[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nora_

Νεοφερμένος

Η Nora_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έγραψα 13.628 μόρια και θέλω ή διοίκηση και οργάνωση επιχειρήσεων ή διεθνών & ευρωπαϊκών σπουδών στο pan.μακεδονίας και τα δυο...λέτε να πέσουν τόσο...περισσού είχαν 15.980 και 15.150 αντίστοιχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iWand

Νεοφερμένος

Ο iWand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Υπάρχει κάπου κάποια αξιόπιστη εκτίμηση σχετικά με τη μέγιστη πιθανή αύξηση μορίων στη θεωρητική κατεύθυνση, ή είναι πάρα πολύ νωρίς για να πούμε; Κανένας καθηγτής αν γνωρίζει ας δώσει τα φώτα του :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.

Blackbird

Νεοφερμένος

Η Blackbird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις βάσεις. Έριξα μια ματιά στα στατιστικά που μόλις έδωσε το υπουργείο και απ'ότι φαίνεται η άνοδος των βάσεων στο πρώτο πεδίο θα ναι μεγάλη. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για το τμήμα ιστορίας και αρχαιολογίας της Θεσσαλονίκης και με προβληματίζει το πόσο μπορούν να ανεβούν οι βάσεις εκεί. Έχω συγκεντρώσει 16.747 μόρια. Υπάρχουν πιθανότητες να ξεπεράσει η βάση αυτό το όριο; Η περσινή ήταν 15.804. Θα με βοηθούσε πολύ κάποια απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgeprelo

Νεοφερμένος

Ο Georgeprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Με 18831 στο 3ο πεδίο πιστεύετε έχω έστω και μια πιθανότητα να μπω Ιατρική Αθήνας;

Και επανερωτώ:ρ
Έχω πιθανότητα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Εγω θελω να ρωτησω, και με βαση τα στατιστικα του υπουργειου, τι προβλεπεται για τις μεγαλες σχολες του 5ου πεδιου, και συγκεκριμενα για την ΑΣΟΕΕ. Η αναδος θα ναι πολυ μεγαλη? Τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οι βασεις στο 1ο πεδιο θα ειναι αναμεσα ισως λιγο πιο κονυα στις βασεις 2010!Δηλαδη,η Νομικη Αθηνων ξεπερναει σιγουρα τα 18.700 αλλα θα ειναι χαμηλοτερα απο 18.850! Δεν προκειται να δουμε βασεις υψηλοτερες του 2010!εκτος εξαιρεσεων μεγαληε αυξησης της ζητησης! Για το 5ο πεδιο εχουμε ανοδο των βασεων αλλα οχι πιστευω πολυ μεγαλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ειμαι σε διλημμα οσον αφορα τις σχολες , παντως εβγαλα 18.615 και εχω αδερφο που σπουδαζει αθηνα..εχω πιθανοτητες για νομικη αθηνας; δεν ειμαι και τοσο μακρια απο την βαση που προβλεπετε αλλα και απο την περσινη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Chris1993


για τα παιδαγωγικα στις επαρχιες (πατρα ρεθυμνο γιαννενα βολο) τι προβλεπεις;;
θα μειωθουν καθολου;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nora_

Νεοφερμένος

Η Nora_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγραψα 13,628 και θελω διοικηση και οργανωση επιχειρησεων στο παν.μακεδονιας ή το τμημα διεθνών και ευρωπαικων σπουδων παλι στο παμακ...περισυ ειχαν 15,9 και 15,1 αντιστοιχα...λετε να πεσουν τοσο;;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Τέλος πάντων, εγώ αυτά που λες δεν μπορώ να τα πάρω σαν κανόνα, γιατί οι μόνοι που μπορούν να μας διαφωτίσουν για την ζήτηση της νομικής είναι οι μαθητές, και αυτοί, μόνο αφού κάνουν το μηχανογραφικό τους. Μέσα μου μπορεί να συμφωνώ με την τελική σου εκτίμηση, αλλά δεν πρόκειται να την δημοσιοποιήσω γιατί είναι παντελώς αναπόδεικτη (σε αντίθεση με την γενική εκτίμηση για τις βάσεις και τα πεδία, που, έχοντας στοιχεία, μπορούμε να μιλάμε για ώρες).
Τη Νομική Αθήνας δήλωσαν ως πρώτη προτίμηση:
Το 2009: 1487 άτομα (https://www.alfavita.gr/artro.php?id=4606)
Το 2010: 1918 άτομα (https://kesyp.ker.sch.gr/index.php/2009-10-08-09-06-50/-2010/290--2009-2010)
Το 2011: 2504 άτομα (https://users.sch.gr/kalodimos/sep4u/wp-content/uploads/top1.pdf)
Τα συμπεράσματα σε σχέση με τη ζήτηση της Νομικής δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο...απλά ουτώς ή άλλως την έχασα την χρονιά μου για άλλους λόγους, οι οποίοι με οδήγησαν να δώσω πανελλήνιες και το σεπτεμβριο χρωστάω 9 μαθήματα από το 1ο έτος

Κάτι θα περάσεις Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fratzii

Νεοφερμένος

Η Fratzii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για 5ο πέδιο και συγκεκριμένα το ΤΕΙ Εμπορίας και Διαφήμισης Αθήνας! Πέρσι είχε βάση 12.664! Υπάρχει καμία περίπτωση όπως είναι τώρα τα πράγματα να ανέβει πάνω από 1000 μόρια??? Και γενικά πως θα κινηθούν οι βάσεις στο 5ο με όσα ξέρουμε μέχρι τώρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
παιδια με 17,932 λετε να πιανω νομικη?ειμαι και τριτεκνη μετραει αυτο καθολου?

efi εγω πιστευω εχεις πολλες πιθανοτητες ως τριτεκνη. περυσι μπηκαν με 17700 οι τριτεκνοι αν θυμαμαι καλα στην αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω και γενικα οποιος γνωριζει,Υπαρχει εντονα η φημη οτι οι βασεις θα παραμεινουν ιδιες?Ο φυσικος μου μου ειπε οτι η κλιμακωση της βαθμολογιας ειναι η ιδια.Πραγματικα με κατεστρεψε.Θελω την αποψη σας.Στατιστικη ΟΠΑ ποσο βλεπετε να πεφτει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Βλέποντας τα στατιστικά μπορεί να έχουμε τελικά άνοδο στις ιατρικές.:hmm:
Ειδικά στο σχολείο μου οι βαθμολογίες ήταν αρκετά υψηλές, με μεγάλο ποσοστό στην κλίμακα 18-20, ακόμη και στα μαθήματα που μίλαγαν ΚΑΙ ΚΑΛΑ για "βατερλό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fratzii

Νεοφερμένος

Η Fratzii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εμένα πάλι στο σχολείο μου στο μόνο μάθημα που ήταν υψηλές οι βαθμολογίες ήταν ΑΟΘ! σε όλα τα άλλα κλάφτα είμασταν οι περισσότεροι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIkolas99827

Νεοφερμένος

Ο NIkolas99827 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
φυσικη εγινε ο κακος χαμός
7-9 η πλειοψιφια
ειλικρινα στο σχολειο μου μεγαλο εξεταστικο κεντρο με 286 ατομα
199 ηταν θετικη τεχνολογικη και μονο 42 ατομα περασαν τη βαση ενω γενικα η εικονα μας ηταν καλη στα αλλα μαθηματα
για αξιωματικων αστυνομιας καμια προβλεηψ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ieremias5

Νεοφερμένος

Ο Ieremias5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ελπιζω να μην ανεβει πολυ η Νομικη Κομοτηνης, αλλιως... καταστραφηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδιά θα σας πω κάτι από το δικό μας σχολείο....Οι αριστούχοι της θετικης ηταν περισσότεροι από θεωρητικούς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top