[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ολο χαζομαρες βλεπω να γραφονται.Οι επιδοσεις στο 2ο/4ο μειωθηκαν αφου τα αποτελεσματα σε μαθηματικα και φυσικη κατ. ηταν χειροτερα απο περυσι,που ειναι βαρυτητας.
Στα μαθηματικα περιπου οπως περσυ λιγο πιο χαμηλα.... Μονο στην φυσικη υπηρχε μεγαλη μειωση. Στα υπολοιπα τα 18-20 αυξηθηκαν σε ολα τα μαθηματα της τεχνολογικης, οποτε αθηνα και θεσσαλονικη δεν θα υπαρξουν μεγαλες μειωσεις ειδικα στις υψηλοβαθμες, στις περιφερειες ομως λογω χαμηλης ζητησης θα μειωθουν αρκετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Προς Θεού, μια εκτίμηση δική μου έκανα, τι πιο πιθανό από το να πέσω έξω! Φέτος λόγω επιδείνωσης των οικονομικών ακόμα λιγότερα παιδιά θα δηλώσουν επαρχία. Εξάλλου, είπαμε: 1.000 λιγότεροι αριστούχοι στα Αρχαία από το 2010...
Εννοείται ότι πρέπει να τη δηλώσεις τη σχολή και εννοείται ότι όλα παίζονται. Καλή επιτυχία :) (και συγγνώμη αν σε στενοχώρησα:redface:)
Καλέ δεν με στεναχώρησες!!! απλά το θεωρώ πολύ λογικό να μην πιάσω τη νομική γιατί το 2010 οι περισσότεροι αριστούχοι της θεωρητικής δήλωναν κατά κύριοπ λόγο τα παιδαγωγικά. οι περισσότεροι τώρα μάλλον θα οδηγηθούν σε άλλες σχολές όπως η νομική, η φιλολογία, η αγγλική....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Καλέ δεν με στεναχώρησες!!! απλά το θεωρώ πολύ λογικό να μην πιάσω τη νομική γιατί το 2010 οι περισσότεροι αριστούχοι της θεωρητικής δήλωναν κατά κύριοπ λόγο τα παιδαγωγικά. οι περισσότεροι τώρα μάλλον θα οδηγηθούν σε άλλες σχολές όπως η νομική, η φιλολογία, η αγγλική....:hmm:

Με ποια κριτήρια θα επιλέξουν την Ελληνική Φιλολογία οι αριστούχοι;
Ήδη, δυστυχώς, αν ψάξεις, θα δεις ότι είναι πολύ χειρότερα από τα παιδαγωγικά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Με ποια κριτήρια θα επιλέξουν την Ελληνική Φιλολογία οι αριστούχοι;
Ήδη, δυστυχώς, αν ψάξεις, θα δεις ότι είναι πολύ χειρότερα από τα παιδαγωγικά. :/:

Ενω οι νομικες ειναι καλυτερες? Λολ εσεις της θεωρητικης ειστε γ@μημενοι(aka ανεργοι) οπου και να πατε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Με ποια κριτήρια θα επιλέξουν την Ελληνική Φιλολογία οι αριστούχοι;
Ήδη, δυστυχώς, αν ψάξεις, θα δεις ότι είναι πολύ χειρότερα από τα παιδαγωγικά. :/:
Έχεις δίκιο αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν μόνο στους δικούς μου γνωστούς συμβαίνει αυτό. Να επιλέγουν δηλαδή φιλολογίες-ιστορικά νομίζοντας ότι έχουν καλύτερη αποκάτασταση από τα παιδαγωγικά. πέρυσι στο σχολείο μου από θεωρητική είχαμε 17 άτομα σε ιστορικά τμήματα και 1 παιδαγωγικό, η διπλανή μου στην κατεύθυνση που πέρασε γιάννενα....Και είμαστε αρκετά μεγάλο σχολείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
πανελληνιες χωρις φοκο δεν ειναι πανελληνιες :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria865

Νεοφερμένος

Η maria865 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια καλημερα.εχω βγαλει 17823 ακριβως ενα μοριο πανω απο τν περσινη βαση των πολιτικων μηχανικων θεσ/κης(lol) και περιμενω τν ανακοινωση τ σχεδιου γ τν αρχιτεκτονικη που ειναι και η πρωτη μ επιλογη.....Τ λετε πιανω καποια απο τις δυο γτ μ αυτα π ακουω εχω τρομαξει παρα πολυ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Με ποια κριτήρια θα επιλέξουν την Ελληνική Φιλολογία οι αριστούχοι;
Για τη σύγκριση Νομική/Φιλολογία/Παιδαγωγικά υπάρχουν σχετικά νήματα και δεν υπάρχει λόγος να βγω και off-topic.
Να θυμίσω, όμως, ότι πάντα υπάρχουν αριστούχοι στη θεωρητική που επιλέγουν φιλολογία από καθαρό μεράκι. Βέβαια, οι πιο πολλοί από αυτούς έχουν την ακαδημαϊκή καριέρα στο νου τους.
Ξέρω κοπέλα που -πριν χρόνια- ήθελε φιλολογία, αλλά οι γονείς την πίεσαν για νομική και πέρασε εκεί. Πήγε ένα έτος, πέρασε όλα τα μαθήματα και ξανάδωσε Πανελλήνιες (δεν υπήρχε 10%, έπρεπε να ξαναδώσει 1 μάθημα) και πέρασε Φιλολογία. Τώρα είναι καθηγήτρια γλωσσολογίας στην Αμερική;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω μεχρι που κατατασονται οι περιφερειες.Δηλαδη περιφερειες θεωρουνται ας πουμε μεσολογγι και χαλκιδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω μεχρι που κατατασονται οι περιφερειες.Δηλαδη περιφερειες θεωρουνται ας πουμε μεσολογγι και χαλκιδα?
ε ολες εκτος απο αθηνα κ θεσσαλονικη ειναι λιγο πολυ περιφερειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewnh

Νεοφερμένος

Η thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
θα μπορούσατε να μου πειτε εκτιμήσεις για τις παρακάτω σχολές ;

ευχαριστώ πολύ.!

  1. Οικιακή Οικονομία Αθήνας.
  2. Οικονομικης & περιφερειακης αναπτυξης παντείου
  3. δημοσιας σιοικησης παντειου
  4. διοικηση Πατρα
  5. οικονομικων Βολος
  6. Οικονομικων Ιωαννινα
  7. οικονομικων κρητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nekpatra

Νεοφερμένος

Ο nekpatra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.


Καλή σας ημέρα και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και εύχομαι ολόψυχα να μπει ο καθένας ξεχωριστά στη σχολή που επιθυμεί. Θέλω να κάνω δύο ερωτησούλες και όποιος / -α έχει άποψη, ας μου απαντήσει. Η κόρη μου είναι θετική και έβγαλε 17146 και είναι τρίτεκνη. Πρώτη της επιλογή είναι η φαρμακευτική Πατρών, που πέρυσι είχε 18034 και η δεύτερη επιλογή της το ωιολογικό που πέρυσι είχε 17165. Το βιολογικό Πατρών λογικά το έχει πιάσει, υπάρχουν πιθανότητες να πιάσει και την φαρμακευτική; γνωριζει καποιος να μου πει ο τελευταιος με κοινωνικα κριτηρια τριτεκνια με ποσα μορια περασε φαρμακευτικη πατρας...η κορη μου εχει 17146..ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
γνωριζει καποιος να μου πει ο τελευταιος με κοινωνικα κριτηρια τριτεκνια με ποσα μορια περασε φαρμακευτικη πατρας...η κορη μου εχει 17146..ευχαριστω
17.897 τα κοινωνικά κριτήρια (έδινε μόνο 2 θέσεις)
17.818 οι τρίτεκνοι (3 θέσεις πέρισυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
γνωριζει καποιος να μου πει ο τελευταιος με κοινωνικα κριτηρια τριτεκνια με ποσα μορια περασε φαρμακευτικη πατρας...η κορη μου εχει 17146..ευχαριστω

17818 ! :) Πέρυσι έδιναν 3 θέσεις στους τρίτεκνους, φέτος 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nora_7

Νεοφερμένος

Η Nora_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους...Εγραψα 13,627 και θέλω είτε διοίκηση και οργάνωση επιχειρήσεων παν.μακεδονίας που είχε περυσι βαση 15,980 είτε διεθνών και ευρωπαικων σπουδών πάλι παμακ που είχε 15,148...για τη δευτερη σχολη μετράνε και τα αγγλικά ως δευτερο μαθημα αν και τα αποτελέσματα δεν εχουν βρει...γενικά λέτε να πεσουν αυτά τα τμήματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους...Εγραψα 13,627 και θέλω είτε διοίκηση και οργάνωση επιχειρήσεων παν.μακεδονίας που είχε περυσι βαση 15,980 είτε διεθνών και ευρωπαικων σπουδών πάλι παμακ που είχε 15,148...για τη δευτερη σχολη μετράνε και τα αγγλικά ως δευτερο μαθημα αν και τα αποτελέσματα δεν εχουν βρει...γενικά λέτε να πεσουν αυτά τα τμήματα;;;

Γενικότερα δε θα υπάρχει μεγάλη πτώση στο 5ο πεδίο. Θα μείνουν σταθερές οι βάσεις, ίσως και να αυξηθούν λίγο. :/: Απ' όσα έχω διαβάσει σε σχετικά άρθρα και στατιστικά στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewnh

Νεοφερμένος

Η thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γενικότερα δε θα υπάρχει μεγάλη πτώση στο 5ο πεδίο. Θα μείνουν σταθερές οι βάσεις, ίσως και να αυξηθούν λίγο. :/: Απ' όσα έχω διαβάσει σε σχετικά άρθρα και στατιστικά στοιχεία.


καλά αυτό δεν είναι λίγο κουλό ?

το έχω ακούσει κ εγώ αυτο!!..

είναι λιγότερα τα παιδια σ αυτο το πεδιο 6% σε συγκριση με πέρυσι, και δεν νμζω ότι ειναι τόσοι πολλοί οι αριστούχοι..

εμένα πάντως στο σχολείο μ οι περισσότεροι έβγαλαν κάτω απο 10000 μόρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στο 5ο πεδιο λογικα θα ανεβουν τα τμηματα που ειχαν χαμηλη βαση περυσι τα υπολοιπα θα εχουν αυξομειωσεις.
Στο αοθ βρηκαν να μας βαλουν ευκολα θεματα; Αν ειναι δυνατον!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Απο την στιγμη που αυξηθηκε κατα 10% το 18-20 απο περσυ στο ΑΟΘ πιο λογικο ειναι ειδικα πανεπιστημια αθηνας και θεσσαλονικης του 5ου πεδιου να υπαρχει μια μικρη αυξηση. Τα περιφερειακα λογικα δεν θα μεταβληθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eantas11

Νεοφερμένος

Ο eantas11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω πιστευω θα πεσουν λιγο δεν αρκει μονο το αοθ για να γραψεις και κλασσικα οι μαθητες που πανε για 5ο πεδιο δεν δινουν μεγαλη εμφαση σε μαθηματικα και φυσικη κατ με αποτελεσμα να γραφουν 18-2- αοθ και 8-9 σε αυτα .Βαλε και εκθεση που ειχε δυσκολια και τα μαθ γενικης που φετος εχουν γραψει χειροτερα σε αυτα.
Εγω ρε παιδια παντως 16.550 εβγαλα και στοχευω για Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής στον Πειραια μακαρι να πεσουν οι βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top