[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
ειναι απαραδεκτοι
βγαινει ο κατθε βλακας
μασ αγχωνει λεγοντας
οτι να ναι
κ ασχολυνται ολοι μερα
με το γαμο του πριγπιπα
στισ σπετσεσ

Mόνο στην Ελλάδα, οι πανελλήνιες και τα μόρια έχουν αναδειχθεί σε εθνικό θέμα το οποίο μας απασχολεί 365 μέρες τον χρόνο αφού αποτελεί χοντρή μπίζνα για κάποιους αλλά και αποτελεί μικροκομματική πολιτική. Έλεος, όχι άλλο κάρβουνο...:/:

Πουθενά δεν θυμάμαι στο εξωτερικό τα ΜΜΕ και η ρημάδα η κοινωνία, να ασχολήθηκαν με τον τρόπο εισαγωγής των μαθητών στα Πανεπιστήμια.

Υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα στην ζωή...:whistle: Οι περισσότεροι κόπτωνται να περάσουν σε ένα Πανεπιστήμιο για να αράξουν. Λίγοι θα σπουδάσουν και θα προχωρήσουν από όσους θα περάσουν. Δεν σημαίνει ότι όποιος περνάει Πανεπιστήμιο σπουδάζει κιόλας. Μην προσπαθείτε να μου αποδείξετε το αντίθετο περί όρεξης, προσωπικής προτίμησης,...κτλ διότι οι παρακολουθήσεις στα μαθήματα και οι εξεταστικές δείχνουν άλλα πράγματα που καλύτερα να μην δημοσιευτούν ποτέ παραέξω, γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες, για την ποιότητα των επιστημόνων που παράγουμε (για κλάματα οι περισσότεροι, αφού σπουδάζουν με νοοτροπία γυμνασίου ;)). Ήθελα να ξέρω γιατί τόση κάψα για Πανεπιστήμιο και σπουδές. Δεν κάνουν όλοι για Πυρηνικοί Εφαρμοσμένοι Υδραυλικοί. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αυτοί όμως που ενδιαφέρονται τι θα κάνουν?Από που θα ενημερωθούν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
όταν λένε τις βάσεις στις ειδήσεις ξεκινάνε απο τις πιό υψηλές και κατεβαίνουν..?? πωπω με εχει φάει η αγωνια και αρχίζει το άγχος σιγά σιγά :ermm: :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Αυτοί όμως που ενδιαφέρονται τι θα κάνουν?Από που θα ενημερωθούν?

...από τις γραμματείες των Πανεπιστημίων ίσως.

Σχετικό είναι ότι "υπάρχουν κάποιοι που ενδιαφέρονται" στο λύκειο. Αυτους που ενδιαφέρονται θα τους δεις μετά το 2ο έτος με τι όρεξη συνεχίζουν!

Όταν ήμουν 3η λυκείου και αγχωνόμουν όπως εσείς με τα μόρια,...κτλ τα ξαδέρφια μου από το εξωτερικό, γέλαγαν μαζί μου. Τους φαινόμουν από άλλον πλανήτη. Δεν καταλάβαιναν γιατί τόσο σκότωμα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Mόνο στην Ελλάδα, οι πανελλήνιες και τα μόρια έχουν αναδειχθεί σε εθνικό θέμα το οποίο μας απασχολεί 365 μέρες τον χρόνο αφού αποτελεί χοντρή μπίζνα για κάποιους αλλά και αποτελεί μικροκομματική πολιτική. Έλεος, όχι άλλο κάρβουνο...:/:

Πουθενά δεν θυμάμαι στο εξωτερικό τα ΜΜΕ και η ρημάδα η κοινωνία, να ασχολήθηκαν με τον τρόπο εισαγωγής των μαθητών στα Πανεπιστήμια.

Υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα στην ζωή...:whistle: Οι περισσότεροι κόπτωνται να περάσουν σε ένα Πανεπιστήμιο για να αράξουν. Λίγοι θα σπουδάσουν και θα προχωρήσουν από όσους θα περάσουν. Δεν σημαίνει ότι όποιος περνάει Πανεπιστήμιο σπουδάζει κιόλας. Μην προσπαθείτε να μου αποδείξετε το αντίθετο περί όρεξης, προσωπικής προτίμησης,...κτλ διότι οι παρακολουθήσεις στα μαθήματα και οι εξεταστικές δείχνουν άλλα πράγματα που καλύτερα να μην δημοσιευτούν ποτέ παραέξω, γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες, για την ποιότητα των επιστημόνων που παράγουμε (για κλάματα οι περισσότεροι, αφού σπουδάζουν με νοοτροπία γυμνασίου ;)). Ήθελα να ξέρω γιατί τόση κάψα για Πανεπιστήμιο και σπουδές. Δεν κάνουν όλοι για Πυρηνικοί Εφαρμοσμένοι Υδραυλικοί. :hmm:
Κοιτα,δεν ξερω πως τα αντιμετωπιζεις εσυ τα πραγματα,αλλα καποιοι εχουν ορεξη.Δεν ειναι ολοι για τα μπαζα,ετσι μου εχουν πει.Ωστοσο,η πλειοψηφια ειναι οπως λες.
Οσο για το τελευταιο,δεν ξερω γιατι μας καιει ολους το Πανεπιστημιο.Πες μας εσυ που εισαι φοιτητης..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ναι ενω ας πουμε ειναι πολυ λογικο να ασχολουνται ολη μερα
με την οικονομια
καλως η κακως
εχουμε αγχος,ολη τη χρονια προσπαθησαμε κ περιμενουμε
κ ασχολουνται με γαμουσ αντι να μασ πουν εστω ποτε θα ανακοινωθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μα δεν γίνεται να τα μαθαίνουμε όλα από τις γραμματείες:worry:

Αλλά βγαίνουμε οφ τόπικ:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Κοιτα,δεν ξερω πως τα αντιμετωπιζεις εσυ τα πραγματα,αλλα καποιοι εχουν ορεξη.Δεν ειναι ολοι για τα μπαζα,ετσι μου εχουν πει.Ωστοσο,η πλειοψηφια ειναι οπως λες.
Οσο για το τελευταιο,δεν ξερω γιατι μας καιει ολους το Πανεπιστημιο.Πες μας εσυ που εισαι φοιτητης..:)

Είμαι θύμα και εγώ μιας νοοτροπίας που θέλει όλους τους μαθητές με πτυχίο Πανεπιστημίου. Προσωπικά δεν έμεινα ικανοποιημένος με τις ευρύτερες παροχές του Πανεπιστημίου εκτός από το θέμα γνώσεων. Καμία παιδαγωγική διδακτική. Γνώσεις πολλές, επιστημονικές αλλά χύμα. Ο φοιτητής να βγάλει το φίδι από την τρύπα με παλιά θέματα, σκονάκια,..κτλ. Ξέρω άτομα που διάβαζαν ξενόγλωσσα βιβλία για να μάθουν κάτι παραπάνω και τελικά κόβονταν γιατί δεν τα έγραφαν όπως θέλει ο καθηγητής. Άστα, υπάρχουν πολλά θέματα. Ελλάδα μένουμε και ξέρουμε πως δουλεύει το σύστημα. Μόνο τα όνειρα αξίζουν. Δεν ήταν και τίποτα τραγικό το Πανεπιστήμιο, από όσο το φανταζόμουν και το είχα θεοποιήσει ή μάλλον μου το είχαν θεοποιήσει γονείς, φίλοι, συγγενείς...Οι δυσκολίες αρχίζουν μόλις τελειώνεις τις σπουδές και δεν ξέρεις τι δουλειά θα κάνεις, όταν δεν υπάρχουν δουλειές...:) Ή τι επιλογές θα κάνεις (μεταπτυχιακό ή απευθείας δουλειά). Ή όταν πρέπει να πάρεις ρίσκα ζωής όπως αν αξίζει να κάνεις ένα μεταπτυχιακό ή να πάρεις ένα δεύτερο ή και τρίτο πτυχίο Πανεπιστημίου...και αν εν τέλει με όλα αυτά θα κάνεις κάτι ή απλά μια τρύπα στο νερό.

penny όλοι οι άνθρωποι προσπαθούμε ολόκληρα έτη για κάποια μαθήματα (πολύ πιο δύσκολα των πανελληνίων) που αποτελούν κλειδί επιλογής για τα επόμενα (όπου ανά πάσα στιγμή μπορείς να χάσεις ένα χρόνο από επιλογές άλλων μαθημάτων για να προχωρήσεις) αλλά δεν κάνουμε έτσι. Ξέρεις τι είναι να δίνεις κάποια μαθήματα 6 φορές ας έχεις λιώσει κυριολεκτικά, μπας και το περάσεις, με δεδομένη την μη προβλεψιμότητα του καθηγητή; 6 φορές ένα μάθημα σημαίνει 3 χρόνια προσπάθεια (δυο φορές εξέταση το έτος). Ξέρεις πόσες φορές έχω χάσει τον ύπνο μου επειδή θεωρώ αβέβαιο αν θα καταφέρω να περάσω κάποια "παλούκια" μαθήματα; Εμείς δηλαδή, οι φοιτητές δεν έχουμε ψυχή; Οι γονείς μας, δεν έχουν λεφτά να μας πληρώνουν τα έτη καθυστέρησης της αποφοίτησης και μας πιέζουν.

Επίσης όλοι οι άνθρωποι κάνουν αγώνα για διάφορα θέματα στην ζωή τους. Μόνο οι πανελλήνιες μονοπωλούν. Δεν χάθηκε και ο κόσμος με τις πανελλήνιες. Απλά επειδή κάποιοι τα οικονομάνε χοντρά και κάποιοι άλλοι τα σκάνε χοντρά (γονείς). Να ξέρεις όπου υπάρχει χρήμα στην μέση, απασχολεί κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
μας εχουν μουρλανει στα δελτια...ολο βλακειες δειχνουν..τπτ για την ανακοινωση των βασεων...................παρος,μυκονος,γαμος της τατιανας....για τις βασεις τιποτα hello?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
οριστε να κ αλλη μια :P
οσο για εσενα npb
ok προφανως υπαρχνουν σημνατικοτερα πραγματα αλλα αυτη τι στιγμη εμενα με απασχολει αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
penny όλοι οι άνθρωποι προσπαθούμε ολόκληρα έτη για κάποια μαθήματα (πολύ πιο δύσκολα των πανελληνίων) που αποτελούν κλειδί επιλογής για τα επόμενα (όπου ανά πάσα στιγμή μπορείς να χάσεις ένα χρόνο από επιλογές άλλων μαθημάτων για να προχωρήσεις) αλλά δεν κάνουμε έτσι. Ξέρεις τι είναι να δίνεις κάποια μαθήματα 6 φορές ας έχεις λιώσει κυριολεκτικά, μπας και το περάσεις, με δεδομένη την μη προβλεψιμότητα του καθηγητή; 6 φορές ένα μάθημα σημαίνει 3 χρόνια προσπάθεια (δυο φορές εξέταση το έτος). Ξέρεις πόσες φορές έχω χάσει τον ύπνο μου επειδή θεωρώ αβέβαιο αν θα καταφέρω να περάσω κάποια "παλούκια" μαθήματα; Εμείς δηλαδή, οι φοιτητές δεν έχουμε ψυχή; Οι γονείς μας, δεν έχουν λεφτά να μας πληρώνουν τα έτη καθυστέρησης της αποφοίτησης και μας πιέζουν.

A ρε nPb τι μου θύμισες. Αν ξέρω λέει; Κι όχι μόνο 6 και 7 και 8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
A ρε nPb τι μου θύμισες. Αν ξέρω λέει; Κι όχι μόνο 6 και 7 και 8.

Ωραίες αναμνήσεις, από τα καλά του Πανεπιστημίου. Τι πιο ωραίο να δίνεις μαθήματα άνω των 6 φορών μήπως και το περάσεις και να κατεβαίνεις στην εξεταστική λες και σου έχουν καρφώσει παλούκι από πίσω; :D :laugh: Άρε αθάνατη Ελλαδιστάνα με τα καλά σου. Είναι τόσο ψυχούληδες οι καθηγητές, τόσο ψυχούληδες που νομίζω ώρες ώρες, ότι μας κόβουν για πλάκα επειδή θέλουν να μας βλέπουν, να μας έχουν σαν παιδιά τους...αλλά να πληρώνει τα έξοδα άλλος (ο γονιός). :D :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioankas

Νεοφερμένος

Ο ioankas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καμιά κυριακάτικη εφημερίδα δεν γράφει τίποτα για τις βάσεις
https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=6&mid=18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Μια που διαφημιζεται στο αλτερ
εχει
το ακουσα στι διαφημιση
δεν θυμαμαι πως λεγεται

ο κοσμος του επενδυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Είμαι θύμα και εγώ μιας νοοτροπίας που θέλει όλους τους μαθητές με πτυχίο Πανεπιστημίου. Μόνο τα όνειρα αξίζουν. Δεν ήταν και τίποτα τραγικό το Πανεπιστήμιο, από όσο το φανταζόμουν και το είχα θεοποιήσει ή μάλλον μου το είχαν θεοποιήσει γονείς, φίλοι, συγγενείς...Οι δυσκολίες αρχίζουν μόλις τελειώνεις τις σπουδές και δεν ξέρεις τι δουλειά θα κάνεις, όταν δεν υπάρχουν δουλειές...:) Ή τι επιλογές θα κάνεις (μεταπτυχιακό ή απευθείας δουλειά). Ή όταν πρέπει να πάρεις ρίσκα ζωής όπως αν αξίζει να κάνεις ένα μεταπτυχιακό ή να πάρεις ένα δεύτερο ή και τρίτο πτυχίο Πανεπιστημίου...και αν εν τέλει με όλα αυτά θα κάνεις κάτι ή απλά μια τρύπα στο νερό.
Συμφωνω..Καπως ετσι περιμενα να μου απαντησεις..;)
Και μεσα σ'ολο αυτο το χαος που επικρατει,δεν υπαρχει κανεις να σε πληροφορησει,να "κρινει" τις επιλογες σου,να σου δωσει μια συμβουλη εστω τυπικα.Ελπιζω να αποφυγουμε μοιραια λαθη,οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση.Τελικα οι επιλογες-αποφασεις που παιρνουμε δεν πηγαζουν απο μας αλλα εμεις ειμαστε αυτοι που τις αποδεχομαστε-απορριπτουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
https://www.epi3.gr/niki/vaseis/vaseis.html δειτε αυτο εδω
κατεβειτε κατω
λεει βασεις 2009 κ αναμενομενεσ λογικα για το 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis92

Νεοφερμένος

Ο stathis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ο σγγελιοφορος της κυριακης που πηρα δινει πτωση 100 μοριων σε ιατρικες αλεξανδρουπολης και ιωαννινων.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
μπορεις να μας πεις τι λεει για το 1ο πεδιο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
pennyy για ποιά σχολή ενδιαφέρεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
φπψ (προγραμμα ψυχολογιας) 17446
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top