[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
ηλεκτρολογους EMΠ ME 18900 πιανουμε τι λετε??
Προσεχέ τι θα δηλώσες... Η σχολή όταν λειτουργεί είναι μια χαρά αλλά δυστυχώς υπολειτουργεί ή είναι κλειστή. Ήταν μια σχολή με κύρος που πλέον έχει καταστραφεί από τους συνδικαλιστές φοιτητές της.


Οι περσινοί επιτυχόντες που κάνανε το λάθος να διαλέξουν τη σχολή εκτός απο την εξεταστική που κινδυνεύουν να χάσουν έχουν χάσει ήδη το καλοκαίρι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Nαι ρε πολυ ανετα... Οι πολιτικοι μηχανικοι δεν εχουν ζητηση τα τελευταια χρονια και οι βασεις καθε χρονια πεφτουν...
Απιθανο να ανεβουν 700 μορια φετος
Μακάρι φίλε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καταλάβει αυτα που λένε για τις μετεγγραφες και οτι θα αυξηθούν οι βασεις εξαιτίας τους, τι εννοούν; Οτι θα δηλώνουν επίτηδες επαρχιακές σχολές για να περάσουν σε μεγάλες πόλεις με περισσότερα μόρια;
Εγώ συγκεκριμένα θέλω αρχιτεκτονική Βόλου που πέρσι είχε 17.100 με σχεδιο και είμαι ήδη πανω απο τη βάση χωρίς το σχεδιο. Πόσο θα μπορούσε να παει; Η Θεσσαλονίκη που πέρσι είχε κάπου στο 19 πόσο θα μπορούσε να αυξηθεί αν λάβουμε υπ'οψιν οτι το γραμμικο σχεδιο ήταν λιγο ζορικο φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Κάποιος για Ιατρική ΑΠΘ? και μια απλή εκτίμηση παρακαλώ :)

Εγώ θα δηλώσω με 19281. Εσύ πόσο έβγαλες; Δεν ξέρω πόσο θα πάει αλλά ακούγεται λίγο πάνω από 19000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Το οτι αυξανονται οι εισακτεοι σε ενα τμημα δε σημαινει οτι δε θα αυξηθει η βαση της σχολης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το οτι αυξανονται οι εισακτεοι σε ενα τμημα δε σημαινει οτι δε θα αυξηθει η βαση της σχολης;

Οχι παντα! Η βαση εξαρταται (απο οσο γνωριζω) απο: 1) τον αριθμο των εισαχτεων 2) απο τις επιδοσεις των υποψηφιων 3) και απο τις προτιμησεις των υποψηφιων (βλεπε βασεις παιδαγωγικων τα τελευταια χρονια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kenpachi

Νεοφερμένος

Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πιθανότητες να ανέβουν οι βάσεις των πολιτικών μηχανικών Βόλου άνω των 500 μορίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανος12396

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος12396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ θα δηλώσω με 19281. Εσύ πόσο έβγαλες; Δεν ξέρω πόσο θα πάει αλλά ακούγεται λίγο πάνω από 19000.

πανω απο 19000 ??? Με τιποτα η θεσσαλονικη δεν θα ανεβει πανω απο 200 μορια ... Αυτο που ακουγεται συγκριτικα με τις βαθμολογιες ειναι οτι η βαση της ιατρικης ΑΠΘ θα ανεβει οριακα ... που θα πει απο 100 μεχρι 200 μορια ... Να φανταστεις οτι μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδα απο τα βαθμολογικα κεντρα διερρεαν συζητησεις που ανεφεραν μεχρι και πτωση της ιατρικης ΑΠΘ ... Συμπερασματικα ομως δεν μπορουμε να ξερουμε τιποτα μεχρι τον Αυγουστο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Grn

Νεοφερμένος

Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
με 18.347 παιζει να πιασω ψυχολογια απθ λετε; στα ορια θα ειμαι λογικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
πανω απο 19000 ??? Με τιποτα η θεσσαλονικη δεν θα ανεβει πανω απο 200 μορια ... Αυτο που ακουγεται συγκριτικα με τις βαθμολογιες ειναι οτι η βαση της ιατρικης ΑΠΘ θα ανεβει οριακα ... που θα πει απο 100 μεχρι 200 μορια ... Να φανταστεις οτι μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδα απο τα βαθμολογικα κεντρα διερρεαν συζητησεις που ανεφεραν μεχρι και πτωση της ιατρικης ΑΠΘ ... Συμπερασματικα ομως δεν μπορουμε να ξερουμε τιποτα μεχρι τον Αυγουστο ...

Σορρυ φιλε τωρα ειδα το ΑΠΘ :p Για Αθηνα εγω μιλουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
με 18.347 παιζει να πιασω ψυχολογια απθ λετε; στα ορια θα ειμαι λογικα...
Κ γω αυτή θα δηλώσω.
Αν κοιτάξεις τις βάσεις δεν έχει ανεβεί τα τελευταία χρόνια πάνω από 18200.
Λογικά θα 'σαι οκ.Αν όχι πιστεύω οριακά.
Ας περιμένουμε και τις στατιστικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ιατρική ΔΠΘ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
ηλεκτρολογοι ΕΜΠ γυρω στο 18.700 νομιζω οτι θα πανε (+300 μορια) συμφωνειτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
με 18.741 μορια που συγκέντρωσα υπάρχει περίπτωση να χάσω μηχανολόγων μηχανικών ΕΜΠ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
με 18.741 μορια που συγκέντρωσα υπάρχει περίπτωση να χάσω μηχανολόγων μηχανικών ΕΜΠ ?

Ενας φιλος μου εγραψε 18743 και θελει μηχανολογους. Μου λεει οτι πιστευει πως δεν περναει. Προσωπικα θεωρω οριακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
πόσο λέτε να πάει η βαση νομικης θεσσαλονίκης;
Βάσει των θεμάτων και μόνο (δεν έχουν βγει ακόμα τα στατιστικά) λογικά θα ανεβεί στα επίπεδα του '12, δηλαδή κάπου στα 18650-18700.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
θα ανεβει δηλ 600 μορια η βαση ? -.- που ειπαν οτι θα ανεβει οριακα ? :P μαααλιστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ενας φιλος μου εγραψε 18743 και θελει μηχανολογους. Μου λεει οτι πιστευει πως δεν περναει. Προσωπικα θεωρω οριακα.

Οριακα ηλεκτρολογους, Ειναι απιθανο να πανε 18800 οι μηχανολογοι. Γυρω στο 18500-18600 θα ειναι. Ηλεκτρολογους ελπιζω να μην πανε πανω απο 18900.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
3o πεδιο 15.017 !! Φυσικοθεραπεια Αιγαιο δε θα ανεβει πολυ η βαση την πιανω ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Παιδια η Επιστημη Υπολογιστων απο 12553 υπαρχει περιπτωση να περασει τα 14153?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top