[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

roulampa

Νεοφερμένος

Η roulampa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κ εγω το ψαχνω μερες τωρα στ google αλλα δεν βλεπω φως.Τεσπα σ ευχαριστω και μονο που μπηκες στο κοπο να το ψαξεις.Λιγες μερες εμειναν παιδια, υπομονηηηη!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συγνώμη παιδιά που θα σας ξαναθέσω το ερώτημα αλλά έχω αγωνία για την ανηψιά μου και δύο μαθητές μου...
Σήμερα τα περισσότερα site( με google τα βρήκα) δίνουν Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18250,δηλ. είναι δυνατόν να μη δηλώσανε περιφερειακά...είναι δυνατόν;
Η ανηψιά μου 18380 και οι μαθητές μου 18650 ,18700 αντίστοιχα...

Ευχαριστώ...

Eίναι κρίμα να αναστατώνουν άδικα τα παιδιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giannis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ακούω ότι η άνοδος στις φυσικομαθηματικές σχολές θα είναι έως 350 μόρια. Ισχύει αυτό ή όχι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ακούω ότι η άνοδος στις φυσικομαθηματικές σχολές θα είναι έως 350 μόρια. Ισχύει αυτό ή όχι????
Λίγο δύσκολο..σε όποιες εκτιμήσεις κι αν έχω κοιτάξει η άνοδος είναι γύρω στα 500-700 μόρια..αν κάνω λάθος διορθώστε με..
δεν είμαι ειδική αλλά δε νομίζω πως θα ανέβουν έως 350 μόρια..ίσως η άνοδος να ξεκινάει από 350
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariloublublu

Νεοφερμένος

Η mariloublublu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν λενε τιποτα για τις αρχιτεκτονικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν λενε τιποτα για τις αρχιτεκτονικες?

Στα ίδια επίπεδα με πέρσι λένε ότι θα μείνουν λόγω σχεδίου.
Μάλλον βαριούνται να υπολογίσουν και τα σχέδια και δεν γράφουν για εμάς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Στα ίδια επίπεδα με πέρσι λένε ότι θα μείνουν λόγω σχεδίου.
Μάλλον βαριούνται να υπολογίσουν και τα σχέδια και δεν γράφουν για εμάς :P
Λίγο δύσκολο δεν είναι να μείνουν στα ίδια επίπεδα; Ξέρω ότι στο σχέδιο δυσκόλεψαν αρκετά, αλλά πέρσι είχαν πέσει υπερβολικά πολύ οι βάσεις..περισσότερο και από τους πολιτικούς μηχανικούς αν θυμάμαι καλά..εντάξει ίσως να μην πάνε στα επίπεδα του '12 αλλά πιστεύω θα ανέβουν αρκετά :confused::hmm:
Τέλος πάντων δεν είμαι ειδική όπως είπα οπότε ας μην προκαλώ σύγχυση..Συγχωρέστε με :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Λίγο δύσκολο δεν είναι να μείνουν στα ίδια επίπεδα; Ξέρω ότι στο σχέδιο δυσκόλεψαν αρκετά, αλλά πέρσι είχαν πέσει υπερβολικά πολύ οι βάσεις..περισσότερο και από τους πολιτικούς μηχανικούς αν θυμάμαι καλά..εντάξει ίσως να μην πάνε στα επίπεδα του '12 αλλά πιστεύω θα ανέβουν αρκετά :confused::hmm:
Τέλος πάντων δεν είμαι ειδική όπως είπα οπότε ας μην προκαλώ σύγχυση..Συγχωρέστε με :redface::P

Κοίτα, η αλήθεια ειναι ότι έχει τύχει να δω μόνο δυο φορές εκτιμήσεις για τις αρχιτεκτονικές, γιατί για Βόλο με νοιάζει μόνο που τον έχω λογικά, οπότε δεν έχω αγχος. Και οι δύο έδιναν Βόλο κάτω από 18.000, Θεσσαλονικη κάτω από 20.000, Αθήνα κάτω ή οριακά 21.000, Ξάνθη και Κρήτη κάτω απο 17.000. Λιγο ανεβασμένες, και ναι, δεν φτάνουν με τίποτα τις βάσεις του '12. Γενικά, με άλλα παιδιά που έχω μιλήσει τα πήγαν χάλια στο γραμμικο (12-13) και δεν αρίστευσαν κιόλας στα υπόλοιπα μαθήματα, δεν έβγαλαν αυτά τα 19αρια που βλέπεις απ'όλους εδώ στο φόρουμ :P Οπότε πιστεύω ότι ίσως να ανεβούν λίγο,όχι πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Συγνώμη παιδιά που θα σας ξαναθέσω το ερώτημα αλλά έχω αγωνία για την ανηψιά μου και δύο μαθητές μου...
Σήμερα τα περισσότερα site( με google τα βρήκα) δίνουν Ιατρική Αλεξανδρούπολης 18250,δηλ. είναι δυνατόν να μη δηλώσανε περιφερειακά...είναι δυνατόν;
Η ανηψιά μου 18380 και οι μαθητές μου 18650 ,18700 αντίστοιχα...

Ευχαριστώ...

Eίναι κρίμα να αναστατώνουν άδικα τα παιδιά....

Κ εγω την ιδια αγωνια εχω με εσας (18692) αλλα νομιζω οτι το 18250 για την Ιατρικη ΔΠΘ ειναι αρκετα αισιοδοξο...Σιγουρα θα ανεβει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike_gr_s

Νεοφερμένος

Ο mike_gr_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λέω και εγώ ,τόση μεγάλη διαρροή;Δεν δήλωσαν Ιατρική γιατί είναι μακριά από τον τόπο κατοικίας τους;
Οι Ιατρικες επαψαν πλεον να ειναι στις πρωτες προτιμησεις των αριστουχων. Οπως εχω ξαναπει 5 ατομα στο σχολειο μου θετικη με πανω απο 19200 και δε δηλωσε κανεις ιατρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie L

Νεοφερμένος

Ο Johnnie L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οι Ιατρικες επαψαν πλεον να ειναι στις πρωτες προτιμησεις των αριστουχων. Οπως εχω ξαναπει 5 ατομα στο σχολειο μου θετικη με πανω απο 19200 και δε δηλωσε κανεις ιατρικη

Δηλαδη εσεις τι δηλωσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Δηλαδη εσεις τι δηλωσατε?


Αρκετοι προτιμουν τις υψηλοβαθμες του πολυτεχνειου (ΗΜΜΥ ,Μηχανολογων κτλπ) και καποιοι αλλοι Οδοντιατρικη-Φαρμακευτικη (Συνηθως αυτοι που εχουν τους "καταλληλους" γονεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε παιδια με 17.733 υπαρχει περιπτωση για χημικων μηχανικων εμπ?

Eίσαι 50-50 κατ' εμέ... Κι εγώ με 17872 την ίδια αγωνία έχω φίλε.. Μην το σκέφτεσαι κάνε τις διακοπές σου και θα δούμε σε κάτι λιγότερο από 1 μήνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mihalis341

Νεοφερμένος

Ο mihalis341 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οι Ιατρικες επαψαν πλεον να ειναι στις πρωτες προτιμησεις των αριστουχων. Οπως εχω ξαναπει 5 ατομα στο σχολειο μου θετικη με πανω απο 19200 και δε δηλωσε κανεις ιατρικη
Δυστυχώς το σχολείο σου είναι από τις ελάχιστες εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδια ελεος βοηθηστε με! ειμαι απο επαλ και οπως ειναι γνωστο ποτε κανενας δεν ασχολειται με θεματα που αφορουν το σχολειο μου.Ολες οι εκτιμησεις αφορουν τα γελ κ καμια δεν εχει γινει για τις φετινες βασεις των επαλ. Ενδιαφερομαι για το τμημα λογιστικης και χρηματοοικονομικης στο ατει θεσσαλονικης που η βαση του η περσινη ηταν 1575( για οσους δεν γνωριζουν το αριστα για εμας δεν ειναι 20000 αλλα 2000) κ εγω συγκετρωσα μονο 1217 μορια. Ακουσα πως οι βασεις για λογιστικη θα μειωθουν αρκετα.Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι για το θεμα μου ας κανει τον κοπο να απαντησει γιατι θελω να ξερω τι ελπιδες εχω να περασω.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

ποσο δικιο εχειις! κ εγω εκνευριζομαι που υπαρχουν εκτιμησεις βασεων μονο του γενικουυ..ελεος δηλαδη!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike_gr_s

Νεοφερμένος

Ο mike_gr_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Κ εγω το ψαχνω μερες τωρα στ google αλλα δεν βλεπω φως.Τεσπα σ ευχαριστω και μονο που μπηκες στο κοπο να το ψαξεις.Λιγες μερες εμειναν παιδια, υπομονηηηη!!!!!!!!

το καλυτερο που εχεις να κανεις σε αυτη την περιπτωησ ειναι να κοιταξεις τις βασεις καποιων προηγουμενων ετων (2013/12/11/10) και να δεις αν υπαρχει μεγαλη αποκλιση στις βασεις απο χρονια σε χρονια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδιά μοριακή βιολογία και γενετική πόσο την δίνουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Με τις βάσεις να ανακοινώνονται επίσημα στα τέλη Αυγούστου, η αγωνία υποψηφίων και γονέων μεγαλώνει ολοένα και περισσότερο μέρα με τη μέρα.
Σύμφωνα με τους ειδικούς λόγω των καλών επιδόσεων των μαθητών αναμένεται αύξηση των βάσεων των σχολών σχεδόν σε όλα τα επιστημονικά πεδία. Ειδικά για τις περιζήτητες σχολές αναμένεται αύξηση από 600 έως και 700 μόρια.
Πολυτεχνικά τμήματα και περιζήτητες Ιατρικές και Νομικές Σχολές κινούνται ανοδικά, καθώς και σχεδόν όλες οι Φυσικομαθηματικές σχολές. Ειδικότερα για τις τελευταίες, αναμένεται σημαντική αύξηση ακόμη και για τις σχολές της περιφέρειας.
Για τις Στρατιωτικές και τις Οικονομικές σχολές δεν αναμένεται αύξηση, αλλά ούτε και πτώση. Πιθανότατα να κινηθούν στα περσινά επίπεδα. Οι μόνες σχολές που αναμένεται να κινηθούν πτωτικά για τη φετινή χρονιά είναι οι Παιδαγωγικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esecer

Νεοφερμένος

Ο esecer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μπορει καποιος να με ενθαρρυνει? εβγαλα 10960 και πιανω απο την περσινη βαση την τριπολη(πληροφορικη) για 200 μορια...ο Κ. κουτρουμπελης λεει οτι θα πεσει αλλοι λενε οτι θ ανεβει!! τι λετε ειμαι μεσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top