[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Εγώ που είμαι 30 ακριβώς μόρια πάνω από την περυσινή βάση της ειδικής κατηγορίας, και οι βάσεις θα ανέβουν;:cry_x:

Ποια σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ρε,εγω περσι ημουν 435 μορια κατω απ'την προπερσινη βαση της σχολης μου που το 2009 ειχε πεσει 500 μόρια κιολας,οποτε ολο το καλοκαιρι αγωνιουσα και θεωρουσα οτι δε θα περνουσα οριακα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ρε,εγω περσι ημουν 435 μορια κατω απ'την προπερσινη βαση της σχολης μου που το 2009 ειχε πεσει 500 μόρια κιολας,οποτε ολο το καλοκαιρι αγωνιουσα και θεωρουσα οτι δε θα περνουσα οριακα;
εγώ είμαι 370 κάτω απ το Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης...το χω διαγράψει απ το μυαλό μου...δε νομίζω ότι θα πέσει τόσο...κι αν πέσει δεν πρόκειται τόσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Κι εγω ετσι ελεγα περσι,κρατα μια πισινη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Κι εγω ετσι ελεγα περσι,κρατα μια πισινη.
μμμ δύσκολο...προς το παρόν νιώθω φοιτητής του Ιστορικού Αρχαιολογικού και το χω βάλει και δίπλα :P τώρα αν προκύψει θα χαρώ πολύ αν και δε το βλέπω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Savvina_edw

Νεοφερμένος

Η Savvina_edw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
......Εισαι μεσα..........οριακη αυξηση η και μειωση λενε ολοι.....οριακη=50 μορια!
Εγω που ειμαι 165 μορια πανω απο το συγκεκριμενο δλδ , χωρις ειδ. κατηγορια τι να πω..........

Λες εεε....μακαρι...βασικα εχω δηλωσει πιο πανω οικονομικο παπει αλλα πρεπει να πεσει 150 μορια...οποτε αυτο το εχω ξεγραψει αν και μ αρεσει περισσοτερο...αντε να δουμε...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

always the sun

Νεοφερμένος

Η always the sun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για οσους απαντησαν καπως,οπως ειπε κ μια κοπελα απλα γνωμες λεμε εδω κ αυτο ζηταω κ εγω απο ο,τ εχουμε ακουσει ολοι μας...

κανεις δεν ξερει κ δν μπορει ν προβλεψει τιποτα με τις βασεις φυσικα καθε χρονο πολλα θ ακουγονται
αλλα υπομονη μεχρι ν βγουν ...κοντευουν οι μερες αντε ν δουμε...καλα αποτελεσματα να εχουμε ολοι μας!!
κι αν δν περασουμε εκει π θελουμε ακριβως στ μερο ή στ 2η επιλογη μας δν σκαμε υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα
κοιταξτε οπου περασετε ν περνατε καλα!!! κ αν δν σας αρεσει η σχολη εν τελει γ αυτο εχουμε κ αλλη ευκαιρια ν ξαναδωσουμε
παθουσα εδω!!:P



Καλη επιτυχια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
παιδια εγω αυτο που φοβαμαι ειναι μην βγει ο κουτρουμπελησ ο βλακασ αληθησ..την βαψαμε ολοι σχεδον!!!!!!!!!:( θα τον κρεμασω αναποδα...εγω αυτον τοσα χρονια δεν τον ηξερα φετοσ τι το θελα και τον εμαθα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
παιδια εγω αυτο που φοβαμαι ειναι μην βγει ο κουτρουμπελησ ο βλακασ αληθησ..την βαψαμε ολοι σχεδον!!!!!!!!!:( θα τον κρεμασω αναποδα...εγω αυτον τοσα χρονια δεν τον ηξερα φετοσ τι το θελα και τον εμαθα?:hmm:
Αν βγουν αληθινά αυτά που λέει, αυτός θα φταίει; Ίσα ίσα που θα έχει κάνει και σωστή δουλειά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αν βγουν αληθινά αυτά που λέει, αυτός θα φταίει; Ίσα ίσα που θα έχει κάνει και σωστή δουλειά! :P
Μα είναι τραγικές οι εκτιμήσεις του...Παιδαγωγικό Ιωαννίνων 18510???:eek: είμαστε σοβαροι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
νομική πόσο δίνει?? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Μα είναι τραγικές οι εκτιμήσεις του...Παιδαγωγικό Ιωαννίνων 18510???:eek: είμαστε σοβαροι;
Μα δεν λέω γι' αυτό, απαντώ στην xristina elen που θα τον κρεμάσει αν βγουν αληθινές οι βάσεις που προέβλεψε αυτός! :P Σοβαρά τώρα, τόσο έδωσε για Γιάννενα;;; 2000 πάνω;;:confused: Ωραία, μάλλον δεν θα τον κρεμάσει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
νομική πόσο δίνει?? :worry:
Aθήνα 18850
Θεσσαλονίκη 18750
Κομοτηνή 18290

Μα δεν λέω γι' αυτό, απαντώ στην xristina elen που θα τον κρεμάσει αν βγουν αληθινές οι βάσεις που προέβλεψε αυτός! :P Σοβαρά τώρα, τόσο έδωσε για Γιάννενα;;; 2000 πάνω;;:confused: Ωραία, μάλλον δεν θα τον κρεμάσει! :P

τώρα που τις κοίταξα ξανά το κατέβασε...16510...όπου και πάλι το θεωρώ υψηλό γιατί της περιφέρειας λένε ότι θα πέσουν αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγνωστος Χ

Νεοφερμένος

Ο My Law αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά του ischool! Είμαι καινούργιο μέλος. Αναμένοντας την ανακοίνωση των βάσεων, είμαι αρκετά αγχωμένος. Στις Πανελλήνιες Εξετάσεις πήγα αρκετά καλά, συγκεντρώνοντας 18904 μόρια στο πρώτο επιστημονικό πεδίο. Η πρώτη επιλογή μου στο μηχανογραφικό ήταν η Νομική Σχολή Αθηνών. Διαβάζοντας τις εκτιμήσεις που βγαίνουν αντιλαμβάνομαι ότι τα πράγματα είναι ρευστά, λόγω της <<στροφής>> των αριστούχων της Θεωρητικής κατεύθυνσης προς τα νομικά τμήματα. Εσείς τι πιστεύετε και τι γνωρίζετε επί του θέματος; Πάντως σας εύχομαι καλή φοιτητική ζωή και καλή σταδιοδρομία σ' αυτό που επιλέξατε!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
τώρα που τις κοίταξα ξανά το κατέβασε...16510...όπου και πάλι το θεωρώ υψηλό γιατί της περιφέρειας λένε ότι θα πέσουν αρκετά...
Δεν παίζει, πρέπει να είχε γίνει τυπογραφικό... Πιστεύω δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να θεωρεί άνθρωπος ότι θα πάει το Πιαδαγωγικό Ιωαννίνων όσο ήταν το 2010 της Αθήνας.... Πιο δύσκολα θέματα, μειωμένη ζήτηση, επαρχία...
Όντως,και το 16510 είναι κάπως υψηλό, αλλά τουλάχιστον πιο λογικό!! Κατ' εμέ, οι βάσεις των Παιδαγωγικών θα έχουν ανάλογες μειώσεις με τις περσινές, αλλά λίγο μικρότερες.
Μήπως μπορείς να μου πεις πόσο δίνει τα άλλα; Αθήνα; Αν σου είναι εύκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά του ischool! Είμαι καινούργιο μέλος. Αναμένοντας την ανακοίνωση των βάσεων, είμαι αρκετά αγχωμένος. Στις Πανελλήνιες Εξετάσεις πήγα αρκετά καλά, συγκεντρώνοντας 18904 μόρια στο πρώτο επιστημονικό πεδίο. Η πρώτη επιλογή μου στο μηχανογραφικό ήταν η Νομική Σχολή Αθηνών. Διαβάζοντας τις εκτιμήσεις που βγαίνουν αντιλαμβάνομαι ότι τα πράγματα είναι ρευστά, λόγω της <<στροφής>> των αριστούχων της Θεωρητικής κατεύθυνσης προς τα νομικά τμήματα. Εσείς τι πιστεύετε και τι γνωρίζετε επί του θέματος; Πάντως σας εύχομαι καλή φοιτητική ζωή και καλή σταδιοδρομία σ' αυτό που επιλέξατε!!! :)

κατά πάσα πιθανότητα είσαι μέσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά του ischool! Είμαι καινούργιο μέλος. Αναμένοντας την ανακοίνωση των βάσεων, είμαι αρκετά αγχωμένος. Στις Πανελλήνιες Εξετάσεις πήγα αρκετά καλά, συγκεντρώνοντας 18904 μόρια στο πρώτο επιστημονικό πεδίο. Η πρώτη επιλογή μου στο μηχανογραφικό ήταν η Νομική Σχολή Αθηνών. Διαβάζοντας τις εκτιμήσεις που βγαίνουν αντιλαμβάνομαι ότι τα πράγματα είναι ρευστά, λόγω της <<στροφής>> των αριστούχων της Θεωρητικής κατεύθυνσης προς τα νομικά τμήματα. Εσείς τι πιστεύετε και τι γνωρίζετε επί του θέματος; Πάντως σας εύχομαι καλή φοιτητική ζωή και καλή σταδιοδρομία σ' αυτό που επιλέξατε!!! :)
Γεια σου!Οπως είχα πει ξανά και σε κάποιον άλλον υποψήφιο αν τυχόν και ανέβει η βάση Νομικής Αθηνών πάνω από 19,000 χαλάλι της γιατί θα πρέπει να είμαστε πολύ περήφανοι που έχουμε ένα τόσο καλό τμήμα Νομικής στην Ελλάδα :Ρ
Πιστεύω ότι 99,9% είσαι μέσα!
Δεν παίζει, πρέπει να είχε γίνει τυπογραφικό... Πιστεύω δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να θεωρεί άνθρωπος ότι θα πάει το Πιαδαγωγικό Ιωαννίνων όσο ήταν το 2010 της Αθήνας.... Πιο δύσκολα θέματα, μειωμένη ζήτηση, επαρχία...
Όντως,και το 16510 είναι κάπως υψηλό, αλλά τουλάχιστον πιο λογικό!! Κατ' εμέ, οι βάσεις των Παιδαγωγικών θα έχουν ανάλογες μειώσεις με τις περσινές, αλλά λίγο μικρότερες.
Μήπως μπορείς να μου πεις πόσο δίνει τα άλλα; Αθήνα; Αν σου είναι εύκολο...
το χει ανεβάσει σε σχέση με πέρυσι...το χει 17880 ...εγω θέλω να πιστεύω ότι θα πέσουν :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγνωστος Χ

Νεοφερμένος

Ο My Law αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Απλά έχω παρατηρήσει ότι όσο περνάει ο καιρός οι αναλυτές ανεβάζουν την βάση της Νομικής Αθήνας, κάτι που με ανησυχεί. Επομένως, θα πρέπει να περιμένουμε την μέρα της ανακοίνωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Απλά έχω παρατηρήσει ότι όσο περνάει ο καιρός οι αναλυτές ανεβάζουν την βάση της Νομικής Αθήνας, κάτι που με ανησυχεί. Επομένως, θα πρέπει να περιμένουμε την μέρα της ανακοίνωσης.
Πλέον οι δύο επικρατούσες εκτιμήσεις για την Νομική Αθηνών είναι:
1)άνοδος 50-200 μόρια για το πρώτο επιστημονικό πεδίο(άρα για την Νομική)
2)18.850(εκτίμηση αυτού του Κουτρουμπέλη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γεια σου!Οπως είχα πει ξανά και σε κάποιον άλλον υποψήφιο αν τυχόν και ανέβει η βάση Νομικής Αθηνών πάνω από 19,000 χαλάλι της γιατί θα πρέπει να είμαστε πολύ περήφανοι που έχουμε ένα τόσο καλό τμήμα Νομικής στην Ελλάδα :Ρ
Bλακεια ειπες.Η βαση μιας σχολης εξαρταται απο τη δυσκολια των θεματων και τη ζητηση και οχι απο την υποτιθεμενη ποιοτητα των μαθητων.
Ειτε 18 ειτε 19 σε νομικες πανε παντα οι αριστουχοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top