[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια εχω αγχωθει και θελω να ακουσω και την αποψη σας!λοιπον ειμαι απο θεωρητικη και θελω να περασω ακτινολογια...προφανως χανω μορια...! στο 3ο λοιπον υπολογιζω γυρω στο 13600. η ραδιολογια εχει 13500 κατι..λετε να ανεβει και να την βλεπω με τα κυαλια η να τη πιασω???? πφφφφφφφ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
παιδια εχω αγχωθει και θελω να ακουσω και την αποψη σας!λοιπον ειμαι απο θεωρητικη και θελω να περασω ακτινολογια...προφανως χανω μορια...! στο 3ο λοιπον υπολογιζω γυρω στο 13600. η ραδιολογια εχει 13500 κατι..λετε να ανεβει και να την βλεπω με τα κυαλια η να τη πιασω???? πφφφφφφφ!!!!

Μιας και εισαι θεωρητικη περιμενε πρωτα να βγουν τα αποτελεσματα επειδη λογικα θα ξερεις πως βαθμολογουν ενα μαθημα, που μπορεις να υπολογιζεις 17 και να δεις 14...
Υπομονη ωσπου να βγουν οι βασεις και καλη επιτυχια!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
καλως! ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=112883592

Ίσως το έχει κοινοποιήσει πάλι κάποιος, αλλά το βρήκα, οπότε ρίξτε μια ματιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=112883592

Ίσως το έχει κοινοποιήσει πάλι κάποιος, αλλά το βρήκα, οπότε ρίξτε μια ματιά!
καπου λεει οτι:
Η πορεία των βάσεων εισαγωγής στα ΑΕΙ
1ο επιστημονικό πεδίο (Νομικά, Φιλολογίες, Παιδα-γωγικά κ.ά.): Οι βάσεις αναμέ-νεται να κινηθούν ελαφρώς ανοδικά έως και 100 μόρια
2ο και 4ο επιστημονικό πεδίο (Φυσικομαθηματικές, Πολυτεχνεία κ.ά.): Πτωτικά θα κινηθούν οι βάσεις, από 300 έως 400 μόρια στα υψηλόβαθμα πολυτεχνικά τμήματα έως και 2.000 μόρια στα χαμηλόβαθμα ΤΕΙ
3ο επιστημονικό πεδίο (Ιατρικές, Οδοντιατρικές, Φαρμακευτικές κ.ά.): Η πορεία των βάσεων προδιαγράφεται ελαφρώς πτωτική ακόμη και στις Ιατρικές Σχολές
5ο επιστημονικό πεδίο: Οι βάσεις στις Οικονομικές Σχολές θα διαμορφωθούν στα περσινά επίπεδα. Στις Αστυνομικές Σχολές, η αναμενόμενη μείωση του αριθμού των εισακτέων θα ωθήσει υψηλότερα τις βάσεις
καλα ειναι δυνατον να ανεβουν και τα παιδαγωγικα;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
πωωωω οτι θελουν γραφουν ρε π@@@@@ μου... εχω διαβασει απειρες εκτιμησεις αλλου λενε οτι στο 3ο θα ανεβουν αλλου θα κατεβουν αλλου θα μεινουν στα αυγα τους.....παιζουν με τα νευρα μας οι μ@@@@@ ! συγνωμη για το λεξιλογια αλλα δεν μπορω πια θα σκασω με τα ζωα!αγανακτησα!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
καπου λεει οτι:
Η πορεία των βάσεων εισαγωγής στα ΑΕΙ
1ο επιστημονικό πεδίο (Νομικά, Φιλολογίες, Παιδα-γωγικά κ.ά.): Οι βάσεις αναμέ-νεται να κινηθούν ελαφρώς ανοδικά έως και 100 μόρια
2ο και 4ο επιστημονικό πεδίο (Φυσικομαθηματικές, Πολυτεχνεία κ.ά.): Πτωτικά θα κινηθούν οι βάσεις, από 300 έως 400 μόρια στα υψηλόβαθμα πολυτεχνικά τμήματα έως και 2.000 μόρια στα χαμηλόβαθμα ΤΕΙ
3ο επιστημονικό πεδίο (Ιατρικές, Οδοντιατρικές, Φαρμακευτικές κ.ά.): Η πορεία των βάσεων προδιαγράφεται ελαφρώς πτωτική ακόμη και στις Ιατρικές Σχολές
5ο επιστημονικό πεδίο: Οι βάσεις στις Οικονομικές Σχολές θα διαμορφωθούν στα περσινά επίπεδα. Στις Αστυνομικές Σχολές, η αναμενόμενη μείωση του αριθμού των εισακτέων θα ωθήσει υψηλότερα τις βάσεις
καλα ειναι δυνατον να ανεβουν και τα παιδαγωγικα;;;:confused:

Δεν ξέρω ρε'συ. Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβουν τα παιδαγωγικά. Επιπλέον, η συγκεκριμένη σχολή είναι προσβάσιμη και στις άλλες κατευθύνσεις, οπότε, δεδομένης της τραγωδίας της φυσικής, πιστεύω ότι θα ισορροπήσουν κατά κάποιον τρόπο οι βάσεις σε αυτό το τμήμα.
Εντύπωση μου κάνει, πάντως, που λένε όλοι ότι θα ανέβουν οι βάσεις στο πρώτο πεδίο...
Τα θέματα δεν ήταν ΤΟΣΟ εύκολα πια, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
εγω πυστευω γενικα οι σχολες στην επαρχεια θα πεσουνε γιατι πολλοι γονεις δεν εχουνε πλεον λεφτα να στελνουνε εξω τα παιδια για σπουδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
αυτο ειναι το μονο σιγουρο ..! αλλα και να πεσουνε παλι δεν μας οφελει γιατι οι περισσοτεροι ανηκουμε σε αυτες τις οικογενειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εγώ δεν υπολογίζω τίποτα σχετικά με βαθμούς αλλά εχω μεγάλη ανασφάλεια επειδή πέρυσι λόγω λογοτεχνίας έπεσα 1000 μόρια από την αρχική μου εκτίμηση....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εγω πιστευω πως φετος θα δουμε ιατρικη κατω απο 18.000.....(αλεξανδρουπολη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Και εγώ φίλε μου. Έιμαι σχεδόν σίγουρος πως η Ιατρική Αλεξανδρούπολης θα διαμορφωθεί γύρω στο 17900.
Παιδιά στο σχολείο μου, ο φυσικός μου που είναι υποδιευθυντής και γραμματέας ενός βαθμολογικού μου είπε πως το Άριστα (18-20) στη Φυσική Κατεύθυνσης κινήθηκε στο 4% για τη Θετική και 1,8% για την Τεχνολογική!!!
Επίσης μου είπε πως 18-20 στην Έκθεση έγραψε το 0,7%..
Φυσικά δεν ξέρω καν πως το γνωρίζει ή αν είναι απολύτως αλήθεια ( για να μην παρεξηγηθούμε ).
Τραγικά για μένα τα παραπάνω ποσοστά. Τα συμπεράσματα δικά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Και εγώ φίλε μου. Έιμαι σχεδόν σίγουρος πως η Ιατρική Αλεξανδρούπολης θα διαμορφωθεί γύρω στο 17900.
Παιδιά στο σχολείο μου, ο φυσικός μου που είναι υποδιευθυντής και γραμματέας ενός βαθμολογικού μου είπε πως το Άριστα (18-20) στη Φυσική Κατεύθυνσης κινήθηκε στο 4% για τη Θετική και 1,8% για την Τεχνολογική!!!
Επίσης μου είπε πως 18-20 στην Έκθεση έγραψε το 0,7%..
Φυσικά δεν ξέρω καν πως το γνωρίζει ή αν είναι απολύτως αλήθεια ( για να μην παρεξηγηθούμε ).
Τραγικά για μένα τα παραπάνω ποσοστά. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Φίλε άμα γίνει κάνα τέτοιο εσύ και ο Vassilis_Kos έχετε κέρασμα χαχαχα!!! Ανεξάρτητα που μπορεί να πιάνω είδη 8εσσαλονική, γιάννενα κτλπ!! Έτσι το σιγουρεύω όμως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και εγώ φίλε μου. Έιμαι σχεδόν σίγουρος πως η Ιατρική Αλεξανδρούπολης θα διαμορφωθεί γύρω στο 17900.
Παιδιά στο σχολείο μου, ο φυσικός μου που είναι υποδιευθυντής και γραμματέας ενός βαθμολογικού μου είπε πως το Άριστα (18-20) στη Φυσική Κατεύθυνσης κινήθηκε στο 4% για τη Θετική και 1,8% για την Τεχνολογική!!!
Επίσης μου είπε πως 18-20 στην Έκθεση έγραψε το 0,7%..
Φυσικά δεν ξέρω καν πως το γνωρίζει ή αν είναι απολύτως αλήθεια ( για να μην παρεξηγηθούμε ).
Τραγικά για μένα τα παραπάνω ποσοστά. Τα συμπεράσματα δικά σας...
λογικα μου φαινονται ολα αυτα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
επισης βαθια μεσα πιστευω πως χημικοι μηχανικοι ακομα και ΕΜΠ θα πεσουν αρκετα γιατι δεν ειναι πρωτη προτιμηση μαθητων αφου δεν εχει τοσο καλες προοπτικες στην ελλαδα(λιγοι ειναι π αποφασιζουν να φυγουν εξω). εξαλου οι περισσοτεροι π περναν εκει περναν μονο κ μονο γιατι χασαν τουσ μηχανολογουσ κ απλα θελουν να ειναι στο πολυτεχνιο για το ονομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Φίλε άμα γίνει κάνα τέτοιο εσύ και ο Vassilis_Kos έχετε κέρασμα χαχαχα!!! Ανεξάρτητα που μπορεί να πιάνω είδη 8εσσαλονική, γιάννενα κτλπ!! Έτσι το σιγουρεύω όμως! :)

Όπα αρχίσαν και τα κεράσματα πριν τα αποτελέσματα!;)
Πόσα μόρια υπολογίζεις φίλε; Εγώ γύρω στα 18550-18600 (με 15,5 Φυσική, 18 Έκθεση και κλασικά άριστα Βιο,Χημ.).
Μακάρι να πιάσω Πάτρα ρ...Εσύ που θες για 1η επιλογή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
18 εκθεσηη?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θεος εισαι! εγω αντιθετα 19+ φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

John2103

Νεοφερμένος

Ο John2103 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ρε παιδιά και κάτι άλλο..... πραγματικά πιστεύουν ότι στο 1ο πεδίο θα ανέβουν ΟΛΑ τα τμήματα???? ή μόνο νομικές, φιλολογίες και ψυχολογίες???? (δεν βάζω παιδαγωγικά, γιατί από προσωπική άποψη όχι μόνο θα μείνουν στάσιμα, θα πέσουν κιόλας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
αστυφυλακων ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 17.000 + εφοσον θα παρουν 390 ατομα δεν γλυτωνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top