτικες σχολες (συγκεκριμενα σμυ οπλα) . ξερετε καμια ιστοσελιδα με εκτιμησεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marley21396

Νεοφερμένος

Η marley21396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα για τους Έλληνες έχουν βγει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Την Πέμπτη ή την Παρασκευή θα ανακοινωθούν οι βάσεις


ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ

Α. Οι διαδικασίες που θα τηρήσουν οι φοιτητές , όπως και τα δικαιολογητικά που θα χρειαστούν για την μετεγγραφή του θα ρυθμιστούν με υπουργική απόφαση η οποία θα εκδοθεί μετά την ανακοίνωση των βάσεων .
Β. Το υπουργείο Παιδείας θα ορίσει στα Πανεπιστήμια και ΤΕΙ τις ημερομηνίες ελέγχου , ενώ υπάρξει προς τις Γενικές Συνελεύσεις των τμημάτων χρονικό όριο ολοκλήρωσης διαδικασιών για να μην χάσουν οι φοιτητές το πρώτο εξάμηνο των σπουδών.

ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Πέρσι οι εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών έγινα από 11 μέχρι και 27 Σεπτεμβρίου . Κάτι ανάλογο θα γίνει και φέτος.
Τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσουν οι πρωτοτείς στο τμήμα που πέτυχαν είναι τα εξής:
Αίτηση για εγγραφή.
-Τίτλος απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
-Τέσσερις (4) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑ_Α Β΄ (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ).
Κατά την προσέλευσή τους για εγγραφή, οι εισαχθέντες πρέπει να έχουν μαζί τους την αστυνομική ταυτότητα/διαβατήριο ή άλλο δημόσιο έγγραφο, από το οποίο να αποδεικνύονται τα ονομαστικά τους στοιχεία και η ακριβής ημερομηνία γέννησης.
Για οποιαδήποτε διευκρίνιση οι εισαχθέντες μπορούν να απευθύνονται στις Γραμματείες των οικείων σχολών.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Για παράδειγμα, θα «τσιμπήσουν» προς τα πάνω το Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου, το Οικονομικών Επιστημών της Αθήνας, το Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας, ενώ αναμένεται να ακολουθήσουν αντίθετη πορεία το Οικονομικών Επιστημών Πελοποννήσου, η Διοίκηση Επιχειρήσεων Αιγαίου, το Οικονομικών Επιστημών Κρήτης και βεβαίως και δεκάδες ΤΕΙ.

:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Και εγώ ποντάρω ότι Πέμπτη θα βγούν οι βάσεις, όλα έτσι δείχνουν τουλάχιστον. Αύριο λογικά θα ξέρουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Το πρώτο πράγμα που θα σκεφτώ όταν δω τις βάσεις στις ιατρικές είναι το αν πέρασες εσύ Διονύση...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγω απ'την αλλη λεω για Τεταρτη. Για να δουμε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Το πρώτο πράγμα που θα σκεφτώ όταν δω τις βάσεις στις ιατρικές είναι το αν πέρασες εσύ Διονύση...:P



Αχαχαχαχα άσε Ειρήνη... :P Εσύ πας βουρ βιολογικό Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Έχω βάλει όλα τα βιολογικά, όπου και να καταλήξω δεν με πειράζει..(:P)
Δεν πιάνω Αθήνα, στη χειρότερη Ηράκλειο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Έχω βάλει όλα τα βιολογικά, όπου και να καταλήξω δεν με πειράζει..(:P)
Δεν πιάνω Αθήνα, στη χειρότερη Ηράκλειο. :)



Μια χαρά ζωάρα ;) Να σου πώ και εγώ Θεσσαλονίκη προτιμώ, αλλά είναι τα έξοδα πολλά 6 χρόνια... Όπου και να βρεθούμε σε καλό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosta256

Νεοφερμένος

Ο kosta256 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ψαχνω ψαχνω και δεν βρησκω καμια εκτιμηση εκτος απο αυτην του στρατηγακη για στρατιωτικες σχολες (συγκεκριμενα σμυ οπλα) . ξερετε καμια ιστοσελιδα με εκτιμησεις??

Ο Κουτρούμπελης την δίνει 15350.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ρε παιδιά είμαστε λιγότερες από 5 μέρες από την ανακοίνωση των βάσεων και ασχολείστε ακόμα με τις εκτιμήσεις του Κουτρούμπελη και του κάθε Κουτρούμπελη; Ξέρω ότι είναι δύσκολο, κρίνω και από τον εαυτό μου, αλλά δε νομίζω πως αξίζει να ακούμε εκτιμήσεις από τη στιγμή που σε λίγες μέρες θα ανακοινωθούν οι βάσεις επισήμως και θα ξέρουμε όλοι που περάσαμε. Θα ακουστεί λίγο κοινότοπο, αλλά προτείνω να απολαύσουμε όλοι στο έπακρο τις ελάχιστες μέρες που μας απομένουν και να ξεχάσουμε λίγο τις βάσεις και τα πανεπιστήμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ο Κουτρούμπελης την δίνει 15350.

ο κουτρουμπελης 15350 , ο στρατηγακης 15600 και αλλες εφημεριδες οσες αναφερουν γι αυτο 15200-15300 . Εχω 15641 μορια. Τωρα θα περιμενω την ανακοινωση των βασεων .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_1996

Νεοφερμένος

Ο george_1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Mε 18301 για νομική Κομοτηνής πως το βλέπετε βρε παιδιά; Mε έχει φάει το άγχος ειδικά όσο πλησιάζουν οι μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Mε 18301 για νομική Κομοτηνής πως το βλέπετε βρε παιδιά; Mε έχει φάει το άγχος ειδικά όσο πλησιάζουν οι μέρες.

Χαλάρωσε φίλε, περνάς σίγουρα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

school4ever123

Νεοφερμένος

Ο school4ever123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ακόμα και οι χαμηλόβαθμες πολυτεχνικές θα ανέβουν 900 μόρια? να μας τρελάνουν θέλουν. Μπαίνω και βλέπω εκτιμήσεις και ο καθένας λέει ό,τι του κατέβει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosvog

Νεοφερμένος

Ο christosvog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.

Εγώ είμαι 97άρης και δίνω φέτος Πανελλήνιες, αλλά παρακολουθώ το θέμα των Βάσεων κάθε χρόνο λόγω στατιστικού ενδιαφέροντος!! ;)

Αν και καταλαβαίνω ότι αυτές τις ημέρες είναι λογικό το άγχος σας να είναι στο ζενίθ, πιστεύω πως καλύτερο θα ήταν να καλμάρετε αυτές τις ημέρες. Άλλωστε ο,τι μπορούσατε να κάνετε, το κάνατε με τα γραπτά που παραδώσατε. Επιπλέον, τα μηχανογραφικά έχουν οριστικοποιηθεί από καιρό... οπότε τα πράγματα είναι μη αναστρέψιμα.
Με το να μπαίνει κανείς στο παιχνίδι του τι είπε ο ένας και ο άλλος, μάλλον χαμένος θα βγει παρά κερδισμένος...αφού ο καθένας βγαίνει συχνά και λέει ο,τι του κατέβει.

Κάντε θετικές σκέψεις και εντελώς διαφορετικές από τις βάσεις!
Το άγχος εκτός του ότι φθείρει την ψυχολογία των ατόμων συχνά προκαλεί και σωματικές διαταραχές!!

Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα από εμένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.

Εγώ είμαι 97άρης και δίνω φέτος Πανελλήνιες, αλλά παρακολουθώ το θέμα των Βάσεων κάθε χρόνο λόγω στατιστικού ενδιαφέροντος!! ;)

Αν και καταλαβαίνω ότι αυτές τις ημέρες είναι λογικό το άγχος σας να είναι στο ζενίθ, πιστεύω πως καλύτερο θα ήταν να καλμάρετε αυτές τις ημέρες. Άλλωστε ο,τι μπορούσατε να κάνετε, το κάνατε με τα γραπτά που παραδώσατε. Επιπλέον, τα μηχανογραφικά έχουν οριστικοποιηθεί από καιρό... οπότε τα πράγματα είναι μη αναστρέψιμα.
Με το να μπαίνει κανείς στο παιχνίδι του τι είπε ο ένας και ο άλλος, μάλλον χαμένος θα βγει παρά κερδισμένος...αφού ο καθένας βγαίνει συχνά και λέει ο,τι του κατέβει.

Κάντε θετικές σκέψεις και εντελώς διαφορετικές από τις βάσεις!
Το άγχος εκτός του ότι φθείρει την ψυχολογία των ατόμων συχνά προκαλεί και σωματικές διαταραχές!!

Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα από εμένα! :)

Καλη επιτυχία στις εξετασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Te0sX

Νεοφερμένος

Ο Te0sX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ακόμα και οι χαμηλόβαθμες πολυτεχνικές θα ανέβουν 900 μόρια? να μας τρελάνουν θέλουν. Μπαίνω και βλέπω εκτιμήσεις και ο καθένας λέει ό,τι του κατέβει......

Πεστα παλικαρε!!! Τι πραγματα ειναι αυτα...νομιζουν ετσι απλα ανεβενουν οι βασεις. Ασε και που σιγα μην πηγε τοοοοσο καλα πια ολος ο κοσμος που θελει χαμηλοβαθμες πολυτεχνικες σχολες... και εγω πιστευω μαλακιες λενε. Πιο λογικες θεωρω τις εκτιμησεις του Στρατηγακη. Οχι με τους αλλους τους μαλακες....ΧΑ, ακου εκει +1725 μορια σε Πολ.Μηχ.Βολου!! οτι να ναι.... Αντε να περασουν μια δυο μερες ακομα να δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top