[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PanosVou

Νεοφερμένος

Ο PanosVou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ρε παιδιά θα μας τρελάνουν; Μια ανεβαίνουν,,, μια κατεβαίνουν...
Καθένας γραφει τις εκτιμήσεις του, για να γεμίσουμε σελίδες στα έντυπα ΜΜΕ και χρόνο στα ηλεκτρονικά ΜΜΕ .Εξ άλλου το θέμα είναι πιασιάρικο.

Σήμερα πάλι "Το Βήμα " έχει εκτιμήσεις για σχετικά μεγάλες πτώσεις των βάσεων στα διάφορα πεδία!

Τέλος πάντων ας κάνουμε το μηχανογραφικό , όσοι δεν το έχουμε κάνει, βάζοντας όλες τις σχολές που θέλουμε , ανεξάρτητα αν πιάνουμε την περσινή βάση ή όχι... και βλέπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Ρε παιδιά θα μας τρελάνουν; Μια ανεβαίνουν,,, μια κατεβαίνουν...
Καθένας γραφει τις εκτιμήσεις του, για να γεμίσουμε σελίδες στα έντυπα ΜΜΕ και χρόνο στα ηλεκτρονικά ΜΜΕ .Εξ άλλου το θέμα είναι πιασιάρικο.

Σήμερα πάλι "Το Βήμα " έχει εκτιμήσεις για σχετικά μεγάλες πτώσεις των βάσεων στα διάφορα πεδία!

Τέλος πάντων ας κάνουμε το μηχανογραφικό , όσοι δεν το έχουμε κάνει, βάζοντας όλες τις σχολές που θέλουμε , ανεξάρτητα αν πιάνουμε την περσινή βάση ή όχι... και βλέπουμε

Tα νέα δημοσίευσαν σήμερα μια καινούρια εκτίμηση για τις βάσεις....
Πολύ γρήγορα αλλάζουν αποφάσεις οι βασεολόγοι
Ανω - κάτω οι βάσεις σε όλα τα πεδία

Ανοδος- έκπληξη στα «μεσαία» Τμήματα

, ΕΡΕΥΝΑ Του , Χρήστου Κάτσικα , xkatsikas@xkatsikas.gr

ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Δευτέρα 12 Ιουλίου 2010
και να φανταστείται ότι ο ιδιοκτήτης τους είναι κοινός!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
γεια σας!εχω πιασει 17036 μορια και η βαση του τμηματος ναυτιλιακων σπουδων πειραια 2009 ειναι 17113!
υπαρχουν πιθανοτητες να την πιασω?
τι εκτιμησεις υπαρχουν για την φετινη βαση?ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Ειναι ενα πολυ περιεργο τμημα και γω αυτο θελω αλλα το χανω δυστυχως για αρκετα μορια αλλα θα παω στην χιο!!!! Το 2008 που ηταν μια τσιμπιμενη χρονια ηταν η μονη σχολη οικονομικων απο οτι θυμαμαι που ανεβηκε!!! Εγω πιστευω οτι φετος θα πεσει το πολυ 20-30 μορια και πιο λογικο ειναι η ανοδος του αλλα ποτε δεν ξερεις!!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Παιδια,εφοσον οι αριστουχοι ειναι στα περσινα επιπεδα(ελαχιστοι λιγοτεροι) οι βασεις θα εξαρτηθουν απο τις επιλογες των μαθητων.
10 χρονια ομως τωρα οι υψηλοβαθμες σχολες αποτελουν κυριο στοχο των μαθητων.Αρα,μην περιμενετε πτωση(στασιμοτητα στις περισσοτερες)και οριακη πτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria_Peiraias

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Δραπετσώνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειναι ενα πολυ περιεργο τμημα και γω αυτο θελω αλλα το χανω δυστυχως για αρκετα μορια αλλα θα παω στην χιο!!!! Το 2008 που ηταν μια τσιμπιμενη χρονια ηταν η μονη σχολη οικονομικων απο οτι θυμαμαι που ανεβηκε!!! Εγω πιστευω οτι φετος θα πεσει το πολυ 20-30 μορια και πιο λογικο ειναι η ανοδος του αλλα ποτε δεν ξερεις!!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!


Σ' ευχαριστω πολυ !καλη επιτυχια κ σε εσενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
για φυτικης παραγωγης κανεις προβλεψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ρε παιδιά αν μπορείτε βοηθηστε με γιατί έχω τρελαθει.ΟΛες τις μέρες μετά τα θέματα των πανελληνίων ακόμα μέχρι και την Κυριακή στισ εφημερίδες ακουγόταν ότι οι βάσεις θα πέσουν έστω και οριακα.Σήμερα άκουσα ότι κάποιες σχολές θα ανέβουν.Συγκεκριμένα ενδιαφερομαι για το τμήμα ημτυ της Πάτρας.Έχω οριακά τα μόρια και δεν ξέρω αν θα πέσει ή θα ανεβεί.Την πιάνω ακόμα και αν πέσει και πεντε μόρια.Όμως φοβάμαι ότι μπορεί να ανεβεί λόγω της οικονομικής κατάστασης πολλών από τις οικογένειες μας.Θα ήθελα πολύ την άποψη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Dante38245 αν δεις τις τελευταίες σελίδες αυτού του thread παρουσιάζονται δυο φρέσκες εκτιμήσεις εφημερίδων των "Νέα" και "Βήμα"... Τα νέα αναφέρουν ότι στις σχολές του 2ου - 4ου που η βάση τους πέρσυ ήταν 15-18 θα έχουν μικρή άνοδο και το βήμα ότι θα έχεουν σημαντική πτώση.... Άκρη δεν βγάζεις και δυστηχώς θα μείνεις με την αγωνία μέχρι να βγούν οι βάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Λογικα,οι πολυτεχνειακες θα πεσουν λογω μαθηματικων αλλα κυριως της φυσικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ευχομαι να πέσουν οι βάσεις! Θέλω τει διαιτολογίας και στην κρήτη είμαι 100 μόρια πιο κάτω και στην Καρδίτσα 400(λίγες οι πιθανότητες!!). Λέτε να πέσει κανένα απο τα δύο? Ακούγεται μια γενκή πτώση αλλα δεν έχουμε καταθέσει τα μηχανογραφικά οποότε είναι ακόμα ρευστα τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Γνωμη μου και ολων η πτωση ειναι δεδομενη.

Δεν γινετε η φετινη χρονια (εστω και λιγο) να εχει παει χειροτερα απο περσυ και να ανεβουν.. Λιγο κουλο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Dante38245 αν δεις τις τελευταίες σελίδες αυτού του thread παρουσιάζονται δυο φρέσκες εκτιμήσεις εφημερίδων των "Νέα" και "Βήμα"... Τα νέα αναφέρουν ότι στις σχολές του 2ου - 4ου που η βάση τους πέρσυ ήταν 15-18 θα έχουν μικρή άνοδο και το βήμα ότι θα έχουν σημαντική πτώση.... Άκρη δεν βγάζεις και δυστηχώς θα μείνεις με την αγωνία μέχρι να βγούν οι βάσεις...
Oτι να ναι γραφουνε, ο ενας λεει θα υπαρξει μεγαλη πτωση, ο αλλος λεει θα υπαρξει μικρη πτωση και ο παραλλος οτι θα υπαρξει μικρη ανοδος. Με λιγα λογια οτι και να γινει καποιοι θα πεσουν μεσα μιας και μεγαλη ανοδος περαν των στρατιωτικων-αστυνομικων σχολων δεν προκειται να υπαρξει.

Σε εναμιση μηνα παντως θα ξερουμε ποιοι λεγαν μπαρουφες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για την οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων στο παπει τι λέτε θα ανέβει ή θα κατέβει η βάση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeator

Νεοφερμένος

Ο Jeator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Όπως λέει ο fockos (Γιώργος) πιο πάνω καθένας έχει τη δική του γνώμη για τις βάσεις, άλλοι πιστεύουν ότι θα πέσουν (δηλαδή οι περισσότεροι αυτό εύχονται) και άλλοι ότι θα ανέβουν. Κανείς δε ξέρει.
Ειδικά τα ΜΜΕ υποστηρίζουν διάφορα, ώστε να μπερδέψουν και να αγχώσουν τους απόφοιτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staffy

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Και εγω θελω διατροφης και διαιτολογιας Κρητη και ειμαι κατω 11 μορια.
Τι λετε?
Εχω ελπιδες?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christalion

Νεοφερμένος

Ο christalion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ενδιαφερομαι για ΠΑΠΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ και τα μορια που εβγαλα ειναι 16.285 !Τι λετε μπαινω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Βγάλανε καμια άλλη εκτίμηση τελευταία οι εφημερίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,εγώ δήλωσα πρώτη επιλογή εφαρμοσμένη πληροφορική στο παμακ και είμαι γύρω στα 150 μόρια κάτω..
Πως το κόβετε θα πέσει να μπορεσω να το πιάσω και 'γω ο άμοιρος ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
να ρωτησω
αυτες τις χαμηλοβαθμες σχολες
πχ φυτικης παραγωγης,ανθοκομιας
οποιος τις δηλωνει μπαινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis_kritikos

Νεοφερμένος

Ο orestis_kritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πείτε για τμήματα Ηλεκτρονικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top