[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tazmaniac

Νεοφερμένος

Ο tazmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τα 144 και 158 πως βγαινουν για το 90% των υποψηφιων; Δηλαδη φετος εχουμε παραπανω θεσεις απο τα 2011-2012; Γιατι λενε τα site οταν η αυξηση στη γενικη σειρα ειναι πλασματικη αν ειναι μικροτερη του 20%;

https://www.alfavita.gr/arthron/η-παρεξήγηση-με-τον-αριθμό-των-εισακτέων-στις-φετινές-πανελλαδικές-εξετάσεις
Απο τις θεσεις της γενικης σειρας καθε ετος το 10% παει σε αυτους που κανουν ξανα μηχανογραφικο και εδωσαν πανελλαδικες το 2012 και το 2013 πχ φετος λεμε εισακτεοι 175 αρα 158 με το 90% και 17 με το 10%... κανονικα οι θεσεις επρεπε να ειναι 160+43=203 οι εισακτεοι αλλα ειναι 175...ωστοσο ακομα και τωρα οι εισακτεοι της γενικης σειρας ειναι παραπανω απο περυσι κατα 14 ατομα...... δηλαδη αν ισχυει αυτο περυσι η βαση θα ηταν πιο χαμηλα απο 18916
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Κατσε οι περισσοτεροι πως βγαινουν; Διοτι αν ειναι περισσοτεροι απο περσυ, απο το 2012 ειναι ακομα περισσοτεροι. Εγω ειχα την αισθηση πως περσυ ηταν 170 + 34 (20%) = 204 ενω φετος 175, δηλαδη 29 συνολικα λιγοτεροι. Ελπιζω να κανω λαθος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazmaniac

Νεοφερμένος

Ο tazmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Κατσε οι περισσοτεροι πως βγαινουν; Διοτι αν ειναι περισσοτεροι απο περσυ, απο το 2012 ειναι ακομα περισσοτεροι. Εγω ειχα την αισθηση πως περσυ ηταν 170 + 34 (20%) = 204 ενω φετος 175, δηλαδη 29 συνολικα λιγοτεροι. Ελπιζω να κανω λαθος :p
Ναι ειναι λιγοτεροι φετο ως εισακτεοι αλλα για αυτους που δεν ανηκουν σε ειδικη κατηγορια τους συμφερει διοτι ακομα και στην αθηνα ειναι 5 περισσοτεροι στη γενικη σειρα και 15 περισσοτεροι απο το 2012...ζημιωμενοι βγηκαν πολυτεκνοι τριτεκνοι φετος...δηλαδη αν δεν υπηρχαν οι ειδικες κατηγοριες το 2012 η βαση δεν θα ηταν 19170 αλλα πιο χαμηλα αφου θα ειχε περισσοτερους εισακτεους στη γενικη σειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ethirion

Νεοφερμένος

Ο ethirion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Chris1993 με 18.429 τι λες περνάω μηχανολόγους ΑΠΘ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αν ειναι ετσι τα πραγματα τοτε πραγματι ειναι λογικο να παει λιγο κατω απο 19250.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΜΑ ΜΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΜΑΜΑ ΜΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στις φετινές πανελλαδικές και εύχομαι καλή τύχη σε ότι επιλέξετε και γενικά στην ζωή σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω τον chris1993 ή για όποιον άλλο μπορεί να εκτιμήσει - προβλέψει (μετά από στατιστική ανάλυση προφανώς) για τις βάσεις των παραϊατρικών του 3ου πεδίου. Πόσο μπορεί να φτάσει άραγε το ιατρικών εργαστηρίων Λάρισας που ενδιαφέρει τον γιό μου

Ευχαριστώ σε όποιον ασχοληθεί να απαντήσει ... και συνεχίστε την ωραία "παρεούλα" σας:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
στο 2 και στο 4ο πεδιο εχω 8526 και λεω να δηλωσω δασολογιας και διαχειρησης φυσικων πορων ορεστιαδας που εχει 8.207 πιστευεται οτι θα το πιασω? θα απαντησει κανεις?
chris1993 εσυ τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Με 13.632 έχω ελπίδες για επιστήμη υπολογιστών στο Ηράκλειο?? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ, γιατί ακούω ότι θα γίνει τεράστια άνοδος σε αυτά τα περιφερειακά τμήματα λόγω των μεταγραφών! Πέρυσι ήταν 12.553...τι πιστεύετε? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε παιδιά μια ερώτηση! Ειναι βέβαιο ότι οι τριτεκνοι δικαιούνται μετεγγραφή απο πχ ενα επαρχιακό τμήμα σε αντίστοιχο τμήμα της πόλης που διαμένουν????. Πρέπει να κάνω μηχανογραφικό επιτέλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ρε παιδιά μια ερώτηση! Ειναι βέβαιο ότι οι τριτεκνοι δικαιούνται μετεγγραφή απο πχ ενα επαρχιακό τμήμα σε αντίστοιχο τμήμα της πόλης που διαμένουν????. Πρέπει να κάνω μηχανογραφικό επιτέλους!!

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=142067

Eδω θα σου λυθουν ολες οι αποριες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=142067

Eδω θα σου λυθουν ολες οι αποριες..

Ευχαριστώ. Απο τα μηνύματα που διάβασα κατάλαβα ότι ισχύει κ το τμημα της πόλης σου ειναι υποχρεωμένο να σε δεχτεί.
Ελπίζω να μην αλλάξει τίποτα κ μας τη φέρουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Απο τα μηνύματα που διάβασα κατάλαβα ότι ισχύει κ το τμημα της πόλης σου ειναι υποχρεωμένο να σε δεχτεί.
Ελπίζω να μην αλλάξει τίποτα κ μας τη φέρουν .

ΛΟΓΙΚΑ δεν θα αλλάξει..Την προηγούμενη βδομάδα περίμεναμε την επίσημη απόφαση του κ.Λοβέρδου που βγήκε και τα είπε :)
Δες και εδώ..στη μέση περίπου για τις μετεγγραφές..το άρθρο είναι χτεσινό :)
https://panelladikes24.blogspot.gr/search/label/ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Χρήστο θα ήθελα να σε ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου...
Έχω 18077, λες να περάσω Νομική Κομοτηνής;





προσωπικη μου αποψη είναι ότι περνας!καλη σου επιτυχια :) ισως από του χρονου ειμαστε και συμφοιτητες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

booker18

Νεοφερμένος

Η booker18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Με 15242 περνάω πολιτικός μηχανικός ξάνθης που είχε βάση το 2013 14305? ή αγρονονόμων απθ που είχε βάση 14100?

τί λέτε?

Με 15242 περνάω πολιτικός μηχανικός ξάνθης που είχε βάση το 2013 14305? ή αγρονονόμων απθ που είχε βάση 14100?

τί λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδια εβγαλα 15020 πιστευετε πιανω τοπογραφων απθ;

φοβαμαι μηπως ανεβουν οι βασεις πανω απο 900 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν στα μόρια που χρειάζεται για να μπει κάποιος ιατρικό σσας περιλαμβάνονται και ό,τι παίρνεις από τα αθλήματα;Από καθαρή περιέργεια η ερώτησή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timosvzl

Νεοφερμένος

Ο Timosvzl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εχω την εντύπωση πως οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν στα μόρια που χρειάζεται για να μπει κάποιος ιατρικό σσας περιλαμβάνονται και ό,τι παίρνεις από τα αθλήματα;Από καθαρή περιέργεια η ερώτησή μου

οχι
τα αθληματα απλα τα κανεις για να περασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
παιδια ποσο λετε να παει η νοσηλευτικη θεσσαλονικης φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sasa :)

Νεοφερμένος

Η Sasa :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Με 18590 πιανω ιατρικη ιωαννινων?? ή εστω καποια αλλη? ευχαριστω εκ των προτερων !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top