[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Βασικά εσύ θα έχεις βγάλει πολύ παραπάνω :D
Αλλά θεωρώ ότι δεν θα πρέπει να προδικάσουμε ότι οι βάσεις του 1ου πεδίου θα ανέβουν... το ότι βγήκε κόσμος χαρούμενος μετά τη Λογοτεχνία δεν σημαίνει τίποτα... ειδικά στο συγκεκριμένο μάθημα. Θεωρώ ότι το μοναδικό μάθημα που μπορούμε να υπολογίσουμε με ακρίβεια το βαθμό μας είναι τα λατινικά...
Κατά τα άλλα, ακόμα και στα αρχαία, νομίζω ότι κανείς μας δεν είναι σίγουρος... στην ιστορία πράγματι τα θέματα ήταν εύκολα (ή αυτό, ή απέδωσαν οι εφτά φορές που έβγαλα το βιβλίο)... ωστόσο με έκπληξη διαπίστωσα μπαίνοντας στο ι-σκουλ ότι κάποιοι είχαν κάνει λαθάκια πχ στο σωστό-λάθος... αντίστοιχα κι εγώ στα αρχαία έκανα πολλά ηλίθια λάθη, ειδικά στο συντακτικό, από εκεί που δεν το περίμενα.
Στην αίθουσα που έγραφα ήμασταν 16 άτομα. Αν θεωρήσω ότι είναι ένα μέσο δείγμα μίας τάξης θεωρητικής κατεύθυνσης, δεν θα έλεγα ότι τα πράγματα πήγαν καλά, παρά τα "βατά" θέματα (σιχαίνομαι αυτή τη λέξη). Μονίμως η τάξη άδειαζε στις 10.31 και μέναμε 5-6 άτομα που συνεχίζαμε να γράφουμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι αυτά που γράφαμε ήταν σωστά.

Πάντως, nafasskata, μας βλέπω του χρόνου συναδέλφους, αν όλα πάνε καλά :D
Και στο εύχομαι!

Μακάρι να έχω βγάλει παραπάνω! Βέβαια, δεν τα θέλω τα πολλά μόρια! Τι να τα κάνω; Ίσα-ίσα την σχολή μου να πιάσω! :clapup:
Τα θέματα ΔΕΝ ήταν εύκολα-βατά για τη μάζα. Μόνο οι διαβασμένοι τα βρήκαν εύκολα. Άσε τους άλλους να λένε βλακείες.
Στη λογοτεχνία θα πέσει πολύ κλάμα... Θυμήσου το!
Κι εγώ ιστορία έγραψα πολύ καλά. Είναι η "ευκολία" των θεμάτων βλέπεις. :hmm:
Κοίτα, εγώ δε μπορώ να πάρω ως δείγμα την τάξη μου, γιατί παραδοσιακά είναι όλοι φυτούκλες!:P
Οι 12 στους 16 έχουμε βγάλει πάνω από 17.000, λογικά.
Αλλά, από άλλα σχολεία της περιοχής, ακούω ότι δεν ήταν τόσο ρόδινα τα πράγματα. :worry:

Με το καλό συνάδελφε! :D
Σε ποια πόλη θες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Τα θέματα ΔΕΝ ήταν εύκολα-βατά για τη μάζα. Μόνο οι διαβασμένοι τα βρήκαν εύκολα. Άσε τους άλλους να λένε βλακείες.
Στη λογοτεχνία θα πέσει πολύ κλάμα... Θυμήσου το!

Ακριβώς... απλά στις δικές μας λύσεις δεν υπάρχει μία και μοναδική απάντηση, οπότε αναγκαστικά πρέπει να περιμένουμε τη βαθμολογία για να δούμε τι κάναμε.

Εγώ Αθήνα θέλω, αλλά Ιταλικό. Κατά μία έννοια συνάδελφοι θα είμαστε :) Στο ίδιο -απαίσιο- κτήριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια θελω γαλλικο!θα πεσει?γενικα και για τα 2 τμηματα ρωτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
παιδια θελω γαλλικο!θα πεσει?γενικα και για τα 2 τμηματα ρωτω!
χωρις βαθμολογιες και χωρις καν τα θεματα του ειδικου μαθηματος, κανεις δεν ξερει... παντως οπως σου ειπα και σε αλλο ποστ, αποκλειω να ανεβει τρελα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
τμηματα πληροφορικης λετε να πεσουν ; επειδη ειχαν πεσει πολυ περυσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
παιδια θελω γαλλικο!θα πεσει?γενικα και για τα 2 τμηματα ρωτω!

Ελπίζω και εύχομαι ότι γενικά οι φιλολογίες δεν θα έχουν ζήτηση.... αλλά κοίτα να γράψεις καλά στο ειδικό! Συντελεστής 2.... δίνει πολλά μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Τα πρώτα συμπεράσματα από δείγμα 6.000 γραπτών και τις εκτιμήσεις των βαθμολογητών

ΕΡΕΥΝΑ του Χρήστου Κάτσικα

ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Πέμπτη 31 Μαΐου 2012


Λιγότερα γραπτά, σε σχέση με πέρυσι, βαθμολογούνται στη βαθμολογική κλίμακα 18 - 20 (Αριστα) στη Νεοελληνική Γλώσσα, τη Βιολογία Γενικής Παιδείας, τη Λογοτεχνία Θεωρητικής Κατεύθυνσης και στη Φυσική Τεχνολογικής Κατεύθυνσης (με τις γνωστές ανακολουθίες της Κεντρικής Επιτροπής Εξετάσεων). Αυτό φαίνεται από ένα δείγμα περίπου 6.000 γραπτών από Βαθμολογικά Κέντρα (Αθήνα, Πειραιάς, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο Κρήτης, Αγρίνιο, Ιωάννινα και Βόλος). Αντίθετα, από το ίδιο δείγμα δεν φαίνεται να μειώνεται το ποσοστό των αριστούχων, σε σχέση πάντα με πέρυσι, στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας. Στο ίδιο δείγμα, 25% των γραπτών στη Νεοελληνική Γλώσσα, στο οποίο διαγωνίστηκε το σύνολο των υποψηφίων και των τριών Κατευθύνσεων, και 30% των γραπτών στη Νεοελληνική Λογοτεχνία έχουν βαθμολογηθεί κάτω από τη βάση. Το ίδιο συμβαίνει για το 40% των γραπτών στο μάθημα της Βιολογίας Γενικής Παιδείας καθώς και για το 40% των γραπτών στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας (μάθημα κλειδί, εκτός των άλλων, και για την είσοδο των υποψηφίων στο 5ο Επιστημονικό Πεδίο (Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης).
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Καθώς δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογικά στοιχεία για τα μαθήματα που εξετάστηκαν τη δεύτερη εβδομάδα των Πανελλαδικών Εξετάσεων (Αρχαία Ελληνικά Θεωρητικής Κατεύθυνσης και Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης, Ιστορία Θεωρητικής Κατεύθυνσης, Χημεία - Βιοχημεία και Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Τεχνολογικής Κατεύθυνσης), ας δούμε τις εκτιμήσεις έμπειρων βαθμολογητών. Οι εκτιμήσεις για τα Αρχαία Ελληνικά συγκλίνουν στην πρόβλεψη ότι το ποσοστό των υποψηφίων που θα κινηθούν στα βαθμολογικά όρια του Αριστα (18-20) θα είναι μεγαλύτερο από πέρυσι και θα κινηθεί ανάμεσα σε 4%-6%. Παράλληλα υπάρχει η εκτίμηση ότι τα γραπτά που θα βαθμολογηθούν κάτω από τη βάση θα ξεπερνούν το 40%. Στα Μαθηματικά Θετικής Κατεύθυνσης αναμένεται ότι άνω του 10% των γραπτών θα βαθμολογηθεί στην κλίμακα του Αριστα (18-20), ενώ τα γραπτά που θα βαθμολογηθούν κάτω από τη βάση αναμένεται να μην ξεπεράσουν το 40%. Διαφορετική αναμένεται να είναι η κατανομή της βαθμολογίας στην πολυπληθέστατη Τεχνολογική Κατεύθυνση 2. Στην κλίμακα του Αριστα αναμένεται να βαθμολογηθεί λιγότερο από 4% των γραπτών, ενώ κάτω από τη βάση αναμένεται να βρεθούν περίπου 6,5 στα 10 γραπτά! Στην Ιστορία της Θεωρητικής Κατεύθυνσης η εκτίμηση των βαθμολογητών, με βάση τον βαθμό ευκολίας/δυσκολίας των θεμάτων, είναι ότι ένα στα 6 - 7 θα βαθμολογηθούν στην κλίμακα του Αριστα (18-20), ενώ αναμένεται ότι περίπου 45% των γραπτών θα βαθμολογηθεί κάτω από τη βάση.

Δηλαδή.... λίγοι αριστούχοι και αρκετοί έως πολλοί πάτωσαν;
Επειδή το μυαλό μου είναι πολτός μετά τα Λατινικά και τη σημερινή εξόρμηση(μετά τα Λατινικά γύρισα σπίτι για δυο ώρες και μετά στις 1:00 το βράδυ :P), τί συμπέρασμα εξάγεται για τις βάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
στο ΑΟΘ ρε παιδια,τα και καλα πιο δυσκολα θεματα του 2005 και 2006 δεν μου φανηκαν κατι τρατζικ.
Αντε παμε για 95+ να παρω τα πανω μου!

Πάντως εκείνες οι 2 χρονιές ήταν με τις χειρότερες επιδόσεις, άρα αυτά παίρνουμε ως πιο δύσκολα θέματα.


Αλλά θεωρώ ότι δεν θα πρέπει να προδικάσουμε ότι οι βάσεις του 1ου πεδίου θα ανέβουν... το ότι βγήκε κόσμος χαρούμενος μετά τη Λογοτεχνία δεν σημαίνει τίποτα... ειδικά στο συγκεκριμένο μάθημα. Θεωρώ ότι το μοναδικό μάθημα που μπορούμε να υπολογίσουμε με ακρίβεια το βαθμό μας είναι τα λατινικά...

Ακριβώς, λογοτεχνία είναι το πιο βιτσιόζικο στη βαθμολόγηση μάθημα.


Τα θέματα ΔΕΝ ήταν εύκολα-βατά για τη μάζα. Μόνο οι διαβασμένοι τα βρήκαν εύκολα. Άσε τους άλλους να λένε βλακείες.
Στη λογοτεχνία θα πέσει πολύ κλάμα... Θυμήσου το!
Κι εγώ ιστορία έγραψα πολύ καλά. Είναι η "ευκολία" των θεμάτων βλέπεις. :hmm:
Κοίτα, εγώ δε μπορώ να πάρω ως δείγμα την τάξη μου, γιατί παραδοσιακά είναι όλοι φυτούκλες!:P

Και ιστορία και αρχαία θα πέσει πολύ κλάμα...αν κρίνω από τόσο κόσμο που δεν έκανε επανάληψη τα ηθικά νικομάχεια και στην ιστορία διάβασε Ποντιακό και όχι Κρητικό, χώρια τα σ-λ.....πολύ κλάμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
το τμημα πληροφορικης στα γιαννενα ποσο το κοβεται να πεφτει ??? 13.534 ειναι ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
το τμημα πληροφορικης στα γιαννενα ποσο το κοβεται να πεφτει ??? 13.534 ειναι ...:)
Επειδη ειναι και περιφερεια μπορει να αγγιξει και βαση φιλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Επειδη ειναι και περιφερεια μπορει να αγγιξει και βαση φιλε μου

Μακαρι ρε φιλε , τι να πω ..... γυρω στα 700 θελω να πεσει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
για τις Ναυτιλιακες Σπουδες πειραια (16680)
και το Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών Χίου (12729)
τι πιστεύετε?

αν το πρωτο πέσει 1000 (πολλα ζηταω) θα κερασω ολο του φορουμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και γω για να περασω ΟΔΕ ΟΠΑ πρεπει να παρακαλεσω για 600-800 μορια πτωση.Και το ΟΔΕ ΠΑ.ΜΑΚ. καλο ειναι μωρε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
πόσα θέλει? είναι καλο? το'χεις ψάξει ή πρόκειται για απλό συμβιβασμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Και γω για να περασω ΟΔΕ ΟΠΑ πρεπει να παρακαλεσω για 600-800 μορια πτωση.Και το ΟΔΕ ΠΑ.ΜΑΚ. καλο ειναι μωρε.:P

υπαρχουν και αλλα καλα τμηματα .... βλεπε παπει τραπεζικη, ασοεε οικονομικο αν εισαι απο αθηνα και δεν θες να φυγεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειναι πολυ καλο και το προτιμουν παρα πολλοι υψηλοβαθμοι μαθητες.Ο πρωτος π.χ.περσι περασε με 19000 μορια.Ενταξει το πουλμουρ της ΑΣΟΕΕ δεν το χει,αλλα για συμβιβασμο δεν προκειται.Τουλαχιστο δεν θα χει Πακιστανους απεξω και ΜΑΤ καθε τρεις και λιγο.χεχε.

Περσι η βαση διαμορφωθηκε στα 15980 και με τους υπολογισμους μου ειμαι απο 200 μεχρι 500 μορια πανω.
Παντως οτι εγραψα στο παραπανω μηνυμα ουτε κοροιδια,ουτε ειρωνεια περιεχει.Απλα στα φερνει ετσι η ζωη που περνας εκει που πρεπει.

Για τις βασεις του 5ου καθοριστικο ρολο θα παιξει το ΑΟΘ,και ο αριθμος των υποψηφιων που μαστε.

υπαρχουν και αλλα καλα τμηματα .... βλεπε παπει τραπεζικη, ασοεε οικονομικο αν εισαι απο αθηνα και δεν θες να φυγεις...

Το ζητουμενο ειναι πως δεν ειμαι απο Αθηνα αλλα απο τη μακρινη... Κοζανη και θα εκανα την υπερβαση μονο για το ΟΔΕ αντε βαρια το Οικονομικο.Ας μην ξεχναμε οτι και το ΠΑ.ΜΑΚ. προσφερει εξισου υψηλο επιπεδο σπουδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δηλαδή.... λίγοι αριστούχοι και αρκετοί έως πολλοί πάτωσαν;
Επειδή το μυαλό μου είναι πολτός μετά τα Λατινικά και τη σημερινή εξόρμηση(μετά τα Λατινικά γύρισα σπίτι για δυο ώρες και μετά στις 1:00 το βράδυ :P), τί συμπέρασμα εξάγεται για τις βάσεις;

Ότι μάλλλον έχουμε μεγάλες εκπλήξεις σε βαθμούς και βάσεις......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Τμήματα Σχολής Επιστημών της Διοίκησης χιου:
Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων
Τμήμα Ναυτιλίας & Επιχειρηματικών Υπηρεσιών
Τμήμα Μηχανικών Οικονομίας & Διοίκησης

Γνωρίζετε τίποτα για αυτά τα τμήματα? ναι μεν είναι μακριά, αλλά οι βάσεις είναι .."προσιτές" (λες και μιλαμε για λεφτα :P ) αυτη η φυσικη με καταστρεψε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Βασικά εσύ θα έχεις βγάλει πολύ παραπάνω :D
Αλλά θεωρώ ότι δεν θα πρέπει να προδικάσουμε ότι οι βάσεις του 1ου πεδίου θα ανέβουν... το ότι βγήκε κόσμος χαρούμενος μετά τη Λογοτεχνία δεν σημαίνει τίποτα... ειδικά στο συγκεκριμένο μάθημα. Θεωρώ ότι το μοναδικό μάθημα που μπορούμε να υπολογίσουμε με ακρίβεια το βαθμό μας είναι τα λατινικά...
Κατά τα άλλα, ακόμα και στα αρχαία, νομίζω ότι κανείς μας δεν είναι σίγουρος... στην ιστορία πράγματι τα θέματα ήταν εύκολα (ή αυτό, ή απέδωσαν οι εφτά φορές που έβγαλα το βιβλίο)... ωστόσο με έκπληξη διαπίστωσα μπαίνοντας στο ι-σκουλ ότι κάποιοι είχαν κάνει λαθάκια πχ στο σωστό-λάθος... αντίστοιχα κι εγώ στα αρχαία έκανα πολλά ηλίθια λάθη, ειδικά στο συντακτικό, από εκεί που δεν το περίμενα.
Στην αίθουσα που έγραφα ήμασταν 16 άτομα. Αν θεωρήσω ότι είναι ένα μέσο δείγμα μίας τάξης θεωρητικής κατεύθυνσης, δεν θα έλεγα ότι τα πράγματα πήγαν καλά, παρά τα "βατά" θέματα (σιχαίνομαι αυτή τη λέξη). Μονίμως η τάξη άδειαζε στις 10.31 και μέναμε 5-6 άτομα που συνεχίζαμε να γράφουμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι αυτά που γράφαμε ήταν σωστά.

Πάντως, nafasskata, μας βλέπω του χρόνου συναδέλφους, αν όλα πάνε καλά :D
Και στο εύχομαι!

Παιδιά και εγώ για φιλολογικό Θεσσαλονίκης όμως......Λέτε να πέσει;; Στα αρχαία ότι περιγράφεις έγινε και σε εμάς ακριβώς....Πολλοί περίμεναν τη δυνατή αποχώρηση και έφυγαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
εγω πιστευω πως οι βασεις στο πρωτο πεδιο θα ανεβουν.η ιστορια ηταν ευκολη και ειναι κ βαρυτητας, στα λατινικα ευκολα επαιρνε κανεις το 15-17. οχι πολυ αλλα 100-500 μορια προβλεπω λογω λογοτεχνιας-εκθεσης-βιολογιας ...θα δειξει. τα αποτελεσματα μας ποτε βγαινουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top