[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
πως βλεπετε τις βασεις της αγγλικης φιλολογιας? τι εχετε ακουσει ή τι πιστευετε? θα σκασω μεχρι τελος αυγουστου.........:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
λοιπόν δεν ξέρω ποιος είναι αυτός ο κύριος Κουτρουμπέλης πάντως πολύ φουσκωμενα τα δείχνει τα πράγματα στ 1 πεδίο!!μας έκαψε αν είναι δυνατόν!!!έχω 17550 και έχω βάλει πρώτη επιλογή φιλολογία αθηνας η οποια σύμφωνα με αυτόν εκτιμάται 17710[χριστός...]!!!
συγγνώμη αλλα το 2009 που η αριστούχοι ήταν περισσότεροι από εμάς η φιλολογία ανέβηκε μονο 150 μόρια και από το 2010 που πάλι ήταν περισσότεροι η αριστούχοι μονο 50 μόρια είχαμε άνοδο...το λέτε όμως εσείς τη πιάνω τη φιλολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
γενικά στο edu4u φέτος ειδικά έχω δει τρελά πράματα χριστίνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GProkias

Νεοφερμένος

Ο GProkias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλημερα σας ειμουν υποψηφιος στις πανελληνιες εξετασεις του 2012 και ο βαθμος μου ηταν 10200 μορια.
Ακομη ειμαι πολυτεκνος με 5 τεκνα και ανοικω στην ειδικη κατηγορια, σκεφτομαι για το πολυτεχνειο της Κρητης στα Χανια Ηλεκτρολογων μηχανολογων ΗΥ.

Επισης στο μηχανογραφικο μου δηλωσα αρχικα (σε ολες τις πολοις της Ελλαδος ξεκινοντας απο τα κεντρα):
Ηλεκτρολογων μηχανολογων ΗΥ
Μηχανολογων Μηχανικων
Μηχανικων Παραγωγης και δοιηκησης πολυτεχνειο
Πολιτικος Μηχανικος
Αγρονομων Τοπογραφων
Μεταλειων Μεταλουργων
Ναυπηγων
Ολες τις Πληροφωρικες
και τελος εβαλα ΑΣΠΑΙΤ και καποια αλλα ΤΕΙ.

Λοιπον, θα ηθελα να μου πειται τη γνωμη σας σημφωνα με την εκτιμηση σας αν εχω πιθανοτητες να πιασω το ΗΛΕΚΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΗΥ στα Χανια, να τονισω οτι η βαση του τελευταιου πολυτεκνου περισυ ηταν το 8266 μορια.
Τελικα εχω πιθανοτητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
πως βλεπετε τις βασεις της αγγλικης φιλολογιας? τι εχετε ακουσει ή τι πιστευετε? θα σκασω μεχρι τελος αυγουστου.........:verymad:
συμφωνα με κατι εκτιμησεις που διαβασα ,αναμενεται πτωση γυρω στα 300-400 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

v90

Νεοφερμένος

Η v90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλημερα.. :) να ρωτησω κατι... με 18460 (χωρις κοινωνινικα κριτηρια) μπαινω νομικη κομοτηνης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εχω τουλάχιστον δεύτερη επιλογή φιλοσοφίας παιδαγωγικής και ψυχολογίας το οποιο ήθελα να δηλώσω πρώτο αλλα m έπεισαν ότι και καλά δε θα βρω δουλειά στ μέλλον!!!
όλοι γνωρίζουμε τη μάχη φιλολόγων και ΦΠΨδων!!!κρίμα πάντως άτομα p αγαπούν πολύ μια σχολη να t χάνουν για λίγα μόρια και η μπαίνουν μέσα σ αυτές άλλοι που ίσως
και η μη αξίζουν!!!συχνότατο φαινόμενο έτσι???

σε λίγο θα δούμε το ΦΠΨ αθηνας 1000 μόρια ανεβασμένο από αυτόν!!!μήπως θα μας ανεβάσει και το τει πιο πάνω και από ιατρική??τσατίστηκα τώρα!!!
αν είναι "τοσοα" "ξιοπιστος" γιατί δε βγαίνει στη τηλεόραση να τα πει?ο κύριος κατσίκας που βγαίνει κάθε χρόνο και είναι πιο αξιόπιστος από αυτόν μίλησε για άνοδο 50-200 μόρια στ 1 πεδίο!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:ελπίζω η ισχύουν τα δικά του λεγόμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
λοιπόν δεν ξέρω ποιος είναι αυτός ο κύριος Κουτρουμπέλης πάντως πολύ φουσκωμενα τα δείχνει τα πράγματα στ 1 πεδίο!!μας έκαψε αν είναι δυνατόν!!!έχω 17550 και έχω βάλει πρώτη επιλογή φιλολογία αθηνας η οποια σύμφωνα με αυτόν εκτιμάται 17710[χριστός...]!!!
συγγνώμη αλλα το 2009 που η αριστούχοι ήταν περισσότεροι από εμάς η φιλολογία ανέβηκε μονο 150 μόρια και από το 2010 που πάλι ήταν περισσότεροι η αριστούχοι μονο 50 μόρια είχαμε άνοδο...το λέτε όμως εσείς τη πιάνω τη φιλολογία?
σκεψου ομως οτι τοτε πηγαινα αριστοι μαθητες στα παιδαγωγικα για να δουλεψουν.στην αθηνα και στη θεσσαλονικη ειχαν οσο και η νομικες μπορει και λιγα μορια παραπανω ενω το χαμηλοτερο παιδαγωγικο ηταν 17.700 κατι στη ροδο η στην φλωρινα.πιστευω οτι οι καλες σχολες οπως η φιλολογια θα ανεβουν σε αθηνα και θεσσαλονικη.ξερει κανεις ποσοι ηταν στην κλιμακα 18-20 στο πρωτο πεδιο το 2009 και 2010?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Το 2009 ήταν μεγαλύτερη η κλίμακα 18-20 από t δικη μας ενώ t 2010 μικρότερη..ακριβώς δεν ξέρω να σου πω...σύμφωνο για αυτό που είπες αλλα εφόσον πλέον τα παιδαγωγικα δεν έχουν ζήτηση γιατί δεν κατεβαίνει η βάση τους και αντθετως αυξάνεται και φέτος??η φιλολογία πέρσι δεν είχε ζήτηση για αυτό έπεσε και 500 μόρια...όλα εξαρτώνται από τη ζήτηση νομίζω και από τις θέσεις που προσφέρει η κάθε σχολη...θυμηθείτε ότι το 2010 όλοι μίλησαν για κατάπτωση των βάσεων επειδή δεν είχαν γράψει καλά τα παιδιά και κατέληξε να ανεβούν σ όλα τα παιδιά τελικά!!!δεν μπορείς να προβλέψεις τίποτα μου φαίνεται

απλά είναι περίεργο να ανεβεί η φιλολογία 450 μόρια μέσα σ μια χρονια!!!και απ ότι ακούω δεν έχει πια τόση ζήτηση όσο παλαιότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
απλά είναι περίεργο να ανεβεί η φιλολογία 450 μόρια μέσα σ μια χρονια!!!και απ ότι ακούω δεν έχει πια τόση ζήτηση όσο παλαιότερα
Η φιλολογία πέρυσι δεν ήταν ότι δεν είχε ζήτηση απλά λόγω δύσκολων θεμάτων υποχώρησε η βάση της όπως και σε όλες τις υπόλοιπες σχολές....Και εμένα μου φαίνεται υπερβολική η βάση που δίνει για τις φιλολογίες ειδικά αθήνα και θεσ/νικη:hmm::hmm:....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ναι φυσικα ηταν τσουχτερα τα θεματα αλλα γενικα απο ατομα π γνωριζω οι πιο πολλοι πλεον προτιμουν τ ΦΠΨ και τ ιστορικο παρα τ φιλολογια...
και εγω κανονικα φπψ θα βαζα πρωτο αλλα μ ειπαν οτι δν ειναι και κανενα σοβαρο πτυχιο και απογοητευτηκα γτ μ αρεσε πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΥ

Νεοφερμένος

Η ΝΙΚΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εκτιμηση για αρχιτ.Χανια

ποσα μορια και η αρχιτ.βολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Να postarw κι εγω καποιες ενδεικτικες βασεις για το 5ο πεδιο απο τον Ελευθερο Τυπο:
Χρηματοοικονομικης ΟΠΑ: 17900
Στατιστικης Πειραια:14300
Μαρκετινγκ ΟΠΑ:16850
Οικονομικο Αθηνας:15100 (μπαινω :D)
Οικονομικο Θεσσαλιας:14350
Διοικηση Επιχειρησεων Πατρας:13912
Διοικηση Επιχειρησεων Αιγαιου:11950
Αγροτικης Οικονομιας ΓΠΑ:13600
Αγροτικης Αναπτυξης Ορεστιαδας:11350
Οργ.Αθλητισμου Σπαρτης:10150

ΥΓ:Επειδη διαβασα για μερικους που θελουνε Ναυτιλιακες οικ. σπουδες στο ΠΑΠΕΙ , που εχει ειδικο μαθημα , και στο edu4u ειπανε οτι θα πεσουνε οι βασεις...απολυτως φυσικο καθως τα αγγλικα καψανε κοσμο φετος....15-20 περσυ ηταν γυρω στο 30% των μαθητων ενω φετος 10-11%.Π.χ. περσυ εγω ειχα γραψει 17.8 ενω φετος 14.3 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
μηπωσ κανεισ εχει μαθει πωσ θα κυμανθουν οι βασεισ σε φιλολογια και ΦΠΨ αθηνων περα απο αυτα π λεει τ edu4u!!!αν βρειτε κτ ενημερωστε μ σασ παρακαλω!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ναι φυσικα ηταν τσουχτερα τα θεματα αλλα γενικα απο ατομα π γνωριζω οι πιο πολλοι πλεον προτιμουν τ ΦΠΨ και τ ιστορικο παρα τ φιλολογια...
και εγω κανονικα φπψ θα βαζα πρωτο αλλα μ ειπαν οτι δν ειναι και κανενα σοβαρο πτυχιο και απογοητευτηκα γτ μ αρεσε πολυ!!!
Έπρεπε να το βάλεις αφού σου άρεσε....!!!! Άλλα τα μαθήματα του φπψ άλλα της φιλολογίας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
με τ βασεισ π θα βγουν ΦΠΨ τλκ θα μπω μαλλον!! πλεον ειναι παρομοια τ μαθηματα τ τα εχω δει!!! εχει αναβαθμιστει πολυ τ ΦΠΨ!!!!απλα εβαλα φιλολογια γτ μ πτυχιο ΦΠΨ θα φαω πορτα απο τ φροντ απ οτι ακουω!!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
με τ βασεισ π θα βγουν ΦΠΨ τλκ θα μπω μαλλον!! πλεον ειναι παρομοια τ μαθηματα τ τα εχω δει!!! εχει αναβαθμιστει πολυ τ ΦΠΨ!!!!απλα εβαλα φιλολογια γτ μ πτυχιο ΦΠΨ θα φαω πορτα απο τ φροντ απ οτι ακουω!!!:confused:

Δεν ξέρω, αλλα φαντάζομαι θα σου λέει το όνομα της σχολής, άρα θα ξέρεις που θα έχεις περάσει.
Θα λέει Το όνομα σας μητερα πατέρας, την σχολη που περάσατε την σειρα με την οποία μπήκατε και αν εισαι ειδικη κατηγορια θα το γραφει επίσης.....


ΠΧ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΘΗ 038 ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΙΔ.ΚΑΤΗΓ.ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ΠΧ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΘΗ 038 ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΙΔ.ΚΑΤΗΓ.ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ

Ναι κατάλαβα.. Θα βάλω κανέναν άλλο να το δεί , να μου το φέρει με το μαλακό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδια μπορει να μου πει κποιος τη προβλεψη του edu4u για την σχολη πολιτικων μηχανικων θεσσαλονικης; ρωταω για εναν φιλο μου που θελει να περασει εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top