[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kyriakos_92

Νεοφερμένος

Ο kyriakos_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να ανέβουν (και) φέτος οι Φιλολογίες; Με 15536 μόρια, άραγε, πιάνω Φιλολογία στην Κομοτηνή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ποσα πανω εισαι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos_92

Νεοφερμένος

Ο kyriakos_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ελπιζω να πεσει
λογικα μεσα εισαι
μετα δεν εβαλεσ φπψ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos_92

Νεοφερμένος

Ο kyriakos_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ελπιζω να πεσει
λογικα μεσα εισαι
μετα δεν εβαλεσ φπψ ?

Κι εγώ αυτό ελπίζω! Ναι, μετά Φ.Π.Ψ έχω βάλει, Φιλοσοφία Πάτρας,Ιστορία Αρχαιολογία κ.λπ!
Αλλά θέλω Φιλολογία Κομοτηνής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exkdfova

Νεοφερμένος

Η exkdfova αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
"ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΙΓΑ"
Σοφο Ξε-σοφο αυτα ξερω απο τα λιγα εως τα ελαχιστα γραμματα που μου μαθανε...
Ψαχνω για ενα Τει στα χανια που σαφως ειναι το Τμημα Φυσικων Πορων και Περιβαλλοντος...το μονο που μπορω σιγουρα να σας πω ειναι πως καθε χρονο παιρνουν 20 ατομα...

Τωρα για την Γυμναστικη Ακαδημια οπου ηταν κι ενα πολυ μεγαλο μου ονειρο...τι να πω?...και μονο που εβγαλα 2500 μορια θα'πρεπε να με βαλουν...Θα ξαναδωσω και τριτη φορα!...
Θα με κοβουν συνεχεια επειδη δεν ξερω εναν νομο της φυσικης και θα περνανε αυτοι που δεν γουσταρουν την Γυμναστικη και που μαζευουν απουσιες στην ωρα της γυμναστικης.Ομως περνανε εκει που ποτε δεν ηθελαν αλλα τι αλλη επιλογη να ειχαν?..εδωσαν τ'αγωνισματα χωρις να ξερουν τι ειναι η Βαλβιδα στο Μηκος και να κοβονται και στις 3 προσπαθειες αυτου του αθληματος...δεν σε αρρωσταινει ρε φιλε αυτο το πραγμα...?ειναι ακριβως σαν να βλεπουμε εναν φοιτητη της Ιατρικης να μας λεει πως η καρδια ειναι δεξια...οχι πως δεν εχει γινει κατι τετοιο αλλα οκει το αφηνω...

Επισης Σχολες Τει οπως Φυτικης Παραγωγης?...γενικα κατι εντος κρητης...δεν θελω να απασχολω τους γονεις μου με περιττα χρεη και να σπουδαζω για ενα τιποτα...ας σπουδασω κοντα στον τοπο μου...δεν το κανω για την φοιτητικη ζωη οπως ολα τα χαζα υποκειμενα αλλα για να λεγομαι κι εγω κατι και οχι ενα ΤΙΠΟΤΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό ελπίζω! Ναι, μετά Φ.Π.Ψ έχω βάλει, Φιλοσοφία Πάτρας,Ιστορία Αρχαιολογία κ.λπ!
Αλλά θέλω Φιλολογία Κομοτηνής...
αμα θέλεις Κομοτηνής ... να περιμένεις......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
"ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΙΓΑ"
Σοφο Ξε-σοφο αυτα ξερω απο τα λιγα εως τα ελαχιστα γραμματα που μου μαθανε...
Ψαχνω για ενα Τει στα χανια που σαφως ειναι το Τμημα Φυσικων Πορων και Περιβαλλοντος...το μονο που μπορω σιγουρα να σας πω ειναι πως καθε χρονο παιρνουν 20 ατομα...

Τωρα για την Γυμναστικη Ακαδημια οπου ηταν κι ενα πολυ μεγαλο μου ονειρο...τι να πω?...και μονο που εβγαλα 2500 μορια θα'πρεπε να με βαλουν...Θα ξαναδωσω και τριτη φορα!...
Θα με κοβουν συνεχεια επειδη δεν ξερω εναν νομο της φυσικης και θα περνανε αυτοι που δεν γουσταρουν την Γυμναστικη και που μαζευουν απουσιες στην ωρα της γυμναστικης.Ομως περνανε εκει που ποτε δεν ηθελαν αλλα τι αλλη επιλογη να ειχαν?..εδωσαν τ'αγωνισματα χωρις να ξερουν τι ειναι η Βαλβιδα στο Μηκος και να κοβονται και στις 3 προσπαθειες αυτου του αθληματος...δεν σε αρρωσταινει ρε φιλε αυτο το πραγμα...?ειναι ακριβως σαν να βλεπουμε εναν φοιτητη της Ιατρικης να μας λεει πως η καρδια ειναι δεξια...οχι πως δεν εχει γινει κατι τετοιο αλλα οκει το αφηνω...

Επισης Σχολες Τει οπως Φυτικης Παραγωγης?...γενικα κατι εντος κρητης...δεν θελω να απασχολω τους γονεις μου με περιττα χρεη και να σπουδαζω για ενα τιποτα...ας σπουδασω κοντα στον τοπο μου...δεν το κανω για την φοιτητικη ζωη οπως ολα τα χαζα υποκειμενα αλλα για να λεγομαι κι εγω κατι και οχι ενα ΤΙΠΟΤΑ...

Προφανώς όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν συμφωνώ ούτε στο ελάχιστο με το Ελληνικό σύστημα αξιολόγησης και ένταξης μαθητών στα Πανεπιστήμια για πολλούς και διάφορους λόγους. Αλλά τα 2500 μόρια που λές ότι έβγαλες (την δεύτερη φορά που δίνεις) δεν σημαίνουν ότι δεν ξέρεις έναν νόμο της φυσικής. Πιο πιθανό είναι να σημαίνουν ότι δεν ξέρεις απολύτως τίποτα εκτός από έναν νόμο στην Φυσική. Δεν βλέπω το νόημα να δώσεις τρίτη φορα εάν δεν το πάρεις στα σοβαρά και διαβάσεις.

Επίσης, κάποιος που δεν έχει σπουδάσει δεν είναι ένα τίποτα. Ίσα ίσα στις μέρες μας μπορεί και να είναι σοφότερο να ξεκινήσεις δουλειά απ' τα 18 απ' το να τρέχεις να βγάλεις μια άκυρη σχολή που δεν σ' αρέσει. Έχω γνωστό χωρίς κανένα δίπλωμα που ξεκίνησε να δουλέυει σ' ένα κατάστημα αθλητικών ειδών απ' τα 17 του και τώρα είναι 25 και είναι διευθυντής στο συγκεκριμένο κατάστημα και τον κόβω να παίρνει γύρω στο 1300-1500άρι τουλάχιστον, που είναι σεβαστότατο ποσό. Έχω και γνωστή που παίρνει αντίστοιχα χρήματα, χωρίς πτυχίο, εργαζόμενη απ΄ τα 18 σε τηλεφωνική εταιρεία(είναι 35 όμως τώρα) και έχει ανέβει θέσεις. Τι νόημα έχει εάν δεν σ΄αρέσει το διάβασμα και μέσα σε 2 χρόνια "προσπάθειας" βγάζεις 2500 μόρια στις πανελλήνιες, να πάς να μπείς σε μια σχολή στην οποία πρέπει να διαβάσεις για να την βγάλεις σε 4 χρόνια. Είτε πας περιφέρεια είτε Αθήνα, για να γίνεις πχ Ηλεκτρολόγος σχεδόν τα ίδια πρέπει να μάθεις. Ακόμη και αν στην Αθήνα είχε 15000 μόρια και στην περιφέρεια 6000 μόρια, τα ίδια μαθήματα θα έκανες, περίπου τις ίδιες απαιτήσεις θα είχαν.

Τώρα, παρόλο που απάντησα σοβαρά στα όσα είπες, κατά βάθος πιστεύω ότι κάνεις τρόλινγκ γιατί τα 2500 μόρια που λές είναι πολύ λίγα για κάποιον που δίνει δεύτερη φορά, για κάποιον που αναζητεί φόρουμ πανελληνίων, καθώς και για κάποιον που γράφει μια χαρά, όπως γράφεις εσύ στα πόστ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArisKo

Νεοφερμένος

Ο ArisKo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Κοιτα,εγω ειμαι 60 μορια πανω απο την Πατρα και ανησυχω λιγο.Εσυ ποσα μορια πιστευεις οτι θα απαιτησει η Πατρα?:hmm:
ΥΓ. Εισαι το πρωτο ατομο απο δω που βλεπω να ενδιαφερεται για Φαρμακευτικη..:clapup:

Τι να πω! Εγω ημουν σχεδον σιγουρος οτι η "κατρακυλα" μου θα σταματησει στην Πατρα, αλλα με αυτα που διαβαζω αρχιζω να ανησυχω αρκετα. Εγω πιστευω οτι το πολυ θα πεσει 50 μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NT8

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Νομιζω πως εννοει 2500 απο τα αθληματα,οχι απο τα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
μπορει να ειναι και απο επαλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Νομιζω πως εννοει 2500 απο τα αθληματα,οχι απο τα μαθηματα...

ούπς, σόρυ, βγάζει νόημα τώρα! Πόσα έβγαλες συνολικά ρε φίλε τότε; όχι εσύ με το quote, το παιδί με τα 2500 στα αθλήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Για ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσ/νίκης τι λέτε ???

Είμαι 231 μόρια πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exkdfova

Νεοφερμένος

Η exkdfova αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
2500 απο τ'αγωνισματα...σορρυ κολλησε το σαιτ και δεν μου το πηρε!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exkdfova

Νεοφερμένος

Η exkdfova αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γυρω στα 7.000 μορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Τι να πω! Εγω ημουν σχεδον σιγουρος οτι η "κατρακυλα" μου θα σταματησει στην Πατρα, αλλα με αυτα που διαβαζω αρχιζω να ανησυχω αρκετα. Εγω πιστευω οτι το πολυ θα πεσει 50 μορια.
Xαλαρωσε:) Και μην δινεις αλλη σημασια σ'αυτα που ακουγονται..Ο καθενας λεει ο,τι τον συμφερει..Σε 2 βδομαδες θα ξερουμε..Μακαρι να τα καταφερουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArisKo

Νεοφερμένος

Ο ArisKo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Xαλαρωσε:) Και μην δινεις αλλη σημασια σ'αυτα που ακουγονται..Ο καθενας λεει ο,τι τον συμφερει..Σε 2 βδομαδες θα ξερουμε..Μακαρι να τα καταφερουμε!;)

Το ελπιζω. Αντε και αν περασουμε θα παμε για κανα καφε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Το ελπιζω. Αντε και αν περασουμε θα παμε για κανα καφε!;)
Καλα αν περασουμε μαζι θα γνωριστουμε κιολας..;):) Αντε να δουμε τι θα γινει με τις βασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Eγω πιστευω οτι στις οδοντιατρικες/φαρμακευτικες θα δουμε ανεπιασθητη ανοδο.Ταξεως 20-50 μοριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Eγω πιστευω οτι στις οδοντιατρικες/φαρμακευτικες θα δουμε ανεπιασθητη ανοδο.Ταξεως 20-50 μοριων.
Αυτη ειναι απλα μια αποψη.Σε 2 βδομαδες θα δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top