[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

IronMaiden

Νεοφερμένος

Ο IronMaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Γεια σε όλους ! Τα αποτελέσματα,για μένα,ήταν πολύ θετικά, 19.232 μόρια για την ακρίβεια.Εύχομαι όλοι να ανταμειφθήκατε αναλόγως για τους κόπους και τις θυσίες που καταβάλατε τη φετινή χρονιά.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Μια φίλη μου-κι'αυτή από θεωρητική- έβγαλε 17.900 μόρια και εξ αρχής ενδιαφερόταν για νομική,όπως και'γω. Προφανώς ,με γενική σειρά δε περνά. Ξέρει όμως κανείς τι γίνεται με τις ειδικές κατηγορίες,συγκεκριμένα με αυτή των πολυτέκνων ; Πιστεύω πως νομική Θεσ/νίκης μπορεί να εισαχθεί με 17.900 μόρια από την ειδική κατηγορία των πολυτέκνων. Ρωτώ για διασαφήνιση ,καθώς σκέφτεται να μη βάλει τη σχολή στο μηχανογραφικό επειδή δε γνωρίζει τι ακριβώς παίζει με τις ειδικές κατηγορίες, πράξη από την οποία θέλω να την αποτρέψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αγγλική Φιλολογία Αθήνας θα ανέβει;τι ακούγεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Γεια σε όλους ! Τα αποτελέσματα,για μένα,ήταν πολύ θετικά, 19.232 μόρια για την ακρίβεια.Εύχομαι όλοι να ανταμειφθήκατε αναλόγως για τους κόπους και τις θυσίες που καταβάλατε τη φετινή χρονιά.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Μια φίλη μου-κι'αυτή από θεωρητική- έβγαλε 17.900 μόρια και εξ αρχής ενδιαφερόταν για νομική,όπως και'γω. Προφανώς ,με γενική σειρά δε περνά. Ξέρει όμως κανείς τι γίνεται με τις ειδικές κατηγορίες,συγκεκριμένα με αυτή των πολυτέκνων ; Πιστεύω πως νομική Θεσ/νίκης μπορεί να εισαχθεί με 17.900 μόρια από την ειδική κατηγορία των πολυτέκνων. Ρωτώ για διασαφήνιση ,καθώς σκέφτεται να μη βάλει τη σχολή στο μηχανογραφικό επειδή δε γνωρίζει τι ακριβώς παίζει με τις ειδικές κατηγορίες, πράξη από την οποία θέλω να την αποτρέψω.

Εννοείται πως θα βάλει όποιες σχολές προτιμά, ακόμη κι αν αυτές έχουν 20.000 μόρια.
Νομίζω πως εισάγεται κανονικά μέχρι και στη Νομική Αθήνας με αυτά τα μόρια από την κατηγορία των πολύτεκνων.
Για να βεβαιωθείτε, ψάξτε τις περυσινές βάσεις. Υπάρχουν πολλά αρχεία στο google, και νομίζω ότι υπάρχουν και στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας.

Α, και... Συγχαρητήρια για τα μόριά σου!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IronMaiden

Νεοφερμένος

Ο IronMaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Αγγλική Φιλολογία Αθήνας θα ανέβει;τι ακούγεται;

πιστευω μεχρι κανα 200 μορια..οσο και η Θεσσαλονικης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
πιστευω μεχρι κανα 200 μορια..οσο και η Θεσσαλονικης!

Μααααλιστα!Πότε βγαίνουν τα αγγλικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagelou

Νεοφερμένος

Ο evagelou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα σας και μπραβο σε ολους! εγω μετα απο μερικα χρονακια εφτασα τα 23.5 τελειωνοντας πρωτα στρατο ειπα να ξαναδωσω φετος πανελλαδικες και το κανα ! το αποτελεσμα 12.230 μορια 5ο πεδιο και 10.980 2ο και 4ο
σκεφτομουν να δηλωσω Τμήμα Πολιτικών Έργων Υποδομής πατρας ειχε 9661 περυσι....
μετα σκεφτομουν για τμημα εφαρμογων πληροφορικης στην οικονομια και διοικηση μεσσολογγιου( εχω ακουσει τα καλυτερα για το συγκεκριμενο και εχω και ενα καλο για πληροφορικη) περυσι ειχε κοντα 7000 μορια οποτε δεν ρωταω αν το ποιανω το θεωρω δεδομενο...
περιοχες που κοιταζω ειναι πατρα μεσσολογγι αγρινιο ! επισης κοιταζα οικονομικο πανεπιστημιο αγρινιου με βαση περυσι 11.609
λετε να ανεβει αυτο τοσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Όχι ρε φίλε, σιγά μην ανέβουν οι του πέμπτου πεδίου στην επαρχία (no offence προς το αγρίνιο). Σταθερές θα μείνουν αν δεν πέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Voredor

Νεοφερμένος

Ο Voredor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους ! Μήπως υπάρχει καμία εκτίμηση βάσης για το τμήμα Ψυχολογίας Ρεθύμνου ? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Για το χημικών μηχανικών κανένας καμία πρόβλεψη πόσο λέτε να πέσει ??ας απαντήσει κάποιος.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

v90

Νεοφερμένος

Η v90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να ανεβουν τοσο οι βασεις που με 18460 να μην περασω νομικη κομοτηνης..? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να ανεβουν τοσο οι βασεις που με 18460 να μην περασω νομικη κομοτηνης..? :/

Χαλαρά περνάς. Μη το σκέφτεσαι καν! Περίπου ίδιες θα μείνουν. Νομική Κομοτηνής παίρνουν και περισσότερα άτομα φέτος +με την κρίση που υπάρχει, δε νομίζω να υπάρχουν χιλιάδες παιδιά που θα δηλώσουν Κομοτηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

basil1994

Νεοφερμένος

Ο basil1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εβγαλα 18453..υπαρχει περιπτωση να μην πιασω ιατρικη στην αλεξανδρουπολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να ανεβουν πολυ οι βασεις στην κοινωνιολογια κρητης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να ανεβουν πολυ οι βασεις στην κοινωνιολογια κρητης?
ε πολυ οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIkolas99827

Νεοφερμένος

Ο NIkolas99827 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πρόβλεψη Βάσεων Ιατρικών Σχολών του Ελληνικού Κέντρου Ελέγχου Όπλων (EKEO) Σύμφωνα με τα επίσημα στατιστικά υπάρχουν 504 άτομα στη Θετική κατεύθυνση που έχουν γενικό βαθμό πρόσβαση μεταξύ 19-20. Υπάρχουν 160 θέσεις Ιατρικής Αθήνας και 180 θέσεις Ιατρικής Θεσσαλονίκης. Αυτές γεμίζουν με 340 από τους 504 και έτσι η βάση της Ιατρικής Θεσσαλονίκης θα είναι τουλάχιστον 19000 μόρια (και περισσεύουν και 164 που έχουν πάλι τουλάχιστον 19 Γενικό Βαθμό Πρόσβασης). Η εκτίμηση του EKEO είναι ότι οι Ιατρικές Σχολές Αθηνών και Θεσσαλονίκης αναμένεται να ανέβουν (έστω και λίγο). Για τις άλλες Ιατρικές Σχολές μικρή άνοδος, ίδια βάση η (δύσκολο!) πτώση λίγων μορίων. Καλή Επιτυχία σε όλους και ιδιαίτερα σε όσους θέλουν να εισαχθούν σε ΣΣΑΣ (Στρατιωτική Ιατρική κλπ) και Στρατιωτικές και Αστυνομικές Σχολές.

Αυτό λέγεται παραλογισμός ή σόφισμα.
Ξέρεις ότι υπάρχουν και άτομα με 19000 μόρια, τα οποία δηλώνουν φυσικό-μαθηματικό-μοριακή βιολογία-φαρμακευτική-οδοντιατρική ή οποιαδήποτε άλλη σχολή;
Εντάξει, οι περισσοτεροι πάνε ιατρικη, αλλα οχι όλοι.
Επισης αυτός από Κρητη με 19100 θα βαλει Ηρακλειο, οχι Αθήνα-θεσαλονίκη

Thanks για την καλη επιτυχια!
Καμία πρόβλεψη για αξιωματικών αστυνομιας εχουμε η μπα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Μααααλιστα!Πότε βγαίνουν τα αγγλικά;

δεν ξερω..ελπιζω αυριο,μεθαυριο ή εστω τη Δευτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Μπορει να μου απαντησει καποιος για φιλολογιες πατρας-ιωαννινων??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rvbildr111

Νεοφερμένος

Ο rvbildr111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υπάρχει περίπτωση να αυξηθεί η βάση της Κτηνιατρικής ΑΠΘ; Με τα μόρια μου (18025) είμαι πάνω από τη περσινή βάση αλλά φοβάμαι μην τη χάσω! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaterlo

Νεοφερμένος

Ο vaterlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
γιατι πρωτα τη φιλολογια?

θες να δουλεψεις σαν φολολογος? αν ναι ειναι 10000 φορες καλυτερο να πας καθαρη φολογια διοτι εχεις πιο πολλες γνωσεις και τα φροντιστηρια προτιμουν καθηγητες απο καθαρη φιλολογια.. το λενε ολοι οι φροντιστες:hypno:

Μπορει να μου απαντησει καποιος για φιλολογιες πατρας-ιωαννινων??

τι θες να μαθεις?:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να ανεβουν τοσο οι βασεις που με 18460 να μην περασω νομικη κομοτηνης..? :/



δε νομιζω να ανεβει τοσο..ισα ισα λενε οτι θα πεσει επειδη ειναι περιφερειακο τμημα.. το'χεις μην σκας!!!:clapup:

Ξανάγραψα, αλλά δε μου απάντησε κάποιος. Γενικά δε θέλω να ακούω εκτιμήσεις κτλ αλλά...:P

Λοιπόν, λέτε να ανέβει 300 μόρια η Ψυχολογία Κρήτης;
Είμαι 268 μόρια πάνω. :/

Και είδα πριν ότι οι δίδυμοι είναι ειδική κατηγορία;
Γαμώτο δηλαδή! Ιδέα δεν είχα. [/COLOR]>.<


δεν σε ενημερωσαν απο το σχολειο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top