[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια πως παει η αναμονη;;λιγες μερουλες ακομη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Πλέον σε περίπτωση αναβαθμολόγησης μετράνε οι δύο μεγαλύτεροι βαθμοί και ο τελικός βαθμός είναι το ημιάθροισμα τους, το οποίο το γράφουν σε κλίμακα του 20 και είναι 18,5
πολυ θεωρία και φιλοσοφία .......εχει πεσει τωρα τελευταία...... ρε παίδες!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω ποιος είναι αυτός που βαθμολογεί αρνητικά ορισμένα posts.Πολλά απ αυτά που λένε τα παιδιά είναι σωστά όπως ο arch_91 σχετικά με την έκθεση!!!!

Και συνεχίζει......................:P:P:P

Οντως πολυ περιεργη η βαθμολογια...Αλλα αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως ο τελικος της βαθμος ειναι 92,5...???Το 92,5 ειναι ο μεσος ορος του 85 και του 100..ετσι βγαινει ο μεσος ορος σε περιπτωση αναβαθμολογησης? (δεν το ξερω καθολου...)

Ναι έτσι γίνεται. Εμένα στην έκθεση ο ένας βαθμολογητής μου έβαλε 90 και ο άλλος μου έβαλε 70!!!! Η διαφορα ήταν τεράστια . Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως βαθμολογούν οι φιλόλογοι. Η έκθεση είναι μεν εν μέρει υποκειμενικό μάθημα γιατί ο κάθε καθηγητής μπορεί να τη δει από διαφορετική σκοπιά αλλά οχι και τόσο υποκειμενικό βρε παιδιά.. το αν γράφεις ωραία και έχεις σωστά επιχειρήματα νομίζω μπορεί να το καταλάβει ο καθείς. Τέλος πάντων, το τρίτος μου έβαλε 81 και τη γλίτωσα κι εγώ με το 85,5 (17,1). Εγώ φέτος είδα τρομερές ανατροπές στην έκθεση γι'αυτο δεν πιστεύω ότι σε αυτό το μάθημα δικαίωνεται ο καλύτερος πάντα. :/: Παίζει σημαντικό ρόλο η τύχη όσον αφορά τον βαθμολογητή στον οποίο θα πέσεις.

Kοιτα,οταν ο αλλος εχει 19.000 και πανω, γιατι να ανησυχει?Και γιατι να ανησυχει καποιος που ειναι 500-1000 μορια επανω απο την σχολη που θελει? Αυτοι δεν εχουν προβλημα..Οι υπολοιποι που ειναι στο οριο ειναι οι "βλακες"..:/: Αν ηθελαν να την εχουν σιγουρη τη σχολη που θελουν,ας διαβαζαν περισσοτερο..(συμπεριλαμβανομαι εγω σ'αυτους)

Κάνεις λάθος. Κι εγώ έχω πάνω από 19000 μόρια και κινδυνεύω να μείνω εκτός σχολής. Είπες πριν ότι σιγά το πράγμα αυτοί μετα 19000 θα πιάσουν σίγουρα σε μια άλλη πόλη τη σχολή τους. Δε με νοιάζει η πόλη αλλά η σχολή και όμως κινδυνεύω να τη χάσω. Γι'αυτό δεν ισχύει αυτό που λες. Η αμέτρητη αγωνια υπάρχει και σε αυτές τις περιπτώσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
καμια εκτιμηση καινουργια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
καμια εκτιμηση καινουργια ?


και 'γω ψαχνομαι σε διαφορα σαϊτ αλλα τιποτα...ο,τι μπορεσαν να σκαρφιστουν οι εφημεριδες το σκαρφιστηκαν...μαλλον ξεμειναν απο ιδεες χαχα...αντε λιγες μερες ακομα...^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Προσωπικα θεωρουσα πως το μαθημα της εκθεσης θα ηταν το δυνατο μου σημειο αφου ειχα παρα πολλες δυνατοτητες να γραψω και πολλαπλες διακρισεις σε διαγωνισμους που αφορουν την εκθεση ιδεων αλλα και ποτε δεν ειχα γραψει κατω απο 15 σε κριτηρια παρομοια με τα θεματα των πανελληνιων...φετος ο πρωτος βαθμολογητης μου εβαλε 85 και ο δευτερος 60 και πηγε σε αναβαθμολογηση οπου πηρα 70...ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ..ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΓΡΑΠΤΟ ΜΠΗΚΑΝ 3 ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 10 ΜΟΝΑΔΕΣ..ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
η μέχρι στιγμής πιό λογική πρόβλεψη ποιά είναι ...?!?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Κι εγώ έχω πάνω από 19000 μόρια και κινδυνεύω να μείνω εκτός σχολής. Είπες πριν ότι σιγά το πράγμα αυτοί μετα 19000 θα πιάσουν σίγουρα σε μια άλλη πόλη τη σχολή τους. Δε με νοιάζει η πόλη αλλά η σχολή και όμως κινδυνεύω να τη χάσω. Γι'αυτό δεν ισχύει αυτό που λες. Η αμέτρητη αγωνια υπάρχει και σε αυτές τις περιπτώσεις .
Που θελεις να περασεις και κινδυνευεις να τη χασεις τη σχολη εχοντας πανω απο 19.000?

Διαφωνω τελειως.αυτο που λες ειναι μια πολυ γενικευμενη παρατηρηση..μαθηματα οπως η εκθεση μπορει να ριξουν πολυ το μεσο ορο,ακομη κι αν στα υπολοιπα εχει γραψει καποιος πολυ καλα..
Μιλουσα για την περιπτωση που τα εχεις μαζεψει τα απαιτουμενα μορια.Οχι για την περιπτωση που ψαχνεις να δεις απο που τα εχασες..:/:Δεν εκανα κανενα διαχωρισμο οσον αφορα το μαθημα της εκθεσης.Εσυ το εθεσες ετσι και μαλιστα ειναι ασχετο αυτο που ειπες για την εκθεση σε σχεση μ'αυτο που ελεγα εγω.Γιατι μιλουσα για την περιπτωση που τα εχεις τα 19.000+ μορια.Οχι για την περιπτωση που τα εχασες εξαιτιας της εκθεσης.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

myrtaki

Νεοφερμένος

Η myrtaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Που θελεις να περασεις και κινδυνευεις να τη χασεις τη σχολη εχοντας πανω απο 19.000?


Μιλουσα για την περιπτωση που τα εχεις μαζεψει τα απαιτουμενα μορια.Οχι για την περιπτωση που ψαχνεις να δεις απο που τα εχασες..:/:Δεν εκανα κανενα διαχωρισμο οσον αφορα το μαθημα της εκθεσης.Εσυ το εθεσες ετσι και μαλιστα ειναι ασχετο αυτο που ειπες για την εκθεση σε σχεση μ'αυτο που ελεγα εγω.Γιατι μιλουσα για την περιπτωση που τα εχεις τα 19.000+ μορια.Οχι για την περιπτωση που τα εχασες εξαιτιας της εκθεσης.:/:
Δεν νομιζω να ειναι και τοσο ασχετο...η φραση ας διαβαζαμε παραπανω ωστε να ειχαμε σχεδον βεβαιη την προσβαση στη σχολη προτιμησης ανω των 19000 προφανως περιλαμβανει και το μαθημα της εκθεσης ...επιπλεον εχω το δικαιωμα να κανω προεκτασεις...και να θιγω ζητηματα που θεωρω οτι προκυπτουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
εγώ μονο για να πάρω αναβολή από το στρατό θέλω να μάθω τι γίνεται
έχω βγάλει 4.881
πιστεύεις θα περάσω σε καμια σχολη όπου νάναϊ?
δεν έχω δώσει ειδικό μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι και τοσο ασχετο...η φραση ας διαβαζαμε παραπανω ωστε να ειχαμε σχεδον βεβαιη την προσβαση στη σχολη προτιμησης προφανως περιλαμβανει και το μαθημα της εκθεσης ...επιπλεον εχω το δικαιωμα να κανω προεκτασεις...
Δεν νομιζω τα παιδια να βασιζονται στο μαθημα της εκθεσης για να περασουν στη σχολη προτιμησης τους.Ναι η φραση μου περιλαμβανει ολα τα μαθηματα ομως λιγοτερο την εκθεση.Οσον αφορα την εκθεση,οποιος προσπαθουσε περισσοτερο θα εγραφε καλυτερα.Δεν ειναι θεμα τυχης.Μην λεμε οτι θελουμε.Αν το κατεχεις,γραφεις.Απλα επειδη ειναι σχετικα υποκειμενικη η βαθμολογηση,κακως βεβαια,μπορει να πεσεις ή να ανεβεις 1 μοναδα ή τελοςπαντων δεν ξερω και γω ποσο.Αναλογα με το αν αυτα που εχεις γραψει ειναι αντικειμενικα σωστα ή οχι.Και επαναλαμβανω.Τα παιδια δεν βασιζονται στην εκθεση.
Κανε οσες προεκτασεις θελεις.Εγω εχω το δικαιωμα να πω τη γνωμη μου για τις προεκτασεις σου.
Φιλικα.
(περιμενω τις αρνητικες απο οσους προφανως εβγαλαν λαθος συμπερασμα απο οσα λεω και πιστευουν οτι "αδικηθηκαν" και δεν ειχαν "τυχη" στην εκθεση.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtaki

Νεοφερμένος

Η myrtaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Δεν νομιζω τα παιδια να βασιζονται στο μαθημα της εκθεσης για να περασουν στη σχολη προτιμησης τους.Ναι η φραση μου περιλαμβανει ολα τα μαθηματα ομως λιγοτερο την εκθεση.Οσον αφορα την εκθεση,οποιος προσπαθουσε περισσοτερο θα εγραφε καλυτερα.Δεν ειναι θεμα τυχης.Μην λεμε οτι θελουμε.Αν το κατεχεις,γραφεις.Απλα επειδη ειναι σχετικα υποκειμενικη η βαθμολογηση,κακως βεβαια,μπορει να πεσεις ή να ανεβεις 1 μοναδα ή τελοςπαντων δεν ξερω και γω ποσο.Αναλογα με το αν αυτα που εχεις γραψει ειναι αντικειμενικα σωστα ή οχι.Και επαναλαμβανω.Τα παιδια δεν βασιζονται στην εκθεση.
Κανε οσες προεκτασεις θελεις.Εγω εχω το δικαιωμα να πω τη γνωμη μου για τις προεκτασεις σου.
Φιλικα.
(περιμενω τις αρνητικες απο οσους προφανως εβγαλαν λαθος συμπερασμα απο οσα λεω και πιστευουν οτι "αδικηθηκαν" και δεν ειχαν "τυχη" στην εκθεση.:P)
Ασφαλως θα κανω οσες προεκτασεις θελω!Συζητηση κανουμε...προσωπικα πιστευω πως το κομματι της εκθεσης και ειδικα στο θεμα των επιχειρηματων-ιδεων (Αν εχεις καλυψει αρκετες πτυχες και με πιο τροπο)ειναι υποκειμενικο..θα εχεις δει περιπτωσεις παιδιων απο εδω...αλλωστε,αν οπως λες ηταν αντικειμενικη η βαθμολογηση δε θα ειχαμε τοσο ακραιες αποκλισεις.σε πολλες περιπτωσεις.αρα το''ας προσπαθησουν περισσοτερο στην εκθεση''δεν εχει νοημα,γι αυτους που ειχαν μια τετοιου ειδους ατυχια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ασφαλως θα κανω οσες προεκτασεις θελω!Συζητηση κανουμε...προσωπικα πιστευω πως το κομματι της εκθεσης και ειδικα στο θεμα των επιχειρηματων-ιδεων ειναι υποκειμενικο..θα εχεις δει περιπτωσεις παιδιων απο εδω...αλλωστε,αν οπως λες ηταν αντικειμενικη η βαθμολογηση δε θα ειχαμε τοσο ακραιες αποκλισεις..αρα το''ας προσπαθησουν περισσοτερο στην εκθεση''δεν εχει νοημα,γι αυτους που ειχαν μια ατυχια..

Είναι υποκειμενικό το όλο θέμα της έκθεσης,αλλά εντάξει πια με αυτή την καραμέλα!!!Δεν είναι και τρελοί οι διορθωτές!Άμα είσαι μέσα στο θέμα,δεν κάνεις ορθογραφικά και έχεις γενικά ένα αξιοπρεπές γραπτό,πόσο πια να είναι η διαφορά μεταξύ των βαθμολογητών;Είναι στάνταρ αυτά που έχεις να κάνεις σε μια έκθεση.Και σίγουρα στο τέλος δε θα μετρήσει και πολύ γιατί άλλα είναι τα μαθήματα βαρύτητας!Όποιος δεν περνάει στη σχολή του είναι υπεύθυνος ο ίδιος.Γι'αυτό ας αφήσουμε στην άκρη τους "τρελούς" διορθωτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ασφαλως θα κανω οσες προεκτασεις θελω!Συζητηση κανουμε...προσωπικα πιστευω πως το κομματι της εκθεσης και ειδικα στο θεμα των επιχειρηματων-ιδεων ειναι υποκειμενικο..θα εχεις δει περιπτωσεις παιδιων απο εδω...αλλωστε,αν οπως λες ηταν αντικειμενικη η βαθμολογηση δε θα ειχαμε τοσο ακραιες αποκλισεις..αρα το''ας προσπαθησουν περισσοτερο στην εκθεση''δεν εχει νοημα,γι αυτους που ειχαν μια τετοιου ειδους ατυχια..
Ας προσπαθουσαν να εκαναν καλυτερη περιληψη.Και Β1 με συντομη αναπτυξη των επιχειρηματων,χωρις να ξεφευγουν.Ξερω μαθητες που ελεγαν οτι ειχαν σκισει στην εκθεση,με τελειο Β1 και τελεια περιληψη.Και ειπαν οσα ειχαν γραψει στον καθηγητη τους,τους ειπε οτι ειχαν ξεφυγει και δεν ειναι σωστα οσα εκαναν και αυτοι συνεχιζαν να λενε οτι τους αδικησαν και δεν ειχαν τυχη.Ελεος δηλαδη.Δεν υπαρχει αυτογνωσια σε καποιους.Και μετα λενε οτι φταινε οι φιλολογοι.Βεβαια υπαρχουν και οι περιπτωσεις που ανεφεραν καποια παιδια απο δω.Οκ τους πιστευω και τους καταλαβαινω.Απλα δεν πρεπει να βασιζομαστε στην εκθεση.Εξαλλου μπορει να μην ηταν εξ ολοκληρου λαθος των βαθμλογητων.Μπορει οντως κατι να μην πηγαινε καλα με την εκθεση τους..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtaki

Νεοφερμένος

Η myrtaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Είναι υποκειμενικό το όλο θέμα της έκθεσης,αλλά εντάξει πια με αυτή την καραμέλα!!!Δεν είναι και τρελοί οι διορθωτές!Άμα είσαι μέσα στο θέμα,δεν κάνεις ορθογραφικά και έχεις γενικά ένα αξιοπρεπές γραπτό,πόσο πια να είναι η διαφορά μεταξύ των βαθμολογητών;Είναι στάνταρ αυτά που έχεις να κάνεις σε μια έκθεση.Και σίγουρα στο τέλος δε θα μετρήσει και πολύ γιατί άλλα είναι τα μαθήματα βαρύτητας!Όποιος δεν περνάει στη σχολή του είναι υπεύθυνος ο ίδιος.Γι'αυτό ας αφήσουμε στην άκρη τους "τρελούς" διορθωτές.
Αν θες αφησε τους εσυ..εμενα θα μου επιτρεψετε απο εμπειρια μιας φιλης μου να εχω αλλη αποψη...και δε νομιζω να μιλησε κανεις για ''τρελους''διορθωτες..αλλα για καποιες υπαρκτες περιπτωσεις λανθασμενης διορθωσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
καλα ειναι πια με την έκθεση....... καλα ειναι.......το ξεσχήσατε το θέμα.......
καμμιά καινούργια εκτίμηση????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Το ότι η έκθεση είναι μάθημα που διχάζει είναι γνωστό.Όσο γνωστό είναι και το ότι δε βασίζονται στην έκθεση όσοι έχουν στόχους αλλά στα άλλα μαθήματα και κυρίως στα μαθήματα βαρύτητας.Τώρα αν η φίλη σου έγραψε 20αρια παντού και η έκθεση τα κατέστρεψε όλα,πάω πάσο.Αλλά αμφιβάλλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Αν θες αφησε τους εσυ..εμενα θα μου επιτρεψετε απο εμπειρια μιας φιλης μου να εχω αλλη αποψη...και δε νομιζω να μιλησε κανεις για ''τρελους''διορθωτες..αλλα για καποιες υπαρκτες περιπτωσεις λανθασμενης διορθωσης..
Η απαντηση για το αν η φιλη σου αδικηθηκε,δεν ειχε τυχη,αδικηθηκε εν μερη ή δεν εκρινε μονη της αντικειμενικα οσα εγραψε ειναι οσα σου εγραψα προηγουμενως..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Είναι υποκειμενικό το όλο θέμα της έκθεσης,αλλά εντάξει πια με αυτή την καραμέλα!!!Δεν είναι και τρελοί οι διορθωτές!Άμα είσαι μέσα στο θέμα,δεν κάνεις ορθογραφικά και έχεις γενικά ένα αξιοπρεπές γραπτό,πόσο πια να είναι η διαφορά μεταξύ των βαθμολογητών;Είναι στάνταρ αυτά που έχεις να κάνεις σε μια έκθεση.Και σίγουρα στο τέλος δε θα μετρήσει και πολύ γιατί άλλα είναι τα μαθήματα βαρύτητας!Όποιος δεν περνάει στη σχολή του είναι υπεύθυνος ο ίδιος.Γι'αυτό ας αφήσουμε στην άκρη τους "τρελούς" διορθωτές.

Τότε πώς εξηγείς την απόκλιση 30 μορίων που είχα εγώ φέτος ανάμεσα στους δύο πρώτους διορθωτές; Όλη τη χρονιά και από τον φιλόλογο του σχολείου και του φροντηστηρίου είχα πολύ καλές βαθμολογίες. Ένας τρελός διορθωτής δε λέω ότι μπορεί να είναι μόνο αυτός που βαθμολογεί χαμηλά αλλά και αυτός που μπορεί να βάλει πολύ υψηλό βαθμό σε ένα γραπτό χωρίς να το αξίζει ο άλλος. Σε εμένα που ο ένας έβαλε 18 και ο άλλος 14 κάποιος δεν πρέπει να είναι ο "τρελός"? Πώς εξηγείται αλλιώς. Και μιας και ο τρίτος μου έβαλε 16,2 θεωρώ ότι το 14 ήταν κάπως άκυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Που θελεις να περασεις και κινδυνευεις να τη χασεις τη σχολη εχοντας πανω απο 19.

Θέλω ιατρική και είμαι μόλις 48 μόρια πάνω από τη βάση της Αλεξανδρούπολης πέρυσι. Και προβλέπεται μικρή άνοδος για τις ιατρικές. Άρα η αγωνία υπάρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top