[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδια λετε το τμημα ηλεκτρονικων μηχ. υπολογιστων στα χανια που ειναι στα 17.330 να πεσει περιπου 500 μορια και να την πιασω???
βεβαια ειμαι και στην κατηγορια τριτεκνων για αυτην την περιφερεια..
τι πιστευετε??
χαλαρα σου λεω εγω και να με θυμηθείς οταν ερθει η ωρα
και χωρις ειδικες κατηγοριες

ειναι η τριτη φορα που θα ρωτησω..
πιστευετε οτι τα ναυτιλιακα στη Χιο απο 14200 θα πεσει στα 13200???
δεν δινουν τοσο μεγαλη πτωση αλλα πιστευω μια μικρη πολυ μικρη ελπιδα την εχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina09

Νεοφερμένος

Η katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει περίπτωση το ιστορικό αρχαιλογικό θεσσαλονίκης να πέσει 800 μόρια?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει περίπτωση το ιστορικό αρχαιλογικό θεσσαλονίκης να πέσει 800 μόρια?:worry:
Ούτε μια στο εκατομμύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loukas92

Νεοφερμένος

Ο loukas92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
rolingstones έχω 18848 με βλέπεις για Ιατρική Κρήτης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Υπάρχει πιθανότητα ή στερείται λογικής το Ιστορικό-Αρχαιολογικό Αθήνας να πέσει 200 μόρια ; Δεκτές όλες οι απόψεις αρκεί να είναι σοβαρές γτ αγωνιώ και αν είναι τεκμηριωμένη εννοείται πως είναι ευπρόσδεκτη και η αρνητική απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Υπάρχει πιθανότητα ή στερείται λογικής το Ιστορικό-Αρχαιολογικό Αθήνας να πέσει 200 μόρια ; Δεκτές όλες οι απόψεις αρκεί να είναι σοβαρές γτ αγωνιώ και αν είναι τεκμηριωμένη εννοείται πως είναι ευπρόσδεκτη και η αρνητική απάντηση!

λογικα θα πεσει 200-300 μορια και θα μπεις......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κάτι για αγγλική φιλολογία θεσσαλονίκης???

Παίζει να κλείσεις την πόρτα της Αγγλικής ΑΠΘ φίλε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
λογικα θα πεσει 200-300 μορια και θα μπεις......:hmm:

Μακάρι να επαληθευτεί αυτό τ σενάριο! Ευχαριστώ πολύ! Καμία άλλη άποψη(θετική ή αρνητική);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μακάρι να επαληθευτεί αυτό τ σενάριο! Ευχαριστώ πολύ! Καμία άλλη άποψη(θετική ή αρνητική);
Την ιδια αποψη εχω κ εγω (δηλ. πτωση 200 περιπου μοριων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
τιποτα για φαρμακευτικηηη?>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Πείτε μου ρε παιδιά τπτ για ΤΕΙ Προσχολικής Αγωγής, Κοινωνιολογία και Γαλλική Φιλολογία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Πείτε μου ρε παιδιά τπτ για ΤΕΙ Προσχολικής Αγωγής, Κοινωνιολογία και Γαλλική Φιλολογία!!!!
Λοιπόν....δυστυχώς πιστεύω πως η άνοδος στην Γαλλική πρέπει να θεωρείται δεδομένη...δεν θα παραμείνει κάτω από την βάση...πιστεύω πως θα φτάσει 12-13000 μόρια δηλαδή η βάση... Άρα λογικα την πιάνεις σε κάθε περίπτωση..Κοινωνιολογία Πιστεύω πως θα πέσει οριακά ή θα μείνει στάσιμη γιατί αμφιβάλλω πως ένα παιδί θα προτιμήσει μες στη κρίση να πάει ιστορικό επαρχίας ή φιλοσοφία επαρχίας αν έχει ας πούμε 15,5 και άνετα Θα έβαλε κοινωνιολογία ή πολιτικές επιστήμες ή δημόσια διοίκηση(να μ θυμηθείτε αυτα τα 3 τμήματα θα είναι η εξαίρεση στις μεγαλες πτώσεις)...για την προσχολική αγωγή θεωρώ πως θα πέσει λίγο παραπάνω από τη κοινωνιολογία αν και πολλά παιδιά δεν Έχουν τη δυνατότητα να πάνε νηπιαγωγών και ίσως συμβιβαστούν στο ΤΕΙ! Σόρρυ αν σ έκανα την καρδιά περιβόλι αλλά η λογική μου αυτό λέει για αυτα τα 3 τμήματα μιας και ώς θεωρητικός Καμία σχέση δεν εχω με στατιστικά παρά μόνο βλέποντας τ λένε οι ''ειδικοί'' μεταφέρω... Μακάρι να περάσεις στη πρώτη επιλογή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Υπάρχει πιθανότητα ή στερείται λογικής το Ιστορικό-Αρχαιολογικό Αθήνας να πέσει 200 μόρια ; Δεκτές όλες οι απόψεις αρκεί να είναι σοβαρές γτ αγωνιώ και αν είναι τεκμηριωμένη εννοείται πως είναι ευπρόσδεκτη και η αρνητική απάντηση!

Πολύ ωραία και σωστά τα λες! Μήπως μπορείς να κάνεις παρόμοιους υπολογισμούς και για Φιλολογίες Αθήνας (Φιλολογικό, Ιστορικό, ΦΠΨ, Αγγλικό); Θα σου είμαι ευγνώμων!
Δύσκολο να έχουν τόσο μεγάλη πτώση. Είναι σχολές της πρωτεύουσας και αρκετοί υποψήφιοι τις δήλωσαν ως δεύτερη, τρίτη κοκ επιλογή πίσω από τις Νομικές, προκειμένου να μη φύγουν από την Αθήνα λόγω της οικονομικής κρίσης.

Λογικά θα είναι κάπου στο 17.900 με 18.100. Αποκλείεται να είναι περισσότερο ή λιγότερο.
Εξάλλου και παλαιότερα είχε βάση κάτω από 18000 μόρια
Ξεχνάς κάτι πολύ βασικό. Στο παρελθόν η Κομοτηνή έπαιρνε 600 άτομα και σε συνδυασμό με τις χαμηλές βαθμολογίες ελέω μαθηματικών και φυσικής, φυσικό επακόλουθο ήταν οι χαμηλότερες βάσεις. Φέτος οι εν λόγω παράγοντες δεν συντρέχουν. Επιπροσθέτως η πλειοψηφία της Θεωρητικής, δήλωσε Νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Και τι δηλαδή εσύ πιστεύεις πως δεν θα πέσει??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Και τι δηλαδή εσύ πιστεύεις πως δεν θα πέσει??????

[..] Δεύτερον ίσως να έχουμε πτώσεις, όμως όχι θεαματικές τύπου 1.000 μόρια κάτω. Η Αθήνα δεν παύει να είναι πρωτεύουσα και ο μισός πληθυσμός της χώρας μένει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:worry: μα καλά δεν ενδιαφέρεται κανείς για ψυχολογία εδώ μέσα? μόνη μου την δήλωσα?
Γι'αυτήν,τι λέτε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
[...].και επειτα εγω δν σου λεω για 1000 μορια για 100 κατι πως τ βλεπεις εσυ????για κομοτηνη μιλαω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ξεχνάς κάτι πολύ βασικό. Στο παρελθόν η Κομοτηνή έπαιρνε 600 άτομα και σε συνδυασμό με τις χαμηλές βαθμολογίες ελέω μαθηματικών και φυσικής, φυσικό επακόλουθο ήταν οι χαμηλότερες βάσεις. Φέτος οι εν λόγω παράγοντες δεν συντρέχουν. Επιπροσθέτως η πλειοψηφία της Θεωρητικής, δήλωσε Νομική.
Και φέτος υπάρχουν χαμηλές βαθμολογίες, αρκετά χαμηλές σε σχέση με άλλα χρόνια (βλέπε αρχαία, 2,78% από 5-6% που κυμαινόταν συνήθως. Είναι μεγάλη πτώση αυτό και σε μάθημα βαρύτητας. Επίσης σε όλα τα μαθήματα πλην λογοτεχνίας υπήρξε πτώση στην κλίμακα 18-20).
Πάντως πιστεύω ότι η συγκεκριμένη νομική μπορεί να είναι κάπως απρόβλεπτη, καθώς Κομοτηνή έχουν δηλώσει πάρα πολλά άτομα που δεν πιάνουν Αθήνα και Θεσσαλονίκη και είναι μάλιστα αρκετούτσικα μόρια πιο κάτω. Δε νομίζω να ανέβει όμως, γύρω στο 18100 θα είναι το πιο πιθανό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top