[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Δεν ειναι δυσκολο, απλα ακολουθεις τα βηματα....Και το αποτελεσμα πρεπει να ειναι πανω κατω το σωστο....
Με μια μικρη αποκλιση....Αν παντως ειχε πιο αναλυτικες βαθμολογιες στους πινακες θα ηταν καλυτερο



Το μονο που δεν πιανει ειναι η ζητηση των σχολων...Δεδομενου οτι η ζητηση ειναι ιδια με περυσι το αποτελεσμα που θα βρεις εχει πολυ μικρη αποκλιση απο το κανονικο....Στο βημα 3, απλα κοιτας στον μπλε πινακα για να καταλαβεις που βρισκεσαι...Ο μπλε πινακας εχει τις σχολες με τα ψηλοτερα μορια (συνεπως και ζητηση)και τους εισακετους που παιρνει η καθεμια....Δηλαδη η πρωτη ας πουμε οτι παιρνει 100, η 2η 200, η 3η 150 υποψηφιους....Ετσι μεχρι την 3η σχολη εχουν απορροφηθει 450 υποψηφιοι...Οποτε ο αριθμος που βλεπεις διπλα απο την καθε σχολη ειναι ο αριθμος των υποψηφιων που εχουν απορροφηθει απο ολες τις παραπανω σχολες και απο αυτην....Εσυ ψαχνεις να βρεις σε ποια σχολη απορροφαται ο αριθμος που βρηκες ως αποτελεσμα,δηλαδη ψαχνεις να βρεις σε ποια σχολη του μπλε πινακα αντιστοιχει ο αριθμος σου, και εσυ πιθανων να πιανεις ολες τις απο κατω σχολες....Ελπιζω να καταλαβες
οχι ενταξει αυτο που λες το καταλαβα,το προβλημα μου ηταν αλλο το οποιο δεν διευκρινιζοταν στο αρθρο,αλλα το συμπληρωσε αυτη που το εγραψε.θελω να ρωτησω κατι αλλο.ενδιαφερομαι για μια σχολη του 3ου και μια του 4ου.για την σχολη του 3ου κοιταω ποσοι με εχουν περασει ΜΟΝΟ στη θετικη και για του 4ου και στη θετικη και στην τεχνολογικη,ετσι δεν ειναι?????????
κατι αλλο.εκανα τη διαδικασια και στη θετικη ειμαι στη θεση 2049,αλλα μουφαινονται παραξενα τα αποτελεσματα.μπορεις να το κανεις για μενα.βιολογια 19.4 χημεια 18.9 γβπ 17.44
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tom100

Νεοφερμένος

Ο tom100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Φιλολογία Αθήνας 17565 (τρίτεκνοι) έχω ελπίδες ?
Πέρυσι οι τρίτεκνοι έπαιζαν στο 17330 και στο 17781 η βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

origo

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
παιδια εχω 17.424 μορια και ειμαι ειδικη κατηγορια τριτεκνος, πιστευετε οτι εχω πιθανοτητες για φιλολογια απθ η παιδαγωγικο απθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
ξερει κανεισ αν μετα την ολοκληρωση των μηχανογραφικων γινοντια καποια αλλα στατιστικα για τισ βασεισ ..;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avra b

Νεοφερμένος

Η avra b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Eχω ακουσει οτι στα Τρικαλα εχουμε το καλυτερο τμημα ΤΕΦΑΑ σε ολη την Ελλαδα και απο αποψη οργανωσης αλλα και εγκαταστασεων....
Εγω στα προτεινω αμα εχεις τη δυνατοτητα να αλλαξεις πολη....Και η φοιτητικη ζωη μια χαρα ειναι εδω, και το κοστος γενικα μικροτερο απο τη Θεσσαλονικη

Κι εγω εχω ακουσει οτι ειναι καλο τμημα και θελω να περασω τρικαλα. Εγω ομως εχω 300 μορια λιγοτερα με τη γενικη σειρα και 100 μορια λιγοτερα με ειδικη κατηγορια. Να το δηλωσω ή δεν προκειται να πεσουν οι βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
πολυτεκνοι για νομικη πωσ λετε να παει? υπρχουν προβλεψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia chtz

Νεοφερμένος

Η Georgia chtz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κι εγω εχω ακουσει οτι ειναι καλο τμημα και θελω να περασω τρικαλα. Εγω ομως εχω 300 μορια λιγοτερα με τη γενικη σειρα και 100 μορια λιγοτερα με ειδικη κατηγορια. Να το δηλωσω ή δεν προκειται να πεσουν οι βασεις?

Δεν χάνεις τίποτα να τα δηλώσεις! :-) και εγώ εκεί θέλω! Νομίζω πως θα πέσει η βάση... μακάρι δηλαδή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avra b

Νεοφερμένος

Η avra b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν χάνεις τίποτα να τα δηλώσεις! :-) και εγώ εκεί θέλω! Νομίζω πως θα πέσει η βάση... μακάρι δηλαδή!!
Εγω οταν εδινα τα αθληματα μιλησα με εναν απο εκει και μου ειπε οτι θα πεσουν. Ολοι λενε οτι γενικα σε ολες τις σχολες θα υπαρξει πτωση το θεμα ειναι ποση θα ειναι αυτη η πτωση.:hmm: Τελος παντων σου ευχομαι να περασεις στη σχολη!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia chtz

Νεοφερμένος

Η Georgia chtz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω οταν εδινα τα αθληματα μιλησα με εναν απο εκει και μου ειπε οτι θα πεσουν. Ολοι λενε οτι γενικα σε ολες τις σχολες θα υπαρξει πτωση το θεμα ειναι ποση θα ειναι αυτη η πτωση.:hmm: Τελος παντων σου ευχομαι να περασεις στη σχολη!!!:)


Μακάρι μακάρι κ συμφοιτητριες ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zouzoula

Νεοφερμένος

Η zouzoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γιατι ενα τμημα με βαση 15378 (εφαρμοσμενη πληροφορικη) συγχωνευται με ενα τμημα με βαση 13053 (διοικησης τεχνολογιας).
Αρα λογικα η βαση της Διοικησης Τεχνολογιας θα "τραβηξει" προς τα κατω την βαση της νεας σχολης,η οποια ειναι ηδη με την περσινη με την εξαιρεση οτι καποια στιγμη σου δινεται η επιλογη να διαλεξεις ως κατευθυνση τη Διοικηση Τεχνολογιας.
Μακάρι η πτώση να είναι τέτοια ώστε να περάσω...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εγω οταν εδινα τα αθληματα μιλησα με εναν απο εκει και μου ειπε οτι θα πεσουν. Ολοι λενε οτι γενικα σε ολες τις σχολες θα υπαρξει πτωση το θεμα ειναι ποση θα ειναι αυτη η πτωση.:hmm: Τελος παντων σου ευχομαι να περασεις στη σχολη!!!:)
Θα πεσουν τα ΤΕΦΑΑ ρε μην αγχωνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Η an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λέτε η Κοινωνιολογία Παντείου να ξεπεράσει τα 16.000-16.100 μόρια; Προσωπικά,πολύ το φοβάμαι..:P
Πέρυσι είχε 15.419 βάση με τη γενική σειρά και επιπλέον έχει μειωθεί κατά 20 άτομα ο αριθμός εισακτέων(όπως και πολλών άλλων σχολών στην Αθήνα που έχουν υψηλότερη βάση από αυτήν και αυτό θα επηρεάσει και την κοινωνιολογία μεταξύ άλλων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Δεν παιζει να ανεβει τοσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Η an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Άλλες χρονιές και με δεδομένο ότι οι της θεωρητικής είχαμε χειρότερες επιδόσεις φέτος σε σχέση με πέρυσι,θα το θεωρούσα κι εγώ απίθανο να αυξηθεί (τουλάχιστον) 600-700 μόρια αλλά λόγω της μείωσης των εισακτέων,είναι δύσκολο να αποκλείσεις αυτό το ενδεχόμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μια ερωτηση θελω να κανω ,εδεινα φετος για δευτερη φορα πανελληνιες και εγραψα 11247 και θελω ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟς ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΕΙ στην ΠΑΤΡΑ ΤΕΙ ! περσι η βαση ηταν 10017 ... αλλα δεν ξερβ αν την πιανω και αυτο με αγχονη αρκετα !!!! εσεις μπορειτε ναΜΟΥ πειτε την γνωμη σας ? τι πιστευεται και εσεις !!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Μια ερωτηση θελω να κανω ,εδεινα φετος για δευτερη φορα πανελληνιες και εγραψα 11247 και θελω ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟς ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΕΙ στην ΠΑΤΡΑ ΤΕΙ ! περσι η βαση ηταν 10017 ... αλλα δεν ξερβ αν την πιανω και αυτο με αγχονη αρκετα !!!! εσεις μπορειτε ναΜΟΥ πειτε την γνωμη σας ? τι πιστευεται και εσεις !!!:hmm:
Ελα ρε και γω για το ιδιο στοχευω:boxing::P
Τα ΤΕΙ αυτα εχουν πολυ μελλον και πιθανον να αναιβουν αλλα δεν κινδυνευουμαι;)
Υπαρχει και ΤΕΙ μηχανολογιας και με 7.000 οποτε μην σκας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κων.

Νεοφερμένος

Η Κων. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ποιες είναι, κατά τη γνώμη σας, οι πιο αξιόπιστες ως τώρα εκτιμήσεις (από εφημερίδες, φροντιστήρια κ.τ.λ.);
Της καθημερινής μου φάνηκαν οι πιο ρεαλιστικές. (ίσως επειδή είχαν τις βάσεις κάπως ψηλότερα από τις περισσότερες άλλες και μ'αρέσει να το βλέπω λίγο πεσσιμιστικά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οκ ενταξη μαλλον θα ανεβουν λιγο , αλλα ειμαι 1200 πανω εγω και θελω μονο πατρα δεν τα θελω τα αλλα πατρα μονο διοτι παιζω εκει Α1 χαντμπολ φετος !!! πιστευω κατα την γνωμη μου 200-- με 400 πανω αυτα !
τωρα δεν ξερω :/ ευχομαι να το πιασωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καποιος αλλος να μας πει την γνωμη του ???

εσεις οι αλλοι τι λετε , να ανεβει πανω απο 1200 ??? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ποιες είναι, κατά τη γνώμη σας, οι πιο αξιόπιστες ως τώρα εκτιμήσεις (από εφημερίδες, φροντιστήρια κ.τ.λ.);
Νομίζω της Καθημερινής είναι πιο ''κοντά'' στην πραγματικότητα..αλλά και πάλι,είναι απλά εκτιμήσεις..:hmm:

https://wwk.kathimerini.gr/kath/edition/gif/300613s26.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top