[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnie L

Νεοφερμένος

Ο Johnnie L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπερα,
Μετα και απο τις προκαταρκτικες εξετασεις του στρατου που ολοκληρωθηκαν στις 22 ιουλιου υπαρχει καμια καλυτερη εικονα για τις βασεις των ΣΣΑΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Πρέπει να είμαι πιο προσεκτικός όταν διαβάζω τα posts.Πράγματι,λόγω απροσεξίας απαντούσα στον Γιάννη για τους χημικούς μηχανικούς και όχι για το χημικό.Αν δε μου το έλεγες,ακόμη δε θα το είχα παρατηρήσει.


Φίλε,λόγω της απροσεξίας μου μη δίνεις σημασία στην προηγούμενη τοποθέτησή μου.Για το χημικό στο ΑΠΘ εκτιμώ την βάση 16.000-16.100 μόρια και με συγχωρείς αν σε αναστάτωσα εχθές με το λάθος μου.

Με 15952 να μην ελπίζω χημικό ΑΠΘ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulampa

Νεοφερμένος

Η roulampa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Επαλιωτες κ Επαλιωτισες επιτελους εγραψαν κατι και για εμας!!!!!!!!!!! :) οσοι ενδιαφερεστε πατηστε εδω : https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23327&subid=2&pubid=64035482
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Με 15952 να μην ελπίζω χημικό ΑΠΘ?

Όχι,γιατί να μην ελπίζεις να περάσεις;Επειδή σου έγραψα τη γνώμη μου για τη διαμόρφωση της βάσης της σχολής δε σημαίνει πως θα πέσω και μέσα.Και μάλιστα,ούτε απέχεις ιδιαίτερα από το εύρος που έδωσα ούτε έχω ασχοληθεί επιστημονικά με τον καθορισμό των βάσεων.Καλά αποτελέσματα να έχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
κουτρουμπε ή χατζητεγας θα δικαιωθουν??καπου στη μεση θεωρω 18550.ο μεν υπερβολικα αισιοδοξος ο δε υπερβολικα απαισιοδοξος.οποτε παμε για μεσοβεζικη λυση στα 18550.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraMi

Νεοφερμένος

Η DoraMi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην τριπολη περυσι ειχε 10,700. Ποσο πιστεύετε οτι μπορει να φτασει φετος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην τριπολη περυσι ειχε 10,700. Ποσο πιστεύετε οτι μπορει να φτασει φετος ?

Εκτίμηση δε θα κάνω,αλλά επισημαίνω ότι δίνει μεταγραφή στο αντίστοιχο της Αθήνας(ΕΚΠΑ),άρα πιθανολογώ πως θα επιλεχθεί από άτομα τα οποία έχουν θεμελιωμένο το δικαίωμα της μεταγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδια προσωπικα πιστευω οτι οι εκτιμησεις των βασεων ειναι μια απατη..
Διαβαζω διαφορες εκτιμησεις προηγουμενων ετων και οι αναλυτες εχουν πεσει σε ελαχιστες βασεις μεσα...

Κανεις δε μπορει να γνωριζει τι εχει δηλωσει ο καθε υποψηφιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gary96

Νεοφερμένος

Η gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδια προσωπικα πιστευω οτι οι εκτιμησεις των βασεων ειναι μια απατη..
Διαβαζω διαφορες εκτιμησεις προηγουμενων ετων και οι αναλυτες εχουν πεσει σε ελαχιστες βασεις μεσα...

Κανεις δε μπορει να γνωριζει τι εχει δηλωσει ο καθε υποψηφιος...


Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!Βασικα κατα την προσωπικη μου αποψη οι εκτιμησεις των βασεων δεν γινονται για να μας δωσουν μια ιδεα για το πως προκειται να διαμορφωθουν οι βασεις ουτε γιατι σκεφτεται κανεις πραγματικα το αγχος των μαθητων....αντιθετα πιστευω οτι γινονται(τουλαχιστον απο τις εφημεριδες) μονο επειδη κατι τετοιο πουλαει αυτη την περιοδο πολυ....ιδιαιτερα οι γονεις που αγχωνονται για το που περασαν τα παιδια τους σπευδουν να αγορασουν τις εφημεριδες με τις προβλεψεις των βασεων μπας και βγαλουν μια ακρη.... Εγω προσωπικα αγχωνομαι πολυ βλεποντας τις εκτιμησεις.....θελω ψυχολογια και συμφωνα με αλλους περναω στο τσακ αθηνα και για αλλους οχι.....μαλιστα υπαρχουν και καποιοι που απογειωνουν ακομα και τη σχολη του ρεθυμνου κι αλλοι που υποστηριζουν οτι θα πεσουν και λιγακι.....απλα δεν βγαζεις ακρη!!!!!! :/:
Ευτυχως σε 3 εβδομαδες λογικα θα εχουμε τα αποτελεσματα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!Βασικα κατα την προσωπικη μου αποψη οι εκτιμησεις των βασεων δεν γινονται για να μας δωσουν μια ιδεα για το πως προκειται να διαμορφωθουν οι βασεις ουτε γιατι σκεφτεται κανεις πραγματικα το αγχος των μαθητων....αντιθετα πιστευω οτι γινονται(τουλαχιστον απο τις εφημεριδες) μονο επειδη κατι τετοιο πουλαει αυτη την περιοδο πολυ....ιδιαιτερα οι γονεις που αγχωνονται για το που περασαν τα παιδια τους σπευδουν να αγορασουν τις εφημεριδες με τις προβλεψεις των βασεων μπας και βγαλουν μια ακρη.... Εγω προσωπικα αγχωνομαι πολυ βλεποντας τις εκτιμησεις.....θελω ψυχολογια και συμφωνα με αλλους περναω στο τσακ αθηνα και για αλλους οχι.....μαλιστα υπαρχουν και καποιοι που απογειωνουν ακομα και τη σχολη του ρεθυμνου κι αλλοι που υποστηριζουν οτι θα πεσουν και λιγακι.....απλα δεν βγαζεις ακρη!!!!!! :/:
Ευτυχως σε 3 εβδομαδες λογικα θα εχουμε τα αποτελεσματα! :clapup:
Ποσα μορια εχεις, αν επιτρεπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gary96

Νεοφερμένος

Η gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

gary96

Νεοφερμένος

Η gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εεε δεν νομιζω οτι θα τη χασεις τη ψυχολογια...

Καλα σαφως και δεν πιστευω οτι θα την χασω απλα ειναι το αγχος αθηνα η ρεθυμνο....ειδικα με το θεμα της ευρεσης σπιτιου εχω αγχωθει παρα πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Με 18701 αν δεν πιάσω κάποια ιατρική είμαι ασφαλής για οδοντιατρική στο εκπα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Με 18701 αν δεν πιάσω κάποια ιατρική είμαι ασφαλής για οδοντιατρική στο εκπα;;

Ναι φίλε, αλλά μπορεί να πιάσεις Ιατρική Αλεξανδρούπολης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Γύρω στα τέλη Αυγούστου θα ανακοινωθούν επίσημα οι βάσεις 2014 για την εισαγωγή των υποψηφίων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Άνοδος προβλέπεται για τις βάσεις έως και 600 με 700 μόρια σε ορισμένα περιζήτητα και υψηλόβαθμα Πολυτεχνικά τμήματα και έως 300 στις Ιατρικές και Νομικές Σχολές.
Την ίδια στιγμή σύμφωνα με τις τελευταίες εκτιμήσεις, φαίνεται πως συγκρατούνται οι βάσεις 2014 σε υψηλά επίπεδα για τα δημοφιλή Οικονομικά Τμήματα του 5ου επιστημονικού πεδίου.
Οι βάσεις αναμένεται να υποχωρήσουν σε ορισμένα «καλά» τμήματα των τεχνολογικών ιδρυμάτων αλλά και σε παιδαγωγικά, τα οποία χρόνο με το χρόνο επιλέγονται από λιγότερους υποψηφίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

letakar

Νεοφερμένος

Η letakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Είναι δυνατό να είναι αληθές αυτό; μόνο 300 οι ιατρικές; εδώ τις περιφερειακές τις ανεβάζουν 500-600 μόρια. Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18700 + π.χ. που είναι η αλήθεια τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Είναι δυνατό να είναι αληθές αυτό; μόνο 300 οι ιατρικές; εδώ τις περιφερειακές τις ανεβάζουν 500-600 μόρια. Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18700 + π.χ. που είναι η αλήθεια τελικά;

Αυτή είναι η τελευταία ενημέρωση που υπάρχει αυτή τη στιγμή στο διαδίκτυο για τις βάσεις..

Δεν νομίζω να απέχουν πολύ από την πραγματικότητα αυτά που λέει το κείμενο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Είναι δυνατό να είναι αληθές αυτό; μόνο 300 οι ιατρικές; εδώ τις περιφερειακές τις ανεβάζουν 500-600 μόρια. Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18700 + π.χ. που είναι η αλήθεια τελικά;

Αυτα για 300 μορια στις Ιατρικες ειναι βλακειες του newsbomb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

letakar

Νεοφερμένος

Η letakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ΙΑΤΡΙΚΗ ΘΡΑΚΗΣ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ
ιατρικη αλεξανδρουπολης εχουμε και λεμε:ραγδαια ανοδος των αριστουχων απο περσι ακομα πιο πανω απο το 2012,καλυτερες επιδοσεις στα μαθηματα βαρυτητα,ελευθερες μεταγραφες αρα μικροτερη διαρροη προς αλλες κατευθυνσεις συγκλινουν στην αυτονοητη μεγαλη ανοδο της βασης.κοιταζοντας τη βαση της γενικης σειρας του 2012 πρεπει να τη διορθωσουμε διοτι υπηρχαν γενικες κατηγοριες,η γενικη σειρα θα ηταν τοτε χωρις ειδικες κατηγοριες 18560.οποτε αν οι θεσεις ηταν ιδιες τωρα οπως τοτε στην γενικη σειρα η βαση θα ηταν 100-150 μορια πανω .αρα 18700.εφοσον ομως οι θεσεις ειναι 50 περισσοτερες η βαση αυτη διορθωνεται 100-150 μορια κατω.ΑΡΑ ΤΕΛΙΚΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΒΑΣΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ:18550

Αυτό πώς σας φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top