[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Για τις στρατιωτικες τι λενε? ΣΜΥ ευελπιδων κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες για την Φιλολογία... :hmm:
Από το δικό μου σχολείο, είμαι ο μόνος που -συνειδητά- θα βάλει Φιλολογία ως Α' επιλογή.
Γενικά, ξέρω πως τις αποφεύγουν λόγω της δυσκολίας του αντικειμένου, και λόγω του "μέλλοντος".
Περισσότεροι θέλουν παιδαγωγικά, π.χ. .


Ναι αλλα υπαρχουν και κατι αχρηστα,που δηλωνουν 434384340932432 σχολες και μπαινουν σε παρομοιες σχολες λογω χαμηλων μοριων (χωρις να θελω να τις υποτιμισω αφου και εγω παρομοια σχολη θελω :P) και πιανουν τις θεσεις απο αυτους που πραγματικα θελουν να εισαχθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ναι αλλα υπαρχουν και κατι αχρηστα,που δηλωνουν 434384340932432 σχολες και μπαινουν σε παρομοιες σχολες λογω χαμηλων μοριων (χωρις να θελω να τις υποτιμισω αφου και εγω παρομοια σχολη θελω :P) και πιανουν τις θεσεις απο αυτους που πραγματικα θελουν να εισαχθουν.

Κοίτα, καλά κάνουν τα παιδιά και τις δηλώνουν όλες τις σχολές.
Κι εγώ αυτό θα κάνω, και πιστεύω το ίδιο πρέπει να κάνουμε όλοι.
Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να γίνει μια στραβή με τις βάσεις (έστω κι αν ο κίνδυνος είναι απειροελάχιστος).
Το θέμα, όμως, είναι το μετά. Τι θα κάνουν όλοι εκείνοι που πέρασαν φιλολογία από σπόντα; Δεν είναι ΤΕΙ διοίκησης επιχειρήσεων, ούτε ΤΕΙ μάρκετινγκ, όπως και να το κάνουμε. :whistle:

Θέλω να πω ότι αν δεν το αγαπάς πραγματικά, δεν θα καταφέρεις τίποτα.
Έτσι είναι η φύση της σχολής, νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κοίτα, καλά κάνουν τα παιδιά και τις δηλώνουν όλες τις σχολές.
Κι εγώ αυτό θα κάνω, και πιστεύω το ίδιο πρέπει να κάνουμε όλοι.
Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να γίνει μια στραβή με τις βάσεις (έστω κι αν ο κίνδυνος είναι απειροελάχιστος).
Το θέμα, όμως, είναι το μετά. Τι θα κάνουν όλοι εκείνοι που πέρασαν φιλολογία από σπόντα; Δεν είναι ΤΕΙ διοίκησης επιχειρήσεων, ούτε ΤΕΙ μάρκετινγκ, όπως και να το κάνουμε. :whistle:

Θέλω να πω ότι αν δεν το αγαπάς πραγματικά, δεν θα καταφέρεις τίποτα.
Έτσι είναι η φύση της σχολής, νομίζω.

Ναι αλλα για να προστατευσουμε το κωλαρακι μας δεσμευουμε την ευκαιρια καποιου αλλου,δεν ξερω,μου φαινεται οτι εδω υπαρχει αδικια με την λογικη του οτι:αφου ετσι και αλλιως δεν κατσει αυτος στην φιλολογια,η οποιοσδηποτε αλλος που δεν ηθελε την σχολη και απλως την δηλωσε για να εχει ενα φοιτητικο πασο και να λεει οτι περασε καπου.
Βεβαια αυτο δεν θα αλλαξει,διοτι η νοοτροπια παραμενει νοοτροπια,αλλα εγω οφειλω να στοχοποιησω αυτη την πραξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγω γιατι πιστευω οτι δεν θα υπαρξουν οι τρομερες πτωσεις που πιστευουμε ολοι;; Περσυ οι βασεις πεσανε ΠΑΡΑ πολυ οποτε δεν νομιζω να υπαρχει κατι αντιστοιχο φετος παρολο που η δυσκολια ηταν μεγαλυτερη!

μη ξεχνας οτι αυξηθηκαν και οι εισακτεοι αρα θα πεσουν ακομα πιο πολυ 2ο-4ο βαζω στοιχημα θα πεσουν κατα 1000+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
πολυτεχνείο-> ηλεκτρολόγων,μηχανολόγων ή πολιτικών μηχανικών ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
480 θέσεις???????? και μετά αναρωτιόμαστε γιατί η ανεργία έχει πιάσει φωτιά??? δε σκέφτονται πριν ανακοινώσουν τις θέσεις?/ τί θα τους κάνουμε τόσους γιατρούς και δικηγόρους????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
πολυτεχνείο-> ηλεκτρολόγων,μηχανολόγων ή πολιτικών μηχανικών ;;
είναι σίγουρο οτι θα πέσουν οι βάσεις σε αυτά τα τμήματα τώρα το πόσο .... γενικά απο το 2011 και μέχρι να λήξει το σύστημα των πανελληνίων έχουν μπει στη διαδικασία να βάζουν όλο και πιο δύσκολα θέματα ..λογικά κάθε χρόνο ολοένα και θα πέφτουν οι βάσεις ( χωρίς να εννοώ οτι η Ιατρική πχ θα φτάσει ποτε τα 17.000 μόρια ) ρε παιδιά πέρσι οι πολυτεχνικές σχολές έπεσαν 700 με 1200 μόρια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Πληροφορικές Αθήνας πως τις κόβετε? Πέρυσι το χαμηλότερο ΑΕΙ ήταν 14 κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι που σκέφτομαι τις τελευταίες δυο μέρες τώρα? Ομολογουμένως, τα θέματα φέτος ηταν δύσκολα έτσι? Επομένως ένας αρκετά καλα προετοιμασμένος μαθητής που πήγαινε για 19-20 ενδεχομένως να έπεσε στο 17-18. Πόσο απίθανο είναι αυτός ο αρκετά καλά προετοιμασμένος μαθητής να δηλώσει πρώτη επιλογή ιατρική, δεύτερη φαρμακευτική και μετά, βιολογία, μαθηματικό, φυσικό, χημικό κτλπ και επειδή οι βάσεις δεν έπεσαν πολύ στις ιατρικές και παραιατρικές σχολές, να μπει στις άλλες σχολές με 18000 μόρια και να ανέβουν οι βάσεις κατακόρυφα στις σχολές με βάσεις της τάξης 16-17500 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
και κάτι ακόμα ...το θέμα με τη φυσική κατ θα μειώσει περισσότερο τις βάσεις πιστεύω ...το 1980 είχε γίνει λάθος στη διατύπωση των Μαθηματικών κατεύθυνσης και τα παιδιά ξανάγραψαν Μαθηματικά , φοβερό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
οι βάσεις δεν έπεσαν πολύ στις ιατρικές και παραιατρικές σχολές

Οι βάσεις δεν πάνε πάνω-κάτω επειδή έτσι γουστάρουν, πώς ξέρεις τι θα γίνει φέτος και έκανες όλο αυτό το συλλογισμό?:worry: Ούτε καν τα γενικά στατιστικά του υπουργείου δεν έχουν βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Λέμε τώρα... Είναι απίθανο αυτό το σενάριο? Γιατί εγώ ας πούμε που θέλω μαθηματικό, μαζεύω 17000 μόρια με ένα 18άρι στο αόθ οπότε ευελπιστώ να περνάω άνετα. Το μόνο σενάριο που μπόρεσα να σκεφτώ είναι να ανεβούν οι βάσεις με έναν τέτοιο τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά,καθίστε πρώτα να βγούνε τα στατιστικά και ειδικότερα η ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΒΑΘΜΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ και μετά τα ξαναλέμε!Μην ξεχνάτε φέτος ότι θα γίνει και "καλύτερο μηχανογραφικό" απο τους υποψηφίους!
Δείτε Βασεις 2007 και 2008 και τα αντιστοιχα στατιστικά για να καταλάβετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Παιδιά,καθίστε πρώτα να βγούνε τα στατιστικά και ειδικότερα η ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΒΑΘΜΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ και μετά τα ξαναλέμε!Μην ξεχνάτε φέτος ότι θα γίνει και "καλύτερο μηχανογραφικό" απο τους υποψηφίους!
Δείτε Βασεις 2007 και 2008 και τα αντιστοιχα στατιστικά για να καταλάβετε!
Chris, ψήνεσαι να κάνεις και φέτος εκτιμήσεις βάσεων όταν βγουν βαθμοί και στατιστικά? Πέρισυ έσκισες:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδια το τμημα Βιοχημειας και Βιοτεχνολογιας (Λαρισα) λετε να πεσει στα 15800 ή καπου εκει?Περσυ ηταν 16435
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Παιδιά,καθίστε πρώτα να βγούνε τα στατιστικά και ειδικότερα η ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΒΑΘΜΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ και μετά τα ξαναλέμε!Μην ξεχνάτε φέτος ότι θα γίνει και "καλύτερο μηχανογραφικό" απο τους υποψηφίους!
Δείτε Βασεις 2007 και 2008 και τα αντιστοιχα στατιστικά για να καταλάβετε!

τι εννοεις καλυτερα μηχανογραφικα?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
gate θα σου φερω ενα παραδειγμα.Εγω που βγαζω π.χ.16498 δηλωνω ΟΔΕ ΟΠΑ, ενω περσι με αυτα τα μορια δυσκολα θα το δηλωνα αφου ημουν 1600 μορια κατω απο τη βαση του 2010.Πολλα παιδια θα σκεφτουν ετσι και θα δηλωσουν τι ακριβως θελουν,αφου οι βασεις ειναι ηδη χαμηλα και προβλεπεται νεα πτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚωνσταντίνοςΜ

Νεοφερμένος

Ο ΚωνσταντίνοςΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια πως πιστευεται οτι θα κυνηθούν οι βάσεις στο ΕΜΠ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ α)μηχανολόγους μηχανικούς,β)ναυπηγούς και γ) πολιτικους??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Δεν νομιζω για πτωσεις ανω των 300 μοριων.. Βεβαια αυτα ειναι υποθεσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top