[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
To "Έθνος" σοβαρεύτηκε :P Αν και δίνει τεράστιο εύρος για κάθε σχολή για να πέσει μέσα :confused:
Εγω πιστευω πως θα πεσει μεσα τουλαχιστον στο 3ο πεδιο που ειδα πιο αναλυτικα :P και σε καποιες που ανηκουν και στο 3ο και σε αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μακαρι να πεσει μεσα το ΕΘΝΟΣ, οχι για μενα αλλα για την φουκαριαρα την κολλητη μου:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ε και η αποκλιση που δινει ειναι μεγαλη αρα το να πεσει 200 μορια εξω νομιζω ειναι αρκετα δυσκολο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί οι εκτιμήσεις σταμάτησαν αμέσως μετά την λήξη κατάθεσης μηχανογραφικού? Τυχαίο?Δεν νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γιατί οι εκτιμήσεις σταμάτησαν αμέσως μετά την λήξη κατάθεσης μηχανογραφικού? Τυχαίο?Δεν νομιζω!
τι θες να πεις ακριβως με αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ωωωωωω παιδιά λέμε λέμε συνέχεια για πτώση βάσεων αλλα στο τέλος θα το γκαντεμιάσουμε και θα την φάμε πάλι ( την κρυάδα ντε :P )
Ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε η γενιά του Μητσοτάκη...(αυτό κάποιος απο δω μέσα το είπε και μου άρεσε! :P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ωωωωωω παιδιά λέμε λέμε συνέχεια για πτώση βάσεων αλλα στο τέλος θα το γκαντεμιάσουμε και θα την φάμε πάλι ( την κρυάδα ντε :P )
Ας μην ξεχνάμε ότι είμαστε η γενιά του Μητσοτάκη...(αυτό κάποιος απο δω μέσα το είπε και μου άρεσε! :P:P:P)
Eσυ δεν θα την φας την κρυαδα το ειπαμε παντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατι ακουσα οτι οι βασεις θα βγουν τελη Ιουνιου. Παιζει κατι τετιο; Παντα Αυγουστο βγαινανε, φετος τους επιασε η καλοσυνη; Εψαξα οσο μπορουσα στο νετ αλλα δεν βρηκα τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Κατι ακουσα οτι οι βασεις θα βγουν τελη Ιουνιου. Παιζει κατι τετιο; Παντα Αυγουστο βγαινανε, φετος τους επιασε η καλοσυνη; Εψαξα οσο μπορουσα στο νετ αλλα δεν βρηκα τιποτα
Τελη Ιουλιου θα εννοεις κ οχι Ιουνιου. Ακουγεται αυτο αλλα δεν υπαρχει καμμια ανακοινωση,πως θα μπορουσε αλλωστε? Το Υπουργειο ολα τα ανακοινωνει τελευταια στιγμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Κατι ακουσα οτι οι βασεις θα βγουν τελη Ιουνιου. Παιζει κατι τετιο; Παντα Αυγουστο βγαινανε, φετος τους επιασε η καλοσυνη; Εψαξα οσο μπορουσα στο νετ αλλα δεν βρηκα τιποτα

τέλη Ιουνίου λίγο δύσκολο
τέλη Ιουλίου πάλι δύσκολο (δημόσιο είναι αυτό)
οπότε πάμε για τέλη Αυγούστου

(edited)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
τέλη Ιουνίου λίγο δύσκολο
τέλη Ιουλίου πάλι δύσκολο (δημόσιο είναι αυτό)
οπότε πάμε για τέλη Αυγούστου

(edited)
Συνεπως τελη θαναι!!Τωρα ποια τελη, παιζεται!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ πιο πολύ λέω για αρχές αυγούστου... φέτος τελειώσαμε πιο νωρίς με τα μηχανογραφικά!!!:worry:
Εντάξει είπαμε δν είναι και τόσο.... οι άνθρωποι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g-angie

Νεοφερμένος

Η g-angie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σε τι χρειαζεται η κλιμακωση του ΓΒΠ?
Τα στατιστικά στοιχεία για την κλιμάκωση του Γενικού Βαθμού Πρόσβασης είναι τα πιο αξιόπιστα για την πορεία των βάσεων. Ειναι στατιστικά που αφορούν τη συνολική επίδοση των υποψηφίων ανα κατεύθυνση και όχι την επίδοση ανα μάθημα. π.χ. δες εδώ την κλιμάκωση του ΓΒΠ για την Τεχνολογική κατεύθυνση ΙΙ τα τελευταία 5 χρόνια στις ομάδες 18-20 (ΓΒΠ) και 16-18 (ΓΒΠ): ποσοστά % και σε παρένθεση απόλυτος αριθμός υποψηφίων.
18-20 --> 2006: 4,24% (2031), 2007: 6,49% (3018), 2008: 6,56% (2742), 2009: 9,75% (3777), 2010: 8,68% (λείπει)
16-18 --> 2006: 10,23% (4902), 2007: 12,82% (5957), 2008: 13,14% (5496), 2009: 13,58% (5268), 2010: 13,82% (λείπει)
Με μια πρώτη ματιά βλέπεις: 1. την έκρηξη των αριστούχων (ΓΒΠ 18-20) το 2009 (σχεδόν 10%). 2. Oτι το 2009 με το 2010 ήταν παρόμοιες χρονιές και το ίδιο το 2007 με το 2008 ΑΛΛΑ σε άλλη κλίμακα δυσκολίας.
Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι η χρονιά μας βρίσκεται ανάμεσα στο 2006-2007. Το βασίζω αυτό και στα στατιστικά ανά μάθημα που δόθηκαν αμέσως μετά τις βαθμολογίες. Εχουμε για πρώτη φορά μετά το 2006 ταυτόχρονη δυσκολία και μείωση των αριστούχων στο μισό και στα 2 μαθήματα βαρύτητας καθως και μείωση των ποσοστών ανά μάθημα βαρύτητας και στην επόμενη κλίμακα (15-18). Μιλώ για Θετική και Τεχνολογική ΙΙ. Επιφυλάξεις υπάρχουν γιατί πέντε χρόνια μετά μπαίνουν κι άλλοι παράγοντες που θα παίξουν το ρόλο τους.. βλέπε οικονομική κρίση, κατάργηση μετεγγραφών,μείωση εισακτέων σε κάποιες σχολές.. είδομεν! Ισως κάποιοι από σας δουν και άλλα πράγματα στα στοιχεία αυτά που δεν έχω δει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μακάρι να πιάσω την αγγλικ΄θεσσαλονίκης!!! έχω 20485 και είναι η [ερυσινή 20822!!!!!!! ασ γίνει θαύμα!!!!!!!!!!

Να περιμένεις μεγάλη πτώση. Νομίζω πως με λίγη βοήθεια από τον Θεό είσαι μέσα. Εγώ έχω 20913. Μακάρι να περάσουμε και οι 2 και να είμαστε συμφοιτητές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Eγω πιστευω οτι το πιανεις:) και γω σχεδον τετοια πτωση θελω για μια σχολη

μακαρι φιλε ειλικρινα μακαρι..(αντε και αν πεσει κανα 1000 που λενε οτι θα πεσουν επαρχια μπαίνω ως αριστουχος!)

Εγω χθές μίλησα με τον πρόεδρο του Idef και τον ρώτησα και για το τμήμα μηχανικων παραγωγής και διοίκησης στα Χανιά και μου είπε ότι περιμένει πτώση περίπου 300 μορίων...υποθέτω το ίδιο θα ισχύει και για Ξάνθη στο περίπου...

Μονο 300 θα πεσει ρ παιδια??και κυριως ΞΑΝΘΗ ξερει κανεις???(καμια 400αρια παιζει η μ τπτ???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
μακαρι φιλε ειλικρινα μακαρι..(αντε και αν πεσει κανα 1000 που λενε οτι θα πεσουν επαρχια μπαίνω ως αριστουχος!)



Μονο 300 θα πεσει ρ παιδια??και κυριως ΞΑΝΘΗ ξερει κανεις???(καμια 400αρια παιζει η μ τπτ???)
Προσωπική συμβουλή μου είναι να ''κρατάς μικρό καλάθι'' ετσι ώστε αν σου κάτσει ατυχία να μην απογοητευτείς ενώ αν γίνει τελικά αυτο που περιμένεις να σου δώσει μεγαλύτερη χαρά...είναι μεγάλες οι πιθανότητες να πέσει 400 μόρια και να περάσεις στη σχολή αλλα κράτα και μερικές ''πισινές''...επίσης σε νοιάζει να περάσεις στη σχολή , τωρα το αν περάσεις ως αριστουχος ή μη είναι ανευ σημασίας...άσε πουπάντα υπάρχει σε κάθε σχολή ένας τρελλαμένος που έπιασε τρελλούς βαθμούς πχ 19.000 μόρια και μόνο και μόνο επειδή είχε τρέλλα με το αντικείμενο επέλλεξε τη σχολή αυτή άσχετα που λεχει χαμηλή βάση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marioanna

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
γεια λοιπόν ι λέτε μπορεί να πιάνω ιατρική με 18765 ?????? μακάρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Προσωπική συμβουλή μου είναι να ''κρατάς μικρό καλάθι'' ετσι ώστε αν σου κάτσει ατυχία να μην απογοητευτείς ενώ αν γίνει τελικά αυτο που περιμένεις να σου δώσει μεγαλύτερη χαρά...είναι μεγάλες οι πιθανότητες να πέσει 400 μόρια και να περάσεις στη σχολή αλλα κράτα και μερικές ''πισινές''...επίσης σε νοιάζει να περάσεις στη σχολή , τωρα το αν περάσεις ως αριστουχος ή μη είναι ανευ σημασίας...άσε πουπάντα υπάρχει σε κάθε σχολή ένας τρελλαμένος που έπιασε τρελλούς βαθμούς πχ 19.000 μόρια και μόνο και μόνο επειδή είχε τρέλλα με το αντικείμενο επέλλεξε τη σχολή αυτή άσχετα που λεχει χαμηλή βάση...

Ναι οκ πραγματι εχεις δικιο αν και οκ δεν θια ηταν αποτυχια να μην περασω εκει απλα μια πικρα...
μου φτανει(εστω για τωρα) να ξερω(να μου λενε οι αλλοι διοτι εγω δεν ξερω τπτ...) οτι πιθανοτατα να περασω
και αυτο μ, τον αριστουχο ε οκ,εννοειται just joking;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top