[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
εγώ έχω 18493 μόρια στο 3ο και έχω δηλώσει πρώτη επιλογή οδοντιατρική θεσσαλονίκης η οποία πέρυσι έιχε βάση 18355. πως τα βλέπετε;

θεωρω πως εισαι μεσααα!στο 3ο εχουν πει για βασεις ιδιες με περυσι περιπου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
εγώ έχω 18493 μόρια στο 3ο και έχω δηλώσει πρώτη επιλογή οδοντιατρική θεσσαλονίκης η οποία πέρυσι έιχε βάση 18355. πως τα βλέπετε;
εγώ πιστεύω μέσα είσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
και εγω συμφωνω με τους απο πανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Επίσης για τις βάσεις είπε για πρωτοφανές φαινόμενο ότι οι υποψήφιοι δηλώνουν κυρίως σχολές κέντρου και όχι περιφέρειας. Στις ιατρικές των ανώτατων κέντρων θα έχουμε άνοδο στην περιφέρεια πτώση.
Για τα παδαγωγικά είπαν πτώση στα περιφερικά
Μεγάλες ανόδους στις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές

Γενικά θα υπάρχει μεγάλη πτώση στην περιφέρεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
το δα κι εγώ τώρα...Ανοδο λεει για Παιδαγωγικο Αθήνας και Θεσσαλονίκης και πτώση στα της περιφέρειας :mad: shit :mad:
για αθηνα ενδιαφερεσαι;;
δηλαδη αν ισχυει αυτο(λεμε τωρα...) καλυπτει και την πτωση 122 μοριων στην κρητη που θελω εγω;;;ή εννοουσε πιο μικρη πτωση;;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
για αθηνα ενδιαφερεσαι;;
δηλαδη αν ισχυει αυτο(λεμε τωρα...) καλυπτει και την πτωση 122 μοριων στην κρητη που θελω εγω;;;ή εννοουσε πιο μικρη πτωση;;;:worry:
ΣΙΓΟΥΡΑ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
παιδια κανεις εδω για ιστορικο αρχαιολογικο ιωαννινων με 10% ??
εχω πολυ αγωνια..κ 13 200 μορια πουυ δν ξερω αν φτανουν!!!!! τι λετε??

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=97830

Καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Επίσης για τις βάσεις είπε για πρωτοφανές φαινόμενο ότι οι υποψήφιοι δηλώνουν κυρίως σχολές κέντρου και όχι περιφέρειας. Στις ιατρικές των ανώτατων κέντρων θα έχουμε άνοδο στην περιφέρεια πτώση.
Για τα παδαγωγικά είπαν πτώση στα περιφερικά
Μεγάλες ανόδους στις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές

Γενικά θα υπάρχει μεγάλη πτώση στην περιφέρεια
Δηλαδη καποιος απο την κρητη,φετος θα δηλωσει αθηνα ή καποιος απο τα ιωαννινα θα δηλωσει θεσσαλονικη;Υποτιθεται με την οικονομικη κριση θα ειχαμε ανοδο στα περιφερειακα τμηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δηλαδη καποιος απο την κρητη,φετος θα δηλωσει αθηνα ή καποιος απο τα ιωαννινα θα δηλωσει θεσσαλονικη;Υποτιθεται με την οικονομικη κριση θα ειχαμε ανοδο στα περιφερειακα τμηματα.

Δεν ειναι λογικο να γινει αυτο που ειπαν στη νετ;Η αθηνα/θεσαλλονικη εχει τον ιδιο πληθυσμο με κρητη/ιωαννινα;Εαν καποιος εχει συγκεντρωση πχ στο 4ο πεδιο 18.600 για παραδειγμα και θελει ΗΜΜΥ ΕΜΠ(Αθηνα) και δεν το πιασει,λογο τησ κρισης δεν θα δηλωσει ΗΜΜΥ πατρας/θεσαλλονικης/ξανθης,αλλα πολιτικους,μηχανολογους,ναυπηγους..απο τους 100.000 υποψηφιους που εδιναν φετος οι 60.000 θα ηταν απο αθηνα/θεσσαλονικη...Αρα δεν ειναι λογικο αυτο που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Δηλαδη καποιος απο την κρητη,φετος θα δηλωσει αθηνα ή καποιος απο τα ιωαννινα θα δηλωσει θεσσαλονικη;Υποτιθεται με την οικονομικη κριση θα ειχαμε ανοδο στα περιφερειακα τμηματα.

Το σκεπτικό είναι άλλο. Κάποιος που άλλες χρονιές θα δήλωνε π.χ 1η επιλογή Νομική Αθήνας και 2η επιλογή Νομική Κομοτηνής, τώρα θα προτιμήσει να δηλώσει ως 2η επιλογή π.χ. Παιδαγωγικό Αθήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Στείλτε μου λίγο λινκ να δω τις εκτιμήσεις του edu, γιατί δε το βρίσκω.
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vroula

Νεοφερμένος

Η vroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δηλαδη καποιος απο την κρητη,φετος θα δηλωσει αθηνα ή καποιος απο τα ιωαννινα θα δηλωσει θεσσαλονικη;Υποτιθεται με την οικονομικη κριση θα ειχαμε ανοδο στα περιφερειακα τμηματα.

Σκέψου πως στην Αθήνα πχ υπάρχουν περισσότεροι μαθητές από ότι στην Ρόδο πχ. Πολλοί θα προτιμήσουν τον τόπο διαμονής τους φέτος λόγω της κρίσης....Έτσι θα γλιτώσουν το ενοίκιο...

Στείλτε μου λίγο λινκ να δω τις εκτιμήσεις του edu, γιατί δε το βρίσκω.
Ευχαριστω

Για ποια πεδία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.

vroula

Νεοφερμένος

Η vroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Για ποιες σχολές; Γιατί δεν μπορώ να κάτω επισύναψη αρχείου.... :hmm:

Εχεις πμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eγω κυριως μιλησα για τις υψηλοβαθμες σχολες.Δηλαδη αν καποιος απο την κρητη παλιοτερα προτιμουσε το ΕΜΠ,φετος παρολο που εχει συγκεντρωσει τα απαραιτητα μορια δεν θα προτιμησει να παει στην αντιστοιχη σχολη στην Κρητη;Με αυτη τη λογικη γιατι να μην υπαρξει ανοδος και στα περιφερειακα τμηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Eγω κυριως μιλησα για τις υψηλοβαθμες σχολες.Δηλαδη αν καποιος απο την κρητη παλιοτερα προτιμουσε το ΕΜΠ,φετος παρολο που εχει συγκεντρωσει τα απαραιτητα μορια δεν θα προτιμησει να παει στην αντιστοιχη σχολη στην Κρητη.Με αυτη τη λογικη γιατι να μην υπαρξει ανοδος και στα περιφερειακα τμηματα;

Δε θα προτιμήσει ή θα προτιμήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Eγω κυριως μιλησα για τις υψηλοβαθμες σχολες.Δηλαδη αν καποιος απο την κρητη παλιοτερα προτιμουσε το ΕΜΠ,φετος παρολο που εχει συγκεντρωσει τα απαραιτητα μορια δεν θα προτιμησει να παει στην αντιστοιχη σχολη στην Κρητη.Με αυτη τη λογικη γιατι να μην υπαρξει ανοδος και στα περιφερειακα τμηματα;

Γιατί τα παιδιά στην Κρήτη είναι πολύ λιγότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γιατί τα παιδιά στην Κρήτη είναι πολύ λιγότερα...
Μα δεν ειπα να φτασουν οι σχολες στα επιπεδα της Αθηνας και της Θεσσαλονικης.Αριστουχοι ομως υπαρχουν παντου,οχι μονο στην Αθηνα.Απλως στα μεγαλα αστικα κεντρα ειναι περισσοτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Eγω κυριως μιλησα για τις υψηλοβαθμες σχολες.Δηλαδη αν καποιος απο την κρητη παλιοτερα προτιμουσε το ΕΜΠ,φετος παρολο που εχει συγκεντρωσει τα απαραιτητα μορια δεν θα προτιμησει να παει στην αντιστοιχη σχολη στην Κρητη;Με αυτη τη λογικη γιατι να μην υπαρξει ανοδος και στα περιφερειακα τμηματα;

βασικα τα παιδια της αθηνας και της θεσ/νικης θα προτιμησουν να μεινουν στις πολεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top