[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

observer3013

Νεοφερμένος

Ο observer3013 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπερα παιδια,πηρε το ματι μου κατι που επηρεαζει εμμεσως την βαση ολων των σχολων οχι μονο αυτων που αναφερει εδω το ειδα https://www.bloko.gr/swmata-asfaleia...lhmata-eisagwghs-stis-astynomikes-sxoles.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
καλησπερα παιδια,πηρε το ματι μου κατι που επηρεαζει εμμεσως την βαση ολων των σχολων οχι μονο αυτων που αναφερει εδω το ειδα https://www.bloko.gr/swmata-asfaleia...lhmata-eisagwghs-stis-astynomikes-sxoles.html

φιλε δεν νομιζω να επηρεασεο αυτο το γεγονος εδω εχουν γινει αλλα κααλλα οπως προπερσυ με τους πολυτεκνους ου περναγανε ιατρικη νομιζω κατω απο τη βαση.Τελος παντων ξερεις να μου απαντησεις για αυτο που ρωταω εγω σχετικα με τους ημμυ βολου πιο πανω ?απαντησε μου γιατι τοση ωρα κανεις δεν μου απανταει και δεν ξερω γιατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaptainBilly

Νεοφερμένος

Ο CaptainBilly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
φιλε δεν νομιζω να επηρεασεο αυτο το γεγονος εδω εχουν γινει αλλα κααλλα οπως προπερσυ με τους πολυτεκνους ου περναγανε ιατρικη νομιζω κατω απο τη βαση.Τελος παντων ξερεις να μου απαντησεις για αυτο που ρωταω εγω σχετικα με τους ημμυ βολου πιο πανω ?απαντησε μου γιατι τοση ωρα κανεις δεν μου απανταει και δεν ξερω γιατι

KΩΔ. ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΗΣ Λυκειο Βάση 2012 Βάση 2011
297 ΙΑΤPΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝ. ΗΜ. 18635 18327
295 ΙΑΤPΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝ. ΗΜ. 18578 15667
299 ΙΑΤPΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝ. ΗΜ. 18360 17955
301 ΙΑΤPΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΟΛΥΤΕΚΝ. ΗΜ. 18316 17470
300 ΙΑΤPΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΛΑΡΙΣΑ) ΠΟΛΥΤΕΚΝ. ΗΜ. 18309 18137
304 ΙΑΤPΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) ΠΟΛΥΤΕΚΝ. ΗΜ. 18081 17598
302 ΙΑΤPΙΚΗΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) ΠΟΛΥΤΕΚΝ. ΗΜ. 18038 16959

Για να μη λες βλακειες...Οχι δεν ειμαι πολυτεκνος...
Καποια στιγμη ομως πρεπει να μαθουμε οτι η τυχοδιωκτικη και αστηρικτη συκοφαντια δεν ειναι καλο πραγμα.:/:
Ειδικα ,οταν δεν το εχουμε ψαξει και πολυ το ζητημα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
με ρωτα μια φιλη μου αν με 18200 υπαρχει πιθανοτητα να περασει ιατρικη θρακη;
πολλές πιθανότητες πάνω από 70% θα πέσει λογικά 250-400 μόρια η σχολή κατά την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
σκεφτομαι για του χρονου.για τους ηλεκτρολογους μηχανικους στονβοολο αλλα επειδη ο βολος ειναι λιγο μακρια απο εκει που μενω ισχυουν οι μεταγραφες?και κατι αλλο το τμημα αυτο στο βολο εφοσον μετονομαστικε σε ημμυ θα ειναι ισοδυναμο με τα αλλα τμηματα ημμυ?

Oι μεταγραφες δεν ισχυουν...Μονο με αιτηση και αν ικανοποιεις καποια κριτηρια, και παλι ειναι πολυ δυσκολο...
Οσο για τον ημμυ στο Βολο τωρα....Μετα την μετονομασια, απο του χρονου δηλαδη, θα βγαινεις με πτυχιου ηλεκτρολογου μηχανικου...Λογικα ισοδυναμου με το ημμυ σε αλλες πολεις
Αλλα μην το δενεις και κομπο, δεν ξερω ακριβως τι παιζει...Μιας και ειπες οτι δινεις του χρονου, κατσε διαβασε και περνα σε μια σχολη που σου αρεσει και βρισκεται και κοντα στην πολη σου...Μην εχεις σαν πρωταρχικο στοχο το ημμυ στο Βολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
θα μ εξηγησει καποιος γιατι οι μουσουλμανοι μπαινουν με εξεφτελιστικους βαθμους σχεδον παντου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
θα μ εξηγησει καποιος γιατι οι μουσουλμανοι μπαινουν με εξεφτελιστικους βαθμους σχεδον παντου?
δεν μπαινουν οι μουσουλμανοι αλλα οι πομακοι της θρακης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insider

Νεοφερμένος

Ο Insider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ωραια αναγωγη στατιστικων εκαναν στον ελεθερο τυπο. Ακομα γελαω...
Εβαλαν την φαρμακευτικη αθηνας 18.000 επειδη προφανως μετρησαν 1320 θεσεις μεχρι εκει και οι αριστουχοι ειναι 1384 απο 18-20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
δηάδη πιστευεισ οτι ισχυουν αυτα του ελευθερου τυπου?ειδικα στο τριτο ειναι λεσ και τα εχουν κανει στην τυχη?..

ρε παιδια αν η φαρμακευτικη αθηνα παει στο 18000 η πατρα που θα παει 17800;;; δηλαδη η φαρμακευτικη στη πατρα θα πεσει 400 μορια και η ιατρικη στη θρακη μονο 200;;; ουτε με σφαιρεσ δνε το πιστευω ειναι εντελως στη τυχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Αφού οι αριστούχοι (18-20) είναι λιγότεροι ακόμη κι από το '11. ._.
ναι ομως οι εισακτεοι ειναι -80 σε σχεση με περσυ,αυτο που δεν καταλαβαινουν ομως οι εκτιμητες των βασεων ειναι οτι οι νομικες αθηνας και θεσσαλονικης γεμιζουν πρωτες οποτε εαν εχουν αυτες μειωση θα εχει και αυτη του δπθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εκτιμησεις για τη λογοθεραπεια Ιωαννινων θελω.

ευχαριστω :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ναι ομως οι εισακτεοι ειναι -80 σε σχεση με περσυ,αυτο που δεν καταλαβαινουν ομως οι εκτιμητες των βασεων ειναι οτι οι νομικες αθηνας και θεσσαλονικης γεμιζουν πρωτες οποτε εαν εχουν αυτες μειωση θα εχει και αυτη του δπθ
Ε, και σε ΕΚΠΑ και ΑΠΘ είναι +15 αντίστοιχα. Επίσης, δεν έχουν υπολογίσει το ότι λόγω κρίσης, πολλοί από Αθήνα, αν δεν περάσουν στη Νομική ΕΚΠΑ, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δηλώσουν κάποια άλλη σχολή, για να αποφύγουν περαιτέρω έξοδα. Το ίδιο ισχύει για τους κατοίκους της Θεσσαλονίκης, της Θράκης, και των περιφερειακών πόλεων/επαρχιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εμενα στις εκτιμήσεις των εφημερίδων μου φάνηκε πως επέλεξαν για κάθε σχολή ένα τυχαίο αριθμο από 500 εώς 1000 και τον παορυσίασαν ως την πτώση που θα έχει το τμήμα.
Άντε βρες τώρα μου φάνηκε πολύ υπερβολικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δεν μπαινουν οι μουσουλμανοι αλλα οι πομακοι της θρακης
οι μουσουλμανοι της θρακης μπαινουν...τωρα εχω την εντυπωση επειδη ειναι μειονοτητα...και επισης πολλοι απο αυτους δεν μιλουν ελληνικα στο σπιτι τους αλλα τουρκικα,οποτε εχουν μια παραπανω δυσκολια στις πανελληνιες. Εξαλλου οι θεσεις που προσφερονται γι' αυτους ειναι ελαχιστες, οποτε και σε αυτους υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
οι μουσουλμανοι της θρακης μπαινουν...τωρα εχω την εντυπωση επειδη ειναι μειονοτητα...και επισης πολλοι απο αυτους δεν μιλουν ελληνικα στο σπιτι τους αλλα τουρκικα,οποτε εχουν μια παραπανω δυσκολια στις πανελληνιες. Εξαλλου οι θεσεις που προσφερονται γι' αυτους ειναι ελαχιστες, οποτε και σε αυτους υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος.

καταλαβα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
δηάδη πιστευεισ οτι ισχυουν αυτα του ελευθερου τυπου?ειδικα στο τριτο ειναι λεσ και τα εχουν κανει στην τυχη?..

ρε παιδια αν η φαρμακευτικη αθηνα παει στο 18000 η πατρα που θα παει 17800;;; δηλαδη η φαρμακευτικη στη πατρα θα πεσει 400 μορια και η ιατρικη στη θρακη μονο 200;;; ουτε με σφαιρεσ δνε το πιστευω ειναι εντελως στη τυχη

Πιο μεγαλη ειναι η ζητηση στις ιατρικες παρα στις φαρμακευτικες....Παντως αυτες οι εκτιμησεις ηταν πιο κοντα στην πραγματικοτητα απο ολες τις αλλες...Μια χαρα μου φαινονται εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρανιααα

Νεοφερμένος

Η Ρανιααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ναι ομως οι εισακτεοι ειναι -80 σε σχεση με περσυ,αυτο που δεν καταλαβαινουν ομως οι εκτιμητες των βασεων ειναι οτι οι νομικες αθηνας και θεσσαλονικης γεμιζουν πρωτες οποτε εαν εχουν αυτες μειωση θα εχει και αυτη του δπθ

πάντως και το 2011 υπήρξε μείωση των εισακτέων (-100) στη νομικη θράκης σε σχέση με το 2010 αλλα η βάση και εκει κατέβηκε όπως και σε αθήνα και θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

junie

Νεοφερμένος

Η junie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
πάντως και το 2011 υπήρξε μείωση των εισακτέων (-100) στη νομικη θράκης σε σχέση με το 2010 αλλα η βάση και εκει κατέβηκε όπως και σε αθήνα και θεσσαλονίκη...
μακαρι να συμβει το ιδιο και φετος...ας ελπισουμε οτι η νομικη θεσσαλονικης θα κατεβει στα επιπεδα του 2011
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top