[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μα ποιός μίλησε για "εύκολα" θέματα?? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.
ΤΕΣΠΑ.... ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ! ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Για φιλολογίες αναφέρομαι σε Κομοτηνή/Γιάννενα/Ρέθυμνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
η evi07larissa! ισως να της φανηκαν ευκολα ..ο καθενας οτι νομιζει Χρηστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για φιλολογίες αναφέρομαι σε Κομοτηνή/Γιάννενα/Ρέθυμνο.

cha0s για άλλη μια φορά σου λέω ότι αν δεν βγούνε στατιστικά δεν μπορούμε να ξέρουμε.
Το μόνο που έχουμε δεδομένο είναι ότι η ζήτηση στα επαρχιακά τμήματα θα κατέβει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
η evi07larissa! ισως να της φανηκαν ευκολα ..ο καθενας οτι νομιζει Χρηστο!

όχι παιδιά εγώ δεν είπα τίποτα τέτοιο....είπα ότι αν και φαίνονται ''εύκολα'' τα θέματα στη θεωρητική, πολλές φορές αδικούνται τα παιδιά στην βαθμολόγηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
α οκ .. το πηρα εγω λαθος απο τη διατυπωση σου.! σορρυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω θα μείνουν σταθερές....Ίσως καμιά μικρή άνοδο Θεσ/νικη- Αθήνα. Αναφέρεσαι και στα ιστορικά- φιλοσοφικά τμήματα ή μόνο στα φιλολογικά;

Μα με ποια λογική ρε ' συ θα ανέβει η Φιλολογία σε αυτές τις πόλεις;
Πέρυσι στην Αθήνα έπεσε περίπου 550 μόρια.
Άντε, πες ότι φέτος τα θέματα ήταν πολύ ευκολότερα από πέρυσι (υποθετικά μιλώντας), ακόμη λοιπόν και να ισχύει αυτό, πως γίνεται να ανέβει από τη στιγμή που τη δηλώνει ένα μικρό ποσοστό μαθητών, και από τη στιγμή που η πτώση της ήταν τόσο μεγάλη; Εννοώ ότι για να φτάσει από -550 στο +100, π.χ., σημαίνει ότι πολύς κόσμος έγραψε καλά, και ότι φυσικά την δήλωσε πολύ περισσότερος κόσμος απ'ό,τι πέρυσι...

Δεν ξέρω... Ίσως το βλέπω και εντελώς υποκειμενικά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μα με ποια λογική ρε ' συ θα ανέβει η Φιλολογία σε αυτές τις πόλεις;
Πέρυσι στην Αθήνα έπεσε περίπου 550 μόρια.
Άντε, πες ότι φέτος τα θέματα ήταν πολύ ευκολότερα από πέρυσι (υποθετικά μιλώντας), ακόμη λοιπόν και να ισχύει αυτό, πως γίνεται να ανέβει από τη στιγμή που τη δηλώνει ένα μικρό ποσοστό μαθητών, και από τη στιγμή που η πτώση της ήταν τόσο μεγάλη; Εννοώ ότι για να φτάσει από -550 στο +100, π.χ., σημαίνει ότι πολύς κόσμος έγραψε καλά, και ότι φυσικά την δήλωσε πολύ περισσότερος κόσμος απ'ό,τι πέρυσι...

Δεν ξέρω... Ίσως το βλέπω και εντελώς υποκειμενικά. :hmm:

Ίσως κάποια παιδιά θεωρώντας ότι οι φιλολογίες έχουν καλύτερη αποκατάσταση από τα παιδαγωγικά να τις επιλέξουν περισσότερο....Αλλά και πάλι δεν είπα κάτι σίγουρο. Δεν ξέρουμε τίποτα όλα μπορεί να ανατραπούν ανα πάσα στιγμή. Είναι πολύ νωρίς ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
μια ερωτηση ρε παιδια!!! τη ραδιολογια ακτινολογια πως την βλεπετε?????????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ίσως κάποια παιδιά θεωρώντας ότι οι φιλολογίες έχουν καλύτερη αποκατάσταση από τα παιδαγωγικά να τις επιλέξουν περισσότερο....Αλλά και πάλι δεν είπα κάτι σίγουρο. Δεν ξέρουμε τίποτα όλα μπορεί να ανατραπούν ανα πάσα στιγμή. Είναι πολύ νωρίς ακόμα.

:eek:
Υπάρχει άνθρωπος πάνω στον πλανήτη γη που να πιστεύει κάτι τέτοιο;
:P
I don't think so...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
:eek:
Υπάρχει άνθρωπος πάνω στον πλανήτη γη που να πιστεύει κάτι τέτοιο;
:P
I don't think so...

Υπάρχουν και μάλιστα πάρα πολλοί.....Εμένα φίλες μου που όλη τη χρονιά πέρυσι ήθελαν νηπιαγωγών και δασκάλων τη στιγμή που έκαναν μηχανογραφικό έβαλαν πρώτη επιλογή ιστορικά- φιλολογία που έπεσαν οι βάσεις τους και τις έπιασαν. Δικαίωμα τους δεν βρίσκω κάτι κακό σ'αυτό. αλλά σημειωτέον έπιαναν και δασκάλων και νηπιαγωγών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Υπάρχουν και μάλιστα πάρα πολλοί.....Εμένα φίλες μου που όλη τη χρονιά πέρυσι ήθελαν νηπιαγωγών και δασκάλων τη στιγμή που έκαναν μηχανογραφικό έβαλαν πρώτη επιλογή ιστορικά- φιλολογία που έπεσαν οι βάσεις τους και τις έπιασαν. Δικαίωμα τους δεν βρίσκω κάτι κακό σ'αυτό. αλλά σημειωτέον έπιαναν και δασκάλων και νηπιαγωγών

Ε σιγά ρε'συ. Ίδιες βάσεις είχαν περίπου αυτά τα τμήματα. Ειδικά τα ιστορικά και τα τμήματα νηπιαγωγών έφτασαν στον πάτο. Πολύ χαμηλά.

Τι να σου πω; Πάντως, εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να το λέει αυτό. Ίσα-ίσα όλοι οι μαθητές λένε μακριά κι αλάργα από τις ελληνικές Φιλολογίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ε σιγά ρε'συ. Ίδιες βάσεις είχαν περίπου αυτά τα τμήματα. Ειδικά τα ιστορικά και τα τμήματα νηπιαγωγών έφτασαν στον πάτο. Πολύ χαμηλά.

Τι να σου πω; Πάντως, εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να το λέει αυτό. Ίσα-ίσα όλοι οι μαθητές λένε μακριά κι αλάργα από τις ελληνικές Φιλολογίες...

Ισχυει οτι αυτοι που ηθελαν παιδαγωγικα τωρα θα στραφουν στις νομικες και στις φιλολογιες... γι αυτο λενε οτι οι παραπανω ειναι οι μοναδικες σχολες απο ολα τα πεδια που θα εχουν ανοδο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Ε σιγά ρε'συ. Ίδιες βάσεις είχαν περίπου αυτά τα τμήματα. Ειδικά τα ιστορικά και τα τμήματα νηπιαγωγών έφτασαν στον πάτο. Πολύ χαμηλά.

Τι να σου πω; Πάντως, εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να το λέει αυτό. Ίσα-ίσα όλοι οι μαθητές λένε μακριά κι αλάργα από τις ελληνικές Φιλολογίες...

Στο σχολείο μου που είναι αρκετά μεγάλο πέρασε πέρυσι 1 μόνο άτομο παιδαγωγικό δημοτικής στα γιάνεννα από ολες τις κατευθύνσεις. Είχαμε 2 νομικες 2 ψυχολογίες κάποια παραιατρικά από θεωρητική γύρω στα 7-8 άτομα και όλοι άλλοι ιστορικά....Πολλοί κάνουν 10% τώρα για νηπιαγωγών....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δεν ξέρω...
Σε συζητήσεις με υποψήφιους, πάντως, ποτέ δεν άκουσα κάτι τέτοιο.
Το μεγαλύτερο ποσοστό θέλει νομικές και ψυχολογίες.
Συνήθως ιστορικά και φιλολογικά(στην κρήτη ή την κομοτηνή π.χ.) περνάνει αρκετοί από σπόντα, επειδή έβγαλαν λίγα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δεν ξέρω...
Σε συζητήσεις με υποψήφιους, πάντως, ποτέ δεν άκουσα κάτι τέτοιο.
Το μεγαλύτερο ποσοστό θέλει νομικές και ψυχολογίες.
Συνήθως ιστορικά και φιλολογικά(στην κρήτη ή την κομοτηνή π.χ.) περνάνει αρκετοί από σπόντα, επειδή έβγαλαν λίγα μόρια.

Εντάξει συμβαίνει και αυτό...Το μεγαλύτερο σοκ πάντως ήταν η πτώση 1300 μόρια της φιλολογίας ιωαννίνων, μιας από τις πιο δύσκολες σχολές για θεωρητική. 2 φίλοι μου πέρασαν εκεί και έφυγαν στο 2ο εξαμηνο:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εντάξει συμβαίνει και αυτό...Το μεγαλύτερο σοκ πάντως ήταν η πτώση 1300 μόρια της φιλολογίας ιωαννίνων, μιας από τις πιο δύσκολες σχολές για θεωρητική. 2 φίλοι μου πέρασαν εκεί και έφυγαν στο 2ο εξαμηνο:confused::confused:

Αυτό ακριβώς παθαίνουν όσοι περνάνε εκεί από σπόντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς παθαίνουν όσοι περνάνε εκεί από σπόντα...

Εγώ πάντως δεν πέρασα από σπόντα....Ήθελα φιλολογία ή ιστορικό. και φέτος αν δεν πιάσω τη νομικη θα βάλω φιλολογικό θεσ/νικης που το έχασα πέρυσι για ελάχιστα μόρια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν πέρασα από σπόντα....Ήθελα φιλολογία ή ιστορικό. και φέτος αν δεν πιάσω τη νομικη θα βάλω φιλολογικό θεσ/νικης που το έχασα πέρυσι για ελάχιστα μόρια...:)

Εγώ είμαι πολύ μπερδεμένος ρε γαμώτο.
Μόνο την 1η επιλογή μου ξέρω μέχρι στιγμής, και δε μπορώ να αποφασίσω με τίποτα τις επόμενες...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγώ είμαι πολύ μπερδεμένος ρε γαμώτο.
Μόνο την 1η επιλογή μου ξέρω μέχρι στιγμής, και δε μπορώ να αποφασίσω με τίποτα τις επόμενες...:(

ε μακαρι να περασεις στην 1η τοτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top