[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ευχαριστώ !Και κάτι πιο εξεζητημένο, πολλές πιθανότητες ή απλά μια ελπίδα?

Πολλές φυσικά! :)

Να σαι καλα! σ' ευχαριστω για τον χρονου σου! :)

Τίποτα! Και μην ανησυχείς, δεν θα σε ξεχάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Βιολογικό Αθηνών πάνω από 18.200 δεν παίζει.



Καταρχας, πρέπει να ξεχάσεις τα δεδομένα του 2013.
Παρά είναι χαμηλά.
Από εκεί και πέρα δε σου λεω ότι σίγουρα περνάς γιατί υπάρχουν οι μετεγγραφές.



Φαρμακευτική λογικά.



Από τη μια έχουμε τις μετεγγραφές, από την άλλη έχουμε την μειούμενη ζήτηση για Πολιτικούς Μηχανικούς.
Σίγουρα θα έχουμε μικρότερη αύξηση από τους ΗΜΜΥ της επαρχίας η από τους Μηχανολόγους της επαρχίας.
Πόσα έχεις?
15125
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forsak3n

Νεοφερμένος

Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πολλές φυσικά! :)



Τίποτα! Και μην ανησυχείς, δεν θα σε ξεχάσω.

Να το κυνηγήσω ώστε να έρθω με μετεγγραφή Πάτρα,ως πολύτεκνος θα είναι ''σίγουρη''?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
ρε παιδια αυτο το ΗΜΜΥ τι σκατα ειναι? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Να το κυνηγήσω ώστε να έρθω με μετεγγραφή Πάτρα,ως πολύτεκνος θα είναι ''σίγουρη''?

Εννοείται ότι πρέπει να το κυνηγήσεις.
Εξάλλου, απ'ότι φαίνεται η ελεύθερη μετεγγραφή θα είναι αυτόματη σχεδόν χωρίς αίτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δες και τι έλεγαν το 2011 και θα δείς πόσο έξω μπορούν να πέσουν :P

Ναι, ξεκινάμε από 600-700 μόρια και φεύγουμε προς τα πάνω!
Θα δείξει!

με μια πρόχειρη ματία έπεσαν μέσα (+ - 50 μορια) για σχολες οπως ΗΜΜΥ, Ιατρικη και μηχανολογοι μηχανικοι:
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63155148
και οι βάσεις: https://news.in.gr/files/1/2012/sigkrisi2012201190.pdf

Να πουμε πως το 2011 δεν εβγαιναν τα ιδια στατιστικα στοιχεια απο το υπουργειο. Αντιθετως εβγαιναν λιγοτερα στοιχεια στην δημοσιοτητα, άρα η εκτίμηση ήταν σαφως πιο δυσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
ρε παιδια αυτο το ΗΜΜΥ τι σκατα ειναι? :redface:
ηλεκτρολόγος μηχανολόγος και μηχανικός υπολογιστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forsak3n

Νεοφερμένος

Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οκ!!!Αυτό είναι που φοβόμουν μη τυχόν απορριφθεί η μετεγγραφή και ,μη μπορώντας να πάω σε άλλη πόλη πχ την Ξάνθη,να χάσω τη χρονιά τσάμπα.Πάντως τους μηχ η/υ & πληροφορικης Πατρας με 16615 να τους θεωρω σίγουρους έτσι?
Ανάμεσα σε αυτά τα 2 πρέπει να επιλέξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
η ελεύθερη μετεγγραφή θα είναι αυτόματη σχεδόν χωρίς αίτηση.
ποσο "δικαιο" για ολους τους υπολοιπους, που και θα ανεβουν οι βασεις στην επαρχια και οι πολυτεκνοι εν τελει θα πανε οπου γουσταρουν χωρις απαραιτητα να εχουν γραψει την βαση της πολης που επιθυμουν...:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
με μια πρόχειρη ματία έπεσαν μέσα (+ - 50 μορια) για σχολες οπως ΗΜΜΥ, Ιατρικη και μηχανολογοι μηχανικοι:
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63155148
και οι βάσεις: https://news.in.gr/files/1/2012/sigkrisi2012201190.pdf

Να πουμε πως το 2011 δεν εβγαιναν τα ιδια στατιστικα στοιχεια απο το υπουργειο. Αντιθετως εβγαιναν λιγοτερα στοιχεια στην δημοσιοτητα, άρα η εκτίμηση ήταν σαφως πιο δυσκολη

Μια χαρά έβγαιναν και τότε τα στατιστικά.
Τα πάντα όλα.

Επίσης, κοίτα λίγο 2ο και 5ο πεδίο.
Και τα πιο "μεσαία" σε βαθμολογία τμήματα του 4ου πεδίου.
Έπεσαν εξαιρετικά έξω.

Είσαι τυφλό;

Πολιτικών Μηχανικών Θράκης έπεσαν 1700 μόρια έξω.
ΗΜΤΥ Πάτρα 550.
Μαθηματικό Αθήνας 1000 μόρια.
ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ 600
Διοικηση Πατρα 1500

Αυτό είναι έπεσα μέσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
cris με 19.290 στο 3ο πεδιο ειμαι μεσα στην ιατρικη απθ λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Για πολιτικους ΔΠΘ με 15125 τι λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimk13

Νεοφερμένος

Ο jimk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
chris, ποσο βλεπεις να παει η πληροφορικη πειραια;
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gio pao

Νεοφερμένος

Ο gio pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Chris έχω πιάσει 17.032 μόρια. Πιάνω πολιτικών μηχανικών πάτρας? Τι προβλέπεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris έχω πιάσει 17.032 μόρια. Πιάνω πολιτικών μηχανικών πάτρας? Τι προβλέπεις?

Νομίζω ναι! :)

---------------------

Παιδιά να μου λέτε μόρια και σχολή που θέλετε.
Δεν μπορώ να δίνω ακριβή εκτίμηση για τα 500 διαφορετικά τμήματα.

cris με 19.290 στο 3ο πεδιο ειμαι μεσα στην ιατρικη απθ λες?

Εννοείται! Και Αθήνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
cris με 19.290 στο 3ο πεδιο ειμαι μεσα στην ιατρικη απθ λες?
Χαλαρά, το ίδιο έχουμε γράψει. Η Αθήνα παίζεται... Ίσως είμαστε συμφοιτητές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά, καλησπέρα... Συγκέντρωσε στο τρίτο πεδίο 18.900 μόρια κι ενδιαφέρομαι για ιατρική Θεσσαλονίκης... Πέρυσι είχε 18.680! Λέτε να ειμαι μέσα ;;; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gio pao

Νεοφερμένος

Ο gio pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Chris έχω πιάσει 17.032 μόρια. Πιάνω πολιτικών μηχανικών πάτρας? Τι προβλέπεις?

Που πιστεύεις ότι θα φτάσει η βάση? Γιατί το 2012 ήταν 17.000 και φέτος έγραψαν καλύτερα και αρχίζω και αγχώνομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μια χαρά έβγαιναν και τότε τα στατιστικά.
Τα πάντα όλα.

Επίσης, κοίτα λίγο 2ο και 5ο πεδίο.
Και τα πιο "μεσαία" σε βαθμολογία τμήματα του 4ου πεδίου.
Έπεσαν εξαιρετικά έξω.

Είσαι τυφλό;

Πολιτικών Μηχανικών Θράκης έπεσαν 1700 μόρια έξω.
ΗΜΤΥ Πάτρα 550.
Μαθηματικό Αθήνας 1000 μόρια.
ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ 600
Διοικηση Πατρα 1500

Αυτό είναι έπεσα μέσα?

Καλα ισως να κοιταξα και εγω τις σχολες που με ενδιαφερουν. τέλος πάντων απλως μου φαινεται παραξενο πως εισαι ο μονος που βγαζεις εντελως αντιθετες εκτιμησεις με αυτες ολων των εφημεριδων/sites :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Που πιστεύεις ότι θα φτάσει η βάση? Γιατί το 2012 ήταν 17.000 και φέτος έγραψαν καλύτερα και αρχίζω και αγχώνομαι :P

Κοίτα, πρέπει να συνυπολογίσουμε όμως ότι είναι φθίνουσα η ζήτηση για το τμήμα αυτό.
Οπότε έχεις ελπίδες!

Παιδιά, καλησπέρα... Συγκέντρωσε στο τρίτο πεδίο 18.900 μόρια κι ενδιαφέρομαι για ιατρική Θεσσαλονίκης... Πέρυσι είχε 18.680! Λέτε να ειμαι μέσα ;;; :/

Ιατρική Πάτρας

Καλα ισως να κοιταξα και εγω τις σχολες που με ενδιαφερουν. τέλος πάντων απλως μου φαινεται παραξενο πως εισαι ο μονος που βγαζεις εντελως αντιθετες εκτιμησεις με αυτες ολων των εφημεριδων/sites :whistle:

Είναι απλό, βασίσου στους άλλους και μην με υπολογίζεις.
That's fair! Don't you think?

Επίσης, μιλάς λες και οι άλλοι που γράφουν στις εφημερίδες είναι γνώστες των πραγμάτων και έδωσαν πολύ σημασία στα νούμερα.
Ο λόγος που πιστεύω ότι υπάρχει αυτή η διαφορά είναι η υπερεκτίμηση του γεγονότος ότι αυξήθηκαν οι θέσεις της γ.σ ενώ στην πραγματικότητα δεν σταματούν πολύ την μεγάλη αύξηση.

Έχεις 100% αύξηση των αριστούχων (18+) και πολύ καλύτερη επίδοση στα μαθήματα βαρύτητας!
Για όνομα του θεού δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top