[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εδώ απλά να σημειώσω επίσης ότι θεωρώ εντελώς ανεύθυνο και άστοχο να μιλάμε για συγκεκριμένες τάσεις (άνοδος/κάθοδος) ΚΑΙ με συγκεκριμένα μόρια ΚΑΙ για συγκεκριμένες σχολές.

Είναι σίγουρη η άνοδος στις Νομικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Αξιοσημειωτη ανοδος σε 18-20 σε ΑΟΘ και Βιολογια Κατ...(εχουμε βεβαια και μειωση σε Χημεια Κατ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Είναι σίγουρη η άνοδος στις Νομικές.

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω; Ας πούμε, την τελική κατανομή των μηχανογραφικών; Και ακόμη και σίγουρη να είναι η άνοδος, μπορούμε να μιλάμε για συγκεκριμένα μόρια; Ή ακόμη χειρότερα, για συγκεκριμένα μόρια σε συγκεκριμένη σχολή και πόλη;

Για αυτό λέω, στο παρόν σημείο, γενικές εκτιμήσεις για τα πεδία μόνο είναι ασφαλείς να γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όσο αφορά το 2ο/4ο πεδίο έχουμε συμπίεση στους αριστούχους 18-20 , οπότε πέφτουν τα υψηλόβαθμα πολυτεχνικά.
Κατα τ'άλλα λόγω και καλύτερου μηχανογραφικού, κάτω απο το 17 ίσως να είναι σταθεροποιητικές οι τάσεις.

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω; Ας πούμε, την τελική κατανομή των μηχανογραφικών; Και ακόμη και σίγουρη να είναι η άνοδος, μπορούμε να μιλάμε για συγκεκριμένα μόρια; Ή ακόμη χειρότερα, για συγκεκριμένα μόρια σε συγκεκριμένη σχολή και πόλη;

Για αυτό λέω, στο παρόν σημείο, γενικές εκτιμήσεις για τα πεδία μόνο είναι ασφαλείς να γίνονται.

Η ζήτηση για την νομική είναι αυξητική και στην χειρότερη των περιπτώσεων σταθερή.
Συγκρίνοντας τα στατιστικά 2010-2011-2012 βλέπω ξεκάθαρη άνοδο των βάσεων στις Νομικές που είναι η "αφρόκρεμα της θεωρητικής" τουλάχιστον 100 μόρια!

Όσο αφορά το 3ο πεδίο και συγκεκριμένα τις Ιατρικές, βλέπω σταθεροποιητικές τάσεις στα μεγάλα αστικά κέντρα και στην επαρχία θα κριθεί βάσει ζήτησης.
Προς το παρόν δεν βλέπω μείωση των βάσεων στο 3ο πεδίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Η ζήτηση για την νομική είναι αυξητική και στην χειρότερη των περιπτώσεων σταθερή.
Συγκρίνοντας τα στατιστικά 2010-2011-2012 βλέπω ξεκάθαρη άνοδο των βάσεων στις Νομικές που είναι η "αφρόκρεμα της θεωρητικής" τουλάχιστον 100 μόρια!

Τέλος πάντων, εγώ αυτά που λες δεν μπορώ να τα πάρω σαν κανόνα, γιατί οι μόνοι που μπορούν να μας διαφωτίσουν για την ζήτηση της νομικής είναι οι μαθητές, και αυτοί, μόνο αφού κάνουν το μηχανογραφικό τους. Μέσα μου μπορεί να συμφωνώ με την τελική σου εκτίμηση, αλλά δεν πρόκειται να την δημοσιοποιήσω γιατί είναι παντελώς αναπόδεικτη (σε αντίθεση με την γενική εκτίμηση για τις βάσεις και τα πεδία, που, έχοντας στοιχεία, μπορούμε να μιλάμε για ώρες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τέλος πάντων, εγώ αυτά που λες δεν μπορώ να τα πάρω σαν κανόνα, γιατί οι μόνοι που μπορούν να μας διαφωτίσουν για την ζήτηση της νομικής είναι οι μαθητές, και αυτοί, μόνο αφού κάνουν το μηχανογραφικό τους. Μέσα μου μπορεί να συμφωνώ με την τελική σου εκτίμηση, αλλά δεν πρόκειται να την δημοσιοποιήσω γιατί είναι παντελώς αναπόδεικτη (σε αντίθεση με την γενική εκτίμηση για τις βάσεις και τα πεδία, που, έχοντας στοιχεία, μπορούμε να μιλάμε για ώρες).

Ναι, ισχύει ότι δεν είναι ο κανόνας. Μια προσωπική εκτίμηση κάνω όπως κάνουν και πολλοί άλλοι (εφημερίδες και διαφορα site)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
γεια σας!!εγω συγκεντρωσα 9.070 μορια!!¨-((( κ θελω σαν πρωτη επιλογη την επιστημη υλικων στην πατρα (10.817) κ δευτερη εργων υποδομης πατρασ (9.661) εχω καμια ελπιδα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Στο πρώτο πεδίο, τα στοιχεία δείχνουν καθαρότατη αύξηση των βάσεων.
Νομική Αθηνών : Πάνω απο 18.700
Νομική Θεσσαλονίκης : Πάνω απο 18.550

Η Κομοτηνή στο πηγάδι κατούρησε; :P

Κατά τα λοιπά, συμφωνάμε σε όλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Με 17.790 στο 1ο λέτε να μπαίνω φιλολογικό ΑΠΘ;;; είναι η μοναδική σχολή που με ενδιαφέρει αφού χαιρέτησα τις νομικές...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εγω με 16127 τι πιαθνοτητες εχω να περασω
παιδαγωγικο κρητη(περσινη βαση 16249) γιαννενα (περσινη βαση 16561) ή πατρα(περσινη βαση 16911)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgeprelo

Νεοφερμένος

Ο Georgeprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Με 18831 στο 3ο πεδίο πιστεύετε έχω έστω και μια πιθανότητα να μπω Ιατρική Αθήνας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
παιδια με 17,932 λετε να πιανω νομικη?ειμαι και τριτεκνη μετραει αυτο καθολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
ΑΘήνας μάλλον όχι. Τώρα για πιο έξω, ίσως!
Ναι μετράει!

Αλλά δεν σου τα λέω με σιγουριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ΑΘήνας μάλλον όχι. Τώρα για πιο έξω, ίσως!
Ναι μετράει!

Αλλά δεν σου τα λέω με σιγουριά!

Οκ σε ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Με 17.790 στο 1ο λέτε να μπαίνω φιλολογικό ΑΠΘ;;; είναι η μοναδική σχολή που με ενδιαφέρει αφού χαιρέτησα τις νομικές...:hmm:

Στη θέση σου θα έμενα στην τωρινή σχολή.

παιδια με 17,932 λετε να πιανω νομικη?ειμαι και τριτεκνη μετραει αυτο καθολου?
Υπάρχει πιθανότητα για Κομοτηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εμενα ας μου απαντησει κανεις:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
εμενα ας μου απαντησει κανεις:(

Παντως λενε πως παιδαγωγικο δεν θα ανεβουν οι βασεις..ΛΕΝΕ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Στη θέση σου θα έμενα στην τωρινή σχολή.


Μάλλον θα αλλάξω γιατί το ιστορικό δεν μου άρεσε και πολύ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μάλλον θα αλλάξω γιατί το ιστορικό δεν μου άρεσε και πολύ.....

Απλώς τα 2 τμήματα δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές, οπότε αμαρτία να χάσεις χρονιά. Πάντως δήλωσε όλες τις σχολές, ποτέ δε ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Απλώς τα 2 τμήματα δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές, οπότε αμαρτία να χάσεις χρονιά. Πάντως δήλωσε όλες τις σχολές, ποτέ δε ξέρεις.
Ναι έχεις δίκιο...απλά ουτώς ή άλλως την έχασα την χρονιά μου για άλλους λόγους, οι οποίοι με οδήγησαν να δώσω πανελλήνιες και το σεπτεμβριο χρωστάω 9 μαθήματα από το 1ο έτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top