[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Δυστυχως οχι :/ Σημασια εχει ομως οτι θα πιασεις νομικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δυστυχως οχι :/ Σημασια εχει ομως οτι θα πιασεις νομικη :)

Πφφ!!αχ αυτη η λογοτεχνια π μ εβαλαν 11 μ εκαψε!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μηχανικών χωροταξίας και ανάπτυξης πόσο πιστεύετε θα φτάσει Θεσσαλονίκη?
Φιλε αν δεν κανω λαθος, αυτη η σχολη περυσι ηταν σε κατι εγκαστασεις προς την Βεροια, και φετος μεταφερθηκε θεσσαλονικη! (στο λεω αυτο με καθε επιφυλαξη, απο εναν φιλο το ακουσα, δν το διασταυρωσα αν ισχυει)
Οποτε αν λαβουμε υποψη μας αυτο τον τομεα, καθως και τις μεταγραφες και τα ευκολοτερα θεματα , πιστευω οτι θα εχουμε μια γεναια ανοδο (500-600, δεν νομιζω παραπανω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

school4ever123

Νεοφερμένος

Ο school4ever123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Φιλε αν δεν κανω λαθος, αυτη η σχολη περυσι ηταν σε κατι εγκαστασεις προς την Βεροια, και φετος μεταφερθηκε θεσσαλονικη! (στο λεω αυτο με καθε επιφυλαξη, απο εναν φιλο το ακουσα, δν το διασταυρωσα αν ισχυει)
Οποτε αν λαβουμε υποψη μας αυτο τον τομεα, καθως και τις μεταγραφες και τα ευκολοτερα θεματα , πιστευω οτι θα εχουμε μια γεναια ανοδο (500-600, δεν νομιζω παραπανω)

Ναι πέρσι ήρθε Θεσσαλονίκη και λέγαν ότι θα ανέβει αλλά τελικά και πέρσι έπεσε νομίζω 900 μόρια. Και φέτος αυξάνουν πάλι τις θέσεις τους περίπου κατά 20. Ντάξει αν γεναία άνοδος είναι τα 600 καλά είναι αλλά και πάλι φέτος κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Οντως κανεις δεν μπορει να ειανι σιγουρος...αλλα σε λεω, (επειδη και ενας φιλος μου ενδιαφερεται και το εχω ψαξει λιγο) πανω απο 600 αντε 700 το πολυ δυσκολα να ανεβει....αν δεν κανω λαθος ειναι το χαμηλοτερο ΑΕΙ της θεσσ/νικης, οποτε δεν νομιζω οτι η βαση θα εκτοξευτει...! (με καθε επιφυλαξη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μογλης

Νεοφερμένος

Ο μογλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παιδια τι αποψη εχετε για την ικαρων ιπταμενοι ?? ποσο 8α ανεβει!! εμενα τα μορια μ ειναι 17.412?? πιστευτε την πιανω?? παρακαλω ασ μ απαντησει καποιος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος ότι θα είσαι ο ένας από τους 2 ;)

Καλή επιτυχία!

Να σε ρωτησω κατι οσον αναφορα τις στρατιωτικες σχολες? Θέλω να μου πεις αν ξερεις βεβαια αν με 15641 μορια περνάω ΣΜΥ οπλα?? στις εκτιμησεις που εχω δει του στρατηγακη λεει πως θα φτασει 15600 μορια. Τι λες? Μπορεις να με βοηθησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξανθιππη

Νεοφερμένος

Η ξανθιππη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εχω περιπου τα ιδια μορια με σενα και θελω και εγω σμυ σε ενημερωνω οτι ο κ κουτρουμπελης δινει την σμυ 15350 αρα σιμαστε καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timosvzl

Νεοφερμένος

Ο Timosvzl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Απο οτι είδα η καθημερινή δημοσιεύει παρόμοιες εκτιμήσεις με τον Χρήστο...Βέβαια με το στατιστικό σφάλμα όλοι μεσα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξανθιππη

Νεοφερμένος

Η ξανθιππη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Απο οτι είδα η καθημερινή δημοσιεύει παρόμοιες εκτιμήσεις με τον Χρήστο...Βέβαια με το στατιστικό σφάλμα όλοι μεσα ειναι...

μπορεις να μου πεις τι δινει ο χρηστος για σμυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Να σε ρωτησω κατι οσον αναφορα τις στρατιωτικες σχολες? Θέλω να μου πεις αν ξερεις βεβαια αν με 15641 μορια περνάω ΣΜΥ οπλα?? στις εκτιμησεις που εχω δει του στρατηγακη λεει πως θα φτασει 15600 μορια. Τι λες? Μπορεις να με βοηθησεις?

Οκ,μπορώ να κάνω κάποια εκτίμηση για την σχολή σου...γιατί ασχολούμαι πολύ με τις βάσεις των στρατιωτικών και αστυνομικών σχολών(ενδιαφέρομαι άλλωστε για αστυνομία).

Η σχολή ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (Σ.Μ.Υ.) – ΟΠΛΑ το 2013 είχε 14.804 μόρια.

Με δεδομένο ότι οι εισακτέοι νομίζω ότι είναι ίδιοι με πέρυσι και με θέματα πιο εύκολα από ότι πέρυσι η βάση στη σχολή αυτή θα ανεβεί.

Επειδή,είναι σχολή με άμεση επαγγελματική αποκατάσταση εγώ της δίνω ένα +400-700 μόρια.

Δηλαδή, νομίζω ότι το 2014 η βάση θα είναι 15.200-15.500, εκεί...Για μένα,έχεις πολλές πιθανότητες να πιάσεις αυτή τη σχολή.

Καλή επιτυχία και σε σένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vlasis Z

Νεοφερμένος

Ο Vlasis Z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μια προβλεψη αν περναω και εγω :D
Θελω σνδ-μαχιμος και εχω 17.851
Οσες εκτιμησεις εχω δει ειναι μεταξυ 17600 εως 17900
περσι η βαση ηταν στις 17.050,αλλα επειδη τα ατομα που περνει η (γενικη σειρα) ειναι μονο 13, ειναι αρκετα απροβλεπτη σαν σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
μια προβλεψη αν περναω και εγω :D
Θελω σνδ-μαχιμος και εχω 17.851
Οσες εκτιμησεις εχω δει ειναι μεταξυ 17600 εως 17900
περσι η βαση ηταν στις 17.050,αλλα επειδη τα ατομα που περνει η (γενικη σειρα) ειναι μονο 13, ειναι αρκετα απροβλεπτη σαν σχολη..

Καλησπέρες..:) Η σχολή σου το 2013 είχε 17.052 μόρια.

Οι εισακτέοι σε όλες τις στρατιωτικές σχολές αν θυμάμαι καλά (είπα και παραπάνω) είναι ίδιοι με πέρυσι.

Συνεπώς, αυτό που θα διαμορφώσει τη βάση για τη σχολή που θέλεις είναι η ζήτηση που υπάρχει για την συγκεκριμένη σχολή και οι επιδόσεις των μαθητών που ενδιαφέρονται για την εν λόγω σχολή.

Επειδή, η ζήτηση σε όλες τις στρατιωτικές σχολές κάθε χρόνο είναι υψηλή, εγώ θα εστιάσω στον 2ο παράγοντα που είναι οι επιδόσεις των μαθητών.

Κακά τα ψέματα, οι μαθητές τα πήγαν πολύ πιο καλά από πέρυσι, πράγμα που σηματοδοτεί την άνοδο των βάσεων.

Η σχολή που θέλεις, εξασφαλίζει άμεση εργασία από την στιγμή που θα αποφοιτήσεις, άρα αυτό κάνει την άνοδο της βάσης μεγαλύτερη.

Εγώ προσωπικά, θα εκτιμούσα μια άνοδο από 700 μέχρι και 1000 μόρια(στην χειρότερη). Βάση για 2014 λοιπόν 17.700-18.000.

Είσαι πολύ οριακά για μένα αλλά έχεις πολλές ελπίδες..

Καλή συνέχεια φίλε μου,και καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξανθιππη

Νεοφερμένος

Η ξανθιππη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
noti μπορεις να μου πεις αν οι υποψηφιοι στις στρατιωτικες ειναι φετος λιγοτεροι; ετσι ειπωθηκε αλλα μου φαινεται περιεργο. ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
noti μπορεις να μου πεις αν οι υποψηφιοι στις στρατιωτικες ειναι φετος λιγοτεροι; ετσι ειπωθηκε αλλα μου φαινεται περιεργο. ευχαριστω

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, νομίζω ότι πάνω κάτω η ίδια ζήτηση υπάρχει.

Αντιθέτως, για την αστυνομία έχω ακούσει ότι φέτος είναι λιγότεροι οι υποψήφιοι λόγω του μπερδέματος που έγινε..

Οι στρατιωτικές σχολές Ξανθίππη πάντα έχουν υψηλή ζήτηση..

Δεν έχω ακούσει κάτι πάντως φέτος ότι είναι λιγότεροι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξανθιππη

Νεοφερμένος

Η ξανθιππη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
η μειωση στην αστυφυλακων δεν θα επηρεασει την σμυ; εχω 1087 μορια πανω απο περσινη σμυ και φοβαμαι γιατι εδωσα δευτερη φορα και κουραστηκα πολυ εχω ελπιδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
η μειωση στην αστυφυλακων δεν θα επηρεασει την σμυ; εχω 1087 μορια πανω απο περσινη σμυ και φοβαμαι γιατι εδωσα δευτερη φορα και κουραστηκα πολυ εχω ελπιδες;

Για μένα είσαι ήδη μέσα, δεν νομίζω να ανεβεί τόσο πολύ.

Δεν είσαι σίγουρη βέβαια,αλλά οι περισσότερες πιθανότητες είναι με το μέρος σου ;).

Μην αγχώνεσαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μογλης

Νεοφερμένος

Ο μογλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
νοτι φιλε μ συγνωμη για την ενοχληση απλα ειδα οτι εχεις μια γνωμη για τον στρατο! για ικαρων ιπταμενοι ποσο πιστευεις 8α παει??? σε ευχαριστω για τον χρονο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
νοτι φιλε μ συγνωμη για την ενοχληση απλα ειδα οτι εχεις μια γνωμη για τον στρατο! για ικαρων ιπταμενοι ποσο πιστευεις 8α παει??? σε ευχαριστω για τον χρονο σου

Καλησπέρα, καμία ενόχληση ;) Κοίταξε, η ικάρων είναι για μένα από τις πιο περιζήτητες στρατιωτικές σχολές.Πέρυσι η σχολή ΙΚΑΡΩΝ (ΣΙ) ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ είχε 16.819, φέτος την αναμένω 600-800 μόρια πιο πάνω, δηλαδή 17.400-17.600.

Καλή τύχη και σε σένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vlasis Z

Νεοφερμένος

Ο Vlasis Z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Η ικαρων επειδη την εχω ψαξει και εγω,ειναι αρκετα απροβλεπτη.
Αρχικα κοβονται παρα πολλοι στις εξετασεις(ψυχοτεχνικα,υγειονομικες αλλακαι αθληματα,επειδη υπαρχουν αρκετα κριτηρια για τους ιπταμενους).
Και παλι ομως, λογω της υψηλης ζητησης της σχολης,θα κυμανθει απο 17.300 εως 17.600..


υ.γ εκανα τεραστια βλακει που δεν την δηλωσα ...λογω φοβου κ.τ.λ,αεροπλανο πετας οχι ποδηλατο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top