[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Όντως. Τόσες χρονιές που ισχύουν, δεν προλαβαίνουν να βγάζουν στατιστικά και εκτιμήσεις.

Υγ. Οι ενδιαφερόμενοι κρατήστε μικρό καλάθι. Τελείως απρόβλεπτες.

Πέραν του ενδεχομένου της ανόδου, ενδέχεται, δηλαδή, να υπάρξει και πτώση;

που μπορω να δω ποσες θεσεις εχει για καθε μια απο τις ειδικες κατηγοριες??

Στο ίντερνετ.
Πες μου ότι σε διαφώτισα. Το ξέρω. :P

(Ψάξε στο www.minedu.gov.gr, ή στο google)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πέραν του ενδεχομένου της ανόδου, ενδέχεται, δηλαδή, να υπάρξει και πτώση;

Ποιος ξέρει.
Περίμενες την περυσινή τσόντα; Νομική Αθηνών με 14.5.

Γνώμη μου. Θα εξαρτηθεί από το που θα κάτσει η βάση της γενικής σειράς και τα "ποιοτικά" χαρακτηριστικά των δικαιούχων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ποιος ξέρει.
Περίμενες την περυσινή τσόντα; Νομική Αθηνών με 14.5.

Γνώμη μου. Θα εξαρτηθεί από το που θα κάτσει η βάση της γενικής σειράς και τα "ποιοτικά" χαρακτηριστικά των δικαιούχων.

Στους πολύτεκνους έγινε αυτό. Δεν ξέρω.
Η Φιλολογία Αθήνας στους πολύτεκνους είχε 01,8. :confused:

Ε, ναι. Σίγουρα θα παίξει ρόλο η γενική βάση.
Ας ελπίσουμε να μην υπάρξει άνοδος μεγαλύτερη των 100 μορίων στη γενική σειρά.

Το διαισθάνομαι. Οι βάσεις των ειδικών κατηγοριών θα πέσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Μιας και πιάσαμε τις ειδικές κατηγορίες και έχουμε ήδη αρκετές εκτιμήσεις, με 18994 και ειδική κατηγορία τριτέκνων περνάω ιατρική ΑΠΘ ή θα περιοριστώ Λάρισα; (Όχι ότι με χαλάει. Ο στόχος ήταν να πιάσω τη σχολή και όχι την πόλη.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μιας και πιάσαμε τις ειδικές κατηγορίες και έχουμε ήδη αρκετές εκτιμήσεις, με 18994 και ειδική κατηγορία τριτέκνων περνάω ιατρική ΑΠΘ ή θα περιοριστώ Λάρισα; (Όχι ότι με χαλάει. Ο στόχος ήταν να πιάσω τη σχολή και όχι την πόλη.)

Περνάς. Το λέω εγώ.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

billck2

Νεοφερμένος

Ο billck2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
μια διευκολυνση... μπορεις να μου πεις ποσες θεσεις τριτεκνων υπαρχουν στο οικονομικο τμημα στο αριστοτελειο γτ δν μ το ανοιγει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Βtw, ξέρει κανείς τον αριθμό των αριστούχων στη θεωρητική το 2010, το 2011, και φέτος;

Μη στείλετε αρχεία. Μόνο αριθμούς.
Danke. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Η Φιλολογία Αθήνας στους πολύτεκνους είχε 01,8. :confused:

Δε ντράπηκαν όταν πήγαν για εγγραφή;

Το '11, απ' όσο θυμάμαι, ήταν περίπου όσοι και οι εισακτέοι στις Νομικές. Ξέρω, σε φώτισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δε ντράπηκαν όταν πήγαν για εγγραφή;

Χαχαχα.
Όντως, μπορεί αυτός με το 01,8 να μην ήξερε να διαβάζει. :P

traτζic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
μια διευκολυνση... μπορεις να μου πεις ποσες θεσεις τριτεκνων υπαρχουν στο οικονομικο τμημα στο αριστοτελειο γτ δν μ το ανοιγει.....

14! :)

Βtw, ξέρει κανείς τον αριθμό των αριστούχων στη θεωρητική το 2010, το 2011, και φέτος;

Μη στείλετε αρχεία. Μόνο αριθμούς.
Danke. :D

2010----> 3325
2011----> 2316
2012----> 3100
2013-----> end of the world... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Χαχαχα.
Όντως, μπορεί αυτός με το 01,8 να μην ήξερε να διαβάζει. :P

traτζic

Ποιος τη χάρη τους. Με λευκές κόλλες πέρασαν σε ακριβοθώρητα τμήματα. Μαγκιά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
2010----> 3325
2011----> 2316
2012----> 3100
2013-----> end of the world... :P

Οk. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι οι βάσεις στην ειδική κατηγορία δε θα ανέβουν πάνω από 29 μόρια. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ξέρετε τι βαση θα έχει περίπου η Γεωλογία Πάτρας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
...Το διαισθάνομαι. Οι βάσεις των ειδικών κατηγοριών θα πέσουν. :P
Το περσινό χάλι με τους εισαγόμενους σε περιζήτητες σχολές με βαθμούς πολύ κάτω από τη βάση μέσω ειδικών κατηγοριών κυρίως οφειλόταν στους γεωγραφικούς περιορισμούς που είχαν αβασάνιστα τεθεί και περιόριζαν τη δεξαμενή των δικαιούχων στη γεωγραφική περιφέρεια της σχολής. Τούτου καταργηθέντος, αναμένεται να μην επαναληφθούν τέτοια προκλητικά για το κοινό αίσθημα φαινόμενα και οι βάσεις των ειδικών κατηγοριών να διαμορφωθούν σε ένα "λογικό" (πχ. για μένα 200 είναι ΟΚ, 1.000 είναι too much) αριθμό μορίων κάτω από τη γενική σειρά. Βέβαια, είναι μόλις η δεύτερη χρονιά εφαρμογής του συστήματος (κατάργηση των μεταγραφών και εξαρχής καθορισμός επιπλέον θέσεων ανά σε σχολή και ανά ειδική κατηγορία) και καραδοκεί πάντα ο κίνδυνος εκ νέου αστοχίας, αν η τροποποίηση κλωτσήσει κάπου που πάλι δεν τόχαν σκεφτεί:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Το περσινό χάλι με τους εισαγόμενους σε περιζήτητες σχολές με βαθμούς πολύ κάτω από τη βάση μέσω ειδικών κατηγοριών κυρίως οφειλόταν στους γεωγραφικούς περιορισμούς που είχαν αβασάνιστα τεθεί και περιόριζαν τη δεξαμενή των δικαιούχων στη γεωγραφική περιφέρεια της σχολής. Τούτου καταργηθέντος, αναμένεται να μην επαναληφθούν τέτοια προκλητικά για το κοινό αίσθημα φαινόμενα και οι βάσεις των ειδικών κατηγοριών να διαμορφωθούν σε ένα "λογικό" (πχ. για μένα 200 είναι ΟΚ, 1.000 είναι too much) αριθμό μορίων κάτω από τη γενική σειρά. Βέβαια, είναι μόλις η δεύτερη χρονιά εφαρμογής του συστήματος (κατάργηση των μεταγραφών και εξαρχής καθορισμός επιπλέον θέσεων ανά σε σχολή και ανά ειδική κατηγορία) και καραδοκεί πάντα ο κίνδυνος εκ νέου αστοχίας, αν η τροποποίηση κλωτσήσει κάπου που πάλι δεν τόχαν σκεφτεί:/:

Eντάξει, δεν το συζητάμε. Εννοείται ότι αυτό που έγινε πέρυσι στην κατηγορία των πολυτέκνων ήταν απαράδεκτο.
Και η κατηγορία των τριτέκνων είχε μεγάλη αβάντα.
Στις υπόλοιπες, όμως, τα πράγματα κινήθηκαν πολύ πιο φυσιολογικά. Εγώ σε αυτές αναφερόμουν.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKOLETTA

Νεοφερμένος

Η NIKOLETTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γειααααααααααααααα !!! :P

εχω 17.200 μορια και ενδιαφερομαι για ψυχολογια κρητης με περσυνη βαση 16.958


την πιανω ? υπαρχει περιπτωση ν ανεβει παραπανω απ 200 μορια?? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
γειααααααααααααααα !!! :P

εχω 17.200 μορια και ενδιαφερομαι για ψυχολογια κρητης με περσυνη βαση 16.958


την πιανω ? υπαρχει περιπτωση ν ανεβει παραπανω απ 200 μορια?? :worry:

πιστευω να την πιανεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKOLETTA

Νεοφερμένος

Η NIKOLETTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ετσι θελω ν πιστευω κ εγω...:P ειναι κ κρητη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top